Drogi Użytkowniku,
Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.
Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.
Polityka prywatności

ogłoszenia

filmy

galerie

baza firm

pełna wersja
23.01.2023 18:30

Prawie 3 tys. elblążan jest za refundacją metody in vitro. „Nie każdy może sobie na nią pozwolić”


Prawie 3 tys. elblążan jest za refundacją metody in vitro. „Nie każdy może sobie na nią pozwolić”


Dziś, 23 stycznia, odbyła się konferencja prasowa, podczas której politycy Platformy Obywatelskiej opowiadali o akcji zbierania podpisów pod obywatelskim projektem ustawy „TAK dla In Vitro" dotyczącym refundacji metody in vitro w Polsce. - W Elblągu udało nam się zebrać ponad 2 tys. 655 podpisów, ale listy z podpisami jeszcze do nas schodzą – mówiła Małgorzata Adamowicz, lokalna koordynatorka akcji.


W spotkaniu z dziennikarzami udział wzięły posłanki Agnieszka Pomaska, Barbara Nowacka, Elżbieta Gelert, senator Jerzy Wcisła, Wiceprezydent Elbląga Michał Missan, Wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej i lokalna koordynatorka akcji Małgorzata Adamowicz.

 

Mamy już 100 tys. potrzebnych podpisów, ale widzimy, że zainteresowanie kwestiami związanymi z płodnością, z marzeniem o dziecku jest tak ogromne, że kontynuujemy tę kampanię

– stwierdziła Agnieszka PomaskaSkąd wynika tak duże zainteresowanie tą akcją? - Program in vitro finansowany z budżetu państwa zniknął wraz z rządami PiS-u – mówiła Agnieszka Pomaska. - Mimo ogromnego sukcesu, mimo tego, że w ramach tego rządowego programu urodziło się ponad 22 tys. dzieci rząd PiS z powodów ideologicznych, może jeszcze jakiś innych, ten program zlikwidował.

 

Dzisiaj jesteśmy w Elblągu po to, aby ten program przywrócić. To jest nasz główny cel. Aby te zebrane podpisy były przede wszystkim skuteczne

– dodała Agnieszka Pomaska.Barbara Nowacka przyznała, że zebranie 100 tys. podpisów poszło bardzo szybko. - Wiemy, jak dużym zainteresowaniem cieszy się ta akcja – przyznała. - Wiemy też, jak bardzo potrzebne jest głośne mówienie, o wsparciu i refundacji dla metody in vitro.

 

Wiemy, jak wielkie  są to koszty dla rodziny, która stara się mieć dziecko za pomocą tej metody. To jest droga metoda. Jeżeli priorytetem państwa jest zwiększenie dzietności to jest najprostsza i najskuteczniejsza metoda

– dodała  Barbara Nowacka.- Udało nam się zebrać bardzo dużo podpisów w Elblągu i okolicy – zapewnia Elżbieta Gelert. - To oznacza, że identyfikują się z problemem i uważają, że ta metoda jest potrzebna. Metoda nie jest zakazana, ale nie jest refundowana Wiadomo, że nie każdy może sobie na nią pozwolić, bo jest dosyć droga.


Małgorzata Adamowicz podkreśliła, że elblążanie chętnie podpisywali się pod projektem. - Warunki bywały różne, ale nikt nam nie odmawiał. Z niewielu akcji to ta jest chyba najbardziej popularną akcją – zaznaczyła. - Plasujemy się w nowoczesną Europę. Dzietność to bardzo ważna rzecz.


Po konferencji politycy przeszli się ulicami Starego Miasta i zbierali podpisy pod projektem ustawy. - Planujemy zbierać podpisy  do końca lutego, ale ponieważ zainteresowanie tym programem jest tak duże, że może będziemy zbierać je dłużej – dodała Agnieszka Pomaska.

 

 

 

 

KJ

GALERIA ARTYKUŁU
Artykuły powiązane

:

Mieszkańcy warmińsko-mazurskiego zarabiają najmniej w kraju. Co z pensjami elblążan?
Mieszkańcy warmińsko-mazurskiego zarabiają najmniej. Co z pensjami elblążan? (14)
Beneficjenci 500+ nie powinni jeszcze składać wniosków na kolejny okres
Beneficjenci 500+ nie powinni jeszcze składać wniosków na kolejny okres
Radni nie mogli dojść do porozumienia. W tle 100 mln zł dofinansowania na rozwój elbląskiego portu
Radni nie mogli dojść do porozumienia. W tle 100 mln zł dofinansowania (21)
Wiceminister Śliwka: Nie trzeba zwoływać nadzwyczajnej sesji na koszt Elblążan. Wystarczy siąść do stołu i rozmawiać
Wiceminister Śliwka: Nie trzeba zwoływać nadzwyczajnej sesji na koszt Elblążan (18)

Komentarze (35):

DODAJ KOMENTARZ DO ARTYKUŁU:
23.01.2023, 18:41 Robert Koliński: Niezła komedia - libki i para-lewicowe przechrzty pracujące dziś dla atlantyckich, zbrodniczych libków chcą dziś finansowania in vitro z budżetu państwa, ale za wysyłaniem mięsa armatniego na wschodni front... też jak najbardziej są! Naprawdę nie dostrzegacie tu pewnej fciul ogromnej niekonsekwencji? Dla porządku Wam jeszcze POwiem, że taki projekt o finansowaniu in vitro z budżetu, to składała lewica już w czerwcu 2021 roku. To gdzie wtedy były libki sprzedajne, zapytuję jeszcze uprzejmie?; Dajcie sPOkój, to zwykłaustawka i łabędzi śpiew tracących grunt POd nogami neoliberałów - nie dajcie się nabrać POdżegaczom Wojennym, którzy najpierw chcą, żebyście rodziły, a później Wasze dzieci na front wschodni wyślą - niewiara takim szwabiącym wszystkich POdnóżkom imperializmu!:) #PrawdaWasWyzwoli
23.01.2023, 18:45 Robert Koliński: PS. Niech zaprawdę Redkacja info.elbląg pomyśli nad wprowadzeniem możliwości publikowania na swoim forum obrazków, a zaprawdę POWiadam Wam, że będziecie mieli najlepsze memy w tym kraju u siebie prawie pierwsi i zasięgi Wam skoczą, że hoho - wiem co mówię:) A do tego jeszcze cenzorski, POdżegacki PO**tel skiśnie z zadrości... same plusy! xD #trueStory;
23.01.2023, 18:58 Bożena: Jestem babcią wnuczka z in vitro. Całą rodziną składaliśmy się na na ten zabieg. Dziecko jest wspaniałe i bardzo je kochamy. Ja zebrałam całą listę podpisów i zaniosłam osobiście a podpisywały się moje koleżanki też babcie.
23.01.2023, 19:06 Czas kończyć : Wyjątkowo antypatyczne towarzystwo! Poza tym wiek chyba zbyt zaawansowany na in vitro? To juz temat dla waszych młodych następców! Dokończcie swojego wieloletniego dzieła do jakiego doprowadziliscie Elbląg i zróbcie mieszkancom przyjemność schodząc z politycznej sceny tego miasta!
23.01.2023, 19:15 Widoczny Brak : Z gdzie Pan Czyżyk ktorego większość chętnie widzialaby na stanowisku Prezydenta? Czas dla PO wyciągnąć wnioski z błędnych decyzj!!!
23.01.2023, 20:39 Do_pomorskiego: No i dlaczego grupa referendalna nie mogła tak samo wyjść na ulicę i zbierać podpisów? Uzbieraliby 15 tys. i pozbylibyśmy się problemu sołtysa Wróbla. A tak dali mu paliwo na kampanię, że niby tylko 9 tys. elblążan chce go odwołać. A teraz mamy co mamy - niekończąca się wojenka o port podczas, gdy inne miasta nad Zalewem już od lat zbierają środki na swoje mariny y porty.
23.01.2023, 21:13 POlak: Zdrajcy Polski czyli PO Tusk won z Elbląga.
23.01.2023, 21:17 Pani: Najpierw dur*nie chodzą i głoszą swoje hasła o aborcji a teraz narzekają,że mało dzieci się rodzi i in vitro im potrzebne. Ta ze szpitala to niech pilnuje lepiej co się dzieje w szpitalu a nie na spotkania lata a w szpitalu syf i jeden wielki bałagan. Hipokryci poowcy :D
23.01.2023, 22:36 niegdywiecejPO: same zgrane karty kto normalny na nich glosuje? przed chwila zniechecali do referendum w sprawie odwolania wladz miejskich, mowili ze grupa oszustow pod pretekstem zbierania podpisow zbiera dane osobowe czy to wlasnie ta grupa o ktorej mowil tomczynski? obluda,zaklamanie i POdłosc.
23.01.2023, 22:54 mis: ale wysyp w komentarzach pisomatołow wszystko wiedzacych najlepiej
23.01.2023, 23:33 Początek końca : Tak czlowiek patrzy i patrzy na to towarzystwo poprzedniej epoki i tak zdaje sobie sprawę że są i zaraz nie będą i nikt o nich nie wspomni i nie zatęskni! Czasem na ulicy czlowiek tylko uśmiechnie się z przekąsem i nawet nie wie czy powie dzień dobry! Do takiego etapu doszlo wielu siedząc na stolkach latami i nie zawsze wsławiając się dobrym traktowaniem ludzi! A dziś ludzie są pamiętliwi a ich era powoli dobiega końca! Warto o tym pamiętać depcząc kogoś ....
24.01.2023, 06:51 ABCDEFGH: Wcisło a co Ty tu robisz ??? Nie w Brukseli ?? Morze grodzki wysłał Ciebie po koperty???
24.01.2023, 07:22 Toni: Sorry, ale patrzeć na was nie mogę.
24.01.2023, 07:36 Xardas: O, przyjechały nawet młodociane POciotki z Warszafffki. Nagle sobie przypomnieli o Elblągu, bo wybory idą? :D
24.01.2023, 07:50 Homo: Invitro dla lesbijek??? Jestem na NIE.
24.01.2023, 07:53 Zosia: Nie trzeba in vitro, wystarczy robić to po Bożemu, a nie w odbyt.
24.01.2023, 08:29 Ropuch: Co ten pożal się Boże senator i POsłanka zrobili dla elblążan podczas całej swojej kadencji i wtedy Kiedy rządziło w Polsce PO? Ja pamiętam tylko dwie rzeczy to jest POmnik zrobiony ze starej łopaty w kątach rybackich i likwidacja promu na Nogacie. Z czym do ludzi armatorzy? Wy chcecie obalać PiS? Śmiechu warte. To tak jakby ruszać z motyką na słońce a w waszym przypadku to z tą łopatą z kątów rybackich. Jedzcie towarzysze z tymi swoimi Pomysłami do kaliningradu. Tam macie szansę.
24.01.2023, 09:09 myślący elektorat: Kolejna grupa zwietrzyła jesienne wybory parlamentarne i kolejne samorządowe. pod pretekstem in vitro można zebrać kupę podpisów i nic z nimi nie zrobić w sensie in vitro. Przydadzą się. A in vitro zdecydowanie przyda się Eli, Małgorzacie i podobnym wiekowo dziewczynom. Jutro ktoś zacznie zbierać podpisy na Polską Kompanię Kosmiczną i na lot na Mar(k)sa. Do projektu ustawy wystarczy 15 podpisów posłów lub senatorów, ale to zbyt mało do kampanii. Po co teraz podpisy za in vitro, skoro jesienią zwyciężacie i wprowadzicie co chcecie. Ale jasno dajecie do zrozumienia po co zbieracie coś czego nie musicie. Adamowicz, Missan wystartują do parlamentu - podpisy już są.
24.01.2023, 11:01 dwuznaczność pękata: Gdzie byliście przez dwie kadencje? Teraz , tuż przed wielkim zwycięstwem opozycji zbieracie podpisy za tym co wprowadzicie przez 15 posłów? Przegrywacie na starcie, bo śmierdzi przekrętem a to nie służy walce z koalicją. Skoro zebraliście 100 000 podpisów to nacie listy zarejestrowane, a jeszcze zbierzecie na aborcję, kryminał dla pisistów, trybunały dla ziobrystów i wiele innych celów. Mieliście 8 lat baz zbierania podpisów. wódz zdecydował że na liście będą ci co już mają listy z "poparciem"?
24.01.2023, 11:21 elblążanin: Tylko 9 tysiecy podpisów pod referendum, aż 3 tysiące podpisów pod metodą IN VIITRO. No k... bezcenne .
24.01.2023, 11:30 Ania: Mnie nie stać na nowego Lexusa. Proszę zorganizować dla mnie taki sam spęd.
24.01.2023, 12:12 Nie widzą: te same osoby promują aborcję i in vitro - nie widzą sprzeczności
24.01.2023, 13:15 123: 3000 sporo , wystarczy, od czasu do czasu, wśród zwolenników przeprowadzić zbiórkę. POWODZENIA
24.01.2023, 14:00 Magnat Biznesu: 3000 ludzi? Świetnie! Niech każdy teraz wyciągnie z portfela i powinno wam starczyć!
24.01.2023, 14:43 wonzruskimi: aha czyli jak bylo 9 tys podpisow za wywiezieniem prezydenta i rady miejskiej to bylo malo ale teraz 3 tys POdpisow to juz jest sporo? zaklamanie i hipokryzja oszolomow z totalnej opozycji nie zna granic.
24.01.2023, 15:15 w....y elblązanin: won POST KOMUNA Z ELBLĄGA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
24.01.2023, 15:19 elblązanin: nie moge patrzeć na te zdradzieckie pedalskie ryje
24.01.2023, 16:23 gracie ludźmi: Trzeba być wysoce rozgarniętym i bezkrytycznym by czynić teraz, przed wyborami , takie przekręty i uznawać że cały elektorat to sami hrabiowie de Bill. Czym wy się będziecie różnić od pisistów po przejęciu władzy skoro już lekceważycie ponownie obywateli i ich inteligencję gdy przekręt widać bez vitro? tylko tym, że emeryt dostanie 2 zł waloryzacji i nastąpi zmiana w spółkach Skarbu Państwa. liczyłem że przedstawicie program a wy przyszliście jak Karamba po podpisy wyborcze. Te wybory będą polegały na tym że Gajowy Marucha wypali z dwururki, wróble wzbiją się w powietrze i ponownie usiądą na gałęziach , tylko innych. Zabrakło inteligencji i idziecie jak taran grając ludzkimi emocjami. Spytajcie waszego Michasia Wcisłę ile miasto daje na in vitro. Wstyd dla tych warszawistek że kłamią.
24.01.2023, 16:30 teraz psl zaukraińską pszenicą: Kampanię zbierania podpisów na cel bez celu zaczęła Falej, kontynuował Rembelski, teraz robi to "najprzyzwoitsza " siła narodu uzyskując w mieście 3000 poparcie. Ludzie się nabierają niczym na "darmowej" prezentacji garnków .
24.01.2023, 16:59 ja nie mogę, oni mogą: Czy ta komedia odbywała się w godzinach pracy pań Adamowicz, Gelert i pana Missana? Jeżeli tak, to wypiszcie sobie dyscyplinarkę.
24.01.2023, 19:51 Arc: Najpierw chcą aborcji, a jak już za stare na dzieci (widać na zdjęciach) to chcą in vitro - obłąkani głupotą. No i 3tyś. do referendalnych 9tyś. - iście BOMBA
25.01.2023, 07:41 3słowa: Na miejscu tych, którzy podpisali się pod listą in vitro, sprawdziłbym czy nie ma waszego poparcia na listach wyborczych. Chyba, że zrobiliście to świadomie.
25.01.2023, 10:41 Obserwator: Rozumiem, że ci co są z in vitro zgadzają się by z ich poborów potrącano pewne kwoty, co miesiąc, na ten cel. Jest ich 3 tyś. więc każdego miesiąca powinna wpłynąć ładna kwota. Czekam na ich deklaracje. Ponoć podali swoje PESELE więc odszukać ich nie jest trudno.
25.01.2023, 15:10 Mariusz Lewandowski: Jakie dziewięć tysięcy za referendum ? Chłopie Rembelski i jego fantazje włóż miedzy bajki z mchu i paproci. Zebrał może 4 tysiące i dlatego panicznie bał się dziennikarzy przy kasowaniu list poparcia. I masz rację że Wróblewski wygra wybory w pierwszej turze
26.01.2023, 12:56 myślicie, że nie widać?: A gdzie wy byliście zbieracza podpisów gdy wraz z Nowakiem (czuła lewica) mordowaliście inicjatywę obywatelską w sprawie boiska szkolnego SP23? Zebrano wtedy więcej głosów niż wy na fałszywy cel.


Inne artykuły:

Zimowy Narodowy odwiedził Elbląg - zobacz zdjęcia
Zimowy Narodowy odwiedził Elbląg - zobacz zdjęcia (2)
Naukowy sukces Mateusza Turka z I LO
Naukowy sukces Mateusza Turka z I LO (11)
Wybierz Najpiękniejszą Parę Studniówki ZSG
Wybierz Najpiękniejszą Parę Studniówki ZSG (5)
Elbląg: Zarzut dla policjanta. Znęcał się psychicznie nad przesłuchiwaną 18-latką?
Elbląg: Zarzut dla policjanta. Znęcał się psychicznie nad przesłuchiwaną? (10)
Natalia i Dominik Najpiękniejszą Parą Studniówki  IV LO!
Natalia i Dominik Najpiękniejszą Parą Studniówki IV LO! (3)
Udany start elbląskich lekkoatletów na początek nowego halowego sezonu 2023
Udany start elbląskich lekkoatletów na początek nowego halowego sezonu 2023 (2)
Na górę strony
Pełna wersja info.elblag.pl


Redakcja Kontakt O serwisie
Polityka prywatności

Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.