Drogi Użytkowniku,
Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.
Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.
Polityka prywatności

ogłoszenia

filmy

galerie

baza firm

pełna wersja
19.01.2023 09:50

Wiceminister Śliwka: Nie trzeba zwoływać nadzwyczajnej sesji na koszt Elblążan. Wystarczy siąść do stołu i rozmawiać


Wiceminister Śliwka: Nie trzeba zwoływać nadzwyczajnej sesji na koszt Elblążan. Wystarczy siąść do stołu i rozmawiać


Dziś, 19 stycznia, o godz.10.00 odbędzie się nadzwyczajna sesja Rady Miasta. W porządku obrad znalazł się tylko jeden projekt uchwały dotyczący wystąpienia do Ministra Aktywów Państwowych. Na portalu społecznościowym facebook Wiceminister Aktywów Państwowych Andrzej Śliwka opublikował wpis, w którym nie krył zdziwienia tą sytuacją. - Nie trzeba zwoływać nadzwyczajnej sesji na koszt Elblążan. Wystarczy siąść do stołu i rozmawiać - stwierdził.
Poniżej treść całego wpisu Andrzeja Śliwki oraz opublikowany przez niego list intencyjny:"Budować, rozwijać, wzmacniać Elbląg!

To powinno nas wszystkich łączyć. Temu ma służyć budowa IV portu RP. Ciężko zrozumieć dlaczego ta sprawa ma dziś stać się przedmiotem kolejnej politycznej przepychanki podczas sesji Rady Miasta. Nie trzeba zwoływać nadzwyczajnej sesji na koszt Elblążan, aby wnioskować o zmiany w projekcie listu intencyjnego, wystarczy siąść do stołu i rozmawiać.

O co gorąco apeluję do Pana Prezydenta. Wystarczy pokazać dobrą wolę oraz chcieć rozwoju Elbląga i naszego regionu. Szukanie problemów tam gdzie ich nie ma, dorabianie niepotrzebnych teorii i intencji jest zwykłą stratą czasu, przede wszystkim dla miasta i jego mieszkańców.

Od ponad 7 miesięcy proponujemy wsparcie mogące sięgnąć nawet 100 mln złotych na rozwój elbląskiego portu. Umożliwiłoby to dokończenie niezbędnych inwestycji, a także przyczyniłoby się do tego, że port w Elblągu stałby się motorem napędowym rozwoju  w całym regionie.Wszyscy wiemy, że:
🔴 Elbląski port jest niedoinwestowany,
🔴 Miasto nie ma środków na rozwój i pełne wykorzystanie potencjału portu,
🔴 Elbląg nie dostanie środków marszałkowskich z RPO na sfinansowanie inwestycji – taka jest decyzja KE,
🟢 Największe i najlepiej prosperujące porty w Polsce są państwowe,
🟢 Łatwiejsze jest znalezienie finansowania inwestycji w porcie państwowym niż samorządowym.Dlatego tak ważne jest abyśmy wreszcie ruszyli z działaniami. Dla dobra Elbląga i całego regionu.
Poniżej zamieszczam projekt listu intencyjnego, który u Pana Prezydenta budzi takie niezdrowe emocje. Mam nadzieję, że pozwoli uzyskać to ostateczne uwagi do niego, na które czekamy od ponad miesiąca".


Artykuły powiązane

:

Zdaniem czytelników info.elblag.pl Antoni Czyżyk powinien zostać kandydatem KO w wyborach na Prezydenta Elbląga
Zdaniem czytelników INFO A.Czyżyk najlepszym kandydatem KO na Prezydenta Elbląga (34)
Elbląg: Grypa atakuje. Rośnie liczba zakażeń, przychodnie pękają w szwach
Elbląg: Grypa atakuje. Rośnie liczba zakażeń, przychodnie pękają w szwach (8)
Wiceminister Andrzej Śliwka: Takie działanie Prezydenta Wróblewskiego nie znajduje żadnego racjonalnego uzasadnienia
AndrzejŚliwka:Takie działanie Prezydenta Wróblewskiego nie znajduje uzasadnienia (24)
Wiceminister Andrzej Śliwka: Elbląg stanie się naturalnym oknem na porty północnego Bałtyku
Wiceminister Andrzej Śliwka: Elbląg stanie się oknem na porty północnego Bałtyku (27)

Komentarze (18):

DODAJ KOMENTARZ DO ARTYKUŁU:
19.01.2023, 10:01 Kat Na Idiotów: Ja pitole czym zajmują się te leniwe koty....no i wiceminister pokazał jak szybko odtajnił tajny dokument....eh tylko Elbląga żal. Panie Prezydencie proszę nie słuchać zacietrzewionej trzódki POpaprańców i złych doradców, a przede wszystkim jak najszybciej zmienić dyrektora po hotelarstwie na człowieka wykształconego z branży to zmieni wiele prawda? Jazdy turystyczne w kilka osób aby podpisać nic nieznaczącą umowę z jakimś portem gdzieś tam nic nie zmieni w finansach "parkingu dla TIRów" gdzie składowane były chemikalia i nikt nie wiedział od kiedy i kto zostawił.....
19.01.2023, 10:08 Fan Gargamela z PO: Czyli zwoływanie nadzwyczajnej sesji jest nieuzasadnione....ale ich ograł młody chłopak po I LO w Elblągu! BRAWO! Co teraz wymyśli senatorek?
19.01.2023, 10:14 Stefan Rembelski: Szczodre to nasze Państwo , nawet bardzo. 100 milionów złotych za 51% udziałów w spółce, która przez lata całe generuje stratę, którą pokrywa miasto z naszych pieniędzy. Można powiedzieć że trafiło się ślepej kurze ziarno. Czy ta ślepa kura ( czytaj prezydent Miasta Elbląga) łyknie i będzie dalej żyła ? Czy też kura ziarna nie połknie i niebawem zdechnie zależy nie tylko od kury ale i kurczaków, które dzisiaj podejmą uchwałę o odtajnieniu listu, który tajny nie jest. Przedstawienie którego Kafka by się nie powstydził - oddział zamknięty. pod kuratelą senatora Wcisły obrońcy immunitetu osoby podejrzanej o przyjmowanie łapówek . Zawsze na nie - strategia im lepiej tym gorzej.
19.01.2023, 10:28 Do_pomorskiego: Dlaczego grupa referendalna nie zrobi drugiego podejścia do referndum ale tym razem z większą werwą/ Jak przejdziecie sie po ulicach to spokojnie uziberacienawet te 20 tys. głosow za odwołan iem "soltysa". Przez to, że tak sie chowali po kątach wiele osób nie złożyło podpisu no i mamy to co mamy - dalszą degradację miasta. A Wróbel utwierdzi ł się w przekonaniu, ze tylko ok. 9 tys. elblążan nim gardzi :)
19.01.2023, 10:32 To byl skandal: Mieszkańcy powinni wziąć ster w swoje ręce i w drodze referendum zadecydować czy chcą 100 mln na port czy ma pozostać taki byle jaki jak jest to Mieszkańcy mają prawo o tym zadecydowac zwlaszcza po tym tanim show ktory tu radni nam zrobili i wezmą za tą szmirę kasę!
19.01.2023, 10:32 kjm: A to posiedzenia RM są dodatkowo opłacane przez mieszkańców? A może panie Śliwka nie 51%, a może wystarczy 30%?
19.01.2023, 10:47 wschodni wiatr: Od wielu lat, a w głównym fotelu od 8 lat, Wróblewski sprawia wrażenie zakompleksionego i jednak narcystycznego człowieka. Do tego dochodzi brak wiedzy, programu, strategii i szacunku do ludzi myślących - on pęka z dumy że zesłupował całkowicie zależnych od niego dyrektorów szkół i przez tyle lat ani oni ani on nie powiedzieli przepraszam. Taki dziwny chłopiec w dużym garniturze. sam nie pomyśli, innym nie pozwoli. otoczony kww i koalicjantem - wszyscy chętni do uznania oportunizmu za metodę pobierania diety. Wykorzystanie potencjału zatrudnionych w UM ponad 1000 głów jest znikome, zerowe - wykonują nudną robotę bez aktywności innowacyjnej, bo ta jest zabroniona. Energa, boisko, port, całe miasto - wizytówka osobowości czy kompleksów? No i "tak czy owak, rządzi w mieście Nowak".Antek chce.
19.01.2023, 11:02 twój podpis: Paragraf 3 i wszystko jasne. A sesja nie jest na koszt mieszkańców, bo te mieszkańcy i tak ponoszą czy sesja w danym miesiącu jest czy jej nie ma
19.01.2023, 11:42 Robert Koliński: @To był skandal - Święte, nomen-omen słowa, szanowny skandalu, zwłaszcza odnośnie tego referendum wśród mieszkańców dot. wyrażenia woli elblążan w/s przekazania portu elbląskiego w zarząd Rzeczpospolitej, zamiast zarządu nieudolnych, skorumpowanych, zdziadziałych i bezperspektywicznych, daremnych "ludzi waadzy" z elbląskiego lib-ratusza. Skoro ratuszowe darmozjady daremne nie POtrafią słuchać głosu mieszkańców, przed którymi - czysto teoretycznie przecież w teoretycznym państwie - odpowiadają, to należy ich albo odwołać, albo przepędzić gdzie pieprz rośnie, skoro po dobroci głosu ludu słuchać nie chcą. Po co wydawać pieniądze na dodatkowe sesje dla tych nieudacznych nierobów, skoro oni działają de facto przeciwko nam, obywatelom, zapytuję cokolwiek dramatycznie?!; #tePytania;
19.01.2023, 11:46 Robert Koliński: PS. PrzyPominam również o bojkocie cenzorskiego i załganego, manipulacyjnego i aspołecznego, libkowego a pro-wojennegoi anty-polskiego i anty-społecznego PO**elu, z którego słowa prawdy się nie dowiecie, iż koło prawdy to nawet jego burżuazyjne właścicielstwo i wyzyskiwackie kierownictwo w promieniu kwartału nie przechodziło. Cenzora do wora, wór do... Mariupola!! [Ale wybrnął!;]
19.01.2023, 12:21 olek: Panowie Sliwka i Krasulski na prezydentów Elbląga ,a z W-wy i Trójmiasta będą się do nas przeprowadzać .
19.01.2023, 12:33 POlak: PSL, PO Tuska - Ruska oraz Lewica to największe zło tego miasta. Nie potrafią nawet wziąść dla Elbląga 100 milionów złotych. Skandal.
19.01.2023, 12:33 znafca: Wszystkim "mondralom" radzę przeczytac ten "list intencyjny" ze zrozumieniem! Tam nie ma żadnych gwarancji, że elblaski port dostanie te 100 baniek oraz jest kilka warunków np. "widzimisie Premiera" które mogą spowodowac, że na port nie pójdzie żadna kasa!
19.01.2023, 16:46 Zenek : Do 100 mln zł czyli ile? Do 100 to też ,milion czy dwa. Chyba ktoś chce nad zrobić w balona
19.01.2023, 17:37 Truso: Na tych zdjęciach jeden z tych facetów to kawał buraka i prostaka,któremu słoma z butów wystaje,zgadnijcie który to?
20.01.2023, 08:02 Ploterek: ~ znafca Otóż to! Dostanie albo nie, a jeśli dostanie, bo łaskawca uzna, że da kasę, to wcale nie oznacza, że dostaniemy 100 mln zł, tylko 40, a może 20, a może 12 lub 67 mln. Nigdzie NIE MA gwarancji, że dostaniemy równiutkie 100 mln zł!!
20.01.2023, 13:29 ROZUM: Niech Pan Śliwka spowoduje dokończenie toru wodnego. To port na wewnętrznych wodach morskich i budowa i utrzymanie dróg wodnych do portu należy do Skarbu Państwa w wysokościach zapisanych w ustawie budżetowej. Elbląg potrafi korzystać ze środków unijnych , tym razem też da radę, BEZ OBAWY. Warunek !!!rząd musi dokończyć tor, jeśli rzeczywiście zależy mu na rozwoju Elbląga, to jego obowiązek. ALE NIE!!!ZROBI TO DOPIERO JAK PRZEJMIE MIEJSKĄ SPÓŁKĘ. CZY WY TEGO NIE WIDZICIE? PRZECZYTAJCIE ZE ZROZUMIENIEM TREŚĆ LISTU A NIE WYPISUJECIE BZDURY. SPÓŁKI NIE MOŻNA ODDAĆ RZĄDOWI, BO MOŻE BYĆ TAK JAK Z ELEKTROWNIĄ OSTROŁĘKA.
21.01.2023, 18:59 Sonia 71: Mieszkam w tym mieście od urodzenia ale dawno nie było takiego dziadostwa jak teraz. PO zgodnie z tradycją ciągnęło kraj w dół i nadal ciągnie moje miasto w dół. Może dość tego. Mamy tyle możliwości tyle , że niewykorzystanych, Szlag trafił Amfiteatr, teraz walka o Port. Miasto wyludnione z ludzi młodych , zakłady szlag trafił. o zgrozo. Ile jeszcze elblążanie potrzebują dowodów na to , że czas na zmiane. Pamiętam te ławeczkę na której siedzieli panowie z Rady Miasta. Ciągle te same osoby, tylko się rozprowadzali nawzajem. Wiec drodzy elblążanie - Ratujmy to miasto. !!!! Dajmy w końcu PO łapach.


Inne artykuły:

Kontrabanda pod ladą handlową
Kontrabanda pod ladą handlową (3)
Wybierz Najpiękniejszą Parę Studniówki ZSEiO
Wybierz Najpiękniejszą Parę Studniówki ZSEiO (4)
Radni nie mogli dojść do porozumienia. W tle 100 mln zł dofinansowania na rozwój elbląskiego portu
Radni nie mogli dojść do porozumienia. W tle 100 mln zł dofinansowania (21)
Zdaniem czytelników info.elblag.pl Antoni Czyżyk powinien zostać kandydatem KO w wyborach na Prezydenta Elbląga
Zdaniem czytelników INFO A.Czyżyk najlepszym kandydatem KO na Prezydenta Elbląga (34)
Elbląg: Mieszkania zamiast "złomowiska". Co z inwestycją przy ul. Częstochowskiej?
Elbląg: Mieszkania zamiast "złomowiska". Co z inwestycją przy Częstochowskiej? (2)
Ilu elblążan ma w tym roku szansę otrzymać lokal komunalny?
Ilu elblążan ma w tym roku szansę otrzymać lokal komunalny? (7)
Na górę strony
Pełna wersja info.elblag.pl


Redakcja Kontakt O serwisie
Polityka prywatności

Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.