Drogi Użytkowniku,
Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.
Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.
Polityka prywatności

ogłoszenia

filmy

galerie

baza firm

pełna wersja
04.08.2022 16:00

„Czy nikt tego nie widzi?” Dopiero po interwencji INFO Urząd zainteresował się sprawą


„Czy nikt tego nie widzi?” Dopiero po interwencji INFO Urząd zainteresował się sprawą


Elblążanin zgłosił się do nas z prośbą o interwencję. - Teren zielony przy ul. Ogólnej rozrósł się już tak, ze zajmuje część chodnika. Czy nikt tego nie widzi? - pyta nasz czytelnik. - Czy możecie nagłościć sprawę? Myślę, że to coś pomoże.

 


Rzeczywiście, na zdjęciach przesłanych przez naszego czytelnika widać, że część terenu zielonego znajdującego się przy ul. Ogólnej jest zaniedbany.


W związku z tym, że teren ten podlega Departamentowi Zarządu Dróg zdjęcia przesłaliśmy do biura prasowego Urzędu Miejskiego w Elblągu. Zapytaliśmy, czy zostanie to uprzątnięte, a jeśli tak, to kiedy?


Łukasz Mierzejewski z biura prasowego UM wyjaśnił, że Zarząd Dróg jest... tylko częściowo odpowiedzialnych za taki stan rzeczy. - Teren skarpy, na której znajduje się ta roślinność częściowo należy do Zarządu Dróg, częściowo do osób prywatnych - stwierdził.

 

Niezależnie od tego Departament Zarząd Dróg informuje, że pracownicy Zarządu Zieleni Miejskiej otrzymali zlecenie i dziś rozpoczęli prace związane z przycięciem zieleni w tej lokalizacji

 

– podkreślił Łukasz Mierzejewski.


Zapytaliśmy rónież o to, kiedy ostatnim razem roślinność w tym miejscu była koszona/ przycinana? Jak zapewnił pracownik biura prasowego „dla tego typu zieleni, rozrastającej się wolniej niż np. trawy, prace takie wykonuje się w zależności od potrzeb”.


Problem w tym, że potrzeba była i była ona widoczna gołym okiem.

 

 

 

Foto nadesłane przez Czytelnika

KJ

Artykuły powiązane

:

Mieszkaniec Starówki: Nie możemy opuścić samochodem własnej ulicy przez kilka godzin. To niedopuszczalne
Mieszkaniec: Nie możemy opuścić samochodem własnej ulicy przez kilka godzin (46)
Drogowy absurd na Płk. Dąbka. Po interwencji INFO nastąpi korekta ścieżki rowerowej
Drogowy absurd na Płk. Dąbka. Po interwencji INFO nastąpi korekta ścieżki (21)

Komentarze (22):

DODAJ KOMENTARZ DO ARTYKUŁU:
04.08.2022, 16:22 temat miesiąca: To są teraz największe problemy naszego miasta. Miasto idylla. Tylko krzaczki nie tak przycięte nam przeszkadzają.
04.08.2022, 16:36 Drzewa : Następny problem na ul Browarnej na przeciwko szkoły leży na chodniku złamane drzewo że śliwkami niema przejścia zero reakcji miasto tylko podwyżki biorą żenada
04.08.2022, 17:54 Xyz: Ja mam wrażenie,że źródłem oszczędności jest dbanie o tereny zielone,a raczej niedbanie. Upałów nie ma,a i tak dopiero koniec lipca zaczęto Kosicka trawę. Wystarczyło częściej,a nie nisko. A tak pełno kwitnących chwaściorów. Należy przyjrzeć się krzakom przy skrzyżowaniach,które mocno ograniczają widoczność
04.08.2022, 18:09 mieszkanka: przejscie z robotniczej na dominirskich to dopiero jest zarosniete
04.08.2022, 18:27 należy dodać: Droga wojewódzka ul.Browarna i bałagan.Studzienki - kratki zapchane .Naprzeciwko ul.Niska barierki wygiete tylko patrzeć kiedy dojdzie do tragedii.
04.08.2022, 20:08 Bolel: Zzm w elblągu nie ma ludzi do pracy
04.08.2022, 21:21 o jaaa!: A mnie wkurzają teraz nieprzycięte drzewa owocowe. Jak się idzie to na chodniku leży pełno śliwek czy innych owoców. Wokół lata mnóstwo os. Jak się przechodzi to wszystkie owady podrywają się w górę i jeżeli masz krótkie spodenki to o ukąszenie bardzo łatwo. Nikt tego nie sprząta, to będzie leżało do jesieni.
04.08.2022, 21:39 Stok: Z robotniczej przez próchnika nie przejdziesz. Epec po raz 3 na tej samej ulicy kopie, zajął jedyne przejście które i tak jest notorycznie obsrane przez pieski-wiewiorki. Przejcie od przystanku do daszyńskiego to kpina krzywy zarośnięty chodnik, wózkiem z dziećmi nie przejedziesz. Czy um zbk ostatecznie info może się również przyjrzeć sytuacji.
04.08.2022, 22:53 ławnik: wycinają zieleń - źle nie wycinają zieleni - źle - ludziska zdecydujcie się
04.08.2022, 23:20 Szokk : Ktoś mi wytłumaczy co za tłumiki projektują i budują u nas drogi że wszystkie studzienki w jezdni są pozapadane co najmniej po 10 cm? A na mazurskiej i Modrzewinie gdzie jakieś tłumiki wymyślili magazyn browaru te studzienki są zapadnięte jeszcze głębiej. Zawieszenie w aucie dostaje przez to po dupie.
05.08.2022, 00:45 Ja też tu mieszkam : @Szokk a gdzie zawieszenie samochodu ma dupę?
05.08.2022, 01:14 Wiesiek: To są właśnie dzisiejsze problemy. Komuś ciężko było ominąć jednym krokiem i przejść dalej, że aż do gazety musiał z tym pójść. Jeszcze trochę to będę czytał artykuły, że w parku trawa za wysoka o 3 centymetry i rosa zmoczyła komuś noge... a idz pan w ch
05.08.2022, 08:18 Kat: Za mało zieleni źle - za dużo jeszcze gorzej. Najlepiej wszystko wybetonować i nic nie trzeba będzie przycinać.
05.08.2022, 10:38 wk: Proponuje złożyć projekt do Budzetu obywatelskiego o przycięcie niezadbanej zieleni, w końcu miasto i tak wykorzystuje go w ten sposob
05.08.2022, 12:09 kwiaciarka: Miasto prowadzi akcję nasadzeń a potem mają to gdzieś. Może" wielcy" Panowie z Ratusza wybiorą się na spacer deptakiem z Grunwaldzkiej na Malborską to zobaczą gdzie podziały się miliony wydane na deptak .
05.08.2022, 12:27 Mieszkanka: Robotnicza przejście na Próchnika dramat to nadaje się do telewizji ogulno Polskiej a Zbk
05.08.2022, 12:49 Adi: To nie ma żadnego "patrolu" sprawdzającego gdzie wymagana jest interwencja ZZM? NA koszenie trawy która urosła po pas na lubranieckiej przy ich "bazie" na krakusa trzeba było się upominać. Zwłaszcza że auta pracownicze tamtędy przejeżdżają codziennie. To wszystko jest nie tak ja powinno. Nikomu nie zależy a potem zdziwienie że miasto się nie rozwija jak każdy patrzy na własna dupę żeby się nie narobić.
05.08.2022, 14:32 ursus: Problemem na Ogólnej są nocne rajdy i wyścigi samochodów i motocykli , które jadąc na maksa od strony ul. Fromborskiej , bez żadnych ograniczeń , wyjąc pełna mocą silników kontrolują osiągi swoich maszyn wyrywając z łóżka mieszkańców okolicy tego toru rajdowego. Szkoda , że kontrola prędkości trwa zwykle na ul. Mazurskiej i Ogólnej i Płk Dąbka w godzinach porannych. Wniosek z tego że po 17.00 ograniczenia prędkości nie obowiązują.
05.08.2022, 15:17 rowerzystka: Przydałoby się podcięcie zieleni nachodzące na drogę rowerową przy al. Tysiąclecia, na wysokości pomiędzy budynkiem Policji a przychodnią.
05.08.2022, 21:17 lobo51: Podobny problem jest na wylocie ul Konopnickiej w stronę Ogólnej. Rośnie tam wierzba na krawędzi jezdni którą kierowcy gwałtownie omijają wjeżdżając na lewy pas ulicy
05.08.2022, 23:21 takipodpis: Po co w ogóle w Elblągu są potrzebne służby? Latem nie dbają o zieleń, zimą o śnieg i lód. Przez cały rok o stan dróg, chodników, niczego poza własnym interesem. Elbląg słynie w całej Polsce z Biedronek i koszmarnych dróg. Ile na to idzie z naszych pieniędzy? Może zlikwidować służby i przestać pobierać od mieszkańców pieniądze? Ratusz też może lepiej wyeksmitować, bo gospodarze miasta, zamiast gospodarzyć, patrzą jak tu uszczypnąć rząd w tyłek lub zmarnować nasze pieniądze? Sami lepiej byśmy się tym zajęli.
06.08.2022, 09:39 Nad Jarem: Chodnik wzdłuż ulicy Sobieskiego Nad Jarem woła o pomstę do nieba. SM wymieniła wszystkie chodniki na osiedlu Nad Jarem poza tym bo on należy do miasta. Miasto ma go w d.... bo nikt ważny na tym osiedlu nie mieszka


Inne artykuły:

Przy Agrykola potrzebny jest parking! „Policja i Straż Miejska wręczają upomnienia i mandaty”
Przy Agrykola potrzebny jest parking! „Wręczane są upomnienia i mandaty" (23)
EPEC: Zielona woda pomaga sprawdzić szczelność sieci
EPEC: Zielona woda pomaga sprawdzić szczelność sieci
Wernisaż wystawy „Elbląg. Miasto odnalezionych przeznaczeń żołnierzy Armii
Wernisaż wystawy „Elbląg. Miasto odnalezionych przeznaczeń żołnierzy Armii (1)
Zatrzymali poszukiwanego listem gończym. Znaleźli przy nim narkotyki
Zatrzymali poszukiwanego listem gończym. Znaleźli przy nim narkotyki
Będą dopłaty dla ogrzewających domy gazem, olejem lub pelletem
Będą dopłaty dla ogrzewających domy gazem, olejem lub pelletem (7)
Elbląg na Wakacyjnej Trasie Dwójki! (Aktualizacja: znamy lokalizację i godzinę!)
Elbląg na Wakacyjnej Trasie Dwójki! (Aktualizacja: znamy lokalizację i godzinę!) (20)
Na górę strony
Pełna wersja info.elblag.pl


Redakcja Kontakt O serwisie
Polityka prywatności

Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.