Drogi Użytkowniku,
Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.
Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.
Polityka prywatności

ogłoszenia

filmy

galerie

baza firm

pełna wersja
19.02.2023 21:45

Marszałek Sejmu Elżbieta Witek: Trzeba się dogadać z władzami Elbląga. Tylko czy władze Elbląga chcą usiąść do stołu


Marszałek Sejmu Elżbieta Witek: Trzeba się dogadać z władzami Elbląga. Tylko czy władze Elbląga chcą usiąść do stołu


Na zaproszenie Wiceministra Aktywów Państwowych Andrzeja Śliwki i posła Leonarda Krasulskiego do Elbląga przyjechała Marszałek Sejmu Elżbieta Witek. - Cieszę się, że była taka duża frekwencja. To było wyjątkowe spotkanie, z wyjątkowym gościem – mówił Andrzej Śliwka.


 

Dziś, 19 lutego, odbyło się drugie z cyklu spotkań z politykami Prawa i Sprawiedliwości. - Bardzo się cieszę, że pewna idea, która została tutaj zaproponowana przyjmuje się – stwierdził Andrzej Śliwka.

 

 

Dwa tygodnie temu rozpoczęliśmy cykliczne spotkania z przedstawicielami  obozu patriotycznego, propaństwowego. Wówczas do Elbląga przyjechał europoseł Dominik Tarczyński. Dziś naszym specjalnym gościem jest Marszałek Sejmu Elżbieta Witek

 

- dodał Andrzej Śliwka.Marszałek Sejmu opowiadała m.in. o przekopie Mierzei Wiślanej. - To jest wielka szansa dla Elbląga. Olbrzymia szansa na rozwój Elbląga. W tej chwili prace, z tego co wiem, zostały wykonane w 80 procentach. Zostało 20 procent, żeby dotrzeć do portu w Elblągu – mówiła.

 

 

Trzeba jeszcze ponad 8 km drogi wodnej, most obrotowy. Trzeba się dogadać z władzami Elbląga. Pytanie tylko czy władze Elbląga chcą usiąść do stołu. Rząd zaproponował dwa rozwiązania m.in. położył na stole 100 mln zł jako aport do spółki, aby ją dokapitalizować, żeby mieć w niej udział. Jeśli państwo ma udział w takiej spółce to będzie nie tylko te 100 mln zł, ale będą kolejne miliony, miliardy  na rozwój. Elbląg ma szansę być czwartym portem Polski, po Szczecinie, Gdyni i Gdańsku. Bardzo bym chciała, żeby tak się stało

 

– podkreśliła Elżbieta Witek.

 

Podczas swojego wystąpienia Marszałek zaznaczyła, że w tej kwestii dawno można było dojść do porozumienia. - Ten przykład niedogadywania się w tak ważnej kwestii to jest taka małostkowość. To jest takie mówienie - „poczekamy do wyborów, bo jak teraz się zgodzimy na to, oni dadzą 100 mln, ruszą z pracami to będą mieli sukces”. To jest takie  myślenie. My w ten sposób nie myślimy – zapewniała Elżbieta Witek. - My nie robimy tego na potrzeby kampanii. To był nasz program. Myśmy to obiecywali.

 

 

To nie jest nic, co miałoby służyć wyborom. To jest realizacja tego, co dużo wcześniej obiecaliśmy i zrobiliśmy bardzo dużo, ale zostało te 20 proc. musicie nam Państwo pomóc. Mieszkańcy mogą naprawdę bardzo wiele. Samorząd to jest nie tylko Prezydent i Rada Miasta. Samorząd tworzą wszyscy mieszkańcy miasta. Głos oddolny. Jeśli Państwo chcecie, żeby władze miasta porozumiały się z rządem  (…) to spróbujcie oddolnie przekonywać swoich radnych i włodarzy miasta, że trzeba to zrobić dla dobra miasta i przyszłości młodego pokolenia

 

– dodała Elżbieta Witek.

 

 

 

Kamila Jabłonowska

Galeria zdjęć: Elżbieta Witek w Elblągu
Artykuły powiązane

:

Prezydent Elbląga stracił poparcie? Zdaniem czytelników INFO KWW Wróblewskiego nie powinien wystawiać swojego kandydata
Zdaniem czytelników INFO KWW Wróblewskiego nie powinien wystawiać kandydata (36)
Wiceminister Andrzej Śliwka: Zależy nam na tym, żeby być blisko ludzi, rozmawiać z nimi, odpowiadać na pytania
Andrzej Śliwka: Zależy nam na tym, żeby być blisko ludzi, rozmawiać z nimi (14)
Zdaniem czytelników INFO Andrzej Śliwka powinien zostać kandydatem PiS w wyborach na Prezydenta Elbląga
Zdaniem czytelników INFO Andrzej Śliwka powinien zostać kandydatem PiS (28)
Wiceminister Śliwka: Nie trzeba zwoływać nadzwyczajnej sesji na koszt Elblążan. Wystarczy siąść do stołu i rozmawiać
Wiceminister Śliwka: Nie trzeba zwoływać nadzwyczajnej sesji na koszt Elblążan (18)

Komentarze (30):

DODAJ KOMENTARZ DO ARTYKUŁU:
19.02.2023, 21:57 Karol: Więcej osób na wysokich stanowiskach a może nasz Elbląg zyska coś na tym
19.02.2023, 21:58 mieszkaniec1: wspominała cos o fundacjach czy zapomniała hehehehe
19.02.2023, 22:00 marcin: aż dziwne że nie napisaliście o populiźmie który uprawiała na tym spotkaniu, przede wszystkim mówiąc że oni to są tacy fajni i nie pozwolą na zabranie nam wolności, mimo że sami się na to zgadzają, a szczekają że jak PO dojdzie do władzy to dojdzie do tego szybciej... Fajny populizm żeby tylko sie przy stołkach utrzymać.
19.02.2023, 22:12 TeofilSkorupa : Najwyższy czas odwołać nieudolnego prezydenta i postawić na Pana ministra Andrzeja Śliwkę który jak widzimy jest nie tylko znakomitym specjalistą ale i bardzo energicznym organizatorem. Trwanie obecnego układu spowoduje że miasto nigdy nie dostanie potrzebnych środków bo nasz nie może pozwolić by trafiły w nieodpowiednie ręce ludzi którzy je zmarnują.
19.02.2023, 22:20 bez rewelacji: to duża frekwencja, może miała być, ale to spotkanie jakiegoś kółka
19.02.2023, 22:47 Wszystko moze się zdarzyć : Pis idzie po Elbląg!
19.02.2023, 22:52 Wielki Volare : Zaskoczony jestem postawą wojta Rychlik! Taka sympatia do Śliwki i Witek? Wydawalo mi się ze to PO a tu takie obrazki? Z 2 strony może wójt myśli o korzysciach dla gminy niz uprawia politykę? Ktora nic dobrego gminie nie da! Ciekawa postawa
19.02.2023, 23:11 Anzelm: Patrząc na młodego Śliwkę to prezentuje juz nowe pokolenie na ktore tu juz czas, zmęczyli już nas leśne dziadki i babcie bez umiaru siedzenia tylkami na stołkach! Zmiany pokoleniowe są tu konieczne i wszystko i mam to gdzies z jakiej opcji! Po prostu zmiany to priorytet dla miasta aby odmlodzilo się mentalnie i wiekowo! Ta wojenka z rządem nic miastu nie przyniosła, nalezy myśleć o mueszkancach i mieście a nie o swoich fobiach !
19.02.2023, 23:35 Precz z dziadem Teofilem Skorupą!!!: Znowu pojawiła się ruska onunca pod nazwą "TeofilSkorupa". Oddaj te pieniądze Putinowi z powrotem, a następnie spójrz w lustro i zastanów się nad własnym poczynaniem. Swoimi prowokacyjnymi komentarzami nic nie wskurasz. Jedynie pogrążasz samego siebie i wyborców partii rządzącej. Najlepiej idź do najbliższego Borysa, zaopatrz się w towar, a następnie przepijaj swoje smutki i porażki życiowe w domowym zaciszu, nie obrażając wyborców szanownego P.W.Wróblewskiego.
20.02.2023, 06:25 anty Tusk: Do@jemaleg,,ale ty to masz przeprany ,,MOZG,, od prochow,zero merytoryki tylko krzyczec na prozno jak to Potraficie...) A kto z Niemcami?
20.02.2023, 06:56 VM: Paskudne babsko. Zawsze daje popis bezczelności w Sejmie. Ale władze miejskie też nie lepsze. Zrobią wszystko byle podszczypnąć władze państwowe. Bez względu na cenę, jaką mają zapłacić za tę dzieciniadę mieszkańcy Elbląga i okolic.
20.02.2023, 07:12 Stefan Rembelski: Byłem na tym spotkaniu z ciekawości w nadziei, że będzie rozmowa o programie, sytuacji bieżącej z uczestnikami spotkania, w zdecydowanej większości działaczami PiS-u. Niestety nic takiego nie miało miejsca . Pani marszałek wygłosiła gładkie przemówienie zgodne z oficjalną linią PiS okraszone wątkiem Elbląga i Żuław - nawiasem mówiąc przemiła osoba wizerunkowo - ale nic ono nie wniosło nowego czy kreatywnego. Zazwyczaj po wystąpieniu gościa głównego są pytania z sali. Tu jednak znakomitą sztuczką medialną ( czytaj manipulacją) popisał się minister Śliwka proponując najpierw zrobienie zdjęcia z panią marszałek a potem pytania z sali. Ruszyła więc sala robić sobie zdjęcia, przedstawiać się i wyrażać oburzenie z powodu braku kotleta i koniec spotkania. Spotkania bez żadnej wartości +.
20.02.2023, 07:22 Stefan Rembelski: Cd - A mogło być ciekawie mimo że na sali byli sami zwolennicy PiS-u. Wyszło jak wyszło przekonywano przekonanych. Zatem czy mają sens następne spotkani z prominentnymi osobami w państwie skro organizatorzy niepoważnie traktują publiczność, która zadała sobie trud i aby przyjść na spotkanie i być potraktowanym jak masa wypełniająca salę. Szkoda panie ministrze - a mogło być ciekawie , grzecznie i naturalnie a wyszła klasyczna ustawka . Czy jest zatem sens robić następne - równie niepoważne jak to z panią marszałek.
20.02.2023, 07:26 Ziutek: PO dostało zonga -:) i placze ze ktos moze byc ponad uprzedzenia zawiść podłość zazdrośc i mysli o mieszkancach
20.02.2023, 08:00 Polka: Pani Marszałek wygłosiła co planowała wygłosic. W chwili, gdy ogłoszono, że można robić fotki z gościem spotkanie się skończyło. Nie można było zadać żadnego pytania bo radne z PISu okrążyły P Witek i dotarcie do niej graniczyło z cudem.
20.02.2023, 08:21 nigdy więcej PO: A ktoś jeszcze głosuje na PO? Chyba tylko jacyś stetryczali bumerzy z legitymacjami pzpr. Ostatnio ich pełen nienawiści senator,sapytany o program na Polskę od PO,mówił że będzie usuwać PIS jak grzyby ze ścian . To jest program PO. A drugi omnibus z PO mówił że programem jest strząsnąć pisowska szarańczę z drzewa. Trzecia na pytanie o program zaczęła się głupio śmiać i szukać programu pod stołem. Nikt o zdrowych zmysłach na PO głosować nie będzie. Bo to partia krzak. Pusta, próżna bez kontentu.
20.02.2023, 09:19 przyjechała, pojechała: Na sali sama młodzież o przyjaznym, ludzkim obliczu. Szanowna paniusia zna Elbląg tylko z przekopu i czegoś co nazywa się "port". Wg niej miasto nie ma innych potrzeb i problemów. Co do rozmów z Wróblewskim i jego ekipą - mogła przyjśc na sesję RM i zobaczyć posiedzenie rady kurenia nad Dniestrem. Nie zapytała w Enerdze jak "rozmawia" Wróblewski? Jako nauczyciel nie skomentowała słupowania kadry kierowniczej elbląskiej oświaty i postawy tychże słupów? Nie napiętnowała oszustw słupowo - wyborczych czerepaka i jego mocodawcy? Pani kontynuuje niedźwiedzią przysługę Śliwce. Jako marszałek sejmu nie chciała rozmawiać urzędowo z Wróblewskim i jako doświadczony nauczyciel ocenić osobowość tego jegomościa? Na koniec - o sprawy elbląskiego magistratu mogła zapytać u Borysa jak we wiejskim sklepie
20.02.2023, 09:21 kkk: @~ Wielki Volare~"on jako były", kim już on nie był ... ambicje, ambicje, nieprawdaż panie Zbyszku?
20.02.2023, 09:34 Stefek Naiwniak: Stefanie, okazuje się, po twoich wypowiedziach, że jesteś naiwny politycznie mimo wieku. Jako naiwniak przewaliłeś referendum i nie pchaj się na fotel wróbla z taką naiwnością. Gdybyś miał 12-15 lat, ale... . Polityka, także ta w samorządzie mimo że mógłby być bez polityki, została pokazana przez Wróblewskiego - laik, narcyz, autokrata nie ma szans, potrzeba dyplomacji i przewidywania (pozytywny program).
20.02.2023, 10:22 o ~ przyjechała, pojechała: pewnie przestraszyła się ciebie, miejscowego oszołoma, jako nauczyciel dobrze, ze ty oceniłeś jej osobowość, ale po łapkach dostaniesz, tak na swoich brzydko pisać, prezes nie będzie zadowolony.
20.02.2023, 10:27 Frodo: Nigdy więcej pisu.A kto jeszcze na nich głosuje-przekupieni 13 I 14 emeryci i renciści biedne następne pokolenia które będą spłacać ten "dobrobyt"
20.02.2023, 11:44 wyborca: Tak od tyłu fotki . Wstyd pokazac twarzy ? Czy o to kaman?
20.02.2023, 11:53 ~ o ~ przyjechała, pojechała: Trafione w słupy? Trzeba się zawstydzić a nie ciągle być dumnym ze świństwa i gotowym na następne.
20.02.2023, 13:59 Dziękujemy : Nareszcie w Elblągu witamy znanych polityków przyjaznych miastu. Czy będą zmiany o tych wizytach zobaczymy.
20.02.2023, 14:22 POlak: Aktualna władza w Elblągu to dno. Dla PO i Lewicy czym jest gorzej - to dla nich lepiej.
20.02.2023, 14:32 obserwator elblaga: ..... nie moge jej wierzyc
20.02.2023, 15:34 zadęcie i pssssss!: Dlaczego sztandarowe dzieło psl, "Kobiety w centrum" nie witały, nomen omen, Witek, nie uczestniczyły w spotkaniu i nie zgłaszały postulatów kobiet? Zabrakło centrum czy zgody czerepaka?
20.02.2023, 16:06 ryszard powolski: KOMUNISTYCZNE MIASTO ELBLĄG,I TE CZERWONE RYJE PISZĄCE TU DLA NAS MIESO A DLA WAS ROBAKI I TE CZERWONE ;TO TYLKO DLA WAS POPAPRAŃCY
20.02.2023, 16:23 kropla: Marszałek tylko prawej strony sali sejmowej. Nie damy się zmanipulować.
21.02.2023, 11:16 Ryszard: Szkoda chyba naszego zdrowia i nerwów. Przecież te przepychanki są tylko po to żeby mieli Port w Elblągu w swoich rękach i obsadzili to swoimi ludźmi. Poza tym zbliżają się wybory więc Kiełbasa Wyborcza też ma pewnie znaczenie ,władze Elbląga się nie zgodzą no to zaraz będzie że Elbląg be ,a tak znowu chcą kontrolować kolejna inwestycje. Elbląg nigdy nie będzie portem konkurującym dla Gdańska, Gdyni czy Szczecina ponieważ jesteśmy za daleko od morza opłaty za przepłynięcie przez Mierzeję i dotarcie do Elbląga to są kolejne koszty więc jaki armator będzie chciał zwiększyć swoje koszty skoro może to rozładować w gdańsku i w tym czasie zanim statek dotrze do Elbląga towar będzie już w drodze. Jeżeli jakakolwiek władza mówi ,że robi cokolwiek dla ludzi to znaczy ,że kłamie nikt, nic dla nas nie robia. Chcą kontrolować czyli zarabiać na tym co wezmą w swoje ręce. Portu nie będzie a jedyne co będzie to tak jak CPK kolejna ściema i kolejne wyrzucone pieniądze w błoto. Oczywiście są to nasze pieniądze ponieważ oni nie mają nic są tam tylko dzięki nam i na nas zarabiają.


Inne artykuły:

Amore Mio zaprasza na kolację degustacyjną. Będzie bardzo włosko i na dziko
Amore Mio zaprasza na kolację degustacyjną. Będzie bardzo włosko i na dziko
Czołówka w Milejewie przy stacji paliw- 6 osób poszkodowanych
Czołówka w Milejewie przy stacji paliw - 6 osób poszkodowanych (11)
2023 Rokiem Mikołaja Kopernika
2023 Rokiem Mikołaja Kopernika (2)
Po dzisiejszej porażce Start zagra tylko o utrzymanie w Superlidze Kobiet
Po dzisiejszej porażce Start zagra tylko o utrzymanie w Superlidze Kobiet (2)
Edukacja domowa coraz popularniejsza. Elblążanie wybierają ją zamiast tradycyjnej szkoły?
Elblążanie wybierają edukację domową zamiast tradycyjnej szkoły? (6)
Brak postępów na drodze wojewódzkiej 501. Na budowie nie ma pracowników i sprzętu
Brak postępów na drodze wojewódzkiej 501.Na budowie nie ma pracowników i sprzętu (4)
Na górę strony
Pełna wersja info.elblag.pl


Redakcja Kontakt O serwisie
Polityka prywatności

Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.