Drogi Użytkowniku,
Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.
Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.
Polityka prywatności

ogłoszenia

filmy

galerie

baza firm

pełna wersja
04.08.2022 19:00

Przy Agrykola potrzebny jest parking! „Policja i Straż Miejska wręczają upomnienia i mandaty”


Przy Agrykola potrzebny jest parking! „Policja i Straż Miejska wręczają upomnienia i mandaty”


Problem z parkowaniem przy ul. Agrykola to temat, na który zwróciła uwagę radna Elżbieta Banasiewicz. - Od pewnego czasu policja oraz pracownicy Straży Miejskiej wręczają upomnienia oraz mandaty dla kierowców, którzy próbują zaparkować samochód w niedzielę, przyjeżdżając na Mszę Świętą – zaznaczyła radna.

 


Elżbieta Banasiewicz podkreśliła, że z tym problemem boryka się wielu elblążan. - Przeciętnie od 10 do 20 samochodów co 1,5 godziny próbuje znaleźć lokalizację – dodała. - Wiele osób to starsi ludzie lub rodziny z dziećmi.

 

Proboszcz Parafii Wszystkich Świętych udostępnia plac przed kościołem, choć nie jest on przygotowany jako typowa nawierzchnia parkingowa. Plac może pomieścić 5-6 samochodów

 

– stwierdziła radna.


Jak przypomina Elżbieta Banasiewicz mieszkańcy przed remontem chodnika przy ul. Agrykola zgłaszali ten problem. - Znak zakazu i mandaty nie rozwiązują problemu – podkreśliła.

 


Radna zwróciła się do Prezydenta Elbląga, czy istnieje możliwość, aby w najbliższym czasie powstał prowizoryczny parking, np. z nawierzchnią żwirową, wzdłuż muru/ siatki stadionu i boiska SP nr 3. - Czy w inny sposób miasto zamierza rozwiązać ten problem? - zapytała.


Wiceprezydent Elbląga Janusz Nowak zapewnił, że problem związany z parkowaniem na ul. Agrykola jest znany władzom miasta. - W 2021 r. Gmina Miasto Elbląg wykonała miejsca postojowe wzdłuż ul. Agrykola w liczbie 23 sztuk – stwierdził. - Dodatkowo istnieje możliwość zaparkowania aut w lokalizacji znajdującej się przy ul Kościuszki – przy cmentarzu komunalnym. Auta mogą być również parkowane przy ul. Wspólnej, przy stadionie miejskim. Te parkingi i miejska postojowe znajdują się w bezpośrednim sąsiedztwie ul. Agrykola.

 

 

Teren naprzeciwko parafii „Wszystkich Świętych” należy do terenów rekreacyjno- wypoczynkowych, jest on wpisany do rejestru zabytków i na realizację wszelkich prac na tych obszarze koniecznie jest uzyskanie pozwolenia konserwatorskiego. Ze względu na prawnie chronioną zieleń na tym obszarze nie ma możliwości lokowania stanowisk postojowych

 

– zaznaczył Janusz Nowak.Wiceprezydent odniósł się także do wystawianie mandatów. - Jeśli chodzi o wręczanie upomnień i mandatów przez Straż Miejską i Policję to należy potwierdzić ich zasadność, ponieważ są tam łamane przepisy – wyjaśniał. - Znak B-1 „zakaz ruchu w obu kierunkach” zlokalizowany na wjeździe naprzeciw parafii został wprowadzony na wniosek Zarządu Zieleni Miejskiej w Elblągu, Dyrekcji Sportowej Szkoły Podstawowej nr 3 im. Polskich Olimpijczyków oraz mieszkańców.


Janusz Nowak nie pozostawił złudzeń stwierdzając, że „w chwili obecnej nie planuje się wykonywania dodatkowych parkingów w rejonie parafii Wszystkich Świętych”.

 

 

KJ

GALERIA ARTYKUŁU
Artykuły powiązane

:

Kolejny problem związany z Dolinką. Poza brakiem toalet nie ma też miejsc parkingowych?
Kolejny problem związany z Dolinką. Poza brakiem toalet nie ma też parkingu? (23)
Dlaczego w Elblągu znikają miejsca parkingowe dla niepełnosprawnych?
Dlaczego w Elblągu znikają miejsca parkingowe dla niepełnosprawnych? (23)

Komentarze (23):

DODAJ KOMENTARZ DO ARTYKUŁU:
04.08.2022, 19:21 Marabi: Już oduczylismy się chodzić pieszo niestety.
04.08.2022, 19:57 Konserwator zabytków.: Gościu Nowak . Jak zieleń prawnie chroniona, to czemu Policja wjeżdża na trawnik w czasie meczów. Czekam na odpowiedź.
04.08.2022, 20:24 Atry: Się czepiliscie tego miejsca akurat. A służby nie widzą jak głąby parkują na Traugutta i Górnośląskiej.!!!!!
04.08.2022, 21:35 Leo: Jak widać włodarze nie chcą pomoc mieszkańcom. Parking na wspólnej? Może jeszcze przy basenie miejskim? Gamonie…
04.08.2022, 21:54 antykler: Mochery najlepiej to by pod schody kościoła podjechały, a wystarczy pojechać kilka metrów dalej i jest duży parking od drugiej strony cmentarza.Mały spacerek to samo zdrowie.....a nóż ktoś się rozmyśli i zawróci...........
05.08.2022, 00:04 koliński nierób: Zlikwidować parafie WŚ - i po kłopocie , po co to komu i na co potrzebne- darmozjady jezusowe
05.08.2022, 02:01 Wspomnień czar: Ostatnia parafia w Elblągu, niestety i tu wkroczyła komercja. Tylko daj...
05.08.2022, 07:00 ja: A na piechotę zap*^%^lać mochery!!! WON!!!!!
05.08.2022, 07:05 Remo: 2 parkingi mają jeden przy cmentarzu, 2 gi za torem kalbar, kilka kroków do przejścia ,
05.08.2022, 07:20 jaa2369: Już by sobie w niedziele odpuścili...przez te kilka mszy
05.08.2022, 07:33 Zadnego parkingu!! Jest za duzo betonu!: Nie i nie! Koniec
05.08.2022, 07:40 Obserwator: Jak do kościoła to tylko na kolanach.potem ładnie to brzmi propagandowo"wstajemy z kolan"
05.08.2022, 08:26 121212: Proponuję parking przy każdym grobie.
05.08.2022, 09:46 kjm: pani radno zamienniczko zajmij się tym na czym się znasz, a na czym to się pani zna? Na katechezie ...? A tak dla pani wiadomości to powinna pani więcej chodzić, bo zdrowie jest najważniejsze, tak czy nie tak?
05.08.2022, 09:50 Parking plebania: Obok jest teren plebanii, niech tam miejsca postojowe sobie urządzą a nie zieleń niszczyć.
05.08.2022, 10:02 poiuy: Tak ciężko przejść się z dużego parkingu przy Kościuszki? Może niech zrobią podjazd do środka kościoła?
05.08.2022, 12:41 Adi: Przecież jest parking od strony Kościuszki. Można lepiej ten teren zagospodarować. Przypominam że ksiądz za niewpuszczenie do toitoi zwyzywał ludzi od hołoty. Filmi artykuły łatwo znaleźć.
05.08.2022, 13:56 Jerzy Lebioda: Przecies jest duzy parking pare krokow dalej. Skrzyzowanie Kosciuszki z Agrikola. Jak ktos ma problem z przejsciem takiego kawałka to wysadzić pod kosiciowłem pojechac dalej zostawic samochod i podejśc te pare metrów. Ludize sie przyzwyczaili ze wszedzie muszą wjechac samochodem.
05.08.2022, 13:59 Kazimierz: Parafia znajduje się w Śródmieściu i nie obejmuje zasięgiem ogromnej powierzchni. Chodziliśmy do kościoła 3km, dawaliśmy radę i nie było problemu. Teraz problemem stało się przejście "kilku" kroków i brak możliwości zaparkowania, najlepiej przed samym wejściem. W myśl zasady: "Tata też parkował furmankę dwa metry od stodoły".
05.08.2022, 14:32 Pytanie : Dlaczego w Elblągu nie ma piętrowych parkingów nieudacznicy z U M ratusza.
05.08.2022, 15:03 kropla: Podejrzewam, że to sprawka jednej pani, która kilka lat temu wzywała policję i sprzeciwiała się parkowaniu aut na przeciw kościoła.. Przypuszczam, że kobieta znów "się ożywiła."
05.08.2022, 23:27 TakoRzeczeJa: Przez dekady było bezproblemowe parkowanie na przeciwko tego kościoła. Aż ludzie PiS"u zaczęli korzystać okazji organizowanego corocznie przez tę parafię pikniku rodzinnego. Wtedy to ich przeciwników politycznych zabolał tyłek i zakazali tam parkować. Ot, taka szpila. Wystarczy wyjąć tę szpilę i będzie po problemie.
05.08.2022, 23:29 TakoRzeczeJa: *okazji do lansowania się przy tym pikniku


Inne artykuły:

EPEC: Zielona woda pomaga sprawdzić szczelność sieci
EPEC: Zielona woda pomaga sprawdzić szczelność sieci
Wernisaż wystawy „Elbląg. Miasto odnalezionych przeznaczeń żołnierzy Armii
Wernisaż wystawy „Elbląg. Miasto odnalezionych przeznaczeń żołnierzy Armii (1)
OKAZJA!  Do sprzedaży w niskiej cenie domena zulawy.com wraz z serwisem i zdjęciami
OKAZJA! Do sprzedaży w niskiej cenie domena zulawy.com z serwisem i zdjęciami
„Czy nikt tego nie widzi?” Dopiero po interwencji INFO Urząd zainteresował się sprawą
„Nikt tego nie widzi?”Dopiero po interwencji INFO Urząd zainteresował się sprawą (22)
Zatrzymali poszukiwanego listem gończym. Znaleźli przy nim narkotyki
Zatrzymali poszukiwanego listem gończym. Znaleźli przy nim narkotyki
Będą dopłaty dla ogrzewających domy gazem, olejem lub pelletem
Będą dopłaty dla ogrzewających domy gazem, olejem lub pelletem (7)
Na górę strony
Pełna wersja info.elblag.pl


Redakcja Kontakt O serwisie
Polityka prywatności

Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.