Drogi Użytkowniku,
Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.
Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.
Polityka prywatności

ogłoszenia

filmy

galerie

baza firm

pełna wersja
21.01.2023 21:20

Kolejna porażka Startu. Tym razem z JKS Jarosław


Kolejna porażka Startu. Tym razem z JKS Jarosław


W ważnym meczu, dla układu sił w Superlidze Kobiet, drużyna EKS Start Elbląg przegrała u siebie z Eurobud JKS Jarosław 26:29 (10:11). Celem dla naszych dziewczyn w tym sezonie jest oczywiście awans do najlepszej szóstki i spokojna gra z najlepszymi. Jednak ten wynik sprawia, że realizacja tych założeń jest coraz bardziej wątpliwa.

 

Chcąc rozwinąć tę ekipę, najlepiej rywalizować w grupie mistrzowskiej i zbierać doświadczenie na ligowych parkietach. Co ważne, bez presji, bowiem młoda i ambitna drużyna EKS ma stawiać kolejne kroki, aby wkrótce nawiązać walkę o wyższe lokaty w lidze. Gra w górnej części tabeli to umożliwia, ale trzeba najpierw tam awansować.

 

W tabeli Start jest szósty, ale rywalki w grupie spadkowej gonią. Eurobud także tam jest, szukając szansy na poprawienie tej sytuacji. EKS chciał zwiększyć przewagę nad grupą pościgową, a pojedynek z Jarosławem był na to jedną z najlepszych okazji w tej części sezonu.

Początek znakomity. 3:0 w 7 minucie było szansą na odskoczenie rywalkom w dalszych minutach spotkania. Te jednak miały na ten temat inne zdanie. Po chwili one prowadziły 4:3.

 

Na parkiecie wielu skutecznych rzutów nie było. W 18 minucie na tablicy widać było remis 5:5. Ten impas zaczął się wkrótce przełamywać. EKS wyszedł na prowadzenie, gdy Aleksandra Hypka podała na kontrę do Weroniki Weber. W 21 minucie 6:5 dla miejscowych. Później gra wyrównała się, ale Jarosław uzyskał delikatną przewagę. Start nie zamienił na gole gry z jedną zawodniczką więcej, zatem w 28 minucie kontra Lesi Smolinh dała wynik 9:11 dla przyjezdnych. Jeszcze w końcówce Weronika Weber wykazała się sprytem i zmniejszyła dystans.

 

W drugiej połowie spotkanie mogło się podobać. Oba zespoły stworzyły więcej ciekawszych akcji i rzuciły więcej goli. Start także, ale w kluczowym momencie to rywalki odskoczyły. A ta część rozpoczęła się wtedy całkiem dobrze dla elblążanek. Dwu minutową karę otrzymała wtedy Moniky Bancilon i gospodynie to wykorzystały. Za sprawą Weroniki Weber objęły prowadzenie 13:12. Ładne rzuty Pauliny Stapurewicz i Marty Gęgi pomogły utrzymać tę przewagę.

 

Przyjezdne poradziły sobie jednak z tym problemem. JKS wyrównał w 48 minucie na 20:20 i od tego momentu oba zespoły szukały szansy na osiągnięcie przewagi w końcówce rywalizacji. To udało się wkrótce jarosławiankom, które skutecznie broniły i wyprowadzały skuteczne akcje. W 55 minucie Valentina Nestsiaruk trafiła na 22:25 i tego już rywalki nie wypuściły z rąk.

 

Weronika Weber (EKS Start Elbląg): To było dobre spotkanie w naszym wykonaniu. Generalnie przez cały tydzień mocno skupiałyśmy się na defensywie i ciężko trenowałyśmy do tego spotkania, dlatego jest mi przykro, że nie zdobyłyśmy trzech punktów. Ostatnie dziesięć minut zdecydowało o tym jaki jest wynik. Może zabrakło nam sił i stąd wzięły się te trzy bramki przewagi.

 

EKS Start Elbląg - Eurobud JKS Jarosław 26:29 (10:11)

EKS Start Elbląg: Hypka, Ciąćka - Weber 12, Stapurewicz 4, Szczepanik 3, Gęga 2, Głębocka 2, Dworniczuk 1, Costa 1, Kopańska 1, Wołoszyk, Owczarek, Knezevic, Kostuch, Tarczyluk, Stefańska

 

 

 

 

 

M

Galeria zdjęć: Mecz EKS Start Elbląg - JKS Jarosław 21-01-2023
Artykuły powiązane

:

Elbląg: Kluby sportowe wnioskują o blisko 4 mln zł dofinansowania. Miasto ma połowę tej kwoty
Kluby wnioskują o blisko 4 mln zł dofinansowania. Miasto ma połowę tej kwoty (11)
Elbląg: Sportowe podsumowanie 2022 roku
Elbląg: Sportowe podsumowanie 2022 roku (5)

Komentarze (12):

DODAJ KOMENTARZ DO ARTYKUŁU:
21.01.2023, 22:19 kibic Startu: Od momentu, kiedy do klubu przyszedł Andrzej Niewrzawa degradacja klubu postępuje i to w trybie przyspieszonym. Niewrzawa sprowadził do klubu swojego kumpla Warszawiaka ale słabiutki trener Mont nie ma żadnego warsztatu trenerskiego, taktyki zero, żadnych wypracowanych na treningu schematów, na dodatek Warszawiak ma bardzo wysokie mniemanie o sobie. Zespół zalicza kolejne kompromitujące porażki.
21.01.2023, 22:22 kibic Startu: EKS Start: 2 Prezesów, 1 Dyrektor, 3 Trenerów, 3 Fizjoterapeutów/Masażystów, 2 Specjalistów ds. marketingu. Efektów ich pracy nie ma żadnych, w żadnym innym klubie Superligi nie ma tylu pracowników. Towarzystwo wzajemnej adoracji ma się dobrze, wyników nie ma ale ważne, że kasa się zgadza. Który to już będzie zmarnowany sezon z kolei ? Kluge, Tomczyński, Niewrzawa i reszta gamoni do dymisji !!!
21.01.2023, 22:25 Hania : Cały zarząd z trenerem łącznie do wymiany bo zaraz będzie katastrowa !!!
21.01.2023, 23:01 Marian : 5- lutego gramy z Kobierzycami i jaki będzie wynik będzie w łeb na bank i kolejna kompromitacja czas to przerwać ! Czy w Starcie nikt tego nie widzi co tam się dzieje trener sobie nie radzi . Zróbcie coś do cholery jest jeszcze czas , trener nie ma honoru podać się do dymisji . Start to nasza chluba nasza tradycja odnosiliśmy sukcesy .Ale byli ludzie trenerzy wiedzieli co chcą osiągnąć Szkoda tych młodych dziewczyn ale tu nie ma jakiejś taktyki cały czas słyszę to Piotrkowi jedziemy po zwycięstwo jak wyszło kompromitacja dziś to samo. I tak będzie dalej nic się nie zmieni jak ktoś nie walnie pięścią w stół TRZEBA DZIAŁAĆ NATYCHMIAST DLA DOBRA DRUŻYNY I WIERNYCH KIBICÓW . Pozdrawiam Zawodniczki i kibiców .A ZARZĄD I TRENER CZAS NAJWYŻSZY DO DYMISJI
22.01.2023, 10:29 Antek : W Starcie są ludzie którzy nie mają pojęcia o sporcie .Dbają tylko o swoje interesy i stanowiska . A degradacja klubu postępuje na oczach wszystkich .Wszyscy to widza kibice ,i ci komu na sercu lezą losy dziewczyn i klub z tradycjami ! Jeszcze jest czas podajcie się do dymisji ten czas nastał i to jak najszybciej to wy za to jesteście odpowiedzialni nie wstyd wam .
22.01.2023, 10:36 kkk/wf/: To jest kpina z mieszkańców Elbląga, jak długo jeszcze będzie ta "drużyna" przynosić wstyd naszemu miastu?
22.01.2023, 11:22 MECENAS: Radym PiS chciałbym przypomnieć, ze Pani Kluge jest czynnym politykiem a co za tym idzie można w przypadku jej działalności w klubie złożyć wniosek do Delegatury CBA w Olsztynie wniosek o kontrolę.W podstawie wniosku proszę wpisac: brak nadzoru nad wydatkami klubu.Mysle, ze niegospodarnosc oraz brak nadzoru nad sprawowanej mieniem wyjda w toku postępowania kontrolnego.W przypadku biernej postawy klub EKS Start podzieli losy basenu odkrytego.Pozdrawiam.
22.01.2023, 12:43 kibic Startu Elbląg: Babci Kluge to się wydaje, ze jak 50 lat temu w szkole na lekcji wf grała w ręczną to ona się na piłce ręcznej zna. Emeryci zrobili z klubu, który zdobywał medale szkolny klub sportowy i dalej będą ośmieszać miasto, kibiców oraz mieszkańców. Radni z PiS to powinni zadzwonić do Piotra Opaczewskiego by ten zawiadomił Wojewodę o nieprawidłowościach w klubie. Stowarzyszenia sportowe podlegają pod Wojewodę a ten może zgodnie z prawem zlecić kontrolę Delegaturze Najwyżej Izby Kontroli w klubie EKS Start. W tym klubie niedługo będzie więcej pracowników niż zawodniczek. Amatorzy niszczą renomę klubu, na którą pracowały pokolenia piłkarek ręcznych.
22.01.2023, 15:05 kibic: To ma być drużyna ekstraklasy w piłce ręcznej? Byłem na meczu wyszedłem po przerwie nie było na co patrzeć. Wstyd dla miasta z takimi tradycjami szczypiornistek
23.01.2023, 17:27 ANTEK : Trener powiedział .Cytuje . Cały tydzień ciężko pracowaliśmy do tego spotkania ! To było dobre spotkanie w naszym wykonaniu ! A gdzie są punkty u przeciwnika . I czemu biadolimy jest tak dobrze . Wszyscy widzą co się dzieje niedobrego z marką"" STARTU ,, . Podpowiadamy co trzeba zrobić DO DYMISJI .Pewnie jeszcze oczekują przeprosin przecież dla nich jest świetnie . Psy szczekają karawana jedzie dalej . Tylko jak daleko i gdzie zajedzie .
23.01.2023, 17:27 ANTEK : Trener powiedział .Cytuje . Cały tydzień ciężko pracowaliśmy do tego spotkania ! To było dobre spotkanie w naszym wykonaniu ! A gdzie są punkty u przeciwnika . I czemu biadolimy jest tak dobrze . Wszyscy widzą co się dzieje niedobrego z marką"" STARTU ,, . Podpowiadamy co trzeba zrobić DO DYMISJI .Pewnie jeszcze oczekują przeprosin przecież dla nich jest świetnie . Psy szczekają karawana jedzie dalej . Tylko jak daleko i gdzie zajedzie .
23.01.2023, 17:27 ANTEK : Trener powiedział .Cytuje . Cały tydzień ciężko pracowaliśmy do tego spotkania ! To było dobre spotkanie w naszym wykonaniu ! A gdzie są punkty u przeciwnika . I czemu biadolimy jest tak dobrze . Wszyscy widzą co się dzieje niedobrego z marką"" STARTU ,, . Podpowiadamy co trzeba zrobić DO DYMISJI .Pewnie jeszcze oczekują przeprosin przecież dla nich jest świetnie . Psy szczekają karawana jedzie dalej . Tylko jak daleko i gdzie zajedzie .


Inne artykuły:

Zabawa na 102! Trwa bal studniówkowy II Liceum Ogólnokształcącego (zobacz zdjęcia)
Zabawa na 102! Trwa bal studniówkowy II Liceum Ogólnokształcącego (zdjęcia) (13)
Elbląg: Budowa nowej komendy policji nadal w planach. Inwestycja ruszy w tym roku?
Budowa nowej komendy policji nadal w planach. Inwestycja ruszy w tym roku? (16)
Mistrzowie parkowania w Elblągu (część 221)
Mistrzowie parkowania w Elblągu (część 221) (2)
Pijemy coraz więcej alkoholu
Pijemy coraz więcej alkoholu (6)
Tak maturzyści ZSG bawili się podczas Studniówki - zobacz zdjęcia
Tak maturzyści ZSG bawili się podczas Studniówki - zobacz zdjęcia (1)
Czas na dobrą zabawę! Studniówka Zespołu Szkół Technicznych w Elblągu (zobacz zdjęcia)
Czas na dobrą zabawę! Studniówka Zespołu Szkół Technicznych w Elblągu (zdjęcia)
Na górę strony
Pełna wersja info.elblag.pl


Redakcja Kontakt O serwisie
Polityka prywatności

Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.