Drogi Użytkowniku,
Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.
Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.
Polityka prywatności

ogłoszenia

filmy

galerie

baza firm

pełna wersja
21.06.2022 13:00

Pracownicy niemedyczni WSZ: Nasza sytuacja finansowa staje się coraz bardziej upokarzająca


Pracownicy niemedyczni WSZ: Nasza sytuacja finansowa staje się coraz bardziej upokarzająca


142 pracowników niemedycznych Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu podpisało się pod pismem skierowanych do dyrektor placówki Elżbiety Gelert. - Nasza sytuacja finansowa staje się coraz bardziej upokarzająca. Na równi z personelem medycznym pracujemy na rzecz Szpitala i w dużym stopniu przyczyniamy się do prawidłowego jego funkcjonowania. Bez naszej pracy Szpital nie mógłby prowadzić działalności medycznej. Trudno nam więc pojąc dlaczego jesteśmy tak lekceważeni a różnice w naszych wynagrodzeniach są tak znaczne – informują Pracownicy Niemedyczni WSZ w Elblągu.

 

 

W Sejmie i Senacie trwają właśnie głosowania nad Ustawą o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego niektórych pracowników zatrudnionych w podmiotach leczniczych. Na podwyżki rząd przeznaczył na to rekordową kwotę 7,2 mln zł. W ramach poszczególnych grup zawodowych podwyżki będą oscylować między 17 a 41% (!). Dla przypomnienia – w zeszłym roku ta sama grupa zawodowa dostała już podwyżkę

 

– podkreślają pracownicy niemedyczni WSZ.

 


W czym tkwi problem? - Niestety nie wszyscy pracownicy pracujący na rzecz służby zdrowia będą objęci tymi podwyżkami – dodają. - I tak jak w przypadku zawodów medycznych podwyżka jest obligatoryjna tak w przypadku zawodów niemedycznych zapisy ustawy dają dowolność w podjęciu tej decyzji dyrektorom, a ci zasłaniają się brakiem środków.
 

Pracownicy niemedyczni Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu skierowali do Dyrektor WSZ Elżbiety Gelert pismo. Prezentujemy całą treść tego pisma: „W związku ze znaczną podwyżką wynagrodzeń (od 17 proc. wzwyż), jaka ma nastąpić od 1 lipca 2022 r. dla pracowników medycznych i pracowników działalności podstawowej oraz niejasną sytuacją związaną z podwyżką dla pracowników pionów niemedycznych, upominamy się o godne i sprawiedliwe uwzględnienie nas w zbliżających się podwyżkach.


Nasza sytuacja finansowa staje się coraz bardziej upokarzająca. Na równie z personelem medycznym pracujemy na rzecz Szpitala i w dużym stopniu przyczyniamy się do prawidłowego jego funkcjonowania. Bez naszej pracy Szpital nie mógłby prowadzić działalności medycznej. Trudno nam więc pojąc dlaczego jesteśmy tak lekceważeni a różnice w naszych wynagrodzeniach są tak znaczne. W ciągu najbliższych tygodni poziom inflacji prawdopodobnie przekroczy 15 proc., co będzie oznaczać dalszy spadek naszych realnych płac.

 


Po raz kolejny prosimy o uczciwe potraktowanie nas w kwestii podwyżek, albowiem godne wynagrodzenie za pracę jest gwarantem naszej efektywności i poczucia spełnienia zawodowego, zwłaszcza w obliczu stale rosnących obowiązków.

 


Liczymy, że Dyrekcja Szpitala zareaguje, wyjdzie naprzeciw naszym oczekiwaniom i przedstawi propozycje niezbędnych zmian na spotkaniu z pracownikami.”


Pismo podpisało 142 pracowników pionu administracyjnego, pionu ekonomiczno-finansowego oraz pionu techniczno-eksploatacyjnego.

 

Jest to kolejny raz, kiedy cała obsługa techniczno-administracyjna szpitala zostaje niedoceniona. Specjaliści zatrudnieni w tych pionach, najczęściej to osoby z wyższym wykształceniem, zarabiają mniej niż pracownicy medyczni ze średnim wykształceniem

 

- zaznaczają pracownicy niemedyczni.

 

 

KJ

Artykuły powiązane

:

Elblążanie: "Te podwyżki nas wykończą". W przyszłym roku więcej zapłacimy za prąd
Elblążanie: Te podwyżki nas wykończą. W przyszłym roku więcej zapłacimy za prąd (22)
Elblążanie o podwyżkach: "Paragony grozy mamy już nawet za zwykłe zakupy spożywcze"
Elblążanie o podwyżkach: "Paragony grozy mamy już nawet ze sklepu spożywczego" (26)
Pracownicy żłobków zazdroszczą nauczycielom pensji. "Pracujemy 40, a nie 22 godziny tygodniowo, a i tak zarabiamy mniej"
Pracownicy żłobków zazdroszczą nauczycielom pensji i... proszą o podwyżkę (20)
Państwowi urzędnicy będą zarabiać więcej. Od 2016 r. czeka ich podwyżka
Państwowi urzędnicy będą zarabiać więcej. Od 2016 r. czeka ich podwyżka (7)

Komentarze (15):

DODAJ KOMENTARZ DO ARTYKUŁU:
21.06.2022, 13:45 Jeb.pis: A czemu emerytka nie pracuje dla idei za free lub najniższą?jak można żyć za najniższą pensje ?
21.06.2022, 15:17 Nie dziwi nic: Tak już to jest że najprostrzą metodą upokorzenia pracownika jest obcięcie mu wynagrodzenia , ot tak dla zasady , to powszechnie stosowana fanaberia , przywilej oraz forma sadyzmu stisowana przez większość niedowartosciowanych szefów pod hasłem jak upodlic kogoś lepszego , mądrzejszego ode mnie , nic nowego
21.06.2022, 15:33 jan-49: malo zarabiaja? a coz stoi na przeszkodzie zmienic robote na lepiej platna np.u Wojcika a nie tylko zadac bo my chcemy i juz
21.06.2022, 15:58 szpital?: Skoro Wituś się połakomił na 300zł pracownika to i Ela się czai. W obu miejscach widać wysuwające się zza winkla koło taczki. Najlepiej, zgodnie z tradycją i metodą Eli, było by zlikwidować pracowników niemedycznych niczym oddziały szpitalne.
21.06.2022, 16:03 Mamy swój dobrobyt : W tym mieście zawsze tak było i jest i oby już tylko gorzej nie było! Wykorzystują, że pracy szczególnie dla kobiet jest mało to i mało płacą i jeszcze śmieciowkę próbują wcisnąć do podpisu jak głupiemu. Dopóki będziemy się na to godzić to tak będzie! No chyba że to jakiś znajomy czy krewny to może się zlituje i nie potraktuje jak najgorszego g
21.06.2022, 17:04 Pracownik: Do jan-49 czy to tak trudno zrozumieć że nie wszyscy mogą iść do pracy do Wójcika? Tak jak nie każdy może być lekarzem czy policjantem. Potrzebni są pracownicy różnych zawodów. Ci pracownicy są tam niezbędni tylko źle opłacani i w tym tkwi problem. Takie argumenty słyszymy na zebraniach z panią Dyrektor, że jak się nam nie podobają warunki to droga wolna. To jest mobbing zbiorowy. Jak można tak traktować swoich pracowników? Ten szpital nie jest prywatnym folwarkiem pani Gelert.
21.06.2022, 18:42 Na taczki babe w laczkach : "Baba w laczkach" nie ma pieniędzy dla was, mało zarabia, wiecie, rozumiecie, zaraz wybory. Na wybory musi być kasa, dla was... wypchajcie się tamponami.
21.06.2022, 18:54 korytnicy: Zdaje się że w szpitalu działają związki zawodowe z szerokogębą i wszędobylską politycznie solidarnością i niech wreszcie popracują zgodnie ze statutami a nie ciągle siedzą w odbycie władzy każdego szczebla.
21.06.2022, 19:10 adam: Jak to dobrze, że byłem za stary, żeby tam pracować :)
21.06.2022, 20:12 karol: personel nie medyczny jest tak samo ważny jak medyczny więc podwyżka im sie należy tak jak dyrekcja należy do administracji ale podwyżke napwno będąmieli .
21.06.2022, 21:24 Skandal: Za co Gelert bierze miesięcznie 33 tysiące pensji. ?
21.06.2022, 21:52 Szejk Ali : Szczególnie te panie co z łaski cię rejestrują, jak bym cofał się do lat 80, a nawet wcześniej, do foteli przyrosły. W szpitalu boją się foteli wymieniać, bo od razu z osobą do niego przypisaną.
22.06.2022, 08:03 pracownik: W kwestii wyjaśnienia. Personel szpitala, z którym ma styczność pacjent to personel medyczny (rejestratorki też). Personel niemedyczny to ludzie, których na co dzień nie widać. Pewnie wszystkich nie wymienię ale są to księgowe, kadrowe, osoby od płac, informatycy, specjaliści od zamówień publicznych, inwestycji, szkoleń, budżetu, majątku, zaopatrzenia, hydraulicy, stolarze, elektrycy, specjaliści od gazów medycznych, pracownicy kotłowni, pracownicy gospodarczy, fachowcy od naprawy sprzętu medycznego, pracownicy pralni, techniczni, pracownicy archiwum, kancelarii i wielu innych których być może nie wspomniałem.
22.06.2022, 10:54 dosc: moja sytuacja finansowa takze jest dla mnie upokarzajaca. dostaje co miesiac 2700 zl na reke. pracodawca zlewa moje podania o podwyzke. jacys zdrajcy polski wypuscili w radiu komunikat w ktorym tlumacza czemu mam placic 8 zl za litr paliwa. dojazd do roboty jest znacznie drozszy a moj pracodawca ma to w doopie. jak mam zyc?w miedzyczasie harley zawiadamia ze wzrosnie cena ciepla a obiecywal jego obnizke. z kazdej strony dostaje po pysku czuje sie fatalnie. rownoczesnie zdrajcy polski kaza nam zaciskac pasa bo mamy byc solidarni z zolto niebieskimi i to my mamy zaciskac pasa
22.06.2022, 13:16 Paul Allen: W administracji wsz od lat dochodzi do mobbingu, nic dziwnego, że pracownicy mają dość.


Inne artykuły:

Na zakończenie sezonu „Prawda”
Na zakończenie sezonu „Prawda” (1)
Streetball na Kalbarze
Streetball na Kalbarze
Nowa inwestycja przy Komeńskiego?
Nowa inwestycja przy Komeńskiego? (1)
Kukiz: PiS musi wpisać do programu zmianę ordynacji wyborczej do Sejmu i dzień referendalny
Kukiz: PiS musi wpisać do programu zmianę ordynacji wyborczej do Sejmu (5)
Poszukiwania zaginionego mężczyzny (Aktualizacja:Wycieńczonego 72-latka przekazano pod opiekę lekarzy)
Poszukiwania zaginionego mężczyzny (Aktualizacja: Mężczyzna został odnaleziony)
Wystawiono 100 mln elektronicznych zwolnień lekarskich
Wystawiono 100 mln elektronicznych zwolnień lekarskich
Na górę strony
Pełna wersja info.elblag.pl


Redakcja Kontakt O serwisie
Polityka prywatności

Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.