Drogi Użytkowniku,
Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.
Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.
Polityka prywatności

ogłoszenia

filmy

galerie

baza firm

pełna wersja
05.02.2023 23:10

Europoseł Dominik Tarczyński w Elblągu: Cieszę się, że była otwartość na dyskusję. Na pewno tu wrócę


Europoseł Dominik Tarczyński w Elblągu: Cieszę się, że była otwartość na dyskusję. Na pewno tu wrócę


Europoseł Dominik Tarczyński spotkał się dziś (5.02.) z elblążanami, by porozmawiać o polityce europejskiej, ale nie tylko. - Wyjątkowa atmosfera. Elbląg piękny, ludzie wspaniali. Cieszę się, że była otwartość na dyskusję – mówił Dominik Tarczyński.

 


Do spotkania doszło w niedzielę (5.02.) w Akademii Medycznych i Społecznych Nauk Stosowanych. Europoseł do Elbląga przyjechał na zaproszenie Wiceministra Aktywów Państwowych Andrzeja Śliwki i posła Leonarda Krasulskiego.

 

Cieszę się, że dzisiejsze spotkanie to nie była kłótnia, jak to bywa na spotkaniach politycznych, tylko merytoryczna rozmowa i to było wspaniałe. Widać, że ludzie byli zainteresowani prawdziwą informacją, a nie taką, mówiąc kolokwialnie „nawalanką polityczną”. Bardzo dziękuję za zaproszenie panu wiceministrowi Andrzejowi Śliwce i posłowi Leonardowi Krasulskiemu

 

– zaznaczył Dominik Tarczyński.

 


Głównym tematem spotkania była afera korupcyjna w Parlamencie Europejskim.

 

Chcielibyśmy, aby mieszkańcy Elbląga, mieszkańcy naszego regionu mieli możliwość spotykania się z osobami, które mają coś do powiedzenia, a także potrafią odpowiedzieć na pytania. Dominik Tarczyński jest osobą, która ma dużą wiedzę jeśli chodzi o temat polityki zagranicznej, europejskiej. Obecna sytuacja związana ze skandalem korupcyjnym w Parlamencie Europejskim jest żywa w przestrzeni publicznej. Tym bardziej się cieszę, że dzisiaj pan poseł Dominik Tarczyński przyjął nasze zaproszenie, przyjechał do Elbląga i mógł z nami na ten temat porozmawiać

 

– mówił Andrzej Śliwka.Nie zabrakło także pytań z sali. - Poruszono temat Lasów Państwowych czy Konstytucji. Cieszę się, że Dominik Tarczyńśki przyjechał do Elbląga i mógł osobiście opowiedzieć na te pytania – dodał Andrzej Śliwka.

 


Podczas spotkania europoseł zapowiedział, że wróci jeszcze do Elbląga na kolejne spotkanie. - Na pewno wrócę do Elbląga, bo to, co dzieje się teraz w Parlamencie Europejskim jest przerażające. Niestety ta skala korupcji, ten skandal, który może zaważyć na przyszłości Unii Europejskiej jest przerażający. Trzeba się temu przyglądać, dlatego powrócę i będę informował, jak wyglądają prace w Parlamencie – zapewnił Dominik Tarczyński.


 

Europoseł Dominik Tarczyński to pierwsza osoba, która rozpoczęła cykl spotkań planowanych w naszym mieście. - Chciałbym, abyśmy w najbliższym czasie zorganizowali kolejne spotkania. Liczę na to, że w najbliższym czasie spotkamy się z panem Ministrem Przemysławem Czarnkiem, który w rozmowie ze mną powiedział, że z wielką przyjemnością przyjedzie do Elbląga. To samo pan premier Jacek Sanin. Rozmawiałem również z szefem sztabu wyborczego Prawa i Sprawiedliwości panem europosłem Tomaszem Porębą, który z wielkim entuzjazmem przyjął zaproszenie do Elbląga – wymieniał Andrzej Śliwka.

 

 

To są osoby, które wiedzą, jak ważny jest Elbląg i jak ważną rolę odgrywa w Polsce. Mam nadzieję, że podobnie liczne grono przyjdzie na spotkania z tymi politykami, ile przyszło na spotkanie z Dominikiem Tarczyńskim

 

– podkreślił Andrzej Śliwka.

 

 

 

KJ

Galeria zdjęć: Europoseł Dominik Tarczyński w Elblągu:Cieszę się, że była otwartość na dyskusję
Artykuły powiązane

:

Zdaniem czytelników INFO Andrzej Śliwka powinien zostać kandydatem PiS w wyborach na Prezydenta Elbląga
Zdaniem czytelników INFO Andrzej Śliwka powinien zostać kandydatem PiS (28)
Wiceminister Śliwka: Nie trzeba zwoływać nadzwyczajnej sesji na koszt Elblążan. Wystarczy siąść do stołu i rozmawiać
Wiceminister Śliwka: Nie trzeba zwoływać nadzwyczajnej sesji na koszt Elblążan (18)
Wiceminister Andrzej Śliwka: Takie działanie Prezydenta Wróblewskiego nie znajduje żadnego racjonalnego uzasadnienia
AndrzejŚliwka:Takie działanie Prezydenta Wróblewskiego nie znajduje uzasadnienia (24)
Wiceminister Andrzej Śliwka: Elbląg stanie się naturalnym oknem na porty północnego Bałtyku
Wiceminister Andrzej Śliwka: Elbląg stanie się oknem na porty północnego Bałtyku (27)

Komentarze (21):

DODAJ KOMENTARZ DO ARTYKUŁU:
06.02.2023, 08:17 TeofilSkorupa : Teraz widać, że tylko Prawu i Sprawiedliwości zależy na rozwoju naszego tak bardzo zaniedbanego przez poprzednie ekipy miasta. Tylko referendum i powołanie komisarza jest jednym lekarstwem na panujący marazm i degradacje Elbląga. Nie pozwólmy zmarnować tego co wszystkiego co nasz rząd zrobił dla tego regionu.
06.02.2023, 08:29 zbych bimber : Przy okazji to poseł Tarczyński powinien zająć się swoim kolegą klubowym Czarneckim.
06.02.2023, 08:34 kazik gazownik: Chcę jeszcze jedno zauważyć: Większość zebranych pamięta Gierka i Jaruzelskiego. Widzę, że PiS stawia na młodzież! To się chwali!
06.02.2023, 09:06 chester: nikt tu na ciebie nie czeka
06.02.2023, 09:07 Wet: Pan Śliwka na prezydenta Elbląga. Już nic miastu nie zaszkodzi, a miejmy nadzieję, że pomoże.
06.02.2023, 09:59 Frodo: Towarzyszu skorupa pisowski podnóżku komisarzy to powoływali w stanie wojennym A tak w ogóle to nigdy więcej pisu
06.02.2023, 10:15 Kawa: Młodzi dopisali. Brawo Elbląg!
06.02.2023, 11:01 kij: Czy czasami nie popełnił pan europoseł faux pas dziękując za zaproszenie do Elbląga jako pierwszemu panu Śliwce zamiast panu posłowi Krasulskiemu?
06.02.2023, 11:03 rozsądni elblążanie: Coraz więcej Elblążan rozumie że gwarancja rozwoju naszego miasta i regionu jest wybor nowego prezydenta z PIS. Tylko to otworzy nowe szanse. Glosowanie na kogokolwiek z KO lub o zgrozo oboecnego to gwarancja zastoju i bylejakosci oraz machania zlosliwie szabelką. Jednym slowem bedzie jak bylo.
06.02.2023, 11:18 AwG: Panie Śliwka, czy pan jest z Elbląga?
06.02.2023, 11:25 ...: Przyszły takie czasy , że żyjemy w światach równoległych . Impreza na prawicy - było miło . impreza na lewicy było miło , i tu i tam sami swoi , włączysz telewizję publiczną - rece i nogi Ci opadaja na te opozycyjne , antypolskie spady , właczysz tvn - beczka ze smołą i pierze już czeka na niecnych sponsorów prawicowych fundacji . I te światy się nie przenikają i nie mają sobie nic do zaproponowania . Nic dobrego nas nie czeka , tyle , że włączając ten czy ów kanał lub będąc tu czy tam - pasiemy swoje wyobrażenie o Polsce . Każdy własne .
06.02.2023, 12:39 Arc: racja, bo PiS i PO jedno zło
06.02.2023, 12:53 Kibic niedzielny: Dominik Tarczyński, czy to nie ten polityk który za pomocą Twittera chciał wzywać Lecha Wałęsę do kulturalnej debaty, następującymi słowami : "Zapraszam Cię na solo bydlaku !" ? Był również w podobnym sporze w 2018 roku przed wyborami do samorządów i na stanowiska prezydentów miast z Bogdanem Wentą. Tarczyński nazwał wtedy Wentę "Niemcem, który trenował pałowanie na głowach Polaków !” Szkoda że męskiej konfrontacji „Na solo” nie zaproponował wtedy Wencie, myślę że ta potyczka mogłaby by do ostatniego miejsca wypełnić stadion narodowy, nawet przy wysokich cenach biletów ! Dlaczego do niej nie doszło ? Wszyscy wiemy jaki to jest TYP bohatera, a wynik potyczki łatwy zresztą do przewidzenia, nie dawał wystarczającej śmiałości w/w, tak jak do osób w wieku emerytalnym !
06.02.2023, 13:03 kiełbasa: Jeżeli lokalny pis wspiera się takim autorytetem, człowiekiem wysokiej kultury , empatii, szacunku dla mających odmienne poglądy, skromnego i empatycznego, to chyba tylko po to by skonsolidować kww słupów wróblewskiego i czerepaka. chcecie mieć ujemny wynik wyborczy, to wspierajcie się kabanosami tej marki.
06.02.2023, 13:27 zdjęcie 31: Kamil Nowak? Fundacja Dumni z Elbląga? I pszczelarz jest?
06.02.2023, 16:37 obserwator z tylnej ławki: kampania wyborcza w toku - poseł od łupieżu i spirytusu , radny - nieudacznik listonosz , pan beneficjent programu - "Willa plus " tyko pan Śliwka nie pasuje do tego towarzystwa wzajemnej adoracji .
06.02.2023, 17:10 mieszkaniec1: To ten który wielokrotnie zapewniał, atakując przy tym dziennikarzy, że nie pobiera pensji jako poseł ?
06.02.2023, 19:59 WAL: Jakiej farby do włosów używa ten europoseł (???) bo widać, że świeżo odnowiony !!!
07.02.2023, 08:55 do ~ Kibic niedzielny : a jak inaczej można mówić do ludzi pokroju Wałęsy - on innego języka nie rozumie
07.02.2023, 09:19 Konopielka: Aktywiści i elektorat pis debatowali nad przyszłością miasta Elbląg - temat wiodący to parlament europejski "którego jestem członkiem i chcę byście zapamiętali mnie i wybrali ponownie". Quźwa, czy ktoś wreszcie , od lewa do Rydzyka, przedstawi program dla miasta, czy tylko będzie szpanował w stylu "ja wiem, ty nie wiesz więc słuchaj bo ja głoszę prawdę". Programy
07.02.2023, 10:38 szkoda obelg: Skoro "Elbląg piękny, ludzie wspaniali", to po co zmiany - niech Wróblewski z koalicjantem , słupami, czerepakiem siedzą kolejne 5 lat. Kiedy pisista mówi prawdę i czy wie co mówi? Jaki honor mają pisiści w komisji sejmowej ds osób z niepełnosprawnością skoro przez 4 lata zebrali się raz a odwoływani bronią się bez honoru i przyzwoitości? Obraz polskiego katolicyzmu z zapomnieniem " co maluczkiemu uczyniliście, mnie uczyniliście". Nasz, miejski apostoł F zobaczył, skasował, poszedł - też dbał o niepełnosprawnych. Upadlińcy z ichniego MON handlują żywnością dla i za poległych na froncie a Załeżny oddał milion $ z wielomilionowej łapówki - on gównodowodzi frontem. Tak postępuje prosty , zmieszany lud. Naszej komisji broni elblążanka i katoliczka, wybitna aktorka Figurska. Brak słów.


Inne artykuły:

Największa przysięga Terytorialsów z Warmii i Mazur
Największa przysięga Terytorialsów z Warmii i Mazur (6)
Sondaż IBRiS dla Radia ZET: zdecydowana większość Polaków przeciw wycofaniu gotówki z obiegu
Zdecydowana większość Polaków przeciw wycofaniu gotówki z obiegu (4)
Najpiękniejsza Para Studniówki IV LO odwiedziła naszą redakcję. "Nie spodziewaliśmy się nominacji"
Najpiękniejsza Para Studniówki IV LO odwiedziła naszą redakcję
Po zaciętym i wyrównanym spotkaniu Start przegrał kolejny mecz
Po zaciętym i wyrównanym spotkaniu Start przegrał kolejny mecz (2)
Nowe przepisy dot. kar dla kierowców. Elblążanie nie dbają o pieniądze? Sypią się mandaty za przekraczanie prędkości
Elbląg: Kierowcy nie dbają o pieniądze? Sypią się mandaty za szybką jazdę (16)
Mistrzowie parkowania w Elblągu (część 225)
Mistrzowie parkowania w Elblągu (część 225) (1)
Na górę strony
Pełna wersja info.elblag.pl


Redakcja Kontakt O serwisie
Polityka prywatności

Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.