Drogi Użytkowniku,
Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.
Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.
Polityka prywatności

ogłoszenia

filmy

galerie

baza firm

pełna wersja
23.06.2022 18:45

Dawną siedzibę liceum Miasto sprzeda za złotówkę. Biblioteka zamiast mieszkań? 


Dawną siedzibę liceum Miasto sprzeda za złotówkę. Biblioteka zamiast mieszkań? 


Od czasu przeprowadzki III LO na ul. Browarną budynek przy ul. Saperów 14F stoi pusty. Dziś, 23 czerwca, radni zgodzili się, aby Miasto sprzedało go marszałkowi za 1 zł. W zamian, za tyle samo, otrzyma działkę przy ul. Junaków.

 

To marszałek zwrócił się do prezydenta Elbląga z propozycją przeniesienia praw własności dawnej siedziby III Liceum Ogólnokształcącego na rzecz województwa warmińsko-mazurskiego. Radni na to przystali i dziś (23 czerwca) podczas sesji przyjęli uchwałę w sprawie wyrażenia zgody na zbycie w drodze bezprzetargowej na rzecz Województwa Warmińsko–Mazurskiego, za cenę niższą niż wartość rynkowa, nieruchomości położonej w Elblągu przy ul. Saperów 14 F.  

 

Prezydent zaproponował Marszałkowi przeniesienie w zamian na rzecz Gminy Miasto Elbląg prawa własności zabudowanej nieruchomości, położonej w Elblągu przy ul. Junaków. Strony ustaliły, iż wzajemne przeniesienie praw do nieruchomości mogłoby nastąpić za obniżoną cenę, wynoszącą 1 zł za każdą z nieruchomości

- czytamy w uzasadnieniu uchwały. 

 

Przypomnijmy. Do sierpnia 2018 roku w budynku przy ul. Saperów mieściło się III LO. Jednak od momentu gdy liceum przeniosło się do dawnej siedziby gimnazjum przy ul. Browarnej stoi pusty. Kilka lat temu obiektem zainteresowało się Elbląskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego, które chciało zaadaptować go na mieszkania. Realizację tego pomysłu uniemożliwiły jednak względy techniczne. Chodziło m.in. o to, że przebudowa ograniczyłaby funkcjonowanie szkoły policealnej, która znajduje się w drugiej części budynku. - Problem dotyczy bezpieczeństwa użytkowników szkoły, ponieważ zostaną zamknięte drogi ewakuacyjne prowadzące do drugiej klatki schodowej. Budynek jako całość nie spełniałby wówczas wymaganych przepisów bhp i ppoż - tłumaczyli wtedy urzędnicy. 

 

Co teraz miałoby powstać przy ul. Saperów 14 F? Wcześniej planowano, że budynek miałaby zostać nową siedzibą Warmińsko-Mazurskiej Biblioteki Pedagogicznej w Elblągu i Warmińsko-Mazurskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli (obie placówki są w zarządzie województwa). Czy tak się stanie? Zapytaliśmy biuro prasowe Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Do tematu wrócimy.

NJ

Artykuły powiązane

:

Droga krajowa 22 ominie Jegłownik. Mieszkańcy poznali trzy warianty obwodnicy
Droga krajowa 22 ominie Jegłownik. Mieszkańcy poznali trzy warianty obwodnicy (3)
Nowa inwestycja przy Komeńskiego?
Nowa inwestycja przy Komeńskiego? (1)

Komentarze (8):

DODAJ KOMENTARZ DO ARTYKUŁU:
23.06.2022, 20:22 Ech wy : Jak ja musiałem za wykup mieszkania bulic krocie. A tu od tak za 1 zł. Chorzy ludzi A.
23.06.2022, 20:40 Fa: Geniusz Witolda tak rozświetla Elbląg, że noc się skróciła do 5 godzin a reszta doby to dzień rozświetlony złotym blaskiem blaskiem prezydenta miłościwie nam panującego. W ramach tego geniuszu realizuje się teraz zamiana zbutwiałych bud na ulicy junaków budynek dużej wartości rynkowej ( kilka milionów) - czy ktoś o standardowej inteligencji to ogarnia? Czy może cały ratusz jest inteligentny inaczej. To jest działanie z premedytacją na szkodę Elbląga.
23.06.2022, 22:04 Mariusz Lewandowski: Drogi Fa widzę że genijusz literaci na głupocie stawiasz. Miasto o Województow to częsci Polski i są fragmentami Skarbu Państwa. Skoro nikt tego budynku nie kupił to ma stać tak dalej ? Zapłać za ogrzewanie a wtedy niech se stoi. My na remont pomieszczeń po starym PZU wtłożyliśmy 40 tyś zł - za jedno pietro. Wiesz ile będzie kosztował remont tego budynku ? Może zechcesz zakasać rękawy i sam to wyremontować ? A co do chorych ludzi to faktycznie tylko tacy chcą wszystko dostać . Za wykup z ZBK zapłaciłeś 5% wartości to jak ci nie pasuje to ja je od ciebie kupię za dwa razy więcej niż ty zapłaciłeś za wykup - od ręki. Umawiać notariusza ?
24.06.2022, 06:39 Chłop piwożłop : Ocho, znów się uaktywnił Maniek Lewatywy, wielki obrońca cnót wszelakich " ptaka na motorku". Luzidup nieziemski. Cukruje,aż na wymioty zbiera, swemu guru. A swej gazetki elblog.pl nie umiał utrzymać. Ostatnie newsy tam sprzed roku a większość to ERROR.
24.06.2022, 08:06 Elektryk: ~ Ech wy, za wykup czego? komunalki? To ile zapłaciłeś za mieszkanie 30 - 40tyś
24.06.2022, 12:51 ekspracownik światowida: Będzie tam kolejne zaplecze tańca Antoniego Czyżyka??? On pracuje dla marszałka (Światowid jest pod marszałkiem!!!!) Wymiana gdy Czyżyk jest przewodniczącym rady miejskiej w elbląskim magistracie. Ludzie przejrzycie co oni z nami robią!!!!
24.06.2022, 19:34 Mariusz Lewandowski: Po pierwsze mój drogi piwiożłopie to twoim parszywym oszczerstwem zajmie się Policja i Sąd - Podobnie jak Pan Adrian Płączyński staniesz się sławny acz nie koniecznie lubiany. Gazeta jest w zawieszeniu bo podejmując się człokowstwa w Antypartii nie mam zamiaru grać obiektywnego dziennikarza jak wielu przedemną a czy portal i gazeta ruszą - czas pokaże. Po drugie skoroś taki głupi że nie rozumiesz co się pisze to się nie ośmieszaj i milcz . Przypominam ci też że potrafię w dupę dokopać jak trzeba i o ile masz chęć załapać się na taki rewanż to nie czekajac na działania Policji możesz mnie zaprosić na gołe pięści gdzie sobie sporo spraw mężczyźni wyajaśniają. Tyle czy taki piwiżłop to mężczyzna ? Pewnie nie skro wstydzie się swojego nazwiska.....
25.06.2022, 09:30 Mieszkania w Handlówce: Budynek obok dawne liceum handlowe świetnie nadaje się na mieszkania. Przenieść wszystko z niego do 3LO i zyskamy brakujące ciągle mieszkania.


Inne artykuły:

Jedyne takie półkolonie wakacyjne dla dzieci w Elblągu!
Jedyne takie półkolonie wakacyjne dla dzieci w Elblągu!
Gdzie w Elblągu będą kurtyny wodne?
Gdzie w Elblągu będą kurtyny wodne? (2)
Zakaz kąpieli w rzece Elbląg
Zakaz kąpieli w rzece Elbląg (5)
Prezydent Witold Wróblewski z absolutorium i wotum zaufania. Debata odbyła się bez udziału elblążan
Absolutorium dla prezydenta i debata bez udziału elblążan (12)
Kup apartament w stylu loftowym i skorzystaj z ulgi na zabytki. Zagwarantuj sobie stałą cenę!
Kup apartament w stylu loftowym i skorzystaj z ulgi na zabytki!
Droga krajowa 22 ominie Jegłownik. Mieszkańcy poznali trzy warianty obwodnicy
Droga krajowa 22 ominie Jegłownik. Mieszkańcy poznali trzy warianty obwodnicy (3)
Na górę strony
Pełna wersja info.elblag.pl


Redakcja Kontakt O serwisie
Polityka prywatności

Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.