Drogi Użytkowniku,
Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.
Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.
Polityka prywatności

ogłoszenia

filmy

galerie

baza firm

pełna wersja
05.08.2022 20:45

Wraca III liga! Dziś Concordia podejmuje na Skrzydlatej ŁKS Łódź


Wraca III liga! Dziś Concordia podejmuje na Skrzydlatej ŁKS Łódź


Na ten dzień wielu z nas czekało z niecierpliwością. Już w sobotę (6 sierpnia) piłkarze Concordii zagrają pierwszy po rocznej przerwie mecz w III lidze. Rywalem Słoników będą rezerwy ŁKS Łódź, które w ubiegłym sezonie jako beniaminek zajęły wysokie 7 miejsce w grupie pierwszej. Dla zespołu trenowanego przez Krzysztofa Machińskiego będzie to trudny mecz z wymagającym rywalem, który może liczyć na wsparcie doświadczonych graczy z pierwszego zespołu. W elbląskiej drużynie nikt jednak nogi nie zamierza odstawiać, bo ważne jest aby dobrze wejść w nowy sezon. Jak na inaugurację zaprezentuje się nieco odmieniona Concordia? Tego dowiemy się w sobotnie popołudnie. Początek meczu o godzinie 17 na stadionie przy ul. Skrzydlatej. Wstęp dla kibiców jest wolny.Pierwszy rywal Słoników - ŁKS II Łódź w poprzednim sezonie zaprezentował się najlepiej spośród wszystkich czterech beniaminków. Drużyna prowadzona przez trenera Marcina Matysiaka zdobyła w 36 meczach aż 54 punkty, odnosząc 15 zwycięstw, 9 remisów i 12 porażek. Łodzianie strzelili rywalom 63 gole i stracili ich 52. W letniej przerwie w zespole nie doszło do zbyt wielkich przetasowań. Rezerwy opuściło 5 graczy, a w ich miejsce na ten moment zakontraktowano czterech, w tym m.in. bardzo doświadczonego (aż 238 meczów w Ekstraklasie) 35-letniego pomocnika Jakuba Tosika.Nieco więcej zmian nastąpiło latem w Concordii. Z drużyną pożegnało się 9 zawodników i tylu samo nowych graczy pozyskano (Badri Akubardia, Eryk Jarzębski, Maciej Kaczorowski, Miłosz Maciąg, Szymon Matysiak, Ivan Spychka, Hubert Szramka, Maciej Woźniak oraz powracający z wypożyczenia Jakub Rękawek). Trzon zespołu został zachowany i na Krakusa nadal występować będą m.in. doświadczeni: Radosław Bukacki, Edil de Souza Barros, Łukasz Kopka, Tomasz Szawara, Mateusz Szmydt czy Mariusz Pelc.Jak na beniaminka przystało, głównym celem Concordii będzie utrzymanie się w III lidze. Pierwsze trzy kolejki pomarańczowo-czarni rozegrają w Elblągu. Ze względu na renowację boiska przy ul. Krakusa, dwa początkowe mecze: z ŁKS II Łódź i Unią Skierniewice odbędą się na obiekcie przy ul. Skrzydlatej. Kolejny, z Legionovią zostanie rozegrany już na domowym stadionie Słoników.

Do pierwszego meczu z rezerwami ŁKS, elbląski zespół podejdzie w niemal optymalnym składzie. Zabraknie jedynie kontuzjowanego od jakiegoś czasu Pawła Pelca.


 

W sobotę czeka nas trudny mecz, bo przyjeżdża do nas czołowa drużyna ubiegłego sezonu w III lidze. ŁKS to zespół oparty na wyróżniającej się młodzieży, wsparty doświadczonymi i ogranymi w wyższych ligach zawodnikami. Jesteśmy jednak przygotowani do tego pojedynku. Dobrze, że rozgrywki zaczynamy trzema meczami w Elblągu. Tu należą się podziękowania władzom miasta i MOSiR-owi za przygotowanie obiektów do sezonu. Szkoda, że nie zagramy jeszcze na stadionie przy Krakusa, bo tam czujemy się najlepiej, ale z drugiej strony letnie przygotowania odbyliśmy w całości na Skrzydlatej. Moi zawodnicy są głodni gry i zdeterminowani, by jak najlepiej wypaść na inaugurację przed własną publicznością i rozgrywki rozpocząć od wygranej – mówi trener Concordii Krzysztof Machiński.

 

 


Początek meczu Concordia – ŁKS II Łódź w sobotę, 6 sierpnia o godz. 17:00 na obiekcie przy ul. Skrzydlatej. Wstęp dla kibiców jest wolny. Zawody jako sędzia główny poprowadzi Sebastian Pakuszewski z Gdańska. Na liniach asystować mu będą Sebastian Marciniak i Bartłomiej Fila.

 

RK

Artykuły powiązane

:

Szalony pojedynek w Mławie. Concordia kończy udany sezon remisem [GOLE Z MECZU]
Szalony pojedynek w Mławie. Concordia kończy udany sezon remisem [GOLE Z MECZU] (2)
Concordia już w III lidze! [FILM]
Concordia już w III lidze! [FILM] (3)

Komentarze (0):

DODAJ KOMENTARZ DO ARTYKUŁU:


Inne artykuły:

Prof. Bugaj dla Radia ZET: Scenariusz ulicznych protestów w reakcji na drożyznę jest prawdopodobny
"Scenariusz ulicznych protestów w reakcji na drożyznę jest prawdopodobny" (8)
Morderstwo na Hetmańskiej?
Morderstwo na Hetmańskiej? (13)
Sonda uliczna: Czy Witold Wróblewski powinien ponownie kandydować na Prezydenta Elbląga? - materiał filmowy
Czy Witold Wróblewski powinien ponownie kandydować na Prezydenta Elbląga? - film (59)
 Wiemy, kiedy rozpocznie się budowa biurowca na Wyspie Spichrzów
Wiemy, kiedy rozpocznie się budowa biurowca na Wyspie Spichrzów (10)
W Elblągu nie ma otwartych akwenów wodnych. Czy nielegalne kąpiele w Kumieli to powód tego?
W Elblągu nie ma otwartych akwenów. Czy kąpiele w Kumieli to powód tego? (20)
W Ministerstwie doszło do spotkania ws. elbląskiego portu. Otrzymamy 100 mln zł dofinansowania?
W Ministerstwie doszło do spotkania ws. elbląskiego portu. Otrzymamy 100 mln zł? (29)
Na górę strony
Pełna wersja info.elblag.pl


Redakcja Kontakt O serwisie
Polityka prywatności

Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.