Drogi Użytkowniku,
Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.
Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.
Polityka prywatności

ogłoszenia

filmy

galerie

baza firm

pełna wersja
20.01.2023 13:00

Kto powinien zostać kandydatem PiS w wyborach na Prezydenta Elbląga? Głosowanie do środy do 16.00


Kto powinien zostać kandydatem PiS w wyborach na Prezydenta Elbląga? Głosowanie do środy do 16.00


Gdyby wybory do Parlamentu odbyły się w najbliższą niedzielę, to wygrałoby je Prawo i Sprawiedliwość, zdobywając ponad 33 procent głosów – tak wynika z sondażu IBRiS dla Radia ZET. Jakie nastroje polityczne panują w naszym mieście? Kto powinien reprezentować PiS w walce o fotel Prezydenta Elbląga? Zapytaliśmy naszych czytelników.

 


Wybory do rad gmin, powiatów i sejmików wojewódzkich oraz wybory wójtów, burmistrzów i prezydentów, które miały być przeprowadzone jesienią 2023 roku, odbędą się wiosną 2024 roku. Politycy mają zatem rok, by przekonać do siebie wyborców. Jakie obecnie w Elblągu panują polityczne nastroje? Kto swoim dotychczasowym działaniem zraził do siebie elblążan, a kto zaskarbił sobie ich sympatię?


Raz w tygodniu, na łamach naszego dziennika będziemy publikować ankietę, w których zapytamy o to, kto ich zdaniem powinien reprezentować daną partię w walce o fotel Prezydenta Elbląga. Zwycięzcy poszczególnych ankiet staną w szranki w ostatniej, finałowej ankiecie.


W drugiej ankiecie skupiliśmy się na politykach Prawa i Sprawiedliwości. To partia, która największe poparcie elblążan uzyskała po referendum, w którym mieszkańcy odwołali ówczesnego Prezydenta Grzegorza Nowaczyka z Platformy Obywatelskiej i Radę Miasta, w której większość stanowili radni PO.

 


W 2013 r. Jerzy Wilk został kandydatem PiS na Prezydenta Elbląga w przedterminowych wyborach. W pierwszej turze zajął 1  miejsce spośród 10 kandydatów. W drugiej turze pokonał kandydatkę PO Elżbietę Gelert, uzyskując 51,74 % głosów.


Rok później ubiegał się o reelekcję. Choć w pierwszej turze uzyskał największą liczbę głosów spośród 7 kandydatów, to w drugiej turze otrzymał 44,77 % głosów przegrywając z Witoldem Wróblewskim kandydującym ze swojego komitetu i popieranym przez PO oraz PSL.

 


W 2021 r., po śmierci Jerzego Wilka, zabrakło w elbląskich strukturach PiS wyraźnego lidera. W RM reprezentantami "starej gwardii" byli na pewno 61-letni Marek Pruszak i 68-letni Janusz Hajdukowski. Jednak obaj politycy zbytnio się nie udzielali.


Marek Pruszak w Radzie Miasta zasiada od 1994 r. Przez dwie kadencje obejmował stanowisko Wiceprzewodniczącego RM (1998-2002 i 2002-2006). Był także Wiceprezydentem Elbląga (2013-2014) i Przewodniczącym RM (2014-2018). Obecnie pełni mandat radnego będąc Przewodniczącym Komisji Polityki Regionalnej i Promocji Miasta oraz członkiem Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki.
 

Natomiast Janusz Hajdukowski pierwszą kadencję w RM rozpoczął w 1990 r. Mandat radnego zdobywał 6 razy. Obecnie jest wiceprzewodniczącym Rady Miejskiej oraz przewodniczącym Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości Rady Miejskiej w Elblągu. Członek Komisji Gospodarki Miasta oraz Komisji Bezpieczeństwa i Spraw Samorządowych.


Obaj politycy jednak rzadko wypowiadają się w mediach (tych lokalnych, jak i społecznościowych). Marek Pruszak udziela za to wypowiedzi w różnych tematach w TVP3. Zabiera głos także podczas sesji RM, m.in. prezentując stanwiska Klubu Radnych PiS.

Janusz Hajdukowski, w przeciwieństwie do Marka Pruszaka, nie udziela się także na sesji i za pomocą składania interpelacji (w ciągu 3 lat złożył tylko 1 interpelację). Dla porównania Marek Pruszak złożył ich 16.Rafał Traks to radny młody stażem, ale nie tylko. Ten 39-letni polityk w RM zasiada drugą kadencję (od 2015 r.). Od początku był bardzo aktywny podczas różnego rodzaju wystąpień wypowiadając się w imieniu Klubu Radnych PiS. Nie stronił także od składania interpelacji (od 2019 r. złożył ich 38). Dotyczyły one m.in. przyszłości kąpieliska miejskiego, zmian w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej, wsparcia właścicieli prywatnych lokali i budynków, którzy przyjmują uchodźców z objętej wojną Ukrainy czy  zmiany w wymiarze czasu pracy obsługi elbląskich szkół i przedszkoli.


 

Czarnym koniem PiS-u  może okazać się jednak 35-leni Andrzej Śliwka. W Elblągu mieszkał w sumie 10 lat (na różnych etapach życia - w dzieciństwie, w czasie licealnym i po studiach). Ukończył I Liceum Ogólnokształcące w Elblągu. Choć obecnie piastuje stanowisko Wiceministra Aktywów Państwowych to pochodzący z Pasłęka polityk mocno udziela się w naszym mieście.
 

Andrzej Śliwka nie tylko uczestniczy w różnego rodzaju uroczystościach, rocznicach czy obchodach, ale także czynnie bierze udział m.in. w negocjacjach z obecnym Prezydentem Elbląga w temacie dofinansowania przez Rząd  kwotą 100 mln zł na rozwój elbląskiego portu. To zresztą nie jedyny temat, w który czynnie się zaangażował. Jego pomoc i zaangażowanie zaznaczano m.in. przy projekcie Fabryka (inwestycji realizowanej na Wyspie Spichrzów) czy pozyskaniu sponsora strategicznego przez Olimpię Elbląg.


Może okazać się, że PiS zdecyduje się w Elblągu postawić na Andrzeja Śliwkę - polityka, który jednocześnie zna problemy naszego miasta i może łatwiej znaleźć na nie rozwiązanie korzystając z doświadczenia nabytego z pracy w Ministerstwie.

 


Czy któraś z tych postaci powinna zostać kandydatem Prawa i Sprawiedliwości w wyborach w 2024 r.? A może PiS powinno postawić na kogoś innego (może zupełnie nowego)? O zdanie postanowiliśmy zapytać naszych czytelników. Kto powinien zostać kandydatem PiS w wyborach na Prezydenta Elbląga?

 


Głosować można od dziś, 20 stycznia, do środy, 25 stycznia, do godz. 16.00.

 

 

Ankieta dostępna jest w pełnej wersji serwisu
Przejdz do pełnej wersji
KJ

Artykuły powiązane

:

Zdaniem czytelników info.elblag.pl Antoni Czyżyk powinien zostać kandydatem KO w wyborach na Prezydenta Elbląga
Zdaniem czytelników INFO A.Czyżyk najlepszym kandydatem KO na Prezydenta Elbląga (34)
Elbląg straci 100 mln zł dofinansowania? Zwołano sesję nadzwyczajną
Elbląg straci 100 mln zł dofinansowania? Zwołano sesję nadzwyczajną (33)
Wybory 2024: Kto powinien zostać kandydatem KO na Prezydenta Elbląga? Głosowanie tylko do środy
Wybory 2024: Kto powinien zostać kandydatem KO na Prezydenta Elbląga? (89)
Kibice mają dość. „Wróblewski zapomniałeś, jak Olimpię oszukałeś”  (sonda)
Kibice mają dość. „Wróblewski zapomniałeś, jak Olimpię oszukałeś” (sonda) (31)

Komentarze (63):

DODAJ KOMENTARZ DO ARTYKUŁU:
20.01.2023, 10:15 AD: Na pewno ktoś młody i z doświadczeniem
20.01.2023, 10:19 Obserwator: A po co jakis kandydat?nie wystarczy zawierzyc elblag matce boskiej?
20.01.2023, 11:11 Do_pomorskiego: Śliwka! A w sumie to kazdy byle nie wygrała klika PO-PSL. Już nawet wolalbym, kogoś z postępwoego lewactwa niż totalną opozycję. Ci ludzie zrobią wszystko, żeby szarpać sie z rządem o port pdoczas, gdy inne miasta i miasteczka przy Zalewie inwestują. PiS, który przy najmniej dogada sie z rządem w kluczowej sprawie. Jeśli PiS pregra wybory parlamentarne i (o zgrozo!) wygra PO, to gwarantuję Wam, że Wcisła i jemu podbni bardzo szybko zapomną o dobrobycie elbląskeigo portu, o który niby tak walczą. Teaz zgrywają dobrodzieji, bo wiedzą, że to nie PO rozdaje kasę. Przypominam - Wcisla przez 8 lat rządów PO nie zrobł NIC dla pzekopu czy rozwoju portu. Czemu wtedy siedzial cicho, gdy rządzili jego ziomkowie. Dlatego już wolą ten smieszny PiS, ktory nie bedzie nas chociaż hamował. A Wróbel won!
20.01.2023, 11:13 vh.j: nigdy pis
20.01.2023, 11:19 żona Cezara: Kompletnie nic - druga kadencja Wróblewskiego się kończy i milcząca 8 lat opozycja chciała by ponownie i jeszcze wyżej? tak jak PO - ma krótką ławkę i gra znaczonymi już zdartymi kartami. Śliwka, młody, ale poza obnażaniem Wróblewskiego w "porcie" żadnego programu dla miasta nie przedstawił i go nie ma. Żaden z was nie protestował gdy czerepak i Wróblewski słupowali, oszukiwali wyborców. Nie poparliście pracownicy poniżanej i okradanej z 300 zł przez Wróblewskiego. Popieraliście kłamców, bo byli wam przydatni. Żaden z was nie dostanie mojego głosu.
20.01.2023, 11:39 Maz: Paslek ma od lat dobrego gospodarza/ wiec Sliwka ma szanse ale elblazanie powinni glosowac na kandydata ur i mieszkajacego w Elblagu bo tylko on ma we krwi Elblag
20.01.2023, 11:54 Wyborca Świadomy: Andrzej Śliwka absolwent I LO pomieszkujący w Elblągu! Tyle w temacie!
20.01.2023, 12:00 Ziutek: A lewica na deser -:))ci spaleni tak samo juz jak i cała reszta spalona , zużyta, zestarzała i nikomu juz malo potrzebna ! Zabraklo Opaczewskiego!
20.01.2023, 12:11 Słuszna sprawa: Pasłęk rządzi już też w Powiecie, ale od Elbląga wara!
20.01.2023, 12:17 czytelnik: Przydał by się ktoś w końcu jakaś młoda osoba nie związana z tymi partiami .Bo to co się teraz dzieje to niech to szlak trafi brak słów
20.01.2023, 12:31 Maciuś z Klanu: Może byc sliwka, każdy byle tylko nie zaden nieudacznikz KO, który dalej bedzie hamowac elblag w rozwoju. Zobaczcie co KO zrobilo w kwestii przekopu , POstawili POmnik w kształcie łopaty. A teraz zobaczcie z jakim rozmachem w kwestii przekopu działa PIS. W 3 lata wybudowali cały przekop przez mierzeje, wyremontuja drogi na mierzeji, buduja tor wodny do elbląga, buduja nowy most obrotowy w nowakowie. Jeszcze jakies pytania i wątpliwości? Chyba juz każdy zrozumiał że w wyborach warto głosowac jedynie na PIS. Na resztę to zmarnowane głosy.
20.01.2023, 12:40 kkk: Najlepszym kandydatem byłby radny Traks, ale podsekretarz Śliwka został namaszczony przez prezesa i już chyba mu nikt nie odbierze tej nominacji?
20.01.2023, 12:46 Pani s pisu: A może Pan Poseł Leonard K?
20.01.2023, 13:01 Mucha tse tse: Żadne stare capy z każdej opcji i basta bo juz rzygac sie chce ! Choc przykre ze człowiek reaguje juz tak bestialsko ! Ale ma się ich wszystkich juz dość! I nie chodzi tylko o wiek tylko o lata siedzenia tkwienia na tyłku
20.01.2023, 13:17 Zwrot: Młody, wykształcony z PiS, dziadki na emeryturę.
20.01.2023, 13:30 taaa: jak wam sie podobaja pisiory to proponuje wielbieciela spirytusu ulubienca prezesa od strzepywania łupierzu
20.01.2023, 13:35 pewne: Wygra koszerny z kurenia. Taka moda - wszystko co nasze im oddajemy, to i fotel zagazowany też.
20.01.2023, 13:48 moje zdanie: Jeżeli miałbym do wyboru Śliwka cz Czyżyk bez zastanowienia wybieram CZYŻYK.
20.01.2023, 13:56 fty: Śliwka to raczej będzie chciał do Parlamentu.
20.01.2023, 14:32 dlaczego?: Kupiłem solidną pakę cukru z Ukrainy (polski jest gorszy, a ten zafoliowany miał jechać do Afryki tak jak zboże ale razem wylądowali u naiwniaków) . Przychodzili znajomi i chcieli kawę z cukrem. Się zeźliłem i to foto z ratuszem postawiłem przy cukiernicy i pakunku - goście piją wszystko bez cukru i unikają patrzenia na pakunek. Mam spokój. Może hologramy w mieście na skrzyżowaniach?
20.01.2023, 17:56 celina : Pan Hajdukowski od 2 lat jest emerytem więc odpada , Pan Pruszak to dobra kandydatura na vice , a Traks na Dyrektora d/s Turystyki , Sportu i Kultury . A Pan Sliwka jest jak aktualny choć w wieku mocno emerytalnym vice wojewoda pan Sadowski z Pasłeka , ale mieszkał 10 lat w Elblagu i uczestniczył tu w wielu uroczystosciach . Po za tym skończył studia i obecnie mieszka w Warszawie , więc świetnie nadaje się na prezydenta Elbląga . Będzie miał nowoczesne, wielkomiejskie spojrzenie i pomysły na rozwój naszego miasta.
20.01.2023, 18:12 Walery : Znowu szykowany jest jakiś desant. Tym razem z Pasłęka. Dosyć już obcych przywiezionych w teczkach. Czas na ciężką pracę wykonywaną przez młodych, wykształconych i urodzonych w tym mieście. Urząd Miejski trzeba trochę przewietrzyć, a w szczególności te departamenty w dobudówce.
20.01.2023, 19:00 żaden członek: Celina - co jest w nim skoro chcesz klęczona na v-ce? Był nabożnym kuratorem oświaty, przewodniczącym RM, v-ce Wilkiem, jest w opozycji - podaj jeden sukces dla miasta a nie dla niego. Zapamiętałem go z tego że bronił się przed "smrodem" z wytwórni peletu, ale tylko w swoim imieniu .
20.01.2023, 20:44 brylan...a: Boj będzie miedzy Czyzykiem a Falej reszta to plankton
20.01.2023, 21:05 rozsądna : Wybór tancerza z PO to gwarancja tego że zostanie tak jak jest. Będzie to samo dziadostwo jakie mamy obecnie. Czy tego dziadostwa chcecie? Dalej będzie drygował ten zakapior i nienawistnik motorówka. Czy tego chcecie?
20.01.2023, 21:32 coś zaczyna się zmieniać: zabrakło mi tu Opaczewskiego BO GDYBY ZROBIŁ DOBRY PIJAR PRZEZ 1,5 ROKU miałby największe szanse więc tylko z tych panów jedynie ŚLIWKA ! z PO to faktycznie tylko Czyżyk bo reszta tez słabo , zobaczymy kogo z lewicy wytypują choć ta w ogóle marne szanse ! może gdyby Falejowa zrezygnowała z posła i skupiła sie na walce o fotel miałaby duze szanse , bo ją tu jeszcze widać ?ale idąc metodologią i praktyką lat ubiegłych wystawią jakiegos starego doktryniarza z epoki minionej lub słupa aby nic nie zmieniać! za tydzien zobaczymy jak wypadnie ta zabawa ! kandydaci muszą jednak pamiętać o swojej reputacji bo nie każde towarzystwo przysparza im zwolenników
20.01.2023, 21:45 Upadły Harley : Śliwka to niech startuje se w swoim Pasłęku. Pis powininei poprzec kandydata berzpartyjnego jaki powinien sie pojawic.
20.01.2023, 22:14 PISczarprysł: Sami zasłużeni dla regionu działacze :D Jeden lepszy od drugiego :D
20.01.2023, 22:35 Kris: Zaden z tych orłów- sokołów
21.01.2023, 10:09 Ja Ignacy: A co z pupilem prezesa , Lońkiem Krasulskim , wybitnym ekonomistą i mówcą !!?
21.01.2023, 10:48 kkk: @~ Upadły Harley~ czyżbyś myślał o Rembelskim albo o radnym niezależnym Tołwińskim?
21.01.2023, 13:06 do AD: a może ktoś z Fundacji Dumni z Elbląga - potrafili wyciągnąć 2,5 miliona na zakup nieruchomości pod Elblągiem. Widać , że są operatywni , mają doświadczenie
21.01.2023, 14:32 ff11: Tylko mistrz Krasulski mało mówi, dużo robi...tylko co?
21.01.2023, 14:52 mają dopiero roczek: Jeśli Dumni z Elbląga, czyli jednoosobowa "fundacja" to niech już dożywotnio zosranie niejaki W. Wróblewski i Nowak z czyżykiem. Dżumy nie leczy się cholerą, mimo że to pewnie jest super fundacja z wielkimi osiągnięciami niczym Kobiety w Centrum. W centrum czerepaka.
21.01.2023, 16:19 Wrollll: Do "Zwrot"- " młody, wykształcony z piss" Ahahahaha!!Takie zjawisko nie istnieje w przyrodzie:)))))
21.01.2023, 18:01 brylnt....a: Moim kandydatem na prezydenta jest MONIKA FALEJ,
21.01.2023, 18:39 kabaret starszych panów: idealne podsumowanie poczynił dziś cięta ripostą Donaldowi Hołownia! po prostu podsumował to co już większość myśli i czego oczekuje! Dla Donia , Kaczorka i Włodzia czas juz na polityczną emeryturę ! Ani Hołownia ani nowe , młode pokolenie nie chce brać przykładu ani identyfikować się z mentalnością panów przywódców czasów minionych! Ich czas ewidentnie minął ale uparcie ze starczą upartością tkwią jak rzepy psując już i uniemożliwiając wejścia na polityczna scenę młodemu pokoleniu, które wie w jakiej Polsce żyć! Ci panowie tworzą już kabaret starszych panów jak to ujął Hołownia i tworzyć z nimi wspólne listy tylko po to, aby dalej się utrzymali na stołkach to błąd! Wystarczy popatrzeć na lokalne towarzystwo starszych kabareciarzy i podstarzałych baletnic! Wybory muszą to zmienić!
21.01.2023, 18:51 Alek: Nigdy już nie oddam głosu na kogoś wiekowego i kto wywodzi się z tego zepsutego środowiska! nigdy! tylko nowi, młodsi i rokujący! dość tego chorego układu interesów i interesików! to jedyna szansa dla Elbląga aby nie zemrzeć w marazmie, smutku i nudzie i wyludniałym mieście!
21.01.2023, 19:11 Polska 2050: Ci z lewa tez juz się pogubili wybrali dziadka na szefa sztabu , Zamiast do przodu to ci znowu krok w tył więc jak z nimi tworzyć wspólne listy przyszłości jak tam sama przeszłość!! Żałosne
21.01.2023, 19:24 zmiana?: ~Polska 2050 - Hołownia (po polsku Głowiński) idzie razem z PSL więc jaka to młodość i zmiana mentalna? PSL idzie z każdym kto daje i PSL szybko zastąpi O"Bajtka swoimi. Taka escort girl, więc jeśli Hołownia.......
21.01.2023, 19:33 Polka: Od stycznia EPEC podniósł ceny o 12%!!!. Mało tego VAT wraca do 23%. Z czego ludzie będą żyli. Czy ktoś to jeszcze ogarnia?
21.01.2023, 20:56 Do Polki: ogrania na pewno pan prezydent, w maju po podwyżce Energii grzmiał, że on to załatwi, że to niedopuszczalne, a potem epecowo dołożyło. Ja wierzę w słowo pierwszej osoby, więc cierpliwie czekam
21.01.2023, 21:48 Do koniec Pis: A przez czyje rządy , krotkowzrocznosc i zapomnienie o szarym czlowieku i jego potrzebach doszedl pis do władzy? Jedni warci drugich a teraz Tusk ktory uciekl sobie na lata do Brukseli opowiada dyrdymaly !!! Jego era juz minęła jak i całej reszty
22.01.2023, 00:08 Jo: Uważam, że w Elblągu nie ma kandydata godnego, aby wyrwać Elbląg z tego marazmu w jakim jest od przynajmniej dwóch dekad. Świetnym kandydatem byłby aktualnie poseł Kacper Płażyński.
22.01.2023, 00:54 Joo: Poseł Kacper Płażynski bylby dobrym kandydatem. Tylko czlowiek spoza Elbląga może ozywic miasto, ktore od prawie dwoch dekad jest pogrążone w marazmie, ponieważ elblascy politycy juz sie przyzwyczaili do takiego stanu rzeczy. Przyzwyczaili sie, ze Elblag to miasto emerytów i sypialnia Trojmiasta.
22.01.2023, 09:43 Obserwując fakty: Najwazniejsze ze pojawiają się nowe nazwiska to juz 1 lekka zmiana i nadzieja, po 2 akcja referendum uswiadomila i pokazala co tu się dzieje i jak wszystko funkcjonuje , mieszkancy czują w koncu potrzebę zmian i duzego wietrzenia i pomalu wszystko zmierzać będzie w tym kierunku choc starszyzna będzie robić wszystko imając się roznych technik i metod aby utrzymać się i ten dogorywający stan! Dlatego wszystko w rękach mieszkańców, no chyba ze tez chcą dogorywać !
22.01.2023, 09:47 szukaj w pobliżu: ~Polka - Epec , to firma Wróblewskiego i Nowaka. taka przechowalnia dla "pracowitych" kumpli królika. Energa jest zła co potwierdza każdorazowo Wróblewski. Nigdy nie krytykował Epecu a nawet nie znam faktu próby restrukturyzacji tej firmy, wręcz przeciwnie. RM z Czyżykiem (najlepszym kandydatem na... !?!?!?) ani się nie zająknie , opozycja pisowska też klaszcze z radości. Hipokryci, cwaniacy, poborcy, koryciarze - brzmi znajomo?
22.01.2023, 09:52 krótka pamięć: ~ Do Polki - Wróblewski dał w kampanii słowo honoru, że obniży ceny ciepła o 20%. Potwierdzasz że to człowiek honoru, bo zachował się wobec Energi jak nietrzeźwy na "balu" w remizie? Babcia mówiła "są ludzie i ludziska", a miała na myśli honor.
22.01.2023, 12:45 Eg23: Opisujecie osoby, ale jeżeli pozwala na to RODO udostępnijcie ich zdjęcia. POprzednia opisana partyjna mafia jak i osoby z tego artykułu chowają się przed mieszkańcami w swoich biurach. Nie znam ich twarzy, możliwe że spotykam ich na chodniku, w tramwaju, czy robiących zakupy na rynku czy w Biedronce(?). Kiedyś tankował przy mnie samochód poseł z PSL, wredna morda, arogancki i chamski. Po spotkaniu go w ciągu jednej chwili wiedziałem, że "władza" zrobiła mu muzgownicy gnojownicę i przenigdy nie oddam głosu na taki coś. Siedzą w swoich biurach i czekają aż ja do nich przyjdę uniżenie się kłaniając, a przecież oni reprezentują jakiś okręg, konkretne sprawy i ludzi tam zamieszkałych, których nie znają i mają gdzieś. Jak zobaczę twarz swojego radnego czy prezydenta to podam mu rękę albo go ...
22.01.2023, 12:50 Wet: Tylko nie Falej, niech spada do Olsztyna. Czyżyk to gwarancja, że nic się nie zmieni. Z przedstawionych kandydatów to tylko Śliwka, chyba, że pojawi się ktoś nowy, chociaż małe szanse.
22.01.2023, 14:00 do Brylant..: Falejowej, to sie słyszy, świnie podkładają niby swoi, będzie stajnię czyściła że hej
22.01.2023, 18:14 karol : Hajdukowski na prezydenta albo Rembelski
22.01.2023, 20:29 Absolwent SP4: Jedyny słuszny kandydat to p. Marek Pruszak. Wspaniały człowiek oraz nauczyciel. To jest lepszy nauczyciel biologii, który mnie uczył. Żaden nauczyciel mu się nie równa. Pamiętam jak z p. Pruszakiem bywaliśmy w sklepie zoologicznym, elbląskim parku technologicznym oraz na kółku przyrodniczym, które genialnie prowadził. Tak na marginesie obecni nauczyciele powinni się uczyć od niego, bo większość nauczycieli biologii, z którymi miałem dotycznienia, nie mają bladego pojęcia w jaki sposób nauczać biologii oraz przyrody. Oczywiście z całym szacunkiem do wszystkich nauczycieli biologii oraz kandydatów pisu. Serdecznie pozdrawiam pana Marka Pruszaka. Oby Panu wszystko się powodziło!
23.01.2023, 00:49 VM: @Absolwetn SP4, Miło, że miałeś dobrą edukację. Problem w tym, że nie każdy dobry nauczyciel będzie dobrym prezydentem miasta.
23.01.2023, 09:13 "doskonały kandydat": Znam Pruszaka. Jest on po kierunku filozoficzno - historycznym. Masz "absolwencie " szczęście, że matury nie zdawałeś w schronisku dla psów. Właśnie tak jest - historyk, katecheta, filozof.... , aktywista, nawet samorządowiec. Jednak , chcąc go pochwalić walnąłeś babola - nie jest biologiem poza sklepem zoo. A w sklepie zoo nie nauczysz się bilogii, nawet w 4 klasie SP. Spacerując po lesie nie jesteś leśnikiem. Pan Pruszak może być takim prezydentem jak aktualnie jest szefem miejskiej opozycji - milczącym Lońkiem 2.
23.01.2023, 09:29 pol 9558: Nie szukajcie daleko , kandydat jest na miejscu dyrektor departamentu UM jest bez partyjny , fachowiec zna miasto od 20 lat jeden minus to brak poparcia politycznego .
23.01.2023, 09:51 KKK: Profesor Oleksiak to byłby kandydat. Raz kandydowała z PIS do RM. Sama nie ma zaplecza, ale jest osobą pracowitą i z zasadami, odznacza się też wysoką kulturą osobistą, co byłoby miłą odmianą po grubym ptaśku no i jest z branży edukacyjnej. A w Elblągu chyba lubią nauczycieli i profesorów, bo chętnie głosują na dyrektorów.
23.01.2023, 10:01 ?????????: Lonia K. na prezydenta.
23.01.2023, 10:10 mieszkaniec: Nikt z PIS.
23.01.2023, 10:33 taki elektorat: ~KKK - masz rację, że głosują na dyrektorów szkół (słupów) i czerepaka. wynika to z przeświadczenia, że nauczyciel ma wiedzę, mówi prawdę zgodną z wymaganą od innych etyką, jest moralnym wzorcem. Naiwny elektorat zagłosował i obnażył morale wzorców które go oszukały i wypięły się nań przed podtarciem. Te wzorce dzisiaj nadal puchną popularnością i chęcią nabrania elektoratu kolejny raz - czerepak robił to 4 razy. A szefem tej moralnej grupy jest właściciel kww, czyli Wróblewski który ich jeszcze skasował i pozwolił odzyskać "wpłatę" na miejskich stołkach. takie elbląskie pogmatwanie - już dawno głoszono "takie będą Rzeczypospolite, jakie młodzieży chowanie". Obrzydliwe czerepakowanie? Nie dla każdego.
23.01.2023, 20:33 cyryl i metody : fajne są te ankiety , tyle człowiek się dowie o ludziach, kandydatach , metodach , małych i większych świństewkach w obawie przed Konkurencją ! nie dość ze 2 miesiące akcji referendum pokazało wiele faktów i brudów a właściwie syfów to ciągłe jeszcze czujemy się zaskakiwani ich coraz większą siłą , zasięgiem , coraz większa nienawiścią , hejtem , a właściwie takim prostackim chamstwem kiedy strach zaczyna brać górę nad rozumem. ! Czy będzie jeszcze ciekawiej ? czy będzie jeszcze więcej utrąceń , krecich ataków , podkopywań ? zapewne to dopiero początek , a do 2024 dojdziemy do całkowitego dna ! ale wtedy będziemy mogli dokonać właściwego wyboru właściwego kandydata po obnażeniu metod jego zaciekłych , agresywnych i zażartych przeciwników!
23.01.2023, 21:27 Absolwent SP4: Do Pana pod nickiem "Doskonały kandydat". Szanowny Panie, przedstawiam Panu dowody, że Pan Marek jest z wykształcenia biologiem. Ponadto gdyby był historykiem, to chyba uczyłby historii zamiast biologii. https://radioolsztyn.pl/elblag-realizuje-pierwszy-zielony-budzet/01592288 http://www.sp4.elblag.pl/index.php/10-news/646-wielkie-sukcesy-naszych-uczniow https://www.money.pl/archiwum/wiadomosci_agencyjne/pap/artykul/elblag;wilk;powolal;na;wiceprezydenta;marka;pruszaka;z;pis,129,0,1347969.html?amp=1 https://www.prawo.pl/samorzad/marek-pruszak-z-pis-nowym-wiceprezydentem-elblaga,89840.html https://www.info.elblag.pl/1,31325,Marek-Pruszak-pierwszym-wiceprezydentem-W-stylu-zarzadzania-bedzie-zasadnicza-roznica-jakosciowa.html Nawiasem mówiąc nauczyciel nie może napisać matury za ucznia. Żegnam
23.01.2023, 21:38 O co chodzi? : Zaintrygowala mnie sprawa z Falej??? O co chodzi? Może jakieś szczegóły? Bo brzydko to wygląda???


Inne artykuły:

Inscenizacją uczcili zbliżającą się rocznicę Powstania Styczniowego
Inscenizacją uczcili zbliżającą się rocznicę Powstania Styczniowego (4)
Zapraszamy na Walentynki w Amore Mio - skradłeś moje serce!
Zapraszamy na Walentynki w Amore Mio - skradłeś moje serce!
Dwa nowe pojazdy służbowe dla Policji w Pasłęku
Dwa nowe pojazdy służbowe dla Policji w Pasłęku (4)
Beneficjenci 500+ nie powinni jeszcze składać wniosków na kolejny okres
Beneficjenci 500+ nie powinni jeszcze składać wniosków na kolejny okres
Kto znajdzie prace w Elblągu?
Kto znajdzie prace w Elblągu? (1)
Problemy finansowe, zdarzenia z użyciem przemocy sprowadziły groźbę likwidacji. Plany zamknięcia MOW aktualne?
"Dajemy sobie jeszcze jedną szansę". Plany zamknięcia MOW aktualne? (12)
Na górę strony
Pełna wersja info.elblag.pl


Redakcja Kontakt O serwisie
Polityka prywatności

Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.