Drogi Użytkowniku,
Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.
Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.
Polityka prywatności

ogłoszenia

filmy

galerie

baza firm

pełna wersja
22.06.2022 09:00

Rzeka Kultury - koncert na wodzie i Grafatak


Rzeka Kultury - koncert na wodzie i Grafatak


Stowarzyszenie Kulturalne Co Jest? zaprasza na nietypowy koncert na rzece Elbląg i Bitwę na rysunki - Grafatak 25 czerwca w ramach imprezy Rzeka Kultury towarzyszącej obchodom Dni Elbląga.
 
Elbląg jest pięknie położony nad rzeką. Chcemy to wykorzystać i połączyć obcowanie ze sztuką i spojrzenie na nasze miasto z perspektywy rzeki. W sobotę 25 czerwca organizujemy nietypowy koncert. Na pływającej platformie wystąpi ukraiński piosenkarz i songwriter - Postman.


Formuła koncertu: artysta na specjalnej platformie odpływa z Przystani Grupy Wodnej (Wybrzeże Gdańskie 12, przy Moście Wysokim) i niespiesznie zmierza w kierunku Zalewu Wiślanego. Uczestnicy na rowerach wodnych, kajakach, łódkach - swoich lub wypożyczonych w Grupie Wodnej (można rezerwować) towarzyszą platformie i delektują się płynącym koncertem. Ostatecznie można iść wzdłuż brzegu, ale nie wszędzie się da i klimat jednak nie tak fajny jak na rzece. Całość potrwa około godziny i w tym czasie można prócz muzyki spojrzeć na miasto od strony wody czyli - jeśli ktoś nie korzysta z aktywności na wodzie, z zupełnie nowej perspektywy.


Koncertowi towarzyszyć będzie GRAFATAK - Bitwa na rysunki, czyli sztandarowa impreza organizowana przez Stowarzyszenie Kulturalne Co Jest?
Artyści w ciągu trzech godzin malować będą na żywo obrazy na zadany temat, po czym zgromadzona publiczność wybierze najfajniejszą wykonaną pracę. Jej autor otrzyma nagrodę finansową oraz unikatowy puchar za każdym razem przygotowywany przez organizatorów w jednym niepowtarzalnym egzemplarzu.
 
Program Rzeki Kultury:
25 czerwca (sobota) - Przystań Grupy Wodnej
16:00 - start imprezy, wybór tematów do Grafataku
16:15 - rozpoczęcie "Bitwy na rysunki", rozpoczęcie "płynącego" koncertu Postman 
19:15 - zakończenie działań malarskich i Finał imprezy z głosowaniem publiczności
Uczestnictwo w imprezie jest bezpłatne (opłacie podlega wypożyczenie sprzętu pływającego dla chętnych na Przystani Grupy Wodnej).


POSTMAN
Muzyk, multiinstrumentalista, kompozytor, piosenkarz i songwriter. Od 2017 roku jeździ po całej Europie z koncertami, od Ukrainy po Holandię, grał jako support przed Warhaus, Seafret, Flunk, Pustkami czy duetem Paula i Karol, gościł na wielkich festiwalach (Zaxidfest, Hedonism, Wianki, Ars Cameralis, Opole Songwriters Festival) oraz w małych klubach – miasteczkach i wsiach.
Przed rokiem ukazała się druga studyjna płyta Postmana zatytułowana „City Freak". Artysta śpiewa w języku angielskim i ukraińskim. Postman jest jednym z najciekawszych przedstawicieli fali nowej ukraińskiej muzyki, jest też wnikliwym obserwatorem codziennego życia, wrażliwym na relacje międzyludzkie. Umiejętnie przenosi te obserwacje do tekstów swoich piosenek, które dopełnia muzyką, tworząc idealną całość. Ten koncert to coś dla fanów grania spod szyldu Boba Dylana.


 
Rzeka Kultury realizowane jest przy wsparciu finansowym Miasta Elbląg.


 
Następna impreza w ramach projektu Rzeka Kultury - 27 sierpnia (koncert Follow Rivers i Grafatak).


Artykuły powiązane

:

W Bażantarni poznawali piękno ukraińskiego folkloru - zobacz zdjęcia
W Bażantarni poznawali piękno ukraińskiego folkloru - zobacz zdjęcia (9)
Radni apelują o remont ul. Kumieli. „Znajduje się w obrębie Starówki – wizytówki Elbląga”
Radni apelują o remont drogi.„Znajduje się w obrębie Starówki–wizytówki Elbląga" (18)

Komentarze (0):

DODAJ KOMENTARZ DO ARTYKUŁU:


Inne artykuły:

Uderzył rowerem w radiowóz. Miał 3 promile alkoholu w organizmie
Uderzył rowerem w radiowóz. Miał 3 promile alkoholu w organizmie (1)
Za nami Gala dla zdolnych ósmoklasistów SP18 - zobacz fotorelację
Za nami Gala dla zdolnych ósmoklasistów SP18 - zobacz fotorelację (4)
Zawody kajakowe w Elblągu
Zawody kajakowe w Elblągu (1)
Termomodernizacja przerosła finansowo Centrum Rehabilitacji. Placówka będzie działać też komercyjnie?
Centrum Rehabilitacji będzie działać też komercyjnie? (10)
Na jubileusz Oldboje zagrają z reprezentacją dziennikarzy
Na jubileusz Oldboje zagrają z reprezentacją dziennikarzy (2)
Nowa inwestycja przy Komeńskiego?
Nowa inwestycja przy Komeńskiego? (1)
Na górę strony
Pełna wersja info.elblag.pl


Redakcja Kontakt O serwisie
Polityka prywatności

Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.