Drogi Użytkowniku,
Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.
Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.
Polityka prywatności

ogłoszenia

filmy

galerie

baza firm

pełna wersja
05.08.2022 19:00

Wiemy, kiedy rozpocznie się budowa biurowca na Wyspie Spichrzów


 Wiemy, kiedy rozpocznie się budowa biurowca na Wyspie Spichrzów


O planach budowy nowoczesnego biurowca na Wyspie Spichrzów informowano już w 2019 r. Inwestycja nabiera tempa. Budowa rozpocznie się jeszcze we wrześniu br.
 

 

Elbląg jest jednym z miast, które zostały zakwalifikowane do Programu Fabryka Agencji Rozwoju Przemysłu. Dzięki temu na Wyspie Spichrzów powstanie budynek biurowo-usługowy na potrzeby firm sektora nowoczesnych usług biznesowych.


 

Projekt biurowca, opracowywany przez pracownię PAS Projekt, zakłada powstanie budynku składającego się z siedmiu połączonych ze sobą brył o łącznej powierzchni ok. 10 tys.m2., z czego 6 tys. m2 to będą wysokiej klasy biura, ale także powierzchnie przeznaczone pod działalność aparthoteli oraz przestrzenie handlowo – usługowe. Biurowiec będzie posiadał parking podziemny.
 

 

Jesienią 2019 r. Agencja Rozwoju Przemysłu i Miasto Elbląg podpisało umowę powołującą spółkę Fabryka – Porta Mare, która zrealizuje inwestycję w Elblągu.
 

Obecnie inwestycja nabiera tempa. Znamy już termin rozpoczęcia budowy.

 

 

Powstanie nowego biurowca  w Elblągu coraz bliżej. Oficjalne rozpoczęcie budowy już 21 września 2022 r.  Właśnie ogłoszono przetarg na opracowanie dokumentacji  projektowo-kosztorysowej inwestycji

 

- stwierdził Wiceminister Aktywów Państwowych Andrzej Śliwka.Wiceminister zaznaczył, że biurowiec ma na celu przyciągnięcie do Elbląga inwestorów. - Porta Mare to ponad 6 tys. m² powierzchni biurowej, handlowo-usługowej i przeznaczonej pod działalność aparthoteli – stwierdził Andrzej Śliwka. - Dzięki zaangażowaniu Skarbu Państwa na mapie Elbląga pojawi się przestrzeń, która będzie zachęcać przedsiębiorców do inwestowania na terenie miasta.

 

 

W średniowieczu Wyspa Spichrzów stanowiła gospodarcze zaplecze Elbląga. Teraz, dzięki Agencji Rozwoju Przemysłu obiekt ponownie będzie przyciągał inwestorów do naszego regionu

 

– dodał Andrzej Śliwka.

 

 

KJ

Artykuły powiązane

:

Inwestycje na Wyspie Spichrzów coraz bliżej
Inwestycje na Wyspie Spichrzów coraz bliżej (4)
Biurowiec Porta Mare w Elblągu z pozwoleniem na budowę
Biurowiec Porta Mare w Elblągu z pozwoleniem na budowę (12)

Komentarze (10):

DODAJ KOMENTARZ DO ARTYKUŁU:
05.08.2022, 20:01 Do_pomorskiego: Jak zwykle. Gdyby nie rząd centralny to Wyspa nadal leżałaby odłogiem, bo wg władz Elbląga "nie da się". To powinno być chyba motto obecnie rządzących miastem. A taki Wróbel potem przyjdzie i powie, że rząd olewa Elbląg z powodów politycznych i nic nam nie daje. Niestety motłoch taką gadkę kupuje.
05.08.2022, 20:13 Xxo: Będzie najdroższy biurowiec w Elblągu, skończy się jak wszystkie inwestycje państwa, kolesiostwo i ustawione przetargi, prezes będzie z nadania i tylko spółki powiązane z rządem będą tam wynajmowały powierzchnię, w Elblągu jest w tym momencie koło 10.000 M2 powierzchni do wynajęcia i chcą dodać kolejne, biedronka już się cieszy....
05.08.2022, 20:21 jarosław: Wystarczyły częstsze ostatnio wizyty w Elblągu pana posła Leonarda Krasulskiego i wiele spraw ruszyło z miejsca. Nie wiem wobec tego czemu elbląski PiS na 1 Maja 2 tak zapiera sie przed wysunieciem jego kandydatury na prezydenta Elblaga lansując swoich radnych ,bez żadnego doswiadczenia polityczno - administracyjnego . Czyżby personalne rozgrywki trwają nadal .?
06.08.2022, 08:39 obserwator elblaga: Oby nie bylo jak z Cpk
06.08.2022, 09:10 Do_jaroslaw : Weź ty się buraku nie kompromituj, przecież Krasulski nie wie co się dzieje na świecie. Jest w wieku egzystencjonalnym, a ty pier**lisz, ze to jego zasługa. Puknij się w ten pusty łeb!
06.08.2022, 09:14 kjm: Aktywny jakiś ten pan Śliwka, a to "przywiózł" pieniądze dla Olimpii, a to "znalazł" pieniądze na port / kwota 100 mln zł jakoś tak znajomo brzmi, czy to nie pieniądze które nam się wcześniej należały?/. No i obecna budowa biurowca, tylko sam budynek inwestorów panie Śliwka nie przyciągnie. Czyli to jest ten kandydat PiS-u na urząd prezydenta Elbląga?
06.08.2022, 11:20 Kompot: Spokojnie. Wpadnie nie do Elbląga a do mnie.
06.08.2022, 16:18 lucyna: Tylko kilka tygodni brakuje do obiecanego przez PiS terminu rozpoczęcia budowy , więc łatwo rozliczyć obiecanki .
06.08.2022, 16:24 dziadek: do - do jarosław -Weź ty się buraku nie kompromituj, , . Puknij się w ten pusty łeb! Naucz się czytać ze zrozumieniem proste teksty.
07.08.2022, 10:22 123: Inwestycja bez biznesplanu.


Inne artykuły:

Prof. Bugaj dla Radia ZET: Scenariusz ulicznych protestów w reakcji na drożyznę jest prawdopodobny
"Scenariusz ulicznych protestów w reakcji na drożyznę jest prawdopodobny" (8)
Morderstwo na Hetmańskiej?
Morderstwo na Hetmańskiej? (13)
Sonda uliczna: Czy Witold Wróblewski powinien ponownie kandydować na Prezydenta Elbląga? - materiał filmowy
Czy Witold Wróblewski powinien ponownie kandydować na Prezydenta Elbląga? - film (59)
W Elblągu nie ma otwartych akwenów wodnych. Czy nielegalne kąpiele w Kumieli to powód tego?
W Elblągu nie ma otwartych akwenów. Czy kąpiele w Kumieli to powód tego? (20)
W Ministerstwie doszło do spotkania ws. elbląskiego portu. Otrzymamy 100 mln zł dofinansowania?
W Ministerstwie doszło do spotkania ws. elbląskiego portu. Otrzymamy 100 mln zł? (29)
Truskolaski o dodatku węglowym: 3 tys. zł nie rozwiążą problemu
Truskolaski o dodatku węglowym: 3 tys. zł nie rozwiążą problemu (3)
Na górę strony
Pełna wersja info.elblag.pl


Redakcja Kontakt O serwisie
Polityka prywatności

Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.