Drogi Użytkowniku,
Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.
Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.
Polityka prywatności

ogłoszenia

filmy

galerie

baza firm

pełna wersja
25.05.2023 15:00

Radna do Prezydenta: Czy jeszcze jest sens pisania przez radnych interpelacji w imieniu mieszkańców?


Radna do Prezydenta: Czy jeszcze jest sens pisania przez radnych interpelacji w imieniu mieszkańców?


Podczas dzisiejszej (25.05.) sesji Rady Miasta radna Jolanta Janowska zwróciła uwagę to, że Prezydent Elbląga Witold Wróblewski negatywnie rozpatruje interpelacje składane przez radnych. - Czy jeszcze jest sens pisania przez radnych interpelacji w imieniu mieszkańców? - pytała.
Przewodniczący RM Antoni Czyżyk stwierdził, że w okresie między sesjami (od 26 kwietnia do 23 maja) radni złożyli w sumie siedem interpelacji i zapytań. Prezydent odpowiedział na dwie z nich. - Pięć jest w toku – stwierdził Antoni Czyżyk.

 

Ostatnio złożyłam cztery interpelacje. Wszystkie zostały rozpatrzone negatywnie. Czy jeszcze jest sens pisania przez radnych interpelacji w imieniu mieszkańców? Na nic nie ma pieniędzy, pozyskiwanie środków też wydaje się żadne

 

– zaznaczyła Jolanta Janowska.Radna podkreśliła, że wszystkie interpelacje dotyczą spraw zgłaszanych przez mieszkańców. - Tak naprawdę odrzucane są wszystkie sprawy, które my, jako radni, chcemy w imieniu mieszkańców przestawić panu prezydentowi, bo nie zawsze (mieszkańcy – przyp. red.) mogą się dostać do pana prezydenta na spotkanie. To co mamy robić, żeby chociaż jedna czy dwie (interpelacje - przyp. red.) były rozpatrzone pozytywnie? - dopytywała Jolanta Janowska.
 

 

W zasadzie każda odpowiedź, pomimo innej treści (interpelacji – przy. Red.), jest zawsze taka sama, że na nic nie ma pieniędzy

 

– dodała radna.Zdaniem radnej „tak jest za każdym razem”. - To wykazuje bezsilność naszą, bo my nie możemy nic zrobić ani załatwić z panem prezydentem, ponieważ na nic nie mamy pieniędzy. To wygląda tak, jakby radni źle pracowali, albo byli bezradni – stwierdziła radna.
 

 

A co my możemy zrobić, żeby uzyskać inną odpowiedź? Jest to denerwujące i mnie to naprawą zaczyna mocno denerwować. Za każdym razem odpowiadam mieszkańcom to samo. Tak nie powinno być

 

– zakończyła Jolanta Janowska.

 

 

 

KJ

Galeria zdjęć: Radna do Prezydenta: Czy jeszcze jest sens pisania przez radnych interpelacji w imieniu mieszkańców?
Artykuły powiązane

:

Co czeka nas na jutrzejszej sesji RM?
Co czeka nas na jutrzejszej sesji RM? (4)
Elbląg: Radni zdecydowali. Uczniowie technikum oprócz lekcji w planie będą mieli ćwiczenia wojskowe
Uczniowie technikum oprócz lekcji w planie będą mieli ćwiczenia wojskowe (8)

Komentarze (8):

DODAJ KOMENTARZ DO ARTYKUŁU:
25.05.2023, 15:02 Kat Na Idiotów: Pamiętajcie Wyborcy, że odpowiedzialność za ten marazm ponosi Platforma Obywatelska jako koalicjant, który mało, że jest bezkrytyczny dla Wielkiego Witolda to jeszcze go wspierają i godzą się na wszystko prawda Michałku? Tak więc tak czy siak nigdy więcej Wróblewski, Nowak, Missan..... Bo tylko Elbląga żal prawda?
25.05.2023, 15:13 Punkt dla Pis: Dzis bardzo merytorycznie wypadli radni Pis! Powiedzieli prawdę o calej tej ankiecie w sposób spokojny i rzeczowy , natomiast buta i arogancja PO niezbyt zdziwiła! Moze nawet troszkę rozbawiła , zwlaszcza reakcja P. Adamowicz ! Chlopcy z Pis otrzymali burę -:)))) bylo dzis duzo prawdy tylko niektórzy chcieliby ciągną 2 sroki za ogon ale niestety nie da się!
25.05.2023, 15:19 nie załamuj się: Przyprowadźcie na sesję jakiegoś nietrzeźwego bezdomnego albo śmietnikowego archeologa też nietrzeźwego solidnie. Ludzie najłatwiej porozumiewają się w swoich językach, slangach, narzeczach. Gdy radna pyta literacko i bez empatii dla "chuchu" spożywczego to niech się nie dziwi że ma odpowiedź "z uwagi na ..., Nie!". Tylko swój zrozumie swojego. Ogłoszenie "Nietrzeźwego bezdomnego na 2 godziny wynajmę za 1dm3". I załatwione. trzeba znać ludzi bezsilna "radno". Pewna Małgorzata ma na wszystko - Piekarczyki, "tężnię", ... . A Marysia to nawet ma szablę w pochwie. U boku. Do dzieła - kobiety siłą są!
25.05.2023, 15:20 Spór o ankietę : Dziś merytorycznie PiS górą! Mimo ze ta opcja nie moja bajka ale z faktami się nie dyskutuje!
25.05.2023, 18:25 Xyz: Na ankietę bzdura którą nic nie wnosi kasa była. Naoine rzeczy też jest
26.05.2023, 00:03 EDI: Tak wlasnie w miescie wygladaja nierzady w wykonaniu PO,PSL,SLD. Pamietajcie elblazanie aby w wyborach nie glosowac pod zadnym pozorem na nikogo z tych partii. Bardzo szkodza miastu i nam wszystkim. Mierni bierni harleyowi wierni.
26.05.2023, 09:15 Bsp : Oczywiście że jest sens. Im więcej interpelacji od ludzi bez odpowiedzi prezydenta, tym więcej osób zrozumie to co już wielu wie od dawna, że rządzi miastem buc.
26.05.2023, 11:36 fredi: brońcie nas niebiosa przed rządami pisiorów.Dość tego bagna i marnotrawienia publicznych pieniedzy.Nigdy więcej"geniuszy"typu Czarnek i jemu podobnych.


Inne artykuły:

Wiemy, od kiedy działać będzie koło widokowe i ile kosztować będą bilety!
Wiemy, od kiedy działać będzie koło widokowe i ile kosztować będą bilety! (14)
Utrudnienia w ruchu na S7. „27-latek zabrany do szpitala”
Utrudnienia w ruchu na S7. „27-latek zabrany do szpitala” (3)
Nie było debaty, a głosujący nie byli anonimowi. „Takie przedstawienie wyników to manipulacja”
„Takie przedstawienie wyników to manipulacja” (35)
Szkoła Podstawowa nr. 16 zaprasza na festyn rodzinny!
Szkoła Podstawowa nr. 16 zaprasza na festyn rodzinny! (2)
Egzamin ósmoklasisty 2023. Język obcy na zakończenie 
Egzamin ósmoklasisty 2023. Język obcy na zakończenie  (1)
Concordia pokonała Legię i pnie się w górę tabeli [GOL Z MECZU]
Concordia pokonała Legię i pnie się w górę tabeli [GOL Z MECZU] (3)
Na górę strony
Pełna wersja info.elblag.pl


Redakcja Kontakt O serwisie
Polityka prywatności

Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.