Drogi Użytkowniku,
Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.
Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.
Polityka prywatności

ogłoszenia

filmy

galerie

baza firm

pełna wersja
06.08.2022 11:30

Prof. Bugaj dla Radia ZET: Scenariusz ulicznych protestów w reakcji na drożyznę jest prawdopodobny


Prof. Bugaj dla Radia ZET: Scenariusz ulicznych protestów w reakcji na drożyznę jest prawdopodobny


- Scenariusz ulicznych protestów w reakcji na drożyznę jest prawdopodobny. Obawiam się jednak sytuacji, kiedy opozycja wygra wybory i co potem? Podtrzyma wszystko, co wymusza na rządzie? - pyta ekonomista prof. Ryszard Bugaj w rozmowie z reporterem Radia ZET Rafałem Miżejewskim.


- Klasa średnia cierpi przede wszystkim poprzez wysokie raty kredytów, ale jest to stosunkowo wąska, niezbyt liczna grupa. Rząd, bez większego zastanowienia, przygotował dla nich rozwiązania, które niosą za sobą daleko idące konsekwencje finansowe. To dla części tych osób było potrzebne, ale nie jestem przekonany, czy wakacje kredytowe powinny być dla wszystkich - mówi profesor Ryszard Bugaj.


- Teraz drożyznę najbardziej odczują osoby z dołu drabiny finansowej. To jest uderzenie w podstawy ich egzystencji materialnej. Trzeba się spodziewać fali niezadowolenia z ich strony. Bardzo duża część emerytów jest bardzo uboga i w nich to bardzo uderzy - dodaje ekonomista.


W rozmowie z Radiem ZET prof. Ryszard Bugaj mówi o możliwych politycznych konsekwencjach aktualnego kryzysu, związanego ze skutkami inflacji.


- Problemy w PiS zaczną się, kiedy ich poparcie spadnie poniżej 30 procent. Wtedy zacznie się wewnętrzny ferment. Wyzbyłem się jakichkolwiek sympatii do PiS-u, a kiedyś traktowałem ich jako substytut prawdziwej lewicy - mówi prof. Bugaj.

 

Radio ZET


Artykuły powiązane

:

Jazda taksówką po Elblągu staje się coraz droższa. To nie koniec podwyżek?
Jazda taksówką po Elblągu staje się coraz droższa. To nie koniec podwyżek? (18)
Elbląg: Drożyzna na stacjach benzynowych. Przed nami kolejne podwyżki cen paliw?
Elbląg: Drożyzna na stacjach benzynowych. Przed nami kolejne podwyżki cen paliw? (24)

Komentarze (8):

DODAJ KOMENTARZ DO ARTYKUŁU:
06.08.2022, 12:44 kolko: Panie Bugaj nie pleć durnot ,co to drogo to tylko w POLSCE A PO może sobie potupać a nie wygrać .dziś durnych już nie znajdzie ,tUSEK obiecał młodym młodzi brali dziadków na wybory i co wyszło zmywak ,młodzi na szparagach ,nasz magister pracował u koreańczyka oprawiał ryby . w Gdyni .
06.08.2022, 16:55 kjm: Zaczął mówić ludzkim głosem, a nie tak dawno był ich wielkim orędownikiem, co zresztą potwierdził w tym wywiadzie. Ciekawe ilu jeszcze tak postąpi? Zaraz się dowiemy że nikt na nich nie głosował.
06.08.2022, 19:34 Wet: Panie Bugaj, ci emeryci i renciści którzy mają niskie świadczenie raczej nie będą protestowac. Ci zdrowsi raczej będą szukać roboty. Protestuje raczej ci ze sporym portfelem.
07.08.2022, 08:55 anty Tusk: Oj ,Bugaj,Bugaj,...komuny juz nie ma a ty to tak niby liberal,niby sld,niby profesor? Kim jestes sugerujac taka sytuacje,dazych do koryta jak dawniej wraz ze zlodziejami i sprzedawczykami z( PO) !!!
07.08.2022, 09:23 Daxx: Następni straszą, już jedni straszyli brakiem cukru i ludzie jak pacany pobiegli kupowali po 20 kg i dalej kupują. Nie dajny sobie wmówić to co media sugerują. Bo oni to wysysają z palca.
07.08.2022, 18:32 tvpłże: Pis spowodował biede w Polsce i tyle. Żadna wojna ! Tłuste koty sie natuczyły ze az stały sie leniwe a teraz boja się że będa SIEDZIEĆ.
07.08.2022, 21:38 Ak: To niech zagłosuje na PO, bo ja pamiętam jak było 2 zł do rety. A drogo było, i niskie zarobki i na dodatek bezrobocie wysokie. Rodzinne 20 zł w zależności od dochodu, albo wogole. Nigdy więcej bandy złodzieji. Gdzie OFE Amberd Gold złodziej podpierał zlodzieja, o reszcie nie wspomnę... Tusk nas wyprowadzi do niemca za parobasa, on tylko widzi wschód i zachód... A jeżeli chodzi o ceny to wszędzie jest drogo w W. B itp...
08.08.2022, 07:13 milka: kolko jakis ty głupi


Inne artykuły:

Morderstwo na Hetmańskiej?
Morderstwo na Hetmańskiej? (13)
Sonda uliczna: Czy Witold Wróblewski powinien ponownie kandydować na Prezydenta Elbląga? - materiał filmowy
Czy Witold Wróblewski powinien ponownie kandydować na Prezydenta Elbląga? - film (58)
Jarmark, koncerty, wyścig smoczych łodzi, kiermasz książek. Niebawem Elbląskie Święto Chleba
Jarmark, koncerty, wyścig smoczych łodzi. Niebawem Elbląskie Święto Chleba (8)
 Wiemy, kiedy rozpocznie się budowa biurowca na Wyspie Spichrzów
Wiemy, kiedy rozpocznie się budowa biurowca na Wyspie Spichrzów (10)
W Elblągu nie ma otwartych akwenów wodnych. Czy nielegalne kąpiele w Kumieli to powód tego?
W Elblągu nie ma otwartych akwenów. Czy kąpiele w Kumieli to powód tego? (20)
W Ministerstwie doszło do spotkania ws. elbląskiego portu. Otrzymamy 100 mln zł dofinansowania?
W Ministerstwie doszło do spotkania ws. elbląskiego portu. Otrzymamy 100 mln zł? (29)
Na górę strony
Pełna wersja info.elblag.pl


Redakcja Kontakt O serwisie
Polityka prywatności

Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.