Drogi Użytkowniku,
Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.
Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.
Polityka prywatności

ogłoszenia

filmy

galerie

baza firm

pełna wersja
18.03.2023 20:30

Cheerleaderki z Elbląga wystąpią na mistrzostwach Polski. "To więcej niż machanie pomponami"


Cheerleaderki z Elbląga wystąpią na mistrzostwach Polski. "To więcej niż machanie pomponami"


Cheerleaderki z Elbląga szykują się na Mistrzostwa Polski w Cheerleadingu Sportowym. Za tydzień w Raszynie zmierzy się ponad 3 tysiące najlepszych zawodników z całego kraju. Wśród nich znajdą się drużyny i duety z Centrum Tańca Cadmans. 

 

 

Cheerleaderki z Centrum Tańca Cadmans mają na swoim koncie wiele sukcesów. W najbliższym czasie zawalczą o wygraną podczas Mistrzostw Polski w Cheerleadingu Sportowym, które odbędą się 22 - 25 marca w Raszynie. 

 

 

Na mistrzostwach zaprezentują się trzy drużyny z Elbląga: Cheerleader Cadmans Kids, Cheerleader Cadmans Mini i Cheerleader Cadmans. Najmłodszy zespół, w skład którego wchodzą dziewczynki od 7. roku życia, zadebiutuje podczas zawodów. Podczas mistrzostw rozgrywane są również kategorie duetów. Z Elbląga wystawiamy cztery takie duety

 

- mówi Aneta Orłowska z Centrum Tańca Cadmans. 

 

Elbląskie zespoły i duety przygotowania do mistrzostw rozpoczęły we wrześniu ubiegłego roku. - Część zespołów pierwsze treningi miała już w sierpniu, podczas obozu tanecznego. Oryginale układy choreograficzne, które pokażemy podczas zawodów, stworzyły instruktorki: Julia Bartoszewska (z Cheerleaders Flex z Gdańska) i Nikola Różańska (wychowanka Centrum Tańca Cadmans, wielkorotna mistrzyni Polski i mistrzyni Europy). Udział w mistrzostwach jest dla nas bardzo ważny. Będziemy reprezentować nie tylko Centrum Cadmans, ale również nasze miasto. Od wielu lat stoimy bardzo wysoko w cheerleadingu. Aktualnie sport ten jest coraz popularniejszy i konkurencja jest coraz większa. Liczymy jednak na to, że znajdziemy się w finale, wśród najlepszych - dodaje Aneta Orłowska.

 

 

W Mistrzostwach Polski w Cheerleadingu Sportowym w Raszynie weźmie udział ponad 3 tys. zawodników z całego kraju. Rywalizacja potrwa trzy dni, od 22 do 25 marca. 

 

 

Cheerleading na świecie jest uprawiany jako sport od wielu lat. W Polsce jednak sytuacja wyglądała trochę inaczej. Przez długi czas funkcjonowały u nas stowarzyszenia i kluby, które organizowały swoje zawody. Nie było jednak Polskiego Związku Sportowego Cheerleadingu, który powstał dopiero siedem lat temu. Można powiedzieć, że ubraliśmy cheerleading w pewnego rodzaju ramy. Organizujemy zawody o randze sportowej: mistrzostwa Polski, puchary Polski, powołujemy reprezentację Polski na mistrzostwa świata czy Europy. Popularyzujemy cheerleading. Aktualnie prowadzimy pilotażowy program Cheerleading w szkole, który został przyjęty przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Dzięki temu nauczyciele wychowania fizycznego mogą prowadzić w szkole lekcje cheerleadingu, a my prowadzimy dla nich bezpłatne kursy. Takich akcji realizujemy więcej. Działania Związku, współpraca ze stowarzyszeniami, spowodowały, że cheerleading jest dyscypliną, która aktualnie bardzo szybko i dynamicznie się rozwija. Na pierwszych mistrzostwach Polski było około 200 zawodników. Tym razem spodziewamy się 3 tys., a uprawiających ten sport w całej Polsce jest ponad 11 tys. zawodników

 

 

- mówi Leszek Cichocki, Polskiego Związku Sportowego Cheerleadingu.

 

Wielu osobom cheerleading kojarzy się głównie z kibicowaniem zawodnikom podczas meczów, pomponami i amerykańskimi filmami. Jednak odmiana sportowa cheerleadingu znacznie odbiega od tego wyobrażenia.

 

 

- Pokazujemy, że cheerleading to nie jest tylko machanie pomponami. Zawody wyglądają zupełnie inaczej, niż to, co widzimy w filmach.  To jest sport łączący gimnastykę, akrobatykę z elementami tańca. To właśnie zobaczymy podczas mistrzostw Polski - dodaje Leszek Cichocki.

 

 

Fot. Centrum Tańca Cadmans/ na zdjęciu: Cheerleaders Cadmans kategoria Pom Dance Elite junior młodszy mini drużyna

Fot. Centrum Tańca Cadmans/ na zdjęciu: Cheerleaders Cadmans Kids kategoria Pom Dance Elite dzieci mini drużyna

NJ

Artykuły powiązane

:

Kolejny krok do pozostania w Superlidze Kobiet. Start pokonuje PR Urbis Gniezno
Kolejny krok do pozostania w Superlidze Kobiet. Start pokonuje PR Urbis Gniezno (3)
Zwycięstwo Olimpii nad Śląskiem i przeskoczenie Stomilu w tabeli 2 ligi
Zwycięstwo Olimpii nad Śląskiem i przeskoczenie Stomilu w tabeli 2 ligi (1)
Elbląg: Żywe obrazy powstania styczniowego (zobacz zdjęcia)
Elbląg: Żywe obrazy powstania styczniowego (zobacz zdjęcia) (8)
Start wygrał pierwszy mecz o utrzymanie w Superlidze Kobiet
Start wygrał pierwszy mecz o utrzymanie w Superlidze Kobiet

Komentarze (0):

DODAJ KOMENTARZ DO ARTYKUŁU:


Inne artykuły:

Kolejny krok do pozostania w Superlidze Kobiet. Start pokonuje PR Urbis Gniezno
Kolejny krok do pozostania w Superlidze Kobiet. Start pokonuje PR Urbis Gniezno (3)
Remis z lekkim niedosytem. Concordia urwała punkty wiceliderowi [GOLE Z MECZU]
Remis z lekkim niedosytem. Concordia urwała punkty wiceliderowi [GOLE Z MECZU] (3)
Mistrzowie parkowania w Elblągu (część 236)
Mistrzowie parkowania w Elblągu (część 236) (5)
Zwycięstwo Olimpii nad Śląskiem i przeskoczenie Stomilu w tabeli 2 ligi
Zwycięstwo Olimpii nad Śląskiem i przeskoczenie Stomilu w tabeli 2 ligi (1)
Pożar mieszkania przy Stawidłowej
Pożar mieszkania przy Stawidłowej (3)
Witamy w Elblągu: Marcela, Ninę i Antoniego
Witamy w Elblągu: Marcela, Ninę i Antoniego
Na górę strony
Pełna wersja info.elblag.pl


Redakcja Kontakt O serwisie
Polityka prywatności

Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.