Drogi Użytkowniku,
Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.
Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.
Polityka prywatności

ogłoszenia

filmy

galerie

baza firm

pełna wersja
04.03.2023 20:30

Elbląg: Powstała mapa wycinek drzew. Urzędnicy się nie kwapili, więc elblążanin zrobił ją sam


Elbląg: Powstała mapa wycinek drzew. Urzędnicy się nie kwapili, więc elblążanin zrobił ją sam


Elblążanin zaniepokojony liczbą wycinek prowadzonych w mieście skierował do Miasta petycję, aby o sprawniej informowało mieszkańców o takich planach. To nie przyniosło efektów, więc pan Artur postanowił wziąć sprawę we własne ręce. Tak powstała mapa, na której elblążanie mogą sprawdzić, gdzie w ich mieście planowane są wycinki drzew. 

 

Artur Pytliński stworzył mapę wycinek drzew w Elblągu. Elblążanin chce w ten sposób ułatwić mieszkańcom dostęp do informacji o planowanych wycinkach. 

 

Przy pomocy map Google znajdziemy łatwo na telefonie lub komputerze wnioski o wydanie zezwolenia na usunięcie drzew w formie kolorowych pinezek rozmieszczonych na mapie miasta. Każdy taki punkt zawiera informacje, ile drzew przeznaczonych jest do wycinki, na jakim etapie jest sprawa i sygnaturę, która ułatwi dostęp do dokumentów w urzędzie, jeśli któraś sprawa Was zaniepokoi

- informuje elblążanin na swoim profilu na Facebooku. 

 

Artur Pytliński dodaje, że praca nad mapą cały czas trwa. Na razie znajdują się na niej  informacje o wnioskach na wycinki na gruntach miejskich od 2022 roku. Będzie jednak rozwijana zarówno o nowe wnioski jak i te wcześniejsze.

 

Elblążanie są zainteresowani wycinkami prowadzonymi w ich mieście. Zależy im na tym, aby wiedzieć, gdzie i kiedy planowane są kolejne takie prace. Problem w tym, że najczęściej dowiadują się o tym już za późno, nie mają więc szansa na jakąś reakcję, czy zgłaszanie swoich uwag.  Mapa daje możliwość odniesienia się do sprawy, zanim ta wycinka zostanie przeprowadzona

- mówi twórca mapy.

 


Przypomnijmy. W kwietniu ubiegłego roku do prezydenta Elbląga skierowana została petycja w sprawie ulepszenia komunikacji urzędników z mieszkańcami w sprawach dotyczących wycinki drzew. Artur Pytliński, autor petycji, przekonywał, że sytuację poprawić może m.in. zwrócenie szczególnej uwagi na komunikowanie mieszkańcom, m.in. przez miejskie portale przyszłych wycinek uwzględniając zakres prac i przyczyny planowanych działań, uporządkowanie komunikatów dotyczących postępowań o wycinki drzew w biuletynie informacji publicznej Urzędu Miejskiego w Elblągu poprzez wydzielenie osobnej zakładki w części informacyjnej Departamentu Ochrony Środowiska na wnioski o wycinki składane do władz miasta oraz uwzględnienie w dalszym rozwoju portalu mapowego większej informacji o drzewach - za wzór tu może służyć warszawski system „Wiem o wycince” pozwalający na interaktywne śledzenie wycinek.

 

Prezydent przeanalizował propozycje wskazane w petycji. Propozycje w niej zawarte zasługują na uwagę w części dotyczącej udostępniania informacji w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego w Elblągu o wnioskach w sprawie wycinki drzew składanych przez Miasto Elbląg. (...) Wszelkie uwagi możliwe do uwzględnienia zostaną przeanalizowane, a próba zaimplementowania ich do modernizowanego systemu informatycznego zostanie podjęta w miarę możliwości technicznych i finansowych

- czytamy w odpowiedzi na petycję z maja ubiegłego roku. 

 

Elblążanin przyznaje, że nie mogąc doczekać się na konkretne działania Miasta, postanowił wziąć sprawy we własne ręce. 

 

Miasto coś robi w tym kierunku, ale bardzo wolno. Dlatego zdecydowałem się na stworzenie tej mapy. Nie ukrywam, wymagało to trochę pracy, musiałem zebrać te wszystkie informacje, nanieść je na mapę. Posiłkowałem się danymi udostępnianymi na ekoportalu, w przypadku jakichś wątpliwości, starałem się wyjaśnić to z elbląskim urzędem. Mam nadzieję, że efekt jest czytelny i dobrze obrazujący to co dzieje się w Elblągu. Jest narzędziem, z którego będą mogli korzystać elblążanie

- mówi pan Artur.  

NJ

Artykuły powiązane

:

W Bażantarni nic złego się nie dzieje? Nadleśnictwo: Wycinka drzew uwzględnia potrzeby ochrony przyrody
W Bażantarni nic złego się nie dzieje? Nadleśnictwo Elbląg uspokaja (7)
Wycinka drzew w Bażantarni. Czytelnik: Trwa dewastacja gatunków chronionych
Wycinka drzew w Bażantarni. Czytelnik: Trwa dewastacja gatunków chronionych (32)
Wycinka drzew. Niezabezpieczony teren! Co powstanie przy ul.Wodnej?
Wycinka drzew. Niezabezpieczony teren! Co powstanie przy ul.Wodnej? (15)
W Bażantarni wycięto kilkadziesiąt drzew. Ekolodzy alarmują, urzędnicy uspokajają
W Bażantarni wycięto 80 drzew. Ekolodzy alarmują, urzędnicy uspokajają (18)

Komentarze (20):

DODAJ KOMENTARZ DO ARTYKUŁU:
04.03.2023, 21:16 Upadły Harley: Sztuczna "aktywność" tego chłopaczka jest spowodowana chęcią dostania się do koryta radnego, na co nie ma najmniejszych szans startujac z partii Szymonka Kotłownii, który chce zlikwidowąc gotówkę i jest totalnym oszołomem. A żeby było śmieszniej - partia Kotłowni jest już w sojuszu z PSLem wróblewskiego.
04.03.2023, 22:26 Kek: A może taką mapę zrobicie np o bażantarni, gdzie pisowskie Lasy Państwowe kradną i wycinają drzewa na potęgę niszcząc przy tym szlaki turystyczne ciężkim sprzętem. Zielony koło Stagniewa czy górski niebieski to jedne wielkie koleiny...
04.03.2023, 23:47 bat: Dziękuję Panie Arturze.
05.03.2023, 06:30 Pop: Może zrezygnować całkowicie z wycinek drzewa niech sobie rosną i same się przewracają że starości najlepiej na te durne łby ekologicznych faszystów
05.03.2023, 09:41 Brawo dla tego pana. Przed moim domem: wycieli 3 zdrowe drzewa, sa na mapie.jesienia
05.03.2023, 10:51 Zapomnial pan o 2 drzewach ul.12 lutego : przed klatka 26 i 28
05.03.2023, 10:55 precz z złodziejskimpisem: Moze zrobiłby mapę wycinek na Mierzei Wiślanej gdzie wycinane sa zdrowe drzewa. pisowskie panstwo niszczy wszystko .Nawet srodowisko ! Brat pana obajtka wycina wszystko jak leci. A gdzie pieniadzee za drzewo ?
05.03.2023, 10:58 przechodzień: Na ul. Robotniczej przy przedszkolu koło Aldi stoi drzewo ,które jest puste w środku. Kwestia czasu jak sie obali,zeby tylko nikt nie ucierpiał.
05.03.2023, 11:00 ja: ~ Zapomnial pan o 2 drzewach ul.12 lutego przed klatka 26 i 28-------- to nalezy do współnoty nie do miasta.
05.03.2023, 11:11 Zapomnial pan o 2 drzewach ul.12 lutego : przed klatka 26 i 28
05.03.2023, 12:08 Wyrwidąb złamas: A przed moim domem nie chcą wyciąć drzewa, które jest w strasznym stanie. Jesienią ubiegłego roku jeden z konarów został zerwany przez wiatr, na szczęście nikomu nic się nie stało. Także te wycinki widocznie są potrzebne. Ten pan obrońca drzew niech raczej poda te fakty, gdzie ta wycinka została dokonana z naruszeniem obowiązującego prawa. Jednocześnie nie przypominam sobie, aby ten pan walczył z wycinką drzew dokonanych na Mierzei Wiślanej pod tzw przekop, który jak się okazało był zbędną inwestycją.
05.03.2023, 12:51 Kto kto: Jak zwykle oszołomy nie rozumiejące ze drzewa są sprochniale,puste,chore. A jak się przewróci to krzyki. Ciąć dziadostwo i sądzić nowe zdrowe.
05.03.2023, 13:56 Zły : Urzęd Miasta Elbląg zabiera mieszkańca wszystko co jest możliwe grunty zielone ,drzewa niedługo nie będzie czym oddychać bo tylko niszczenie a nie robi się po wycinkach zasądzenia nowych drzew.Moze by tak UM zaczął solidną kontrolę czystości w miescie jest ogólnie tragedia tak samo jak i chodniki i jezdnie dziura na dziurze a my podatnicy na to płacimy i powinien P.Prezyden wymagać firm a nie robiąc samowolki w wycince drzew
05.03.2023, 14:01 mieszkaniec: Obecnie trwa rewitalizacja parku planty, czy koś widział projekt?
05.03.2023, 14:07 observer: Co się dziwić beton w UM to będzie beton w mieście.
05.03.2023, 15:51 do Kek: dobrze mowisz, dodac nalezy tez ze twoi wlasnie wyrzneli kawalek bazantarni i leja tam asfalt oraz ukladaja chodniki z polbruku co jest aktem barbarzynstwa. oby zostali za to rozliczeni i ukarani.
05.03.2023, 16:11 er ce: Barbarzyńcy z siekierami i piłami już w akcji. Jeszcze parę lat i nie będzie drzew w mieście,a także poza nim.
05.03.2023, 17:32 mis: urzednicy z ratusza juz dawno do niczego sie nie kwapia zrobili sie nieprzyjemni wrecz chamscy sprobuj cos zalatwic w ratuszu to robia wielka laska zrobili sie pyskaci i uwazaja sie za niewiadomo kogo ale jak wrobel z kolesiami taki sam to co sie dziwic urzednikom najwyzszy czas przewietrzyc ten ratusz
05.03.2023, 22:23 Kek: @do Kek, moi czyli kto? Mam nadzieję że wy pisowskie trolle też zostaniecie rozliczeni za trollowe komentarze.
06.03.2023, 08:59 do kek : Jeśli chcesz rozliczać za komentarze prawdy to domniemam że jesteś jakimś ubkiem,sbkiem lub zwykłym komuchem . Kimś od harleya,oni podobno razem z olsztyńską papugą donoszą na mieszkańców na policję za nieprzychylne komentarze. Komuna bis, ale już niedługo mieszkańcy was rozliczą oj zamiast ćwierkania będzie pianie.


Inne artykuły:

Kolizja na skrzyżowaniu Królewieckiej z Płk. Dąbka
Kolizja na skrzyżowaniu Królewieckiej z Płk. Dąbka (2)
Zostań ratownikiem wodnym i zdobądź pracę 
Zostań ratownikiem wodnym i zdobądź pracę 
Zielone święto w Elblągu. W hali przy al. Grunwaldzkiej trwa Festiwal Roślin (zobacz zdjęcia)
Zielone święto w Elblągu. W hali przy al. Grunwaldzkiej trwa Festiwal Roślin (5)
Kibice Olimpii rozczarowani. Tylko remis przy Agrykola z Pogonią
Kibice Olimpii rozczarowani. Tylko remis przy Agrykola z Pogonią (7)
Wiceminister Śliwka: To, jak włodarze miasta traktują rodziców i ich dzieci jest nieakceptowalne
"To, jak włodarze miasta traktują rodziców i ich dzieci jest nieakceptowalne" (54)
Witamy w  Elblągu:Adama,Zuzannę, Igę, Maję i Florentynkę
Witamy w Elblągu:Adama,Zuzannę, Igę, Maję i Florentynkę
Na górę strony
Pełna wersja info.elblag.pl


Redakcja Kontakt O serwisie
Polityka prywatności

Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.