Drogi Użytkowniku,
Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.
Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.
Polityka prywatności

ogłoszenia

filmy

galerie

baza firm

pełna wersja
26.11.2022 14:15

Elbląg straci 100 mln zł dofinansowania?"Od 4 miesięcy czekamy na decyzję Prezydenta.Przeciąganie tego nikomu nie służy"


Elbląg straci 100 mln zł dofinansowania?"Od 4 miesięcy czekamy na decyzję Prezydenta.Przeciąganie tego nikomu nie służy"


Wczoraj, 22 listopada, w Urzędzie Miasta w Elblągu odbyło się spotkanie w sprawie przyszłości elbląskiego portu. - Od czterech miesięcy czekamy na decyzję Prezydenta i spółki Zarząd Portu Morskiego w Elblągu czy przyjmie konkretną propozycję rządu o dokapitalizowaniu spółki kwotą do 100 mln zł – stwierdził Andrzej Śliwka, Wiceminister Aktywów Państwowych. - Przeciąganie tej decyzji przez ratusz nikomu nie służy, a szczególnie Elblągowi.


 

Przypomnijmy, że 4 lipca, Wiceminister Andrzej Śliwka zorganizował w Ministerstwie Aktywów Państwowych spotkanie dotyczące przyszłości elbląskiego portu. Wziął w nim udział m.in. Prezydent Elbląga Witold Wróblewski i dyrektor elbląskiego portu Arkadiusz Zgliński. Wiceminister Andrzej Śliwka i poseł Leonard Krasulski stworzyli koncepcję rozwoju elbląskiego portu. Jej założenia zostały omówione podczas lipcowego spotkania. - Koncepcja zakłada możliwość dofinansowania portu kwotą do 100 mln zł pod jego rozbudowę i modernizację, a w konsekwencji objęcie przez Skarb Państwa pakietu kontrolnego – wyjaśniał w lipcu w rozmowie dla info.elblag.pl Andrzej Śliwka.

 


We wczorajszym spotkaniu z władzami Elbląga poza posłem Leonardem Krasulskim i ministrem Andrzejem Śliwka uczestniczył minister Marek Gróbarczyk. W spotkaniu nie brał udziału tym razem Prezydent Elbląga Witold Wróblewski. Miasto reprezentował m. in. Wiceprezydent Elbląga Janusz Nowak oraz Sekretarz Miasta Artur Zieliński.

 

 

Podtrzymaliśmy propozycję dofinansowania elbląskiego portu kwotą 100 mln zł. Teraz nastał czas decyzji. Jeżeli włodarze Elbląga nie chcą aby 100 mln zł trafiło do Elbląga, to niech wprost to powiedzą, ale muszą mieć świadomość, że jest to działanie na szkodę miasta i wpisywanie się w awanturniczą politykę pewnego senatora

 

– podkreślił Andrzej Śliwka.20 października br. Andrzej Śliwka skierował pisma do Prezydenta Elbląga oraz dyrektora elbląskiego portu. Podkreślał w nich, że stosowna dokumentacja powinna zostać przekazana członkom Zespołu do 14 września br., a przekazanie dokumentacji jest niezbędne do kontynuacji konstruktywnych prac Zespołu prowadzących do wskazania inwestycji w porcie w Elblągu.  

 


- Skoro miasto i spółka komunalna nie mają środków na rozwój portu, to kompromisowym rozwiązaniem jest właśnie dokapitalizowanie przez Rząd portu – wyjaśniał Andrzej Śliwka. - Port stałby się czwartym państwowym portem (Skarb Państwa miałby większościowy udział), co też daje nowe możliwości w poszukiwaniu źródeł finansowania na przyszłość.

 

 

Elbląg musi się rozwijać, ściągać inwestorów, dbać o swoich przedsiębiorców i kreować miejsca pracy. Ważną częścią tego rozwoju powinien być elbląski port. Dlatego im szybciej zostanie podjęta decyzja, tym szybciej będzie można tworzyć nowe miejsca pracy, ściągać inwestorów oraz doprowadzić do tego, żeby Elbląg mógł się rozwijać. Póki co nie ma tej decyzji. Odpowiedzialni włodarze powinni ją podjąć bez zbędnej zwłoki

 

- podkreślił Andrzej Śliwka.

 


Wiceminister Aktywów Państwowych przypomina, że port w Elblągu nie otrzyma środków w ramach RPO. - Taką decyzję podjęła Komisja Europejska, a przekazał ją marszałek Brzezin - dodał Andrzej Śliwka. -  Oby nie stało się tak, że obok środków z RPO, które zablokowała KE, Elbląg straci środki rządowe i ostatecznie zostanie z niczym, przez brak decyzji włodarzy miasta.

 

 

KJ

Artykuły powiązane

:

Wiceminister Andrzej Śliwka: Takie działanie Prezydenta Wróblewskiego nie znajduje żadnego racjonalnego uzasadnienia
AndrzejŚliwka:Takie działanie Prezydenta Wróblewskiego nie znajduje uzasadnienia (24)
Wiceminister Andrzej Śliwka: Elbląg stanie się naturalnym oknem na porty północnego Bałtyku
Wiceminister Andrzej Śliwka: Elbląg stanie się oknem na porty północnego Bałtyku (27)

Komentarze (50):

DODAJ KOMENTARZ DO ARTYKUŁU:
23.11.2022, 13:21 Dzieje się : Uuu to się dzieje na ostro, tu Pan Rembelski i sprawa Epewik tu Pan Sliwka i port ! Robi się ciasno !
23.11.2022, 13:33 kuk: To Zieliński robi za dyrektora vel Arkadiusa? Ciekawe oj ciekawe ...
23.11.2022, 13:39 Miastem rzadzi Nowak : Gruby ciągle w transie %'
23.11.2022, 13:49 Tak tak spisek widać : czyli wszystko jasne - Rembelski i referendum, później komisarz z pisu który odda port w ręce złodziei z pisu! Brawo stefan za społecznie słuszną "własną" inicjatywę!
23.11.2022, 13:52 ratujcie faceta: Czy Wróblewski jest zdrowy? Czy nie występują przesłanki opróżnienia urzędu ze względu na stan zdrowia uniemożliwiający wykonywanie nałożonych czynności pracy? Nowak całą kadencję decyduje ale Wróblewski do tej pory przynajmniej uczył Missana otwierania i obsługi śmietników. teraz, po solidnej podwyżce pensji za wzorowo wykonywaną pracę , nie może dźwignąć się p przejść prosto po linii nawet bez wiatru.
23.11.2022, 14:00 De Bill???: ~do MaRyjuszka pod 4 - niech jest nawet czarny z czerwonym ogonem, ale niech coś w tym mieście robi a nie tylko pracuje na solidne zatwardzenie. Popatrzcie Wróblewskiemu w twarz i prześledźcie decyzje Nowaka, a zobaczycie po co są na fotelach. Dla mnie to nawet Marsjanie przejmujący "port" byli by lepsi od tego duetu i kww z koalicjantem Michasiem. Przynajmniej miasto nie musiało by płacić pensji 5 pracownikom portu , bo teraz port nawet na nich nie zarabia. Niech rząd wejdzie do spółki , jak w Gdańsku, Gdyni, Szczecinie - Świnoujściu. miasto nawet drogi do portu nie naprawi, nie zbuduje obwodnicy, magazynów, obrotnicy i nie utrzyma głębokości szlaku.
23.11.2022, 14:15 Kpina: Czy wszystkie osoby biorące udzial w spotkaniu merytorycznie tam pasowały??? Chyba jakaś farsa!
23.11.2022, 14:20 Postawić Wróbla przed sąd: Z 231) § 1. Funkcjonariusz publiczny, który, przekraczając swoje uprawnienia lub nie dopełniając obowiązków, działa na szkodę interesu publicznego lub prywatnego, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. Z naciskiem na zaniechanie działań, na szkodę miasta Gruby potrafi Elblążan do sądu pozywać , czas pozwać Grubego.I Okruszko nie pomoże.
23.11.2022, 14:20 POlak: Precz z tymi POpaprańcami z Urzędu Miasta którzy nie potrafią nawet kasy przyjąć dla Elbląga.
23.11.2022, 14:53 Normalna: Zarządzający walczą z rządem. To jest kuriozum. Elbląg nie stać na takie fochy. Ten mandat otrzymany od mieszkańców utracą niestety.
23.11.2022, 14:54 Kassandra: Witold Wróblewski ukrył się ze strachu i braku pomysłów, Pan Nowa i inni pomagierzy walczą o wszystko, czyli władzę, pieniądze już i tak mają. Wyrok zapadnie wkrótce. Nadchodzi nowe !!!!!!!!!!
23.11.2022, 14:55 precz: miejcie honor i sami odejdzcie ,bo mieszkańcy odwołaja was wszystkich w referendum. Szkoda miasta.
23.11.2022, 14:55 młoda gniewna: Może prasa zajmie się Missanen, cały urząd opowiada o tym aferzyście
23.11.2022, 15:14 E-g: POgonić tych nieudaczników z urzędu miasta bo za pięć lat będziemy gmina Elbląg . Miasto- w kasie pusto ni kopiejki ale portu nie oddamy... to jest celowe szkodzenie miastu. Na 2023r w budżecie miasta ani zeta na port i tak samo będzie za 2lata za 5 lat i za 10 lat bo Elbląg nie będzie stać na port . Może tu ktoś komuś płaci za to żeby tu nic nie było ? Bo ciężko zrozumieć to że państwo kładzie 100 baniek a miasto mówi nie .../ przecież miasto przez 30 lat nie zdoła wyłożyć takiej kasy w inwestowanie w port . Tu trzeba działać już natychmiast a nie czekać nie wiadomo na co . Nie długo koniec prac na drugim etapie przekopu ... a w porcie Elbląg cisza jak makiem zasiał . Sumując POgonić szkodników i działać bo szkoda Elbląga .
23.11.2022, 15:52 KKK: EPWIK nie sprzedadzą bo nie mogą ze względu na inwestycje i dotację z Uni i to jeszcze wiele lat więc to info wyssane z palca totalnie. Co do Portu to jak zawsze sprzedać czy przekazać rządowi i liczyć na łaskę PIS. Rząd też nie wiele zrobi bo po prostu nie ma na to pieniędzy i tyle. W 2015r dług po za budżetem był ok. 50mld PLN dzisiaj jest grubo ponad 220mld PLN więc ciekawie to będzie jak zaraz będzie trzeba to spłacić. No ale spokojnie ku uciesze gawiedzi i ludu dostajecie socjale i super a za chwilę obudzicie się w kartonie bez dachu bo was stać nie będzie na nic.
23.11.2022, 15:56 Wpłatomaty : Wodzu co robimy? Idą po nas!
23.11.2022, 16:13 Hans Klos: Co głupiemu po rozumie gdy korzystać zeń nie umie?
23.11.2022, 17:26 100% elblążanin: Miasto Elbląg potrzebuje mądrych decyzji, rozwoju.....jaka jest alternatywa dla miasta w przypadku rezygnacji ze środków rządowych, czy nas na to stać ??
23.11.2022, 17:39 M.: 100 mln zł, aby za to dokończyć budowę pogłębienia drogi wodnej do portu i oddać władanie w porcie w państwowe ręce, to taki sobie interes. Ale zapewnienie pogłębienia plus 100 mln na inwestycje, to już inna bajka. Na pewno warto rozmawiać i szukać rozwiązań, a nie przepychać się na argumenty, tudzież chować głowę w piasek. Tak czy siak i tak upaństwowienie elbląskiego portu będzie musiało stać się ciałem - pytanie za ile? Negocjować i to dobrze, a nie kłócić.
23.11.2022, 18:38 Do_pomorskiego: Niby Wróbel tak dla miasta, ale jak przychodzi co do czego to nie potrafi poświęcić jakichś swoich wygórowanych sympatii i gierek politycznych. Nie dajcie się nabrać. Ten człowiek jawnie wsparł Trzaskowskiego podczas kampanii na prezydenta RP - człowieka, który jawnie stwierdził, że za trzyma przekop. Jak - niby apolityczny - prezydent Elbląga w ogóle mógł poprzeć człowieka, który głosił takie tezy? Żenada. Do tego przez lata ekipa Wróbla nie zrobiła NIC aby zadbać o tereny około-portowe pod przyszłe inwestycje. Normalny, faktycznie dbający o miasto prezydent, by chodził, jak nakręcony, żeby wszystko rozwinąć. Wszystko byle zdegradować miasto i ośmieszyć. Nie wierzę, że można być takim ćwierćinteligentem i betonem. Wniosek? Celowe działanie i tyle.
23.11.2022, 18:52 Ja: Ale dobry żart: „Wiceminister Andrzej Śliwka i poseł Leonard Krasulski stworzyli koncepcję rozwoju elbląskiego portu”. Ktoś to weryfikuje przed opublikowaniem?
23.11.2022, 19:59 ola: Proszę opisać aferę z Missanen. Tego jeszcze w Elblągu nie było, ale było w Olsztynie.
23.11.2022, 21:02 Ogarniety smiechem : Jakie elbląskie rządzenie i dbałość o elblążan i gospodarowanie takie są skutki i straty odchudzić pas i nie ubolewać że się traci takie pieniądze źle rządzenie zmienić stołki i wziąść się do roboty po referendum nikt nic za darmo nieda
24.11.2022, 01:16 bez zmian: Witold zostawi miasto z gołą d... jak śp Słonina
24.11.2022, 01:21 i kto to wybrał na prezydenta?: bez wsparcia centralnego ten port nie ma przyszłości cymbale
24.11.2022, 09:59 ciekawe: ~młoda gniewna - nie bądź MaRyjusz i ujawnij tą aferę Michasia i to o czym mówią w UM. Od lat w UM milczą , tylko jedna odważna zawlokła Wróblewskiego do sądu i wygrała. A Michaś? Jeżeli nie powiesz o co chodzi, to nadal będzie niczym ministrant albo nawet biskup - dostojny, nieskazitelny, popierający Wróblewskiego i kww. Kiedyś mówił prawdę ale gdy dostał korytko, wierzy w zbawienie. Daj fakty!
24.11.2022, 13:10 w....y elblązanin: zróbcie port w Tolkmicku bedzie taniej i bez fochów POjebów i Peezelu z Elbląga
25.11.2022, 11:29 Już mam dość : Mam juz dość idiotycznych posunięć tych durni z UM. Zapomnieli o swojej roli służenia miastu i jego mieszkańcom. Biorą pieniądze nie wiem za co. Elblazanie, jest okazja, żeby pomóc tym nieudacznikom oderwać ryje od koryta. Zróbmy to w referendum i otwórzmy drogę do rozwoju Elbląga. Wybierzmy młodych, ambitnych z wizją rozwoju miasta, bo obecni włodarze pilnują tylko własnych interesów. Mam już tego dość.
26.11.2022, 14:37 Wuj: W koncu bogate miasto to i stać na rozrzutność! Co tam 100 mln!możemy się trochę potarmosić !Stać nas-:)
26.11.2022, 15:09 Ciekawostka: A jak tam glosy Stefano? ??
26.11.2022, 16:19 Qwerty: To okup za port a nie żadne dofinansowanie
26.11.2022, 16:26 anty Tusk: JEBAC PO !!!!!!!
26.11.2022, 16:51 obserwator elblaga: No mowilam ze Sliwka
26.11.2022, 17:01 obserwator elblaga: Elblazanie wstyd mi za Was Bierzecie udzial w swoistym linczu na czlowieka Tez bylam u prezydenta i nic nie zalatwilam Nie widzial problemu ale tak nie postepuje sie z czlowiekiem Opamietajcie sie z tym referendum zebyscie nie zalowali
26.11.2022, 17:29 Jerzy11: Nieudacznicy i złodzieje z PiS chcą wszystkim rządzić. Siedem lat ich rządów doprowadziło Polskę na skraj bankructwa.
26.11.2022, 17:48 Cocosh: Młoda gniewna, pracuje w UM i o niczym nie słyszałam więc chyba cię fantazja mocno poniosła:))
26.11.2022, 20:04 Hahahah: Oj pisowcy, wy jesteście głupi jak buty. Jakby to była darmowa kasa, to czemu ten "zapluty, antypolski złodziej z PO" nie weźmie kasy, by rozdać rodzinie? Czyżby była masa haczyków?
27.11.2022, 00:27 WIK: Ropuch nIe chciał prywatyzować wodociągów, ha ha akurat! A co robili Duńczycy we wrześniu w Elblągu?
27.11.2022, 00:54 Irydas: Za barbarzyński akt niszczenia bażantarni wróbel musi odejść! Precz!
27.11.2022, 06:02 Mariusz Lewandowski: śp Jerzy Wilk i Jarosław Kaczyński obiecali w Elblągu III Port Rzeczypospolitej a nie przekop dla kajaków. Jak widać po śmierci śp Wilka Krasulski chce za wszelka ceną następne posadki dla swoich przydupasów - Energa to już za mało widać nienażartych mordek jest za wiele a etacików od prezia za mało. Dokapitalizować spółkę Rząd może przekazując jej dotacje celową na wykonanie zadania własnego rządu . Tu nie chodzi o rozwój portu ale drenaż spółki i posadzenia tam jakiegoś następnego Traksa czy Kowszyńskiego żeby działkowali się z PIS wypłatami wpłacając co im każą na fundusz wyborczy kogo wskażą. No bez żartów....
27.11.2022, 08:33 zniesmaczony: Widać, że nawet ta redakcja jest pro pisowska. Jak można stracić dofinansowanie , którego nie ma? Przecież te 100mln ma być za większościowy pakiet akcji. To raczej "sprzedaż". Kolejni mąciciele. Niestety są tacy, którzy kupią tą manipulację dokładnie jak powiedział kiedyś Kurski "ciemny nard to kupi"
27.11.2022, 09:27 xxx: To wygląda na wymuszenie rozbójnicze: najpierw doprowadzić do niekorzystnej sytuacji portu, a następnie go przejąć za 100. Typowa gangsterka
27.11.2022, 10:12 zorro: biedak nie miał czasu był na imieninach u Cecylii
27.11.2022, 10:15 zniesmaczona: Gość z Pasłęka prezydentem nie zostanie. Jemu nie chodzi o port, dobo miasta a o stołek na urzędzie. KROPKA.
27.11.2022, 10:17 zniesmaczona: My "mamy" Krasulskiego więc to chyba naturalny kandydat na prezydenta. Żałosne.
27.11.2022, 10:34 Pis: No ale rząd chce do portu wsadzić dwóch ludzi. To nie tyle inwestycja co łapówka by obsadzić stanowiskami członków PiS
27.11.2022, 12:03 Won z lewicą : Drogi wazelino z drugiej strony ręce na stanowiska w porcie zaciera lokalna klika od harleya i motorówki . Oni od momentu pomysłu na przekop drwili i pluli na tą inwestycję. Motorówka nawet jeździł do Krynicy podburzać mieszkańców. Dziś gdy to PIS wykonał 3/4 inwestycji bezczelny motorówka i harley chcą na to położyć łapy. To jest podłe. Trzeba utrzeć nosa motorówce bo zapewne chce tam wsadzić jakiegoś młodego karierowicza z PO. Partii antypolskiej pronieniecko-sowieckiej. Więc z dwojga złego niech to będzie PIS.
27.11.2022, 12:47 demolka: kiedy znikną z Elbląga komunistyczne symbole i.Mowa o czerwonej gwieżdzie na tym pomniku ul.Agrykola. Jest w Polsce to zakazane to zdemontowac.
28.11.2022, 15:24 zbych bimber : Niech pisiory spre.... ze swoi i strachami. Banda złodziei, kolesi i kolesiówek chętnych na stołki. Złodzieje i ku...wy!
29.11.2022, 16:14 Aida: Rząd chce nas wykolegować .dlatego tak to długo trwa.Elbląg dla Elbląga a nie dla Gdańska czy Warszawy.


Inne artykuły:

Elblążanie o referendum - zobacz materiał filmowy
Elblążanie o referendum - zobacz materiał filmowy (37)
Elbląg: Makabryczna zbrodnia na Zawadzie. Sprawę przejęła Prokuratura Okręgowa w Elblągu
Makabryczna zbrodnia na Zawadzie. Sprawę przejęła Prokuratura Okręgowa w Elblągu (13)
Spotkanie z seksuologiem
Spotkanie z seksuologiem (1)
Terytorialsi gOTowi do wsparcia w czasie kryzysu!
Terytorialsi gOTowi do wsparcia w czasie kryzysu! (3)
Rychliki: Tragedia w kotłowni. Są wstępne wyniki sekcji zwłok 42-letniego pracownika
Rychliki: Tragedia w kotłowni. Są wstępne wyniki sekcji zwłok 42-latka
Elbląg: Hala sportowa imienia Marianny Biskup. "Gigant człowiek, charyzmatyczna, wyjątkowa"
Elbląg: Hala sportowa imienia Marianny Biskup (zobacz zdjęcia z uroczystości) (8)
Na górę strony
Pełna wersja info.elblag.pl


Redakcja Kontakt O serwisie
Polityka prywatności

Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.