Drogi Użytkowniku,
Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.
Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.
Polityka prywatności

ogłoszenia

filmy

galerie

baza firm

pełna wersja
22.06.2022 17:00

Blisko 45 proc. Polaków uważa, że przesuwanie wyborów samorządowych to zły pomysł


Blisko 45 proc. Polaków uważa, że przesuwanie wyborów samorządowych to zły pomysł


44,8 proc. ankietowanych twierdzi, że przesuwanie wyborów samorządowych to złe rozwiązanie - wynika z sondażu IBRiS dla Radia ZET. Tylko 11 proc. sądzi, że zmiana terminu głosowania to dobry pomysł. Aż 27,2 proc. uważa, że zmiana daty głosowania to ani dobry ani zły pomysł. Prawo i Sprawiedliwość przymierza się do wydłużenia obecnej kadencji samorządów do 2024 r. Dzięki temu wybory samorządowe nie odbywałyby się w tym samym roku, co wybory parlamentarne.

 

23,4 proc. ankietowanych uważa, że zmiana terminu wyborów samorządowych to zdecydowanie zły pomysł, a 21,4 proc. pytanych przez IBRiS dla Radia ZET twierdzi, że raczej zły. Zdecydowanie dobre zdanie na temat wydłużenia kadencji obecnych prezydentów miast, burmistrzów i wójtów ma 1,6 proc. Polaków, a 9,4 proc. udzieliło odpowiedzi, że to raczej dobre rozwiązanie. 17 proc. ankietowanych stwierdziło, że nie wie lub trudno powiedzieć coś na ten temat.

 

Sondaż IBRiS na zlecenie Radia ZET przeprowadzono w dniach  17-18.06.2022 r. metodą CATI na ogólnopolskiej próbie 1100 osób.


Artykuły powiązane

:

Kukiz: PiS musi wpisać do programu zmianę ordynacji wyborczej do Sejmu i dzień referendalny
Kukiz: PiS musi wpisać do programu zmianę ordynacji wyborczej do Sejmu (5)
W wyborach do Sejmu elblążanie chcą poprzeć Zjednoczoną Prawicę, Polskę 2050 i Lewicę
W wyborach do Sejmu elblążanie chcą poprzeć ZP, Polskę 2050 i Lewicę (29)

Komentarze (6):

DODAJ KOMENTARZ DO ARTYKUŁU:
22.06.2022, 17:38 obserwator: jak tylko pis doszedł do władzy ,to było wiadome że będzie majstrował przy ordynacji.każdy sposób dobry by utrzymać sie przy władzy za wszelka cenę.w razie przegranej -długoletnia odsiadka.
22.06.2022, 17:56 chochoły: Przesunięcie wyborów samorządowych ma dać pis władzę absolutną. Wygrane wybory parlamentarne (a na to się zanosi) spowodują, że "elektorat" zagłosuje w samorządowych tak, by nie skłócać się politycznie i finansowo z "centralą". Wybieg po władzę . Jeżeli wybory parlamentarne były by "cieniutkie" dla pis, to jest jeszcze pół roku na przynajmniej utrzymanie swoich bastionów w samorządzie. Opozycja nadal nie ma programu i "koalicji". W naszym mieście nikt nie ma programu, a przepytano już chyba 5 kandydatów na prezydenta - każdy tylko chce fotel i bredzi że jest ok. A nawet programu mini nie ma.
22.06.2022, 18:19 Wybory nawet jutro.: Przedłużenie termin wyborów , to dla Elbląga , nie tylko dramat, ale już tragedia. Czes przewietrzyć do starych pryków, towarzyszy, cału urzad miasta.
22.06.2022, 18:55 Przytłoczony: Mi wszystko jedno kto tu jest od lat tak samo więc wybory powinny byc szybciej oby sędziwe wiekiem baby i dziady przeszli w stan spoczynku i moze cos drgnie ,bo za chwilę wszyxcy sie zestarzejemy w stagnacji
22.06.2022, 20:00 gwiazda: Mały knuje jak by tu dalej niszczyć kraj. Ktoś pisze że opozycja nie ma programu. Dla mnie programem może być nawet 8*byle by tylko ich odsunąć i osądzić.
23.06.2022, 04:41 Niestety : To już koniec, PiS wygrał, ostatni gasi światło


Inne artykuły:

Elbląg: Kobieta urodziła dziecko przed wejściem do szpitala (aktualizacja)
Elbląg: Kobieta urodziła dziecko przed wejściem do szpitala (aktualizacja) (10)
"Ty stara, trzęsąca się babo". Czytelniczka: To słowa, które moja mama usłyszała od księdza
"Ty stara, trzęsąca się babo". Czytelniczka: Moja mama usłyszała to od księdza (156)
 Dziś Dzień Ojca. Wszystkim składamy najlepsze życzenia
Dziś Dzień Ojca. Wszystkim składamy najlepsze życzenia
Mistrzowie parkowania w Elblągu (część 161)
Mistrzowie parkowania w Elblągu (część 161) (6)
O jakim prezencie marzą ojcowie? Wyniki badania
O jakim prezencie marzą ojcowie? Wyniki badania (2)
Koronawirus: 1 314 zakażeń w kraju, 18 w województwie warmińsko-mazurskim
Koronawirus: 1 314 zakażeń w kraju, 18 w województwie warmińsko-mazurskim (4)
Na górę strony
Pełna wersja info.elblag.pl


Redakcja Kontakt O serwisie
Polityka prywatności

Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.