Drogi Użytkowniku,
Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.
Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.
Polityka prywatności

ogłoszenia

filmy

galerie

baza firm

pełna wersja
05.08.2022 16:30

W Elblągu nie ma otwartych akwenów wodnych. Czy nielegalne kąpiele w Kumieli to powód tego?


W Elblągu nie ma otwartych akwenów wodnych. Czy nielegalne kąpiele w Kumieli to powód tego?


Straż Miejska przypomina - kąpiele w rzece Kumiela i rzece Elbląg są nielegalne.

Lato w pełni. Słonko grzeje. Temperatura powietrza przekracza 30 stopni. Wodnej kąpieli spragnione są przede wszystkim dzieci, które w okresie wakacji pozostają w mieście. Niestety nie ma u nas otwartych akwenów wodnych, w których można się bezpiecznie kąpać, a więc ..

ZABRANIAMY! PRZYPOMINAMY! OSTRZEGAMY! że kąpiel w rzece Kumiela oraz w rzece Elbląg jest zabroniona pod groźbą grzywny!

Art. 55 Kodeksu wykroczeń stanowi [Kąpiel w miejscu zabronionym] Kto kąpie się w miejscu, w którym jest to zabronione, podlega karze grzywny do 250 złotych albo karze nagany.

Zwracamy się z apelem o uczulenie Waszych dzieci, wnuków, braci i sióstr o zakazie kąpieli w Parku Dolinka czy wzdłuż rzeki Elbląg, dbając przede wszystkim o ich bezpieczeństwo.

W okresie upałów bystre oko strażnika będącego operatorem monitoringu wizyjnego obserwuje kamery obejmujące swym zasięgiem miejsca dzikich kąpielisk, a patrole nawet kilka razy dziennie podejmują interwencję w stosunku do osób kapiących się.

 

 

Straż Miejska w Elblągu

 


Artykuły powiązane

:

Zakaz kąpieli w rzece Elbląg
Zakaz kąpieli w rzece Elbląg (9)
Zakaz kąpieli w niedozwolonych miejscach
Zakaz kąpieli w niedozwolonych miejscach (5)

Komentarze (20):

DODAJ KOMENTARZ DO ARTYKUŁU:
05.08.2022, 16:43 Do_pomorskiego: Władze miasta chyba celowo i złośliwie robią wszystko byle tylko elblążanie nie mogli korzystać z rekreacji wodnej. W zamian dostaliśmy kurtyny wodny wodne (wow! super, dzięki za łaskę!), jakby myśleli, że skoro im nie trzeba wiele to i mieszkańcom. Gdy elblążanie próbują szukać ochłody w różnych ciekach wodnych to jeszcze bezczelnie stawia im się zakaz kąpieli. O co tutaj chodzi? Reporterzy zamiast kopiować takie apele Straży Miejskiej powinni spytać Wróbla jaki jest tego cel i co miasto zrobiło, żeby latem umożliwić mieszkańcom rekreacja wodną? Od lat największy odkryty basen leży zaniedbany, jakby celowo chciano doprowadzić do jego degradacji. Plaży nad rzeka "nie da się" zrobić mimo, że w innych miastach nad rzeka da radę.
05.08.2022, 17:54 Ernest : Kiedy ruszą procesy urzedasów odpowiedzialnych za doprowadzenie basenu przy spacerowej do totalnej ruiny? Żyjemy w państwie prawa? Niegospodarność i niechlujstwo powinny być surowo karane.
05.08.2022, 20:36 yzys: Jednak za komuny i w pierwszych latach po jej upadku było lepiej. Sama tam z rodzicami chodziłam i nogi moczyłam, ludzie całymi rodzinami w to miejsce przychodzili i się pluskali bo nazwać tego kąpielą przy niskim stanie rzeki nie można nazwać. Nie rozumiem co jest powodem tego durnego zakazu. O tym, że i piwo można było bez mandatu wypić już nie wspomnę
05.08.2022, 21:01 Do @yzys: Kasa, chroniczny brak kasy w kasie miasta, to jest powód. Gruby na motorku nie ma na wino . Nie przyjmować mandatów od krawężników miejskich
05.08.2022, 22:12 Cola : Zróbcie baseny otwarte a nie potraficie się tylko czepiać i mandaty wlepiać.
05.08.2022, 22:41 Gość : Oddajcie nam basen!!!!!!
05.08.2022, 22:42 mieszkanka: Dajcie tym dzieciom spokój niech się chociaż tam pomoczą .Wstyd żeby w tak dużym mieście nie było odkrytego kąpieliska . Tylko by mandaty wlepiali .Niech straż miejska zajmie się tymi hulajnogami pozostawionymi na środku chodnika .
05.08.2022, 23:45 TakoRzeczeJa: @mieszkanka, ma Pani rację. A te hulajnogi potrafią być utrapieniem ludzi starszych i inwalidów. Jak przejechać wózkiem jak z jednej strony drzewo wyrastające z chodnika, z drugiej ruchliwa ścieżka rowerowa i na samym środku porzucona hulajnoga!?
06.08.2022, 01:24 swój : kuźwa akweny są tylko wodne co ta za debil pisze
06.08.2022, 07:23 J 23: Akwen wodny. Masło maślane. A jaki jest inny akwen?
06.08.2022, 07:43 Alex: Mandaty odsylać do Urzędu Miejskiego. To wina Pana Wróblewskiego za powstałą sytuację. To hańba żeby w tak dużym mieście nie było gdzie się wykąpać.
06.08.2022, 09:36 jan-49: tym matołom ze strazy miejskiej najlepiej karac bo nic innego nie potrafia od kierowcow sie odczepili to teraz dzieciakow ganiaja mieli zostac zlikwidowani i co? przeciez szkoda pieniedzy podatnikow na utrzymywanie takich nierobow
06.08.2022, 09:46 Clock: Czemu nikt nie pisze nigdzie, ze Gesslerowa bedzie znow w Elblągu? (na polnocy)
06.08.2022, 09:53 Stefa: Pięknie prosimy chociaż o Mostek Elewów, nie jestem już młoda i wiosną skąpałam się w Srebrnym Potoku, bo nie trafiłam na kamień.
06.08.2022, 11:52 Bsp : Dziwne to pytanie w tytule. To oczywiste że dzieci będą chciały się pluskać w wodzie jeśli jest gorąco. Wystarczy posiedziec przy jedynej działającej w pełni fontannie na Starym Mieście i zobaczyć ile maluchów przy aprobacie rodziców lub bez ich wiedzy biega między strumieniami wody. Od rana do późnego wieczora. Wczoraj około 22.00 było tam ich ośmioro. Ale w Elblągu najlepiej wszystko pozamykać i zakazać, sorry taki mamy tu klimat.
06.08.2022, 12:30 Vetoo: a kąpiele w wannie są legalne?? zaraz będą art. że kąpiele w rz. Elbląg, rz. Kumieli i w rz. Babicy są nie legalne. Miasto z aspiracjami morskimi, z jednej strony zalew, z drugiej Druzno (co prawda oba śmierdzące), a kąpieliska odkrytego brak. Może trzeba przestraszyć rządzących w mieście, że teren na spacerowej chce przejąć rząd i zrobić tam baseny, może wtedy prezydent przy pomocy opozycji zorganizuje konferencję i po opowiadają, że musimy bronić tych krzaków, gdyż lepsze oleandry ale nasze niż basen rządu. Panie Witoldzie pobudka!!!! Nie ważne kto, jest właścicielem ważne by miasto ruszyło do przodu. Pan wszystko niszczysz a później bronisz Pan zgliszczy przed inwestycjami.
06.08.2022, 14:35 Ryszard Klim: Na plaży kadyńskiej wiele rodzin, maluchy siedzą i brodzą w płytkiej wodzie, dorośli pływają. Problem, czy woda jest nie skażona? Nikt na to pytanie nie odpowie, poza jedną: na własną odpowiedzialność. Samorządy bez pieniędzy, nie ma więc ratowników i nie zamawiają badań. Elbląg mógłby stanąć na wysokości zadania, tysiące mieszkańców jeździ do Nadbrzeża, Suchacza, Kadyn, Tolkmicka i skoro nie zadbano o rekreację wodną na terenie miasta. Zamówić badanie wód Zalewu po "naszej" stronie. Mógłby pójść dalej, skoro nie ma Kolei nadzalewowej. Uruchomić więc bezpłatną zieloną linię autobusową do Tolkmicka przez wymienione miejsca. Pieniądze? Było 8 mln przeznaczone na brodziki przy Moniuszki. Nie wypaliło. I chęci się skończyły. I nie ma czucia społecznego. Kąpać się czy nie- oto jest pytanie?
06.08.2022, 22:27 witia : Napiszcie petycję do motorówki. Może coś zrobi wreszcie dla elblaga. Bo jak do tej pory to jedyne co robi to tani populizm i sianie dezinformacji.
07.08.2022, 16:09 Emblong: W Elblągu nie dość że nic ciekawego nie ma ewentualnie bazantarnia czy wymarłe stare miasto to chujem wieje na każdym kroku do tego nie można się nigdzie kąpać.
08.08.2022, 14:17 bb: Jak nie w Elblągu to chociaż zadbajcie o drogę do jeleniej doliny .....


Inne artykuły:

 Wiemy, kiedy rozpocznie się budowa biurowca na Wyspie Spichrzów
Wiemy, kiedy rozpocznie się budowa biurowca na Wyspie Spichrzów (10)
Prof. Bugaj dla Radia ZET: Scenariusz ulicznych protestów w reakcji na drożyznę jest prawdopodobny
"Scenariusz ulicznych protestów w reakcji na drożyznę jest prawdopodobny" (8)
Morderstwo na Hetmańskiej?
Morderstwo na Hetmańskiej? (13)
W Ministerstwie doszło do spotkania ws. elbląskiego portu. Otrzymamy 100 mln zł dofinansowania?
W Ministerstwie doszło do spotkania ws. elbląskiego portu. Otrzymamy 100 mln zł? (29)
Truskolaski o dodatku węglowym: 3 tys. zł nie rozwiążą problemu
Truskolaski o dodatku węglowym: 3 tys. zł nie rozwiążą problemu (3)
Weekendowe atrakcje z MOSiR-em
Weekendowe atrakcje z MOSiR-em
Na górę strony
Pełna wersja info.elblag.pl


Redakcja Kontakt O serwisie
Polityka prywatności

Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.