Drogi Użytkowniku,
Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.
Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.
Polityka prywatności

ogłoszenia

filmy

galerie

baza firm

pełna wersja
17.02.2023 16:00

Prezydent Elbląga stracił poparcie? Zdaniem czytelników INFO KWW Wróblewskiego nie powinien wystawiać swojego kandydata


Prezydent Elbląga stracił poparcie? Zdaniem czytelników INFO KWW Wróblewskiego nie powinien wystawiać swojego kandydata


Raz w tygodniu, na łamach naszego dziennika publikowaliśmy ankiety, w których pytaliśmy o to, kto zdaniem naszych czytelników powinien reprezentować daną partię w walce o fotel Prezydenta Elbląga. Zwycięzcy poszczególnych ankiet staną w szranki w ostatniej, finałowej ankiecie. W ostateniej (przed finałem) ankiecie skupiliśmy się na politykach Komitetu wyborczego Wyborców Witolda Wróblewskiego.

 


Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o przedłużeniu kadencji organów jednostek samorządu terytorialnego. Oznacza to, że wybory do rad gmin, powiatów i sejmików wojewódzkich oraz wybory wójtów, burmistrzów i prezydentów, które miały być przeprowadzone jesienią 2023 roku, odbędą się wiosną 2024 roku.
 

Politycy mają zatem rok, by przekonać do siebie wyborców. Jakie obecnie w Elblągu panują polityczne nastroje? Kto swoim dotychczasowym działaniem zraził do siebie elblążan, a kto zaskarbił sobie ich sympatię?


W pierwszej ankiecie skupiliśmy się na politykach Koalicji Obywatelskiej/ Platformy Obywatelskiej. Wygrał w niej 63-letni Antoni Czyżyk – Przewodniczący Rady Miasta w Elblągu i dyrektor Centrum Spotkań Europejskich Światowid.


W drugiej głosy można było oddawać na polityków Prawa i Sprawiedliwości. Tu największym poparciem cieszył się 35-letni Andrzej Śliwka - Wiceminister Aktywów Państwowych.


W trzeciej ankiecie przyszedł czas na Lewicę. Tu czytelnicy postawili na posłankę 51-letnią Monikę Falej.


W czwartej ankiecie prezentowaliśmy kandydatów z grupy Open. Wybraliśmy cztery osoby, które  angażują się w życie naszego miasta (w szczególności te polityczne). Głosy można było oddawać na: 44-letniego wicewojewodę warmińsko-mazurskiego Piotra Opaczewskiego, 46-letniego radnego Pawła Fedorczyka, 55-letniego radnego Bogusława Tołwińskiego i 66-letniego Stefana Rembelskiego, byłego pełnomocnika grupy inicjatorów referendum mającego na celu odwołanie Prezydenta Elbląga oraz Radę Miasta w Elblągu.
 

Na Piotra Opaczewskiego zagłosowano 256 razy, a na Pawła Fedorczyka 255. Ze względu na tak małą różnicę głosów Wydawca info.elblag.pl podjął decyzję o zakwalifikowaniu obu polityków do finałowej ankiety, w której będą mogli zmierzyć się jeszcze raz. Jednak po rozmowie z kandydatami przyznaliśmy, że w wyborach wygrana to wygrana (nawet o jeden głos), dlatego do kolejnego etapu głosowania przejdzie tylko Piotr Opaczewski.
 

 

Serdecznie dziękuję Elblążanom za dużą aktywność i udział w badaniu sondażowym preferencji wyborczych w naszym mieście, zorganizowanym przez redakcję info.elblag.pl. To bardzo cenne - już na tym etapie sondażu widać, że w Elblągu jest miejsce dla każdego, dla ludzi o różnych poglądach, różnych zapatrywaniach na sprawy i problemy Elbląga. Ze względu na to, że nie mam jakichkolwiek ambicji politycznych czy prezydenckich oraz fakt, że zdobyłem jednak drugie miejsce w badaniu jestem za tym, by nie brać udziału w dalszym głosowaniu. Pozostałym kandydatom życzę powodzenia

 

- powiedział w rozmowie z nami Paweł Fedorczyk.W ostatniej (przed finałem) ankiecie zapytaliśmy:  Kto powinien zostać kandydatem na Prezydenta Elbląga w wyborach 2024? Zaproponowaliśmy kandydaturę polityków z Komitetu Wyborczego Wyborców Witolda Wróblewskiego - obecnego Prezydenta Elbląga 64-letniego Witolda Wróblewskiego (od lat związany z Polskim Stronnictwem Ludowym zdecydował się na urząd Prezydenta Elbląga kandydować z własnego komitetu), a także radnych KWW Witolda Wróblewskiego 67-letniego Marka Burkhardta, 54-letniego Krzysztofa Konerta i 54-letniego Marka Osika.


Daliśmy również możliwość oddania głosu na "Innego kandydata" oraz wariant, że "KWW W.Wróblewskiego nie powinien wystawiać swojego kandydata".


Głosować można było od 10 lutego, od godz. 19.00, do dziś (16 lutego), do godz. 9.00. W sumie oddano 610 głosów.
 

Najwięcej, bo 257 głosów (42 proc.) zdobył wariant "KWW W.Wróblewskiego nie powinien wystawiać swojego kandydata".


Na drugim miejscu znalazł się Marek Osik, na którego głosowało 23 procent głosujących (140 głosów). Na podium znalazł się też opcja „Inny kandydat” (13 proc., czyli 82 głosów).
 

Pozostali kandydatci zdobyli: Burkhardt Marek - 8 proc. (49 głosów), Konert Krzysztof - 7 proc. (43 głosów), Wróblewski Witold  - 6 proc. (39 głosów).


Wyniki tej ankiety dają do myślenia. Przypomnijmy, że w grudniu 2022 r. przeprowadzaliśmy ankietę, w której zadaliśmy pytanie: Jaką ocenę wystawiasz W. Wróblewskiemu za 8-letnią prezydenturę? W ankiecie oddano w sumie 847 głosów.

Zdecydowana większość z nich, bo aż 73 proc. to oceny, którymi uczeń chwalić się nie lubi. Największą ilość wśród wystawionych ocen osiągnęła ocena niedostateczna. Trzymając się szkolnego sposobu obliczania końcowej oceny wyliczyliśmy średnią z uzyskanych ocen. A ta dała Prezydentowi Wróblewskiemu ocenę: dopuszczający (średnia 2,23).

Natomiast w kwietniu 2022 r. sprawdzaliśmy, jakie wówczas panowały nastroje polityczne w naszym mieście. Zadaliśmy pytanie: „Na kandydata której formacji politycznej zagłosowałbyś w najbliższych wyborach na Prezydenta Elbląga?”. Udział w głosowaniu wzięło 1481 osób. Obecny Prezydent Elbląga Witold Wróblewski zdobył tylko 1 proc. (18 głosów).

Oznacza to, że w kolejnej ankiecie nasi czytelnicy wyrazili niezadowolenie z poczynań obecnego Prezydenta Elbląga.

 

W środę (22 lutego) zapraszamy do głosowania w naszej ostatniej ankiecie, w której zmierzą się zwycięzcy poszczególnych ankiet!

 

 

Redakcja

Artykuły powiązane

:

Witold Wróblewski oceniony po 8 latach prezydentury. Czytelnicy INFO wystawili ocenę dopuszczający
W.Wróblewski oceniony po 8 latach. Czytelnicy INFO wystawili ocenę dopuszczający (20)
Jak elblążanie oceniają komunikację miejską? Zobacz materiał filmowy
Jak elblążanie oceniają komunikację miejską? Zobacz materiał filmowy (44)

Komentarze (36):

DODAJ KOMENTARZ DO ARTYKUŁU:
17.02.2023, 16:09 Radosny : Oni stracili juz wszystko! Szacunek przede wszystkim!
17.02.2023, 16:26 Pitagoras: Niech wystawią manekina zrobią mu kampanię efekt będzie ten sam
17.02.2023, 17:13 ki: Nigdy więcej nie zagłosuję na tego buc...
17.02.2023, 18:14 Do_pomorskiego: I co z tego, jak do wyborów zapomną połechtani NAGŁYMI inwestycjami ustawionymi akurat na 2023 r., właśnie po ot, żeby zmanipulować motłoch. "Co wy chcecie od tego biednego Wróblewskiego? Zobaczcie ile robi w mieście". Tylko, że jakoś przez 4 lata jakoś mu się nie chciało. I tak właśnie nas ten człowiek traktuje.
17.02.2023, 18:44 Ujfka: Ojejku to nawet pracownicy najbliżsi i ich rodziny nie zagłosowali na pana obecnie panującego, cis słabe to biuro promocji włodarza ajajaj
17.02.2023, 18:44 Wam kury prowadzać szczać: to koniec KWW, słupy już się nie odważą zrobić nas w konia
17.02.2023, 19:10 Weles: Oj, mam wrażenie że Osik nie będzie zadowolony z takiego obrotu spraw. Taki soft start kandydata od kilku miesięcy obserwuję w internacie i to ma niczym nie zaowocować? Aktywizacja znajomych, żeby w ankiecie kilka głosów mieć więcej, i nic? Słabo, no ale w internetach trzeba coś więcej. Życzę szczęścia na emeryturze panu Osikowi :D
17.02.2023, 19:12 ~ Wam kury prowadzać szczać : a przed szczaniem macać /albo i PO, zależy jak kto lubi/.
17.02.2023, 19:14 EDI: Brawo! dość już tego dziadostwa! Żal patrzeć jak elbląg jest niszczony, degradowany. Dziadostwo i bylejakosc gdzie sie tylko spojrzy.
17.02.2023, 19:14 Dwór błaznów : Trzeba się nieźle postarać aby tak obrzydzić się ludziom ! To mimo wszystko po tylu latach porażka, ale zawsze na początku trzeba myśleć o tym co będzie na końcu bo czas jest bezlitosny ! Największe jednak politowanie bierze się jak patrzy się na słupów i biernie poddanych za cenę stanowiska! Ciekawe kiedy i jak szybko odwracać się będą plecami i szukać, węszyć kolejnego przy którym coś im skapnie! Medialnie jednak i moralnie są tu jednak skończeni! Nie kazdy lubi otaczać się błaznami liżącymi tyłek i wciskającymi kity jakim się jest wspanialym! Bo to właśnie oni sprawili że dziś jest tak a nie inaczej oceniany!
17.02.2023, 19:23 ikarus: Stracił szacunek, godnosc ,elblazanie maja go serdecznie dosc podobnie jak jego beznadziejnych nieudolnych zastepcow. Rada miejska to takze totalny niewypał. Nic nie robią ,zasiedzieli sie. Wszyscy won!
17.02.2023, 19:42 obserwator zdarzeń: Po raz kolejny wynik Prezydenta bardzo słaby. 39 głosów . To już chyba finał. Obecny Prezydent nawet nie weżmie udziału w ostatnim głosowaniu.
17.02.2023, 20:04 szuchewycz, pan: Wróblewski i Konert - niósł ślepy kulawego i się zmieniali aż dotarli do Tarnopola. Wydawało im się że to Elbląg jest, bo podobni ludzie, elektorat, przyzwoitość wybranych. Należy dodać, że za przewodnika mieli uczciwego czerepaka i szli od słupa do słupa. Oświatowego. I gdy już się cieszyli że doszli (sic! - doszli! Nigdy! zwis ozdobny), to usłyszeli wyraźnie wskazówkę "idzi w ch.u.j.".
17.02.2023, 20:05 100% elblążanin: Chwila prawdy.....
17.02.2023, 20:08 Aragorn: Nie dla PO w Elblągu i takich jak olsztyński Protas i jego z Olsztyna podwładny pan Wróblewski
17.02.2023, 20:14 ulewa się: bardzo słabo ! trzeba nie lada się napracować aby kończyć z takim wynikiem ! ma komu tez za to dziękować!
17.02.2023, 20:34 Upadły Harley: Wróblewski ma jeszcze ostatnią honorową szansę na wycofanie się z kandydowania oraz rozwiązanie KWWW w celu zajęcia się swoim zdrowiem. Inaczej czeka go szok w wyborach.
17.02.2023, 20:58 Mama brajana : Jestem ciekaw co zrobi harleya i motorówka jak po referendum wyjdzie że elblążanie jednak chcą aby port był państwowy. ze złości ci dwaj hamulcowi zaczną ostro kąsać. Motorówka już obwieścił że Elblążanie chcą aby port należał do samorządu. Jakim prawem on się wypowiada na arenie krajowej za nas wszystkich?
17.02.2023, 21:17 czas na podsumowania : największym błędem było zniszczenie potencjału ludzkiego wykonane innymi rękami , które robiły to z uśmiechem na gębie! i zastępowanie ich zwykłymi klakierami bez własnego zdania i samodzielności. Wielu , wiele z nich bardzo źle latami traktowało ludzi myśląc ze będą tu na stałe! ale nic nie jest na stałe! Ważne aby patrząc tym ludziom prosto w twarz mimo ze dziś uciekają wzrokiem powiedzieć to na pożegnanie !nie wolno już zakłamywać rzeczywistości , a to towarzystwo zasługuje na to by to usłyszeć i aby usłyszeli to inni! w końcu latami na to zapracowali Należy również powiedzieć to tym, którzy wiedząc o tym udawali ,że są głusi i ślepi i przyklepywali świństwom ! Są winni na równi !
17.02.2023, 22:06 Tajemnica Poliszynela : przed nami kilka miesięcy pikantnych szczegółów z życia naszych wybrańców oraz odkrywanie coraz to nowych tajemnic alkowy , choć tu podobno tajemnic nie ma , jest tylko udawanie ze się nie wie :-} będzie się działo ! wysypie się wiele i niejednemu oczy wyjdą na wierzch o metodach działania ........
17.02.2023, 23:48 Pani s pis: Czy Panem Pręzydentem bendzie Pan Misiewicz albo ktuś s naszej partyji?
18.02.2023, 01:52 Alex: My już podziękujemy obecnemu Prezydentowi i jego Radzie Miasta. Nigdy więcej PO w Elblągu.
18.02.2023, 09:15 Wszystko ma swoją cenę : Naprawdę przyjemnie się patrzy na taki koniec , choć jedynie żal miasta i tego w jakim stanie je zostawią! Za długo siedzieli i jeszxze siedzą ci vwszyscy ktorych ze względu na lata nie powinno juz tu być! To tylko przdluzanie agonii i nic pozytecznego ani rozwojowego dla miasta! Niektorzy zamiast skupić się na organizacji pracy ktora przyniosłaby korzyść w rozwoju miasta skupiali się na mobbingowaniu ludzi, swoją prymitywną mentalnością gnoili ludzi, przestawiali , ustawiali itd. Żałosne metody żałosnych ludzi ! Ciekawe komu będą zatruwać zycie na emeryturze, jak stracą najlepszy cel swojego zycia zawodowego?
18.02.2023, 11:07 Do Roman: Fajnie byloby gdyby byl nie powiązany ani ze starą kliką ani z nową bo dakej tkwimy w gów.... e!
18.02.2023, 11:31 ***** Wielkiego Ptaka,: Gdy już Wróbel nie będzie prezydentem, z przyjemnością zajmie się nim prokura.
18.02.2023, 12:13 Będzie się działo: chyba się rozpłaczę, co zrobi Januszek, jakie manewry wobec tonącego, sejmik chyba nie wypali, bo szczątki SLD listy nie znajdą, to samo Marysia, stawiała na KW, gdzie indziej wejścia popalone, tragedia, co ten Ptak narobił
18.02.2023, 13:54 głos Tarnopola: Wróblewski wystartuje - taka osobowość. Ponownie pytam - kim jest wróblewski z wykształcenia, skąd pochodzi rodzina? Wielu podtyka Czyżyka na kandydata - to zamiana dziadowskiego kija na dwie kule inwalidzkie. Nikt z tych których znamy z zarządu miasta i RM, także tych z opozycji. Pamiętajcie, że oświata wystawia słupy jako wzory wychowawcze o miernej przyzwoitości. jeszcze pojawi się psl z czerepakiem i Więcławską. A lud "47 wybierze swojego, czyli Wróblewskiego.
18.02.2023, 18:47 kkk: To jest ... oczywista oczywistość , nigdy jakieś tam twory jak w tym przypadku KWWWW, co to jest?
19.02.2023, 10:06 Do głos Tarnopola i i inne nicki: Co ci zawinili ludzie których dotyka wojna? Tak im zazdrościsz to jedź tam zobacz jak fajnie tam jest! Tak piszesz zmieniając tylko nicki o tych słupach, ty chyba jesteś sam takim słupem oświatowym i tak rozpaczać. Gów… nas obchodzą twoje słupy, jak skrzywdzili ciebie to wystartuj na prezydenta albo do rady i wtedy wypowiadaj się. Empatii to ty nie masz do ludzi tylko do siebie jsk taki narcyz. No ale jak twoi dostają wille i inne profity to jest super, to przecież nic w porównaniu do słupów hipokryto
19.02.2023, 10:35 Bsp : Za gierki z elblaskim portem, za mudlenie oczu Elblążanom że chodzi o ich interes i pomyślność, za wiele jeszcze innych pan WW podobnie jak kiedyś już odwołany w referendum z funkcji przewodniczącego rady miejskiej pan senator JW powinni się udać na emeryturę i nigdy więcej nie bawić się miastem.
19.02.2023, 10:53 Kasandra : Najwazniejsze aby oceniając te lata każdy odpowiedzial za swoje zachowanie, metody i czyny i za te dobre i za te złe lub podłe
19.02.2023, 11:11 smród łajdactwa: Kto się raz ześwinił, ześwini się wiele razy. Kto sprostytuował się i został słupem nie powinien się odzywać i bronić swojego świństwa. Jeżeli świństwo popełnia nauczyciel, ksiądz (duchowny), sędzia, prokurator, policjant, ..., powinien natychmiast przestać pełnić swoją funkcję zaufania społecznego, mentora. Na ukraińską wojnę składają się , bez swojej woli, wszyscy Polacy, także ocalali Wołynianie i ich potomkowie. Zwolennicy szuchewycza i bandery, mimo polskich darów, w czasie wojny nadają nazwy głównym punktom miast - bandery, szuchewycza, oun, upa. Nie zdążyli jeszcze przeprosić za ludobójstwo na Polakach i pozwolić na ekshumację i upamiętnienie ofiar ukraińskiego bestialstwa. Mentalność elbląska pozwala szanować słupy i ludobójców - dziwna synergia.
19.02.2023, 11:28 Wsłuchając się ......: Stara i zawsze aktualna zasada mówi ze zawsze trzeba zejść ze sceny niepokonanym i nigdy nie pozwolić sobie na zakończeniu karier w złym stylu bo jednak w tej społeczności trzeba będzie jeszcze żyć i dobrze będzie móc iść z głową wysoko i śmiało patrzeć ludziom w oczy a nie uciekać wzrokiem i unikać ludzi! A prawda jest taka że czas tej nomenklatury juz minął, zyjemy juz w innym świecie o innej mentalności i potrzeba juz ludzi z dzisiaj a nie z wczoraj bo hamują juz z racji wieku to co powinno biec do przodu ! Czasem trzeba się wsłuchać w to co mówi się na mieście , pisze na fb i czytając komentarze! Zawsze trzeba mieć szacunek do siebie i do ludzi
19.02.2023, 11:46 Czujność!: Na pewno przed wyborami w taki czy inny sposób trzeba opublikować nazwiska słupów, są osobami publicznymi, więc żaden problem z nazwiskami, prześwietlić też każdego, jeżeli ktoś będzie chciał reanimować KW
20.02.2023, 10:15 Batara: No i gdzie te ponad 70% poparcie panie WW? A pan dalej tkwi w tym co panu opowiadają AAAA, czas chyba samodzielnie przemyśleć swoją sytuację, oj nie fajnie kończymy swoje rządy
21.02.2023, 10:00 do Czujność!: Masz rację trzeba opublikowac i przypomniec wyborcom nazwiska skompromitowanych słupów. Suweren powinien wiedzieć. Trzeba także upublicznić wszelkie łajdactwa i techniki ścigania niewygodnych ludzi . Ojjj bedzie sie dzialo .


Inne artykuły:

"Lubię takie zawody. Jest fajna zabawa i atmosfera" - zobacz materiał filmowy
"Lubię takie zawody. Jest fajna zabawa i atmosfera" - zobacz materiał filmowy
"Nic tylko przychodzić i bawić się". Za nami 8. Zawody w Jedzeniu Pączków - zobacz materiał filmowy
"Nic tylko przychodzić i bawić się". Za nami 8. Zawody w Jedzeniu Pączków (film)
Do Elbląga przyjeżdża Marszałek Sejmu RP Elżbieta Witek
Do Elbląga przyjeżdża Marszałek Sejmu RP Elżbieta Witek (43)
Łupem złodziei padły 2 sejfy z pieniędzmi. Policjanci zatrzymali włamywaczy
Łupem złodziei padły 2 sejfy z pieniędzmi. Policjanci zatrzymali włamywaczy (1)
Elbląg: Znęcał się nad psem podczas spaceru? Policja już zna tożsamość mężczyzny z nagrania
Elbląg: Znęcał się nad psem? Policja już zna tożsamość mężczyzny z nagrania (11)
Nadchodzi pogorszenie pogody. Ostrzeżenie przed silnym, niebezpiecznym wiatrem
Nadchodzi pogorszenie pogody. Ostrzeżenie przed silnym, niebezpiecznym wiatrem (1)
Na górę strony
Pełna wersja info.elblag.pl


Redakcja Kontakt O serwisie
Polityka prywatności

Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.