Piątek, 19.04.2024, Imieniny: Adolf, Leon, Tymon

Concordia bliska niespodzianki. Dwa rykoszety dały zwycięstwo Legii [GOLE Z MECZU]

22.10.2022, 19:49:15 Rozmiar tekstu: A A A

Piłkarze Concordii byli blisko wywalczenia kolejnych punktów w tym sezonie. W sobotnim meczu na Krakusa pomarańczowo-czarni prowadzili od 57 minuty z Legią II Warszawa, po tym jak do bramki trafił Łukasz Kopka. Niestety w ostatnich dwudziestu minutach goście rozstrzygnęli losy spotkania na swoją korzyść wygrywając 2:1. Stało się tak po dwóch szczęśliwych strzałach, po których piłka rykoszetem odbijała się od obrońców Concordii i myląc bramkarza wpadała do bramki. Trzy punkty Legii dali wprowadzeni z ławki rezerwowych Igor Korczakowski i Kacper Skwierczyński.

W meczu z Legią trener Concordii Adrian Żurański nie mógł skorzystać z usług poważnie kontuzjowanego Aleksa Łęckiego oraz narzekających na drobne urazy: Macieja Kaczorowskiego, Michała Błaszczyka i Igora Kucharzewskiego.

W pierwszej połowie więcej z gry mieli przyjezdni, którzy już w 11 minucie mogli otworzyć wynik meczu. Elblążan od utraty gola uratował jednak świetną interwencją Szymon Matysiak, który obronił mocny strzał z dystansu Dawida Dzięgielewskiego. Później elbląskiego golkipera próbowali zaskoczyć strzałami z dystansu Filip Laskowski i ponownie Dawid Dzięgielewski, ale piłka w obu przypadkach przeleciała obok słupka. Gospodarze jedyną groźniejszą sytuację w tej części meczu stworzyli sobie w 30 minucie, gdy płaski strzał po ziemi Huberta Szramki wyłapał Jakub Trojanowski. Legioniści byli aktywniejsi i oddawali strzały, ale nie byli w stanie pokonać elbląskiego bramkarza. Tym samym pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.

W drugiej połowie pomarańczowo-czarni zagrali zdecydowanie odważniej, co przyniosło efekt już w 57 minucie. Składna akcja całego zespołu, Hubert Szramka zagrywa do ustawionego w polu karnym Łukasza Kopki, który minął zwodem obrońcę i strzałem od słupka wyprowadził swój zespół na prowadzenie. W 66 minucie świetną okazję do podwyższenia wyniku miał Yudai Miyamoto, ale jego strzał z kilku metrów odbił Jakub Trojanowski. W 72 minucie przyjezdni doprowadzili do wyrównania. W akcji dwóch zawodników, którzy pojawili się na boisku z ławki rezerwowych Wiktor Kamiński podał do Igora Korczakowskiego, a ten oddał strzał z 13 metra. Piłka po drodze odbiła się jeszcze od Radosława Bukackiego i wpadła do bramki obok zdezorientowanego Szymona Matysiaka.

Od tego momentu mecz jeszcze bardziej się otworzył i każda ze stron dążyła do zdobycia zwycięskiej bramki. W 77 minucie bramkarz Słoników wykazał się instynktem broniąc groźny strzał z pola karnego oddany przez Rafała Maciejewskiego. W 79 minucie kolejny rykoszet i futbolówka znów wpada do elbląskiej bramki. Piłka po silnym uderzeniu z 17 metra Kacpra Skwierczyńskiego, obiła się tym razem od ofiarnie interweniującego Ivana Spychki i Legia prowadziła 2:1. Po stracie gola elblążanie zepchnęli rywali do obrony. Na bramkę rywala dwukrotnie z dystansu strzelali Ihor Radchenko i Eryk Jarzębski, a z głowy Yudai Miyamoto. Piłka nie chciała jednak wpaść do bramki przyjezdnych. W doliczonym czasie pomarańczowo-czarni domagali się odgwizdania rzutu karnego, argumentując, że dośrodkowaną przez Eryka Jarzębskiego piłkę zagrał ręką Kacper Wnorowski. Sędzia nie zdecydował się jednak na podyktowanie jedenastki i spotkanie zakończyło się wygraną przyjezdnych.

Concordia Elbląg – Legia II Warszawa 1:2 (0:0)
Bramki: 1:0 Łukasz Kopka (57' – asysta Szramka), 1:1 Igor Korczakowski (72'), 1:2 Kacper Skwierczyński (78')

Concordia: Szymon Matysiak – Ivan Spychka, Tomasz Szawara, Badri Akubardiia (64' Szymon Drewek), Eryk Jarzębski, Radosław Bukacki, Ihor Radchenko, Łukasz Kopka, Mateusz Szmydt (90' Jakub Rękawek), Yudai Miyamoto (90' Edil de Souza Barros), Hubert Szramka (71' Mariusz Pelc).

Legia II: Jakub Trojanowski – Igor Strzałek (64' Igor Korczakowski), Dawid Dzięgielewski (69' Jakub Czajkowski), Filip Laskowski, Karol Noiszewski, Jakub Jędrasik (64' Kacper Skwierczyński), Jan Ziółkowski, Kacper Wnorowski, Michał Gładysz (64' Wiktor Kamiński), Nikodem Niski, Rafał Maciejewski.

Sędziował: Sebastian Pakuszewski (Gdańsk)
Żółte kartki: Szramka, Bukacki, Kopka, M. Pelc (Concordia), Laskowski, Maciejewski (Legia II)

W kolejnym meczu Concordia zagra na wyjeździe z Wartą Sieradz. Spotkanie odbędzie się w sobotę, 29 października o godz. 18 w Sieradzu.