Drogi Użytkowniku,
Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.
Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.
Polityka prywatności

ogłoszenia

filmy

galerie

baza firm

pełna wersja
21.06.2022 19:00

Termomodernizacja przerosła finansowo Centrum Rehabilitacji. Placówka będzie działać też komercyjnie?


Termomodernizacja przerosła finansowo Centrum Rehabilitacji. Placówka będzie działać też komercyjnie?


Centrum Rehabilitacji w Elblągu w finansowym dołku. Dwukrotnie już placówka kończyła rok na minusie. Placówka zmaga się ze skutkami pandemii i kosztownej inwestycji?  

 

Centrum Rehabilitacji w Elblągu ma problemy finansowe. Kolejny rok z rzędu zakończyło nam minusie. W poniedziałek (20 czerwca) podczas Komisji zdrowia i spraw samorządowych radni zastanawiali się, co jest przyczyną tej sytuacji. Miasto zapewnia, że szuka rozwiązania problemu. 

 

Powinniśmy się zastanowić nad kontraktowaniem świadczeń dla tego centrum. Centrum jest potrzebne, zapewnia mieszkańcom Elbląga rehabilitację, ludzie są zadowoleni z usług i z pracy pracowników. Myślę, że ten wynik finansowy jest efektem niedoszacowania kontraktów. To na pewno nie jest efekt niegospodarności

- przekonywała jedna z radnych.

 

Dyrektor Centrum finansowy dołek placówki tłumaczy pandemią, a także wydatkami poniesionymi na termomodernizację budynku przy ul. Królewieckiej. 

 

Termomodernizacja, którą przeprowadzałem, pochłonęła trochę pieniędzy, to do tej pory nad nami wisi. Dodatkowo pandemia. Trzy miesiące centrum było nieczynne, nie przyjmowaliśmy pacjentów. W tej chwili to 3/12 roku trzeba odpracować. Jak pani radna zauważała, jest niski kontrakt, co kwartał piszę do dyrektora Zakrzewskiego w tej sprawie bez efektu. Niesyt pozostajemy na starym. Stąd jest jak jest

- mówił Ryszard Werchowski, dyrektor Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Centrum Rehabilitacji w Elblągu.

 

Dyrektor przypomniał również, że zaproponował miastu rozwiązanie problemu. - Pomysł był taki, aby prowadzić dwie jednostki, jedną przy ul. Królewieckiej, która realizowałaby tylko kontrakt, a drugą na ul. Brzeskiej z działalnością komercyjną. To przyniosłoby dodatkowe pieniądze. Niestety nie mogę tego zrobić - dodał. 

 

Pan dyrektor, w dwóch programach naprawczych, proponował rzeczy, które nie zostały zaakceptowane. Nie były poparte żadnymi badaniami rynku w Elblągu, trudno było inwestować w coś, co jest palcem na wodzie pisane. Dlatego centrum nie dostało zgody na działalność komercyjna. Pracujemy nad rozwiązaniem, które spowoduje mniejsze ryzyko strat w centrum rehabilitacji

- podkreślał Michał Missan, wiceprezydent Elbląga. 

 

Miasto zastanawia się w tej chwili, jakie podjąć kroki w tej sprawie. - Intensywnie myślimy, co z tym fantem zrobić, bo to już drugi rok kiedy Centrum jest na minusie. Myślę, że decyzję jeszcze przed nami - dodał Michał Missan. 

 

Radni Komisji zdrowia i spraw społecznych ostatecznie pozytywnie zaopiniowali sprawozdanie finansowe Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Centrum Rehabilitacji w Elblągu za rok 2021. Głosowanie nad uchwałą w tej sprawie odbędzie się podczas sesji Rady Miejskiej w Elblągu 23 czerwca. 

 

Jak czytamy w jej projekcie, na sprawozdanie składa się: bilans wykazujący po stronie aktywów i pasywów kwotę 3.480.837,96 zł i stratę z lat ubiegłych w kwocie 1.046.321,28 zł oraz rachunek zysków i strat wykazujący stratę netto w wysokości 143.526,74 zł. Jednocześnie strata w wysokości 24.685,57 zł, stanowiąca sumę straty netto i kosztów amortyzacji, zostanie pokryta z budżetu Gminy Miasta Elbląg.

NJ

Artykuły powiązane

:

Pracownicy niemedyczni WSZ: Nasza sytuacja finansowa staje się coraz bardziej upokarzająca
"Nasza sytuacja finansowa staje się coraz bardziej upokarzająca" (15)
Parafia Matki Bożej Królowej Polski zorganizowała festyn. "Cieszymy się, że było Was sporo"
Parafia Matki Bożej Królowej Polski zorganizowała festyn (9)

Komentarze (10):

DODAJ KOMENTARZ DO ARTYKUŁU:
21.06.2022, 19:26 gumi: komercyjne zbiegi to i na plusie będziecie
21.06.2022, 19:33 ...: Wielokrotnie i w kilku elbląskich placówkach korzystałem z rehabilitacji i mam cokolwiek mieszane odczucia . Dominującym jest tam pośpiech co daje poczucie uczestnictwa w pracy akordowej przy tzw. taśmie . Jakość zabiegów zależy losowo , od tego w czyje ręce trafisz , a o przestrzeganiu zaleceń pandemicznych to można by naprawdę długo....czystość porządek i higiena miejsc - różnie . Wśród fizjoterapeutów spotkałem miłych i oddanych swojemu zajęciu , ale też rutyniarzy odfajkowujących szychtę . Pomysł z komercjalizacją na Brzeskiej , na papierze to może i wygląda sensownie , ale wziąłbym tu pod uwagę , że za kasę tu i teraz , próg wymagań(zakres i jakość wykonywanych zabiegów) u pacjenta byłby wyższy a nie wiem czy placówka jest na to gotowa .
21.06.2022, 19:44 100% elblążanin: Panie Prezydencie proszę zaufać dyrektorowi, pomysł dotyczący zabiegów komercyjnych to strzał w "10", społeczeństwo potrzebuje takich zabiegów, sektor prywatny nie wyrabia się w obsłudze klientów.
21.06.2022, 20:31 pacjent: tak jak z lekarzami będzie, na sprzęcie i w budynkach zarządzanych przez NFZ, za kasę przyjmą odrazu a na NFZ za pół roku - mimo, że składki płacę miesiąc w miesiąc nie małe.
21.06.2022, 21:00 ania: Komercyne zabiegi niech prowadza prywatne centra rehabilitacji , bez dotacji na sprzet od panstwa. Ludzie placa wysokie stawki zdrowotne i powinni miec dostep w ramach NFZ do rehabilitacji.Specjalisci powinni wydawac skierowania ludziom faktycznie potrzebujacym a nie miedzy innymi osoba ,ktore chca schudnac, bo i takie spotkalam i znam osoby bez istotnych schorzen,ktore czesto korzystaly z zabiegow. Centrum powinno byc lepiej dotowane przez NFZ, ale trzeba zwrocic uwage na ludzi ,ktorzy nie potrzebuja rehabilitacji.
21.06.2022, 21:39 Tytani intelektu!: rządzący dostali mały problemik do rozwiązania, marszczą brwi, i to wszystko na co ich stać. To ta słynna "świeżość".
22.06.2022, 08:00 Przykre : Z własnego doświadczenia wiem, że jak się za rehabilitację zapłaci to dopiero przykładają się do pracy. Ten sam człowiek całkiem inaczej pracuje za prywatne pieniądze pacjenta
22.06.2022, 08:11 Pacjent.: Strata w wysokości 24 tysia przy takim finansowaniu rehabilitacji to pikuś. Dać dyrektorowi wolną rękę i rozliczyć za rok.
22.06.2022, 10:55 Citylover: Kiepska jakość usług, słabe zabiegi..kółeczko magnetyczne i prądy - śmiech na sali ... masaż to żart-trwa 10 minut, chyba że ma się znajomości..czas oczekiwania na zabiegi to chyba rok..Mam wrażenie, że chodzą tam wyłączenie ludzie po znajomości.. to z rehabilitacją ma niewiele wspólnego
22.06.2022, 19:58 Bożena L.: Bardzo często wykupywałam tam prywatne zabiegi, gdyż czas oczekiwania był bardzo długi. Korzystałam też z zabiegów na skierowania od lekarza. Przez pandemię bałam się tam chodzić. Nawet straciłam zabiegi. Teraz też zamierzam korzystać z prywatnych zabiegów.


Inne artykuły:

Rzeka Kultury - koncert na wodzie i Grafatak
Rzeka Kultury - koncert na wodzie i Grafatak
Uderzył rowerem w radiowóz. Miał 3 promile alkoholu w organizmie
Uderzył rowerem w radiowóz. Miał 3 promile alkoholu w organizmie (1)
Za nami Gala dla zdolnych ósmoklasistów SP18 - zobacz fotorelację
Za nami Gala dla zdolnych ósmoklasistów SP18 - zobacz fotorelację (4)
Na jubileusz Oldboje zagrają z reprezentacją dziennikarzy
Na jubileusz Oldboje zagrają z reprezentacją dziennikarzy (2)
Nowa inwestycja przy Komeńskiego?
Nowa inwestycja przy Komeńskiego? (1)
Streetball na Kalbarze
Streetball na Kalbarze
Na górę strony
Pełna wersja info.elblag.pl


Redakcja Kontakt O serwisie
Polityka prywatności

Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.