Drogi Użytkowniku,
Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.
Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.
Polityka prywatności

ogłoszenia

filmy

galerie

baza firm

pełna wersja
18.01.2023 09:30

Elbląg straci 100 mln zł dofinansowania? Zwołano sesję nadzwyczajną


Elbląg straci 100 mln zł dofinansowania? Zwołano sesję nadzwyczajną


W czwartek, 19 stycznia, odbędzie się nadzwyczajna sesja Rady Miasta. W porządku obrad znalazł się tylko jeden projekt uchwały dotyczący wystąpienia do Ministra Aktywów Państwowych.


4 lipca ubr., Wiceminister Andrzej Śliwka zorganizował w Ministerstwie Aktywów Państwowych spotkanie dotyczące przyszłości elbląskiego portu. Wziął w nim udział m.in. Prezydent Elbląga Witold Wróblewski i dyrektor elbląskiego portu Arkadiusz Zgliński. Wiceminister Andrzej Śliwka i poseł Leonard Krasulski stworzyli koncepcję rozwoju elbląskiego portu. Jej założenia zostały omówione podczas lipcowego spotkania.

 

Koncepcja zakłada możliwość dofinansowania portu kwotą do 100 mln zł pod jego rozbudowę i modernizację, a w konsekwencji objęcie przez Skarb Państwa pakietu kontrolnego

– wyjaśniał w lipcu ubr. w rozmowie dla info.elblag.pl Andrzej Śliwka.20 października ubr. Andrzej Śliwka skierował pisma do Prezydenta Elbląga oraz dyrektora elbląskiego portu. Podkreślał w nich, że stosowna dokumentacja powinna zostać przekazana członkom Zespołu do 14 września ubr., a przekazanie dokumentacji jest niezbędne do kontynuacji konstruktywnych prac Zespołu prowadzących do wskazania inwestycji w porcie w Elblągu.  


Na czwartek, 19 stycznia, zapowiedziano zwołanie sesji nadzwyczajnej w sprawie wystąpienia do Ministra Aktywów Państwowych. - 12 grudnia 2022 r. do Rady Miejskiej w Elblągu zostało przekazane przez Prezydenta Miasta Elbląg pismo Andrzeja Śliwki podsekretarza stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych wraz z projektem listu intencyjnego w sprawie realizacji działań inwestycyjnych związanych z rozwojem portu celem skonsultowania jego treści z radnymi Rady Miejskiej w Elblągu oraz zajęcie przez Radę stanowiska w powyższej sprawie – czytamy w projekcie uchwały.


Rada Miejska w Elblągu ma zwrócić się do Ministra Aktywów Państwowych o zniesienie klauzuli poufności w projekcie listu intencyjnego w sprawie realizacji działań inwestycyjnych związanych z rozwojem portu w Elblągu. - Zgodnie z treścią §3 ww. listu wszelkie informacje uzyskane w trakcie realizacji Projektu zostają objęte klauzulą poufności. W myśl art. 11b ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym działalność organów gminy jest jawna. Ograniczenia jawności mogą wynikać wyłącznie z ustaw. Rada Miejska w Elblągu, jako organ kolegialny wszelkie decyzje i rozstrzygnięcia, w tym także stanowiska podejmuje wspólnie. Jednocześnie zgodnie z §10 i §11 Statutu Miasta Elbląg (Dz.Urz. Woj. Warm.-Maz. z 2020 r. poz. 2351) Rada rozpatruje na sesjach i rozstrzyga w drodze uchwał wszystkie sprawy należące do jej kompetencji określone w ustawach, a także w przepisach wydanych na podstawie ustaw. Rada wyraża również opinie i zajmuje stanowisko w sprawach związanych z realizacją kompetencji stanowiących i kontrolnych – umieszczono w uzasadnieniu.

 

Podkreślić należy, że uchwały Rady zapadają zwykłą większością głosów w obecności co najmniej połowy ustawowego składu Rady w głosowaniu jawnym, chyba że ustawa stanowi inaczej. Wszelkie kwestie związane z dobrem naszego Miasta i społeczności lokalnej są bliskie radnym Rady Miejskiej w Elblągu. Sprawa elbląskiego portu i jego rozwój jest dla Rady szczególnie ważna. Dlatego też, celem wypracowania stosownego stanowiska w kwestii przyszłości portu w Elblągu, oraz chęci współpracy przy kolejnych etapach projektu, Rada Miejska w Elblągu zwraca się do Ministra Aktywów Państwowych o zniesienie klauzuli poufności w projekcie ww. listu. Takie działanie pozwoli Radzie na zajęcie stanowiska przy jednoczesnym zachowaniu jawności działania organów gminy

– wyjaśniono w uzasadnieniu.

KJ

Artykuły powiązane

:

Radny: Prezes Kaczyński i Wiceminister Śliwka podkreślają, że w Elblągu musi powstać IV port RP
Radny: w Elblągu musi powstać IV port RP (37)
Wiceminister Andrzej Śliwka: Takie działanie Prezydenta Wróblewskiego nie znajduje żadnego racjonalnego uzasadnienia
AndrzejŚliwka:Takie działanie Prezydenta Wróblewskiego nie znajduje uzasadnienia (24)
Wiceminister Andrzej Śliwka: Elbląg stanie się naturalnym oknem na porty północnego Bałtyku
Wiceminister Andrzej Śliwka: Elbląg stanie się oknem na porty północnego Bałtyku (27)

Komentarze (33):

DODAJ KOMENTARZ DO ARTYKUŁU:
16.01.2023, 15:42 kjm: A czy pan Śliwka ma certyfikat ds niejawnych aby mógł pisać listy z klauzulą poufności? A co to za korespondencja że jest aż tak skrywana? Przecież o tym przekopie wszyscy wiedzą i o pogłębianiu toru na Zalewie Wiślanym i rzece Elbląg, czy odpowiedni minister od tych spraw żeglugowych nie pokazywał ostatnio jak tam praca wre?
16.01.2023, 15:59 Nie mój cyrk, nie moje małpy: Oj jak fajnie, czyję komfort. że nie biorę w tym cyrku udziału. Pod wszystkimi dokumentami widnieją podpisy bezradnych radnych sobi9e zaradnych, i prezia. Jak co, to ich ciągać przed wymiar sprawiedliwości do odpowiedzialności. Mnie , tylko, żeby żadna miejska biurwa w moje życie prywatne się nie wpieprzała , to będzie ok, i każdego szanownego Elblążanina. A resztę , a w d ...pie mam to miasto.
16.01.2023, 17:12 POlak: Jak Elbląg starci te 100 mln zł to mieszkańcy powinni wywieść na taczkach nieudaczników z PSL, PO Tuska oraz Lewicy
16.01.2023, 17:13 hipokryzja?: Antoni mający 20% poparcia nie protestował gdy na polecenie Wróblewskiego RM głosowała w ciemno tajną umowę z Energa. Teraz, całkiem słusznie, dowiadujemy się że działalność samorządu jest jawna. Tak jawna jak głosy zebrane przez Rembelskiego na referendum. Psl jest za, przeciw i okrakiem za portem i spółką z państwem. Chłop żywemu nie przepuści... . Wróblewski, proszę poprosić czerepaka a on zesłupuje i wpłatomatuje i Sasina, a nie tylko Śliwkę. Ten Śliwka to wpadł w Elblągu jak śliwka w kompot.
16.01.2023, 17:58 anty Tusk: A PO>....na same dno kanalu i na Zalew WON !!!!
16.01.2023, 18:23 Czytelnik : Jak widzę to całej Polsce nie potrzebne pieniądze i Elbląg też nie chce. Czyli Polska to bogaty kraj 😄😄😄😄😄😄😄😄😄😄😄😄😄😄😄😄😄
16.01.2023, 18:23 Tiktak: Poseł Krasulski współtworzył koncepcję rozwoju elbląskiego portu, chyba pęknę ze śmiechu
16.01.2023, 19:41 jan-49: generalnie chodzi o przejecie portu przez skarb panstwa i po cichu obsadzenie wszystkich stolkow swojakami i ich rodzinami a elblag bedzie z tego mial fige przeciez swojaki musza sie bogacic a reszta ma siedziec cicho i nie podskakiwac CHODZI TYLKO O TO miasto jest szantazowane przez pisiora ze jak sie nie zgodzicie to nie dostaniecie tych 100 baniek
16.01.2023, 21:24 Wojtek: Dlamnie wszystko jedno.Jezeli miasta nie stać na inwestycje powinno odsprzedać udziały i tyle.Ten rządzi kto ma kase
16.01.2023, 22:18 Partyjny syf: Zasada jest prosta po prostu kazdy i każda partia obsadza swoimi, lepszymi, gorszymi ale swoimi a całą resztę zwalcza i kazdy po dorwaniu się do wladzy robi to samo! Mądrzy doswiadczeni ludzie nie mają znaczenia liczy się byle kto byle z partii!
16.01.2023, 22:37 Upadły Harley : Towarzyszu Wróblewski skończ już tę prywatną wojenkę z tym całym Śliwką i daj rządowi działać i inwestować w port. Ty nawet nie potrafisz naprawić od lat drewnianego mostku w Bażantarnii, a chcesz się brać za inwestycje w porcie?
17.01.2023, 06:21 Analizujący : Sama inichatywa i organizacja referendum jest juz oznaką politycznej emerytury i to jest bezsprzeczne! Na pewno jednak przegrać w wyborach jest bardziej honorowe i mniej wstydliwe niż w referendum! Dlatego referendum nakreslilo juz chęć zmian , tak tu potrzebnych i koniecznych dla wspolnego dobra
17.01.2023, 07:50 Latarnik: Po 1. Kto w Polsce blokuje piniądze, dla kraju, gmin, miast? Ci którzy nie mieli piniędzy dla pospulstwa jak żądzili a teraz zdradzają swoją ojczyznę (?) w UE. Po 2- ile tajnych umów bezradni w Elblągu otrzymali przed głosowaniem? Po 3- port objęty jest klauzurą tajności przed Putindercą, ponieważ obok kapitanatu ma być wybudowana 5* kapliczka o wysokości komina Elektrociepłowni, gdzie umieszczona będzie latarnia morska, która swoją światłością oślepi niewiernych w siłę piniądza.
17.01.2023, 08:33 kumiela: Nie chodzi o własność portu!!! Niech będzie rządowy, nie w tym rzecz! Chodzi o to, że rząd chce dać DO 100 milionów złotych i za te pieniądze pogłębić tor wodny i zarazem przejąć port. A pogłębić powinien w ramach trwającej inwestycji a potem niech 100 milionów pójdzie rzeczywiście w port a nie w rzekę. Prościej tego się nie da wyjaśnić!!!
17.01.2023, 08:42 gfsh: Czyli znów jakieś tajne, dziwaczne pisowskie akcje...cóż,referendum nie wyszło, smuteczek,co,panowie z pisss?
17.01.2023, 08:44 Ploterek: ~ kumiela Otóż to! Ale jak widać po komentarzach, trolle pisowscy nie ogarniają tego.
17.01.2023, 08:44 anulka: Do Latarnik-chłopie, na rany boskie: kup słownik ortograficzny!!!A co to,wg ciebie jest "klauzura"? za dużo siedzisz w kruchcie kościelnej chyba, twój wpis, przez te błędy jest totalnie nieczytelny.
17.01.2023, 08:48 heroj: ~Jan - 49 - ty jesteś gorszy (głupi) niż te pisiory. Przy jednym bogatym utrzyma się ponad 50 biedniejszych , a przy zdechlaku zdechną wszyscy. nie pozwolisz na jakikolwiek rozwój o ile twoi z kurenia nie będą tam zarabiać. Kali i jego moralność, to pikuś przy tobie. Teraz miasto utrzymuje te 5 osób obsługi bo nie zarabiają na siebie. Ty chcesz by widok tego zukrainizowanego miasta przypominał ci rodzinne strony nad Dniestrem zamiast widoku Hanzy i niemieckiej potęgi miasta.źwa, niech elbląski stolarz weźmie ten "g.ó.wniany" port za darmo i wreszcie coś tam zrobi co zarobi dla niego i miasta. Podobnie z basenem Adolfa , Chrobrym ... . Zdechły port sednem rozpraw zabużańskiej gawiedzi. Konkrety, decyzje, praca, dobrobyt.
17.01.2023, 09:01 truteń: Ostatnia akcja z referendum była niczym uderzenie w stol na ktorym zamiast nozyczek, podskoczyli czerwoni towarzysze a wraz z nimi uaktywnili sie wszelkiej masci klakierzy,sygnalisci, itd pełen wahlarz elblaskiej szarańczy , którą jak mawiał tow schetyna, nalezy strząsnąć z drzew. Tak więc kto bystry ten mial doskonala sytuacje zobaczyc kto jest kim . a kto glupi ten przespal ta okazje i umrze w glupocie.
17.01.2023, 09:11 Maciuś z klanu: POLak twój kandydat specjalista od łupieżu i śliwka robaczywka zrobi tyle że sam wyciągniesz zasilanie z twojego PISOWSKIEGO komputera-Kandydaci POLaka NIEUDACZNIK I SPADACHRONIAŻ (swoją drogą już w kilku miejscach dostał kopa i teraz w Elblągu szuka posadki )-ŁAPY PRECZ OD ELBLĄGA MIESZKAŃCY POKAZALI WA WASZE MIEJSCE NA PSEUDO REFERENDUM .
17.01.2023, 09:36 zniesmaczony: Piszcie prawdę. Przecież to nie dofinansowanie tylko zapłata za przejęcie udziału większościowego. To tak samo jak sprzedaż. "Redaktorzy" tego nie widzą, że wprowadzają w błąd, kłamią?
17.01.2023, 10:36 Port?: przecież miasto stać jedynie na postawienie w "porcie" budowlanego samochodowego dźwigu, i nic więcej, kompletnie bez pomysłu i możliwości
17.01.2023, 11:15 To wy wyborcy: Glosowaliscie przy urnie by w Elblągu było P O i PSL i SLD to macie raj. To wy mieszkańcy Elbląga gdy zbierali podpisy pod referendum gdzie byliście. A teraz żale miejcie do siebie. Przez was o takich rządzących Elblągiem będzie nie miasto TYLKO duża Wieś.
17.01.2023, 11:34 ROZUM: NALEŻY KONIECZNIE POWIEDZIEĆ NA CO MA BYĆ TE 100 MLN. PODOBNO RZĄD Z TEJ KASY CHCE DOKOŃCZYĆ TOR WODNY, CZYLI ZROBIĆ TO CO POWINIEN BEZ ŁASKI, A W ZAMIAN....PRZEJĄĆ PAKIET KONTROLNY W ZARZĄDZIE PORTU, CZYLI DE FACTO PRZEJĄĆ PORT, CZYLI JAK MÓWI RADNY TRAKS UPAŃSTWOWIĆ. PORT MUSI POZOSTAĆ KOMUNALNYM, MIEJSKIM PRZEDSIĘBIORSTWEM I PRZYNOSIĆ MIASTU DOCHODY, RZĄD MUSI DOKOŃCZYĆ TOR WODNY BO RZEKA ELBLĄG TO WODY MORSKIE I ZARZĄDZA NIMI I ODPOWIADA ZA WYKONANIE INWESTYCJI I FINANSOWANIE SKARB PAŃSTWA RĘKAMI RZĄDU. TYLE W TEMACIE I WSZYSCY, KTÓRZY TEGO NIE ROZUMIEJĄ I KWESTIONUJĄ DZIAŁANIA PREZYDENTA ROBIĄ TO CELOWO WPISUJĄC SIĘ W NARRACJĘ PISOWSKĄ, ŻE RZĄD TAKI DOBRY, CHCE DAĆ A...ELBLĄG NIE CHCE WZIĄĆ. ELBLĄG NIE CHCE ODDAĆ PORTU I NIKT NIE MOŻE UŻYWAĆ SZANTAŻU I KŁAMAĆ, KŁAMAĆ, KŁAMAĆ.
17.01.2023, 14:21 Rozum?: Raczej demagog bez rozumu. Polityka i biznes wymaga elastyczności a nie postawy byka czy zwolennika "pana szuchevycza".
17.01.2023, 14:29 historycznie u chłopów: Był taki Ślimak opisany przez Aleksandra Głowackiego (Bolesława Prusa). On też nie mógł samodzielnie podjąć jakiejkolwiek decyzji, a było mu blisko do psl - wieśniak był.
17.01.2023, 20:12 Wet: Jan, rozum , tiktat napiszcie coś poważnie, a głupoty lub nie bo nie. Port powinien być spółka z udziałem Skarbu Państwa. W Gdańsku tak jest i pani Dulkiewicz to nie przeszkadza. Port jest w trakcie modernizacji i potrzebny jest kapitał, którego w Elblągu brak. Proste jak drut.
17.01.2023, 21:12 Elb.no1: Skoro jesteście pewni zwycięstwa w tegorocznych wyborach parlamentarnych to czego się obawiacie torpedując udzial Panstwa w rozwoju portu i samego Elblaga ?
18.01.2023, 06:47 fafulasty: Jest sesja jest kasiorka.....
18.01.2023, 07:46 RomaN: A do tego Prywatnego-Elbląskiego-Morskiego portu kto/co będzie przypływać? Będzie nasz państwowy to może? będzie szybciej się rozwijał? Meble wywożone są samochodami z Elbląga.
18.01.2023, 10:17 Chester : P/olak/kopiuj I wklej
18.01.2023, 10:31 Kek: "Poseł Leonard Krasulski stworzyli koncepcję rozwoju", stworzyli? Hahaha, Krasulski pewnie siedział z tyłu i patrzył. Poseł niemowa nic innego nie potrafi, no może skompromitować się przed kamerami jak udziela wywiadu...
24.01.2023, 18:40 Walery : Z tego pata może nas wyprowadzić tylko prawdziwy mąż stanu i strateg, jakim jest Pan Poseł RP Krasulski


Inne artykuły:

Elbląg: Most nad rzeką Elbląg do przebudowy. Kto wykona dokumentację?
Elbląg: Most nad rzeką Elbląg do przebudowy. Kto wykona dokumentację? (5)
Wybierz Najpiękniejszą Parę Studniówki III LO
Wybierz Najpiękniejszą Parę Studniówki III LO (2)
Mistrzowie parkowania w Elblągu (część 220)
Mistrzowie parkowania w Elblągu (część 220) (6)
Odszedł Jerzy Korsztyn
Odszedł Jerzy Korsztyn
Koniec śledztwa ws. tragicznego wypadku pod Elblągiem. Zginęły cztery osoby, w tym dziecko
Koniec śledztwa ws. tragicznego wypadku pod Elblągiem. Zginęły cztery osoby (9)
NFZ zapłaci więcej za pobyt pacjenta w szpitalu
NFZ zapłaci więcej za pobyt pacjenta w szpitalu (5)
Na górę strony
Pełna wersja info.elblag.pl


Redakcja Kontakt O serwisie
Polityka prywatności

Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.