Drogi Użytkowniku,
Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.
Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.
Polityka prywatności

ogłoszenia

filmy

galerie

baza firm

pełna wersja
23.07.2022 14:00

Zakaz kąpieli w rzece Elbląg


Zakaz kąpieli w rzece Elbląg


Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 15 maja 2013 r. w sprawie ustalenia granicy portu morskiego w Elblągu od strony lądu, rzeka Elbląg znajduje się w granicach ww. portu. Zarządzeniem Nr 5 Dyrektora Urzędu Morskiego w Gdyni z dnia 20 lutego 2013 r. (§96 pkt.7) został wprowadzony i nadal obowiązuje m.in. zakaz kąpieli i nurkowania.

 

Są miejsca, w których nieodpowiedzialne osoby kąpią się, ryzykując życie i zdrowie. Do takich miejsc z pewnością można zaliczyć rzekę Elbląg w rejonie mostu kolejowego, a także tzw. „ciepłą wodę”. Informujemy, że służby bezpieczeństwa i porządku przy wykorzystaniu sprzętu pływającego będą patrolować rzekę Elbląg. Za złamanie zakazu kąpieli grozi mandant karny –  do 250 zł lub kara nagany.

 

Prosimy mieszkańców o rozwagę. Każde zauważone niedozwolone zachowanie należy zgłosić Policji, Straży Miejskiej lub Miejskiemu Centrum Zarządzania Kryzysowego, które przekaże informację do stosownej służby. Nic jednak nie zastąpi zdrowego rozsądku, o który apelujemy nie tylko podczas nadchodzących dni, ale także na co dzień.

 

UM Elbląg


Artykuły powiązane

:

Dramaty nad wodą coraz częstsze? Statystyki utonięć w tym sezonie przerażają!
Dramaty nad wodą coraz częstsze? Statystyki utonięć w tym sezonie przerażają! (1)
W Kanale Miejskim utopił się 54-letni mężczyzna
W Kanale Miejskim utopił się 54-letni mężczyzna (6)

Komentarze (9):

DODAJ KOMENTARZ DO ARTYKUŁU:
23.07.2022, 14:33 Zgoda: Tylko gdzie jest czynne otwarte kapielisko wy .... brak kulturalnych słów na was.
23.07.2022, 17:48 elbingers : Jako elblążanin żądam ukarania osób odpowiedzialnych za doprowadzenie basenu przy spacerowej do totalnej ruiny. Osoby które dopuściły się niechlujstwa i niegospodarność w utrzymaniu tego obiektu powinny zostać rozliczone i dostać min 15 lat odsiadki. Jeśli to się nie stanie tzn że żyjemy w dzikim kraju.
23.07.2022, 18:35 Nie było takiego obiektu.: Ale o jaki basen chodzi ?. Czyżby o ten staw z odchodami, w którym można było zarazić się wszelkimi chorobami skóry i nie tylko. Niektórzy nawet tymi od Pana W. , a przecież pan Rumian mówił, że taką chorobę można nabyć w znacznie przyjemniejszy sposób.
23.07.2022, 19:02 Ach tak..: A ci co w ostatnią niedzielę pływali w rzece Elbląg wszyscy mandaty otrzymali? Bo jak rozporządzenie to dla wszystkich i jak zakaz to zakaz.
23.07.2022, 20:10 Gość : Basen przy Spacerowej był fajny i potrzebny. Wszyscy kąpaliśmy się w nim i było dobrze . Szkoda, że popadł w taką ruinę...
23.07.2022, 20:33 100% elblążanin: Na basen otwarty w Elblągu czekają mieszkańcy ...... od wielu lat..... końca nie widać.
23.07.2022, 20:33 Ot tak sobie.: Popadł w ruinę, bo wszyscy, którzy się tam kąpali zapominali o tym żeby najpierw się wykąpać. A basen miał służyć do pływania, albo do nauki pływania.
24.07.2022, 07:58 Ploterek: Basen na dolince? Basen? To wanna z odchodami. Pod koniec czerwca i do max połowy lipca dało się tam pływać, woda była w miarę ok. W miarę, bo i rak zawsze można było dostać jakiejś choroby skóry. Ale tak to jest jak z basenu robi się ubikację, bo nie chciało się iść do WC. Woda, pomieszana z uryną i kałem, czad!! A w sierpniu woda jak zupa. No normalnie tęsknię za tym basenem.
24.07.2022, 15:16 swojak : Czekają ,kto da więcej ale w łapę.


Inne artykuły:

Weekend od czwartku? 60 proc. głosujących jest przeciwna skróceniu czasu pracy [wyniki ankiety]
Weekend od czwartku? 60 proc. jest przeciwna skróceniu czasu pracy (10)
Elbląg: Do ginekologa na NFZ. Jak długo poczekamy na wizytę?
Elbląg: Do ginekologa na NFZ. Jak długo poczekamy na wizytę? (9)
 Trzy kurtyny wodne na całe miasto wystarczą?
Trzy kurtyny wodne na całe miasto wystarczą? (4)
Czy kredytobiorcy złotówkowi podzielą los frankowiczów?
Czy kredytobiorcy złotówkowi podzielą los frankowiczów? (2)
Wystaw miskę z wodą
Wystaw miskę z wodą (2)
Pracujący senior nie zapłaci podatku
Pracujący senior nie zapłaci podatku (1)
Na górę strony
Pełna wersja info.elblag.pl


Redakcja Kontakt O serwisie
Polityka prywatności

Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.