Drogi Użytkowniku,
Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.
Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.
Polityka prywatności

ogłoszenia

filmy

galerie

baza firm

pełna wersja
25.07.2022 18:00

NIE dla przejęcia elbląskiego portu przez państwo. „W Elblągu nie będzie powtórki z Gdańska. My nasz port obronimy”


NIE  dla przejęcia elbląskiego portu przez państwo. „W Elblągu nie będzie powtórki z Gdańska. My nasz port obronimy”


- Dzisiaj spotykamy się tu po to, by wyraźnie powiedzieć, że nie zgadzamy się na to, aby rząd PiS nas wszystkich oszukiwał. I żeby powiedzieć „nie” dla przejęcia elbląskiego portu przez PiS-owski rząd – podkreślił senator KO Jerzy Wcisła podczas zorganizowanej dziś (25.07.) konferencji prasowej.


W konferencji udział wzięli m. in. Prezydent Elbląga Witold Wróblewski, wiceprezydenci Michał Missan i Janusz Nowak, posłanka Lewicy Monika Falej, posłanka KO Elżbieta Gelert, poseł KO Jacek Protas, poseł PSL Zbigniew Ziejewski, a także poseł Parlamentu Europejskiego Tomasz Frankowski.


Senator KO Jerzy Wcisła zapowiedział, że zbierane będą podpisy pod petycją „NIE  dla przejęcia elbląskiego portu przez państwo”. - Należy nazywać rzeczy po imieniu. Kiedy ktoś mówi, że odbierze komuś jego własność, to ja mówię, że chce mu ją ukraść – zaznaczył. - Przypomnę rzecz najważniejszą - Kanał przez Mierzeję, od XVI wieku, czyli od zawsze, był planowany, jako połączenie elbląskiego portu z morzem.

 

Dopiero w 2019 roku rząd PiS odciął port w Elblągu od kanału, czym zaprzeczył istocie całego projektu, chociaż przez cały czas opowiadał, ile to Elbląg skorzysta na kanale. Tyle, że fakty, które w 2019 roku odkryłem, mówiły jasno, że kanał przez Mierzeję ma się zakończyć nie w porcie, ale w krzakach 3 km, a ostatecznie po moich i medialnych interwencjach – 1 km przed nabrzeżami portowymi. Oczywiście, to czy brakuje 1 czy 3 km – nie ma znaczenia dla statków. I tak żaden statek o parametrach, dla których budowany jest kanał nie zostanie rozładowany w porcie

– mówił Jerzy Wcisła.
 


Jak podkreślił Jerzy Wcisła port nadal będzie obsługiwał statki o ład. do 1 tys. ton, a nie 4 tys. ton i o zanurzeniu do 2 m, a nie 4,5 m. - Czy to znaczy, że inwestycja, która kosztuje 2 mld zł jest bez sensu? Oczywiście nie – przyznał. - Dzisiaj już wiemy, że cała ta operacja z brakującymi 3 czy 1 km, została wymyślona tylko po to, by odebrać Elblągowi port. Przejąć go i dopiero wtedy zakończyć inwestycję – ale już w porcie – tyle, że nie samorządowym, tylko państwowym – czyli PiS-wskim. A później oczywiście bić pianę propagandową o tym, jak to zbudowano IV port RP.

 

Jak PiS chce przejąć port? Prawdopodobnie tak, jak odebrał Gdańskowi Westerplatte: specustawą. Ale w Elblągu nie będzie powtórki z Gdańska. My nasz port obronimy

– dodał Jerzy Wcisła.Dziś parlamentarzyści i samorządowcy biorący udział w spotkaniu z dziennikarzami podpisali petycję skierowaną po premiera Mateusza Morawieckiego. - Tą  petycją zamanifestujemy brak zgody na odebranie portu samorządowi elbląskiemu oraz zażądamy, by rząd tak, jak wymaga tego prawo, logika i rachunek ekonomiczny dokończył budowę kanału przez mierzeję we właściwym miejscu, czyli przy nabrzeżach portowych – wyjaśniał senator. - Zwrócimy się do wszystkich, którym leży na sercu dobro Elbląga i regionu o podpisanie tej petycji.
 

Petycja będzie dostępna w elbląskich biurach posłów i senatora. - Będziemy też docierali z nią do mieszkańców na ulicach, w różnych miejscowościach regionu – zapewniał Jerzy Wcisła.

 

Mam nadzieję, że Rząd ugnie się pod głosem suwerena i zaprzestanie swoich niecnych kombinacji

– stwierdził Jerzy Wcisła.

 

KJ

Galeria zdjęć: Konferencja
Artykuły powiązane

:

Posłanki o przekopie. „Poważny statek nie jest w stanie wpłynąć do Elbląga, więc przekop był w zasadzie niepotrzebny”
Posłanki o przekopie. „Poważny statek nie jest w stanie wpłynąć do Elbląga" (42)
Co nowego na budowie przekopu Mierzei Wiślanej? - zobacz film
Co nowego na budowie przekopu Mierzei Wiślanej? - zobacz film (1)

Komentarze (52):

DODAJ KOMENTARZ DO ARTYKUŁU:
25.07.2022, 18:45 Upadły Harley: Elblazan nie interesuje kto bedzie mial port - wazne zeby sie rozwijal i bylo z niego corqaz wiecej miejsc pracy. Zadluzone przez Wroblewskiego, Slonine i Nowaka miasto nie jest w stanie tego zapewnic. Wroblewski chcialby tylko czerpac korzysci z podatkow portowych, zeby przewalic te kase na stolki dla swoich kolesi, ale do inwestycji juz sie nie pali
25.07.2022, 18:54 ryszard powolski: WARA OSZUŚCI OD PORTU
25.07.2022, 18:59 m: Jak patrzę na te "twarze" i nazwiska, to choćby mnie przypalali papiersami to nigdy nic nie pdpiszę,co jest z nimi związane. Zakończcie swoje "kariery" bo wszyskich juz mdli na wasz widok.
25.07.2022, 19:06 Bsp : No to już wiemy kto hamuje rozwój Elbląga. Z portem czy bez portu ale nie będzie nam tu PiS cokolwiek urządzał w mieście. Elbląg może być biedny i głodny ale ma być nasz. Nieważne że największe polskie porty morskie to porty państwowe z udziałem samorządu. Nieważne że miasto potrzebuje pieniędzy a same podatki gruntowe dałyby kasę na przykład na nowe tramwaje. Port jest nasz i wszystko! Nie mogę patrzeć na tych ludzi...
25.07.2022, 20:04 Tylko Conca: Modrzewinę uwłaszczyli sobie po niecały 1 zł za metr, a sprzedaż po 150-250 za 1 m.Teraz dziennikarze ujawnijcie kto ma udziały w Porcie .Pytajcie u żródła i ujawnijcie co i jak Dlaczego tak Portu bronią ,a raczej udziałów , Niech elblążanie wiedzą.Jak Port byłby panstwowy ,to chociaż Elbląg oficjanie bedzie zarabiał nie małe pieniądze na tym Porcie i przynajmniej panstwo zrobi infrastrukture jak się należy i wszystko z tym związane.Ale sa przeciwni bo kasiora koło nosa przeleci.Pytajcie elblążanie dlaczego tak bronią te opcje polityczne tego Portu..
25.07.2022, 20:15 żyrafa: w zarządzie portu zasiada min.żona byłego śp.posła pis.,a upadły harley zapomniał o nim wspomnieć w swojej wyliczance.
25.07.2022, 20:22 Kryspin: Poseł Krasulski chciałby by PiS przejął port po to by mieć gdzie sprowadzać węgiel z krajów południowych... Afryki lub Ameryki, a w zasadzie Ameryki.
25.07.2022, 20:46 FT: Panie senatorze. Teraz Pan prosi o podpisy elblążan pod petycją w sprawie przejęcia przez rząd portu elbląskiego. Przypomnę tylko jak były zbierane podpisy poparcia inicjatywy obywatelskiej uchwałodawczej w sprawie budowy boiska przy szkole 23 , to ani Pan ani żadna z osób przebywających w Pana biurze, ani nikt z platformy obywatelskiej i koalicji obywatelskiej nie złożyła swojego podpisu na listach poparcia, a chodziło o szczytny cel : boisko dla dzieci. Nowak Teresa
25.07.2022, 20:53 FT: Słuchałam uważnie wszystkich wypowiedzi, powtarza się nagminnie niewiedza, Elbląg to Żuławy a nie Warmia i Mazury.
25.07.2022, 20:57 Twój email: Kto rozpoczął debatę o odebraniu przez nierząd Bezprawia i Niesprawiedliwości elbląskiego portu samorządowi i jego mieszkańcom ? Czy nie był to niejaki Lonia Krasulski na zorganizowanej niedawno w naszym mieście konferencji prasowej ? A kim on jest ? Oprócz tego że NIEUSTRASZONYM POGROMCĄ ŁUPIEŻU, to posłem ziemi elbląskiej !!! Gratulacje dla wyborców partii rządzącej że w Elblągu na listach wyborczych wskazali osobę NAPRAWDĘ GODNĄ ZAUFANIA !!!
25.07.2022, 21:21 jan-49: czyzby juz wcisla mial kolesi do przejecia portu jak wiele innych firm za przyslowiowa zlotowke a pozniej czerpac z tego milionowe zyski przekop panie wcisla zostal wykonany za pieniadze wszystkich polakow nie po to zeby klika kolesi czerpala zyski gon sie pan z ta swoja petycja
25.07.2022, 21:26 Mundry: Dzwonię na policję!!! Ci Państwo z fotek chyba coś wzięli i to raczej coś nielegalnego, bo po relanium to takich halunów raczej nie ma.
25.07.2022, 21:32 Akcja : W sumie kazda forma dozwolona, aby zaistnieć! A port cóż byl , jest i będzie i co z tego ? Więc o co tyle medialnego szumu?
25.07.2022, 21:35 Wspolny wróg łączy : W sumie ma to pozytywne strony, niektorzy zblizyli się do siebie mimo ......., a to duży plus-:)
25.07.2022, 21:37 Mundry: Szanowny Panie Senatorze! Słyszano gdzieś między Nowogrodzką a Wiejską w Warszawie, że Kaczor od 31 września 2022 roku wyda rozkaz reglamentacji wody na śluzie w przekopie na mierzei co w konsekwencji spowoduje brak możliwości śluzowania poważnych statków Rzekomo chodzi o wysychanie Bałtyku. Pewnym natomiast jest już zakaz kąpieli w morzu bałtyckim na odcinku od Mikoszewa do Piasków, który ma być wprowadzony 30 lutego 2023 roku. Kąpiel w Bałtyku rzekomo ma grozić zapiaszczaniem północnego wejścia do przekopu.
25.07.2022, 21:50 OOO: Prezydent Wróblewski prosi o podpisy pod petycją, Senator, radni z PO też proszą mieszkańców, tych samych których nie słuchali w sprawie budowy boiska przy szkole 23, wtedy nie liczyli się z ich zdaniem, a teraz liczą na poparcie? Okaże się jakie to macie poparcie wśród mieszkańców
25.07.2022, 22:05 lipa: Rząd nie kradnie portu dla siebie tylko dla mieszkańców Elbląga – a władza miejska już chciałaby mieć następne stołki do zasiedlenia.
25.07.2022, 22:49 Elblążanin: Wcisła pajacu przestań rozrabiać w Elblągu ! i tak to twoja ostatnia kadencja !!!
25.07.2022, 23:32 harleyem po bażantarni : Ci państwo ze zdjęcia są odpowiedzialni za zacofanie,marazm i upadek statusu miasta do wioski. Oni mają czelność zabierać głos? Won!
25.07.2022, 23:46 Qaz: Wszyscy siebie warci wszystkie opcje polityczne są odpowiedzialne za upadek naszego miasta a teraz jest ile da radę ugrać dla siebie
26.07.2022, 06:00 Wyciskacz kitu : Te, senatorski, jełopie. Gdzie te Twoje tłumy poparcia ci ? Na zdjęciach są tylko wasze POwców gęby, ludzi normalnych brak. Zmiana nazwy z PO na KO nie zamysłu nam oczu. 8 lat rzescie rządzili i kradli sprzedając wszystko ci polskie Niemcom. Bujaj się , mamy nadzieję,że zaliczysz pośredniak następnym razem, senatorski, następnej kadencji nie będzie.
26.07.2022, 06:52 Io: Oj brzuchy rosną od dobrobytu.
26.07.2022, 07:26 Kat Na Idiotów: Do pozerów na fotce...kompromitacji końca nie widać i tylko Elbląga żal! Panie Przewodniczący miał Pan szansę być wyrazisty, a szkoda, że wpisał się Pan w scenariusz gawędziarzy pozorantów.
26.07.2022, 07:52 ...: Żałosny cyrk . Wyglada na to jakby nie zdawali sobie sprawy jaki poziom obciachu osiągnęli .
26.07.2022, 08:08 Fan Gargamela z PO: Do Wcisły i Wróblewskiego jeśli chcecie naprawiać port to zacznijcie od obsadzenia dyrektorskiego stanowiska fachowcem wykształconym w branży...
26.07.2022, 08:20 Lonia: Widzę, że nie widzę Czyżyka. Czyżby wypadł z gniazda. Nie dostanie działki?
26.07.2022, 08:21 Portu się zachciało?: Może niech rząd przejmie także basen miejski na Spacerowej? Wtedy znowu będzie można tam przyjść i latem popływać. A tym pozerom i zadymiarzom podziękujmy. Poziom obciachu jaki osiągnęli przekroczył stan krytyczny.
26.07.2022, 08:32 Elb: Najpierw bojkotowali przekop a teraz na gotowe chca wejsc porabalo im berety do konca , cała ta ferajna do zwolnienia lenie PO wskie.
26.07.2022, 08:49 ławnik: Port to brzmi dumnie - jak przejeżdżam przez most to widzę parking z tirami i kamienie które przeładowują na barki i dalej na zalew do budowania wyspy. Skończy się budowanie wyspy to i skończy się ruch towarowy.
26.07.2022, 09:08 Tomek: Elbląg musi być miastem wydzielonym o spec statusie zarządzanym przez komisarza nadanego przez premiera i rząd powinien tu inwestować ostro
26.07.2022, 09:23 Alex : Jestem za przejęciem Portu przez Państwo !!!
26.07.2022, 09:25 123: Kto zna osiągnięcia 10 ze zdjecia?
26.07.2022, 09:46 abc1: A pieniądze mają na rozwój portu?
26.07.2022, 10:13 To wszystko za mało!: Panie Senatorze, czy Pan nie zdaje sobie, że port morski to system naczyń połączonych, krajowych i międzynarodowych? To struktury i specjalistyczne kadry. To współpraca. Czy to jest w zasięgu władz Elbląga? Nadzorek nad barkami z kaliningradu, które już i tak nie przypłyną, wysyłka kamienia na sztuczną wyspę. Do tego dostosowane są "umiejętności kadry", swoimi pensjami wyrabiającej minusowy wynik. Dlaczego na konferencji nie było np. przedstawiciela samorządu z własnością portową, który przedstawiłby argumenty i szanse? Czy są takie? Proszę przekonać mieszkańców do petycji, bo na razie są tylko chęci!
26.07.2022, 11:27 ATYNA R: Znowu te psiekrwie zPO rudego liska na NIE Korytko moje .
26.07.2022, 11:57 janek : Ci co są w obronie portu elbląskiego mają wezwanie do szpitala na badania okresowe ,Jak widać choroba nie wybiera ,
26.07.2022, 12:11 w....y elblązanin: przejąc port przez państwo bo te nieroby ,dupki ,niemoty nic nie robili i nic nie zrobią dla portu Paszli won!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
26.07.2022, 15:32 Mirosław,: Może nie chcą aby port przejął rząd tylko trzymają dla Tuska żeby Rosjanom sprzedał?
26.07.2022, 15:33 Mirosław,: Dziwią mnie ludzie z PO - kiedyś tak bardzo nie chcieli ani portu ani przekopu a teraz to już nie wiem o co im chodzi?????by port przejął rząd tylko trzymają dla Tuska żeby Rosjanom sprzedał?
26.07.2022, 15:38 Komunista: Oczywiście popieram PiS. Państwo powinno kontrolować wszystko. Nie powinno być tak, że samorząd ma jakąkolwiek władzę. Tak było za komuny i komu to przeszkadzało? Cieszę się, że PiS przywraca komunizm - jedyna nadzieję dla narodu polskiego. Bardzo chciałbym również, by bratnia współpraca w postaci skupowania węgla od Rosji, następcy ZSRR, była kontynuowana. Unia nie dała nam nic, a ZSRR dał nam tak wiele. Oby PiS kontynuował działania mające nas kompletnie uzależnić od władzy centralnej włącznie z likwidacją prywatnych przedsiębiorstw. Może i kradną, może i nagle pan handlarz bronią zajumal miliony za respiratory, których nikt nie widział, ale kto nam tyle dał? 500+, 1000+, 1500+, darmowe domy, mieszkania, karta matki, karta dziecka, karta ślepego, karta użytkownika komputera, dopłaty do węgla - nie to co PO, które tylko kradło. Za PO dzieci chodziły po ulicy i żebrały, a teraz jest dobrobyt, a dzięki zakazowi aborcji dzietność wzrosła o 150%. Brawo PiS!!!
26.07.2022, 15:57 Razem?: państwo posłowie, "włodarze" schowali się za wami, i ani be, ani me... co do petycji, rozumiem, że cała trójka rozpocznie akcje zbierania podpisów, urlopy staja się nieważnymi. Proszę o podanie dokładnego terminu i czasu spotkania z nimi i przekonania do podpisania. Proszę też o codzienne relacje z ilości
26.07.2022, 16:36 m: I nagle Pan przemówił do ludu. I okazało się, iż można ludem gadać zamiast twierdzić: co będę konsultować skoro na miejscu basenu buduję basen. @Komunista – Komu dał temu dal
26.07.2022, 17:36 Jez taxi: Obsrancy już się boją bo nie będzie stołków dla znajomych oddać port niech wkoncu zacznie funkcjonować bo do tej pory to wymarle gruzowisko peowska mafja już się trzesie
26.07.2022, 21:02 wpływ upału: A do kogo przemawialiście? T było w oczyszczalni ścieków? Radosny to dzień gdy widać wcisłę(kim jest jako firma?), wróblewskiego z dworem - miasto kopnęło w kalendarz za ich rządów, gelert - zamykane oddziały, kolejki, bałaganik, portas - termy, lotnisko, obietnice. Co robi tam Zdrojewski jako przyzwoity rolnik w żniwa??? O czym bredzicie (autor : wróblewski)? Co zrobiliście dla miejskiego portu? Jestem za przejęciem portu i rzeki przez państwo. Wy wiecie co możecie tą kartką z podpisami.Plac Piłsudskiego, Westerplatte państwo wzięło , to brednie Wcisły, że "nie da" wyglądają jak opowieść pijaka który nawalił w portki i bełkocze, że nie pozwoli na zdjęcie tychże. obrzydliwie wygląda ciągle ta sama grupa z pełnymi portkami - "puśćcie mnie, to im przyp...", ale whyno nie pozwala wstać.
26.07.2022, 21:47 barbara: Port byl i ma byc nasz zawsze.Elblazanie skladamy podpisy pod petyca
26.07.2022, 21:51 bynio: NO TO JAK TO JEST TU PROTEST NIE NIE CHCEMY JAK W GDANSKU.......A PRZECIEZ TO PELOWCY OD 25 LAT MIESZAJA I ROZDAJA KART W GDANSKU.. NO TO WRESZCIE CZEO ON CHCE
27.07.2022, 06:52 Info: Port do Państwa i basta! Jurek albo port oddasz albo wszystko będzie przez Tolemko wpływać
27.07.2022, 07:04 nsc: Elbląg ma port tyle lat . Nic w nim nie rozwineło. Jaki port-parking dla tirów. Zabrać to miastu to może coś się będzie działo . Może powstaną nowe miejsca pracy. Port t tak jak pozostałe spółki komunalne
27.07.2022, 08:25 100% elblążanin: Elbląg i mieszkańcy Elbląga potrzebują sprawnie funkcjonujący port...... kto, będzie nim zarządzał to temat dalszy.
27.07.2022, 21:31 szanują was, żłobnicy: Wybitny temat i kwiat regionu coś mruczy i maże , a redakcja już zepchnęła go ze szpalty. Dwóch dni nie wytrzymał, a taki ważny, wciśnięty. Zdaje się że już nikt w kraju nie nadąża za depresją elbląską. Wpływ odkażania czy mikroklimatu?
29.07.2022, 11:01 zorro: Ludzie, a jakie macie plany aby rozbudować port ? ( biznes plan , gdzie jest - bo cały czas śpicie)
10.08.2022, 12:03 krall: To protest dla protestu i dla pokazania swojego bytu politycznego w mediach , dla przypomnienia że jeszcze istniejemy , żeby nie popaść w zapomnienie . Istniejemy ale nie mamy żadnego programu dla modernizacji i rozwoju elbląskiego portu . Nie mamy tez na to środków bo kasą dysponuje budżet państwa a nie protestujący za a nawet przeciw tzw politycy .


Inne artykuły:

Nowe możliwości dla studentów. Trwa rozbudowa ANS w Elblągu
Nowe możliwości dla studentów. Trwa rozbudowa ANS w Elblągu
Hulaj-nóżka dla dzieci na Kalbarze
Hulaj-nóżka dla dzieci na Kalbarze
Prace drogowe na ul. Chopina
Prace drogowe na ul. Chopina (3)
Auto w ogniu na drodze wojewódzkiej
Auto w ogniu na drodze wojewódzkiej
W miniony weekend policjanci prewencji interweniowali 193 razy
W miniony weekend policjanci prewencji interweniowali 193 razy (1)
Zmarła Elżbieta Jakubowska. Emerytowana nauczycielka elbląskiego ekonomika
Zmarła Elżbieta Jakubowska. Emerytowana nauczycielka elbląskiego ekonomika
Na górę strony
Pełna wersja info.elblag.pl


Redakcja Kontakt O serwisie
Polityka prywatności

Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.