Drogi Użytkowniku,
Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.
Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.
Polityka prywatności

ogłoszenia

filmy

galerie

baza firm

pełna wersja
22.01.2023 12:30

Elbląg: Budowa nowej komendy policji nadal w planach. Inwestycja ruszy w tym roku?


Elbląg: Budowa nowej komendy policji nadal w planach. Inwestycja ruszy w tym roku?


O planach dotyczących nowej komendy dla elbląskiej policji przy ul. Lotniczej słyszymy od lat. Teraz temat pojawił się na konferencji warmińsko-mazurskiej policji. Czy budowa ruszy w 2023 roku? Sprawdzamy. 

 

 

Warmińsko-mazurska policja podsumowała minione dwanaście miesięcy. Podczas konferencji prasowej, którą z tej okazji, zorganizowano w ubiegłym tygodniu, mówiono również o najbliższych planach inwestycyjnych. Wśród nich wymieniono budowę nowych komend, m.in. w Elblągu. Zapytaliśmy więc rzecznika prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie, na jakim etapie obecnie jest to przedsięwzięcie i kiedy ewentualnie miałyby ruszyć prace budowalne.

 

W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Olsztynie została przygotowana dokumentacja projektowa i zostało uzyskane pozwolenie na budowę nowej siedziby KMP w Elblągu na działce przekazanej na ten cel przez samorząd. Potrzeba uwzględnienia tego zadania w planie inwestycyjnym została zgłoszona do Komendy Głównej Policji. Dalsze działania w tej sprawie są uzależnione od decyzji, jaka zostanie podjęta przez KGP

 

- informuje asp. Tomasz Markowski, rzecznik prasowy KWP w Olsztynie. 

 

Przypomnijmy. Na budowę nowej komendy przy ul. Lotniczej elbląska policja czeka od lat. Obecne siedziby policji, przy al. Tysiąclecia i ul. Królewieckiej, od dawna nie spełniają już standardów. W 2017 roku elbląscy radni wyrazili zgodę na przekazanie działki miejskiej przy ul. Lotniczej pod tę inwestycję. Samo przekazanie terenu nastąpiło dopiero w marcu 2019 roku. Początkowo zakończenie przedsięwzięcia zaplanowano na pierwszy kwartał 2021 roku. Szybko okazało się, że jest to termin nierealny. W 2021 r. powstała dokumentacja projektowa budowy nowej siedziby KMP w Elblągu, a komenda wojewódzka uzyskała pozwolenie na budowę. 

 

Nowa siedziba, jak zapowiadano, będzie składała się z trzech budynków o łącznej powierzchni użytkowej ok. 8 385 m2, a kubaturze ok. 38 457 m3. Największy ma być budynek główny (powierzchnia zabudowy ok. 1 950 m2). Oprócz niego na terenie przy ul. Lotniczej stanie również budynek strzelnicy i siłowni oraz budynek techniczno-magazynowy. Koszt całego zadania ma wynosić 130 mln zł. W ubiegłym roku zrezygnowano z rozpoczęcia inwestycji, ze względów finansowych. Jak będzie tym razem? Do tematu wrócimy. 

NJ

Artykuły powiązane

:

Elbląg: Budowa nowej komendy policji nadal w planach. Inwestycja ruszy w tym roku?
Budowa nowej komendy policji nadal w planach. Inwestycja ruszy w tym roku? (16)
Tak maturzyści ZSG bawili się podczas Studniówki - zobacz zdjęcia
Tak maturzyści ZSG bawili się podczas Studniówki - zobacz zdjęcia (1)
Czas na dobrą zabawę! Studniówka Zespołu Szkół Technicznych w Elblągu (zobacz zdjęcia)
Czas na dobrą zabawę! Studniówka Zespołu Szkół Technicznych w Elblągu (zdjęcia)
Dwa nowe pojazdy służbowe dla Policji w Pasłęku
Dwa nowe pojazdy służbowe dla Policji w Pasłęku (4)

Komentarze (16):

DODAJ KOMENTARZ DO ARTYKUŁU:
21.01.2023, 16:36 moja ocena: Budowa komendy w tej lokalizacji to tak jak ze strażą. Tyle obiektów w Elblagu Przekazać nieodpłatnie przynajmniej miasto pozbędzie sie kosztów utrzymania
21.01.2023, 18:17 Jamaleg : Komenda policji powinna być w centrum miasta co ułatwia kontakt i dojazd do niej mieszkańcom. W miejscu obecnej na tysiąclecia oraz w miejscu obecnej komendy można by wybudować fajna komendę. Blisko mieszkańców i ciekawa urbanistycznie bo pomiędzy budynkami wybudowanymi w miejscu parkingu przy epec i nowy budynek w miejscu starej komendy można połączyć przejściem podziemnym ( tunelm) jak i również wybudować połączenie nad ulica.
21.01.2023, 18:35 kek: Straż przy Łęczyckiej, Policja przy Lotniczej ... "słuszną linię ma nasza władza" ...
21.01.2023, 19:14 Kora: Nowa komenda by się przydała. Próbował ktoś z wózkiem dostać do budynku?!Masakra!!!
21.01.2023, 19:52 Nak : Elbląg jest zarządzany chaotycznie. Lokalizacja komendy straży pożarnej to jakaś farsa, myślałem że to przypadek ale teraz czytam o kolejnej farsie z komendą policji. Tu naprawdę źle się dzieje. Cały UM do wymiany i to wszyscy. Po nowych wyborach nikt nie ma tam prawa wrócić ponownie.
21.01.2023, 19:54 Zgroza: Na Elbląg nie ma pieniędzy CO??? A na olsztyn kasa idzie na wszystko. Przestańcie wreszcie kłamać O dwóch równorzędnych miastach. Elbląg i olsztyn. Dalej upadlacie nasze miasto Elbląg.
21.01.2023, 20:22 twój podpis: #Nak - a co ma miasto do siedziby organu rządowego. Może pomóc, działkę przekazać, budynek, ale ostateczna decyzja gdzie zapada daleko od Elbląga
21.01.2023, 20:25 b: hahah nie dość że mieszkańców lotniczej wqurwiają samoloty, to jeszcze strzelnicę im chcą budować xd
22.01.2023, 11:02 mis: w tej chwili sa dwie komendy jeszcze malo?policjanci sie nie mieszcza ?dostawic kilka kontenerow mieszkalnych i wystarczy na takie miasto jak elblag dwie komendy policji wystarcza
22.01.2023, 11:46 er ce: Ten szpetny budynek przy Tysiąclecia rozebrać.
22.01.2023, 12:46 Kryspin: Komenda główna ma dać pieniądze? Przecież remont ich budynku po granatniku Szymczyka pochłonie krocie. I już macie czytelnicy odpowiedź.
22.01.2023, 13:00 O7 zgłoś się: Pamiętam kiedy Elbląg został stolicą nowego województwa to problemem było znalezienie nowej siedziby MO pod Komendę Wojewódzką. Pierwszym wytypowanym obiektem była ówczesna szkoła podstawowa nr 3 przy ulicy Agrykola. Jednakże czas ograniczał tego typu rozwiązania i pod potrzeby milicji przejęto baraki wzdłuż ulicy Gdyńskiej pierwotnie przewidziane na obiekty magazynowo- biurowe Społem (tam mieściła się Komenda Miejska i wydziały administracyjno- gospodarcze Wojewódzkiej). Natomiast budynek byłej Komendy Miejskiej i Powiatowej MO przy ówczesnej ulicy Armii Czerwonej stał się siedzibą Komendy Wojewódzkiej. Miejska na Tysiąclecia przeniosła się pod koniec lat 80 - tych po wybudowaniu tego budynku. Jak widać problemy lokalizacyjne tej instytucji, już pod nową nazwą, nadal są nierozwiązane.
22.01.2023, 18:10 jonasz: za pałowanie i psikanie kobietom w twarz psy powinny siedzieć w starej budzie....żadnych przywilejów.
22.01.2023, 18:36 Hehe: ~ mis masz wiedzę na poziomie przedszkolaka. Nie wypowiadaj się proszę.
22.01.2023, 18:53 hehe : to tak jak by mieszkańcy Pruszkowa finansowali hotel swoim „ chlopakom”…
22.01.2023, 20:39 janina: 1/ Elbląg nie ma niestety nic do gadania w sprawie nowej komendy. 2/ likwidacja trzech siedzib policji / Tysiąclecia , Strażnicza , Królewiecka / i budowa jednej nowej na Lotnisku to skrajna głupota wymyślona przez olsztyn. 3/ Czy policja nie zna słowa REMONT , że tak zapusciła wszystkie trzy swoje obiekty w Elblągu ? 4/ Mądrzy elblążanie mówią ,że za te 130 mln należy wyremontować wszystkie trzy istniejące w tym powiększyć Tysiąclecia na teren przyległego parkingu pod WPEC i za pozostałe kilkadziesiąt mln. postawić na Modrzewinie nowoczesny Posterunek Policji . 5/ Ciekawe co na to mocny kandydat na prezydenta Elbląga , minister Śliwka ?


Inne artykuły:

Mistrzowie parkowania w Elblągu (część 221)
Mistrzowie parkowania w Elblągu (część 221) (2)
Mieszkańcy warmińsko-mazurskiego zarabiają najmniej w kraju. Co z pensjami elblążan?
Mieszkańcy warmińsko-mazurskiego zarabiają najmniej. Co z pensjami elblążan? (14)
„Po każdej premierze wyjeżdżam z Elbląga wzbogacony”- Wywiad z Pawłem Szkotakiem
„Po każdej premierze wyjeżdżam z Elbląga wzbogacony"- Wywiad z Pawłem Szkotakiem (1)
Zabawa na 102! Trwa bal studniówkowy II Liceum Ogólnokształcącego (zobacz zdjęcia)
Zabawa na 102! Trwa bal studniówkowy II Liceum Ogólnokształcącego (zdjęcia) (13)
Kolejna porażka Startu. Tym razem z JKS Jarosław
Kolejna porażka Startu. Tym razem z JKS Jarosław (12)
Pijemy coraz więcej alkoholu
Pijemy coraz więcej alkoholu (6)
Na górę strony
Pełna wersja info.elblag.pl


Redakcja Kontakt O serwisie
Polityka prywatności

Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.