Drogi Użytkowniku,
Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.
Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.
Polityka prywatności

ogłoszenia

filmy

galerie

baza firm

pełna wersja
21.06.2022 16:00

Nowa inwestycja przy Komeńskiego?


Nowa inwestycja przy Komeńskiego?


Elbląski sanepid planuje budowę nowej siedziby. Obiekt ma powstać na terenie przy ul. Komeńskiego, w sąsiedztwie szpitala miejskiego. Nieruchomość miałoby przekazać Miasto, najpierw jednak muszą się zgodzić na to radni. 

 

Głosowanie nad zgodą na zbycie w drodze bezprzetargowej nieruchomości przy ul. Komeńskiego na rzecz Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Elblągu odbędzie się podczas sesji w czwartek (23 czerwca). Chodzi o dwie działki i łącznej powierzchni ponad 0,53 ha znajdujące się w sąsiedztwie szpitala miejskiego. W tym miejscu miałaby stanąć nowa siedziba elbląskiego sanepidu. W budynku znalazłyby się pomieszczenia biurowe, a także m.in. laboratoria mikrobiologiczne i chemiczne.

 

 

Dużo czas zajęłoby przedstawienie wszystkich argumentów "za" tą uchwałą. Proszę mi wierzyć, że jest to krok konieczny i nieodzowny biorąc pod uwagę obecną sytuację, a także te wyzwania, które niesie życie. Gorąco zachęcam do pozytywne zaopiniowania tego projektu uchwały. My już postaramy się wykonać resztę wykonać

 

- mówił Marek Jarosz, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Elblągu podczas Komisji zdrowia i spraw samorządowych. 

 

Na podstawie ustawy o gospodarce nieruchomościami, nieruchomość jest zbywana w drodze bezprzetargowej osobom fizycznym i osobom prawnym, które prowadzą działalność charytatywną, opiekuńczą, kulturalną, leczniczą, oświatową, naukową, badawczo-rozwojową, wychowawczą, sportową lub turystyczną, na cele niezwiązane z działalnością zarobkową, a także organizacjom pożytku publicznego na cel prowadzonej działalności pożytku publicznego.

 

 

Na obszarze, na którym znajdują się nieruchomości, brak jest obowiązującego miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, a wszelkie uzgodnienia związane z nową zabudową przedmiotowego terenu oraz lokalizacją zjazdu i wykonaniem drogi, Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Elblągu będzie zobowiązana wykonać staraniem własnym

 

- czytamy w projekcie uchwały.

 

Obecnie siedziba Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej mieści się w nieremontowanym od lat budynku po byłym Plastyku, przy ul. Królewieckiej, a jej laboratoria w obiekcie przy ul. Bema. W Elblągu funkcjonuje również Graniczna Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Elblągu, która zajmuje pomieszczenia wynajmowane w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej przy ul. Bema. Docelowo obie instytucje miałyby znaleźć się w nowym obiekcie przy ul. Komeńskiego. 

NJ

Artykuły powiązane

:

Wypadek przy Szkole Muzycznej! „Uszkodzone zostały pojazdy i sygnalizacja”
Wypadek przy Szkole Muzycznej! „Uszkodzone zostały pojazdy i sygnalizacja” (3)
Elbląg: Czarne chmury nad pediatrią? Lekarze proszą o ratowanie oddziału
Elbląg: Czarne chmury nad pediatrią? Lekarze proszą o ratowanie oddziału (25)

Komentarze (1):

DODAJ KOMENTARZ DO ARTYKUŁU:
21.06.2022, 21:52 HMMMM: Z tego co wiem to Stacja Powiatowa nie ma laboratoriów. Wysoki poziom artykułu dobrze, że ktoś się dowiedział jak wygląda struktura zanim napisał. Ciekawe skąd PSSE w dobie tak dużego deficytu budżetowego weźmie tyle milionów na wybudowanie siedziby...


Inne artykuły:

Na jubileusz Oldboje zagrają z reprezentacją dziennikarzy
Na jubileusz Oldboje zagrają z reprezentacją dziennikarzy (2)
Termomodernizacja przerosła finansowo Centrum Rehabilitacji. Placówka będzie działać też komercyjnie?
Centrum Rehabilitacji będzie działać też komercyjnie? (10)
Rzeka Kultury - koncert na wodzie i Grafatak
Rzeka Kultury - koncert na wodzie i Grafatak
Streetball na Kalbarze
Streetball na Kalbarze
Na zakończenie sezonu „Prawda”
Na zakończenie sezonu „Prawda” (1)
Pracownicy niemedyczni WSZ: Nasza sytuacja finansowa staje się coraz bardziej upokarzająca
"Nasza sytuacja finansowa staje się coraz bardziej upokarzająca" (15)
Na górę strony
Pełna wersja info.elblag.pl


Redakcja Kontakt O serwisie
Polityka prywatności

Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.