Drogi Użytkowniku,
Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.
Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.
Polityka prywatności

ogłoszenia

filmy

galerie

baza firm

pełna wersja
23.06.2022 14:55

Upały - kilka praktycznych porad


 Upały - kilka praktycznych porad


W związku z prognozowanymi wysokimi temperaturami oraz okresem wakacyjnym, Departament Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego UM przekazuje podstawowe informacje dotyczące właściwego zachowania w czasie upalnych dni. Dodatkowo przypominamy o obowiązującym zakazie kąpieli w rzece Elbląg.

W trakcie upałów bardzo ważne jest przestrzeganie kilku podstawowych zasad, które mogą uchronić nas przed niebezpieczeństwem podczas słonecznych dni. Należy pamiętać, iż upały są szczególnie szkodliwe dla małych dzieci, osób w podeszłym wieku, a także chorych na cukrzycę, nadciśnienie i mających problemy z sercem. O ile mamy taką możliwość, powinniśmy zostać w domach w najgorętszej porze dnia (między godziną 10:00 a 17:00).

Jeśli musimy wyjść na zewnątrz zadbajmy o przewiewne ubranie, zakrywające możliwie największą powierzchnię skóry, nośmy nakrycia głowy, a także przewiewne obuwie. Nie zapomnijmy też wziąć ze sobą małą butelkę wody mineralnej. Unikajmy nadmiernego nasłonecznienia, opalania, chrońmy naszą skórę kremami z filtrami.

Trzeba nadmienić, że bardzo ważnym jest spożywanie dużej ilości płynów, unikając przy tym słodkich napoi i alkoholu, a także spożywanie lekkich posiłków.

Apelujemy również, aby nie zostawiać w samochodzie dzieci i zwierząt! Nawet na przysłowiową „chwilę”. W upalny dzień temperatura wewnątrz auta zaparkowanego na słońcu może dojść nawet do 90°C! Gdy widzimy taki przypadek, nie obawiajmy się powiadomić Policji lub Straży Miejskiej, nim będzie za późno.

 

UM Elbląg


 


Komentarze (4):

DODAJ KOMENTARZ DO ARTYKUŁU:
23.06.2022, 17:23 Taaa: Jaki wstyd. Co roku to samo. Pytam za co emeryt dyrektor Świniarski bierze pensje?. Za co Wróblewski najgorszy prezydent dostał podwyżki aż tyle?
23.06.2022, 17:27 Wstyd dla ratusza: Nic nie ma w tym mieście na upały dla mieszkańców przez tyle lat. Wstyd!
23.06.2022, 19:27 Marek: Odnoszę wrażenie że w tym roku jest dużo cieplej niż w zeszłym. Zgrzewka cisowianki idzie w moim domu w chwilę
24.06.2022, 10:36 zimorodek: Dobrze, że Departament Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego UM powiadomił, że w upalne dni należy ubierać zwiewną odzież, bo w przeciwnym wypadku ludzie ubieraliby ciepłe futra i kożuchy a mężczyźni obowiązkowo kalesony!


Inne artykuły:

Droga krajowa 22 ominie Jegłownik. Mieszkańcy poznali trzy warianty obwodnicy
Droga krajowa 22 ominie Jegłownik. Mieszkańcy poznali trzy warianty obwodnicy (3)
Kup apartament w stylu loftowym i skorzystaj z ulgi na zabytki. Zagwarantuj sobie stałą cenę!
Kup apartament w stylu loftowym i skorzystaj z ulgi na zabytki!
Prezydent Witold Wróblewski z absolutorium i wotum zaufania. Debata odbyła się bez udziału elblążan
Absolutorium dla prezydenta i debata bez udziału elblążan (12)
Dni Elbląga: zamknięcie ul. Warszawskiej i dodatkowe kursy tramwajów
Dni Elbląga: zamknięcie ul. Warszawskiej i dodatkowe kursy tramwajów
 „Szalone Małolaty” oczarowały widzów swoim głosem i skłoniły ich do refleksji
„Szalone Małolaty” oczarowały widzów swoim głosem i skłoniły do refleksji (1)
Mieszkańcy wybrali lokalizację pięciu mosiężnych Piekarczyków
Mieszkańcy wybrali lokalizację pięciu mosiężnych Piekarczyków (10)
Na górę strony
Pełna wersja info.elblag.pl


Redakcja Kontakt O serwisie
Polityka prywatności

Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.