Drogi Użytkowniku,
Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.
Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.
Polityka prywatności

ogłoszenia

filmy

galerie

baza firm

pełna wersja
22.04.2023 14:30

Propozycja Rządu kontra upór i brak innego planu Prezydenta Elbląga? Impas mają rostrzygnąć... mieszkańcy


Propozycja Rządu kontra upór i brak innego planu Prezydenta Elbląga? Impas mają rostrzygnąć... mieszkańcy


Rząd zaproponował, że dofinansuje Zarząd Portu Morskiego w Elblągu kwotą do 100 mln zł w zamian za przejęcie pakietu kontrolnego w spółce komunalnej. Prezydent Elbląga nie chce się na to zgodzić. Jego zdaniem pogłębienie toru dostępowego do portu to obowiązek Rządu i w budżecie Elbląga na 2023 r. na rozwój portu nie przeznaczył ani złotówki.Przedstawiciele Rządu mówią wprost – 100 mln zł na rozwój elbląskiego portu czeka na stole.

 

Wiemy, że Elbląg stoi przed historyczną szansą! Jest nią budowa IV Portu Morskiego RP w Elblągu. Obecnie port wegetuje, na tle krajowych i zagranicznych konkurentów wygląda on dramatycznie, a Prezydent miasta nie przedstawia wizji jego rozwoju

 

– stwierdził Andrzej Śliwka, wiceminister Aktywów Państwowych.Politycy PiS od 10 miesięcy apelują do Prezydenta Elbląga o przyjęcie oferty Rządu.

 

To nie jest prawdą, że rząd chce port ukraść. (...) Rząd chce wziąć odpowiedzialność za port. Wszystkie największe porty w Polsce są zarządzane przez państwo. (…) Państwo ma dużo większe możliwości, kontakty i pieniądze. Państwo o ten port zadba. To będzie zawsze port elbląski niezależnie od tego, kto będzie nim zarządzał

 

– zapewniał w marcu br. Piotr Opaczewski, wicewojewoda warmińsko-mazurski.Prezydent Elbląga ma odmienne zdanie.

 

Liczenie że skarb państwa to zrobi i otworzy inwestycje jest dla mnie nieszczere i nieprawdziwe. (…) Rząd ma ważniejsze zadania niż zajmowanie się spółką w naszym mieście

 

– mówił pod koniec marca br. Witold Wróblewski.


Efektem tych politycznych przepychanek jest impas, który roztrzygnąć mają... mieszkańcy naszego miasta. Prezydent wraz z Radą Miasta (w której ma większość) postanowił wydać 33 tys. złotych na przeprowadzenie ankiety wśród Elblążan. Politycy PiS obawiają się, że zadane w ankiecie pytanie albo będzie sugerowało odpowiedź albo zostanie postawione w tendencyjny sposób mogący wprowadzać głosujących w błąd.

 


Pytając mieszkańców, czy powinno się „oddać” port, albo czy port powinien nadal być miejski czy stać się rządowy, nie oddaje powagi sytuacji.

Każda ze stron przyznaje, że przekop przez Mierzeję Wiślaną to szansa dla Elbląga. Dlaczego zatem ta szansa nie jest wykorzystywana? Dlaczego po 10 miesiącach nie można wypracować porozumienia w tej kwestii? Czyżby powodem był rok wyborczy, w którym ważniejsze od dobra mieszkańców jest to, kto jak wypadnie?

Niestety Prezydent Elbląga do tej pory nie przedstawił konkretnego planu rozwoju portu, a tym bardziej skąd chce wziąć środki finansowe, które można byłoby na to przeznaczyć.

Zamiast przedstawienia wizji rozwoju portu Miasto zorganizuje konsultacje polegające na przeprowadzeniu ankiet. Wyniki mamy poznać pod koniec maja, czyli już wiemy, jakie Miasto ma plany na kolejny miesiąc. Będzie czekać na wyniki, by (już wtedy) po 11 miesiącach od złożonej propozycji przez Rząd nadal nie mieć innego rozwiązania? Chyba, że ankieta będzie zawierać także rubryczkę na propozycje mieszkańców skąd pozyskać bezzwrotne, wielomilionowe środki. Może władze miasta liczą, że mieszkańcy znajdą takie źródło finansowania?


Jedno jest pewne – w budżecie Miasta nie ma na to środków (co nie raz podkreślał Prezydent Elbląga). Nie ma też alternatywy do propozycji Rządu. Za to jest przekop, z którego Elbląg nie może skorzystać.
 

KJ

Artykuły powiązane

:

„Panie Prezydencie, skąd pochodzą środki na kampanię dot. portu skoro nie ma takiej pozycji w budżecie?”
„Panie Prezydencie, skąd pochodzą środki na kampanię dot. portu?" (59)
Czy Miasto powinno przyjąć propozycję Rządu? Zagłosuj w naszej ankiecie !
Czy Miasto powinno przyjąć propozycję Rządu? Zagłosuj w naszej ankiecie ! (95)
Port miejski czy rządowy?
Port miejski czy rządowy? (47)
Przypominano sobie o mieszkańcach? Radni chcą zapytać elblążan o przyszłość portu
Przypominano sobie o mieszkańcach? Radni chcą zapytać elblążan o port (31)

Komentarze (54):

DODAJ KOMENTARZ DO ARTYKUŁU:
14.04.2023, 13:08 Zainteresowana : Miasto sprzedaje różne działki pod zabudowę, a gdzie są te pieniądze????
14.04.2023, 13:09 wstyd, wielki wstyd: .....Impas mają rostrzygnąć... mieszkańcy - Redakcjo: czyżbyście tak się zachłysnęli Śliwką, że Wam padło na mózg w miejscu gdzie są ośrodki ortografii polskiej mowy?
14.04.2023, 13:36 NIE dla ANKIETY: Niezły fortel, my nierzemy wypłaty za decyzyjność, ale to Wy mieszkancy bierzcie odpowiedzialność na siebie i zawsze wy będziecie winni ! Dxiwne, że w innych kwestiach nie wywalają kasy na ankiety i mają gdzieś opinie mieszkańców! Czy mieszkańcy powinni brać udzial w partyjnej wojence? Zdecydowaniem NIE !
14.04.2023, 13:38 Misiek daj cukerka : Nie załapalem się na cukierka-:) i teraz nie wiem TAK czy NIE !
14.04.2023, 13:53 Nie ściemniaj pan, panie WW : Żałosny jest ten prezydent. Żałosny jest też ten senator, który podkręca temat. Mam nadzieję że społeczność Elbląga nie pozwoli na to aby ich działalność wpędziła miasto w żałosną sytuację. Rząd jest większościowym udziałowcem spółek portów morskich w Gdańsku, Gdyni, Szczecinie i Świnoujściu. I porty te, a dzięki nim także i miasta (nie zarządzane przez PiS) mają się znakomicie panie Wróblewski. Ale pan o tym dobrze wie, tylko nie wie pan że mieszkańcy to nie stado baranów za jakich pan nas uważa klecąc takie głupie argumenty.. Dajże pan już na luz!
14.04.2023, 13:55 Nie biorę udzialu ! : Ta decyzja należy do odpowiedzialnych za miasto ! Mieszkańcy po to wybierają, aby ktoś brał decyzje na swoją odpowiedzialność! Tak to normalnie wygląda! I za to Mieszkańcy mogą tylko rozliczać, a nie robić robotę za kogoś! Mieszkańcy wystarczająco wyrażają swoje zdania pod postami ! A tak krytykowano referendarzy ze wywalają miastowe pieniądze w błoto za referendum! A ta śmieszna ankieta to co za darmochę? Skąd pieniądze z nieba???? Zaklamanie i nic więcej!
14.04.2023, 14:03 Esmeralda: Problemem elblaga jest to ze mieszka tu duzo potomkow ruskich i ukrów i ta grupa spoleczna zawsze bedzie blokowac rozwoj polski ,zrobia wszystko zeby elblag dalej pozostal zacofanymi Witkowyjami. btw czy ktos wie jakie pochodzenie ma motorowka i harley? bo to moze wiele wyjasnic. Dziwne jest to ze do tej pory nie rozliczono i nie skazano za niegospodarnosc ludzi odpowiedzialnych za doprowadzenie najwiekszego basenu odkrytego w europie do totalnej ruiny. Elblążanie na to czekają.
14.04.2023, 14:08 Bawcie się sami! : Problemem jest to, ze to nie Nasz problem! Przez całe lata istnienia tego porciku byla cisza jakby go nie bylo i nikogo nie interesowalo zdanie mieszkańców jak ma funkcjonować lub zacząć funkcjonować!!! A teraz wyskoczyli z wojenką i jeszcze nas w to wrabiają! Na pewno NIE wezmę w tym udziału bo latami nikogo nie obchodzilo moje zdanie!
14.04.2023, 14:12 Za kraty Wrobla. Ty nawet papuga z Olsztyna , Okruszko nie pomoże : Art.231 KK dla Wróbla : Mamy gnoju, do paki grubego. Art. 231. [Nadużycie uprawnień przez funkcjonariusza] § 1. Funkcjonariusz publiczny, który, przekraczając swoje uprawnienia lub nie dopełniając obowiązków, działa na szkodę interesu publicznego lub prywatnego, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. § 2. Jeżeli sprawca dopuszcza się czynu określonego w § 1 w celu osiągnięcia korzyści majątkowej lub osobistej, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10. § 3.
14.04.2023, 14:16 Do w..... na urzedzie , woasciciela harleju: Gdzie są pieniądze ze sprzedaży działek w mieście? Powinny zasilić budżet miasta . A tym czasem pieniędzy w kasie miasta wciąż brak.
14.04.2023, 14:26 Arc: ankiete? To już referendum się nie robi? Kto zadba nad uczciwością jej wypełniania jak z uczciwością podczas wyborów jest róznie? I co taka ankieta miałaby być traktowana jak referendum? Chyba tu kogoś ostro ...
14.04.2023, 15:05 Straty moralne i finansowe! : właśnie obejrzałem filmik Śliwki z wypowiedziami dyrektora portu! zgłupłem! to która wypowiedz jest prawdziwa i w którą w końcu wierzy i w którą mieszkańcy mają uwierzyć? więc jak wierzyć jakieś ankiecie !!!!?????? strata mojego cennego czasu a i naszych pieniędzy!
14.04.2023, 15:38 Do Straty moralne i finansow: Może rzeczywiście dyrektor jest zastraszany i ktoś każe jemu zmieniać zdanie? No chyba że jest jak chorągiewka i zmienia zdanie w zależności od wiatru. W jednej z wypowiedzi dyrektor sam mówi że port ma szansę się rozwijać tylko przy większościowym udziale Państwa Polskiego. Druga sprawa czy ta ankieta, bilbordy na budynkach spółek miejskich to nie jest niegospodarność? Czy to był pilny wydatek pierwszej potrzeby z pieniędzy elblążan?
14.04.2023, 15:43 Nie będę głosować!: Jako mieszkaniec Elbląga od zawsze nie życzę sobie aby dzielić Nas na My i Oni i włączać w bitwę na słowa i zachęcać do jakis bezsensownych wyborów między czym a czym , pytam się???!! To nie rola Elblażan a Miasta !!! Proszę aby obie strony nie dzielily nas i przestaly zamęczać tym tematem!!! Jest to amoralne i niedopuszczalne! Jeszcze jestesmy jednością!
14.04.2023, 16:03 frodo: Esmeralda-a nie masz na drugie Janusz?
14.04.2023, 16:21 ryszard powolski: TEN PREZYDENT TO GBUR I BARAN,
14.04.2023, 16:56 POlak: Won z Wroblem oraz jego kumplami z PO PSL I Lewicy
14.04.2023, 16:59 klnący bardzo: A czy to nie Pan Obajtek chce portu?
14.04.2023, 17:30 Do_pomorskiego: To niech teraz zrobi konsultacje - ile powinien wynosić podatek od nieruchomości czy wywóz śmieci. Wtedy może uwierzę temu gnojowi, że przejmuje się losem miasta i opiniami mieszkańców.
14.04.2023, 17:57 obiektywny: Rząd niech trzyma się z dala od portu naszego. Rząd już wziął odpowiedzialność za rolników, sędziów, szkolnictwo itd. za co by się nie wziął to wszystko spieprzył. Popieram decyzję Prezydenta WW wara rządowi od naszego portu !!!!! Drodzy czytelnicy decydując się na budowę domu macie plany kosztorysy i wiecie mniej więcej jak to będzie wyglądać natomiast z przekopem jest tak samo jak z budową domu. PIS chce przejąć władzę w Elblągu i robi wszystko aby tak się stało. Mam nadzieję, że PIS nie przejmie władzy bo to by była KATASTROFA DLA ELBLĄGA !!!!!
14.04.2023, 18:40 Truso: Nie rozumiem czegoś,ten tłusty nierób powinien być na mocy prawa usunięty z tak poważnego urzędu,za to że szkodzi dobru wspólnemu i działa przeciwko mieszkańcom Elbląga I państwa polskiego.Port powinien być na mocy prawnej,jako obiekt strategiczny,znacjonalizowany w 51 %.Z burakami i cwaniakami z pegeeru nie ma co się cackać,liczy się interes wspólny,nie paru zacietrzewionych chłystków.Państwo polskie za dużo zainwestowało w przekop mierzei I inwestycje okołoprzekopowe,aby paru ludków mogło sobie na tym kręcić lody i śmiać się z obecnie rządzących.Do dzieła panowie z rządu,do dzieła- psy szczekają,karawana idzie dalej.
14.04.2023, 20:27 Do obiektywny : Strzel baranka bo bełkoczesz jak ci twoi poplecznicy. Komu chcesz powierzyć port? Tym nieudacznikom którzy doprowadzili do likwidacji elbląskich zakładów mięsnych,kolei nadzalewowej,doprowadzili do ruiny największy odkryty basen w Europie, zlikwidowali i od 6lat nie potrafią odbudować głupiego drewnianego mostka elewów a ty im chcesz powierzyć najważniejszą strategiczną inwestycję dla miasta? Czy ty jesteś nienormalny? To tak jakby małpie dać brzytwę. Już nie wspominam o tych rozsypanych mostach zwodzonych których nie potrafili utrzymać. Tu trzeba fachowców a nie amatorów.
14.04.2023, 20:54 100% elblążanin: ...... czas leci i nic ??
14.04.2023, 21:29 zorro: prezydencie - obudź się - port będzie Polski a nie żadnej partii.
15.04.2023, 08:47 zorro: Czemu prezydenta wozi służbowy samochód - z pracy do domu i z domu do pracy (2,0 km) ?
15.04.2023, 08:55 Ola: Rząd powinien przejąć zarządzanie Portem, gdyż obecni rządzący robią wszystko, aby Nasze Miasto Elbląg doprowadzić do ruiny. To jest Miasto wymarłe. Po godzinie 18 nie widać żywej duszy na mieście. Chciałabym, żeby Nasze Miasto wróciło do sytuacji przed 1990 r. kiedy zostało " ograbione " ze wszystkiego przez Olsztyn.
15.04.2023, 09:42 zatroskany mieszkaniec : „ Przedstawiciele Rządu mówią wprost – 100 mln zł na rozwój elbląskiego portu czeka na stole.” A dlaczego redakcja podaje nieprawdziwe fakty? Nie jest to 100 mln, a DO 100 mln, w dodatku na dokonczenie własnej inwestycji. Cała pseudo propozycja jest otoczona wielkim patosem, za którym w rzeczywistości może pójść mało. Port nie będzie IV portem RP w znaczeniu jakimkolwiek innym, niż pod względem przeładunku. Nie będzie miał żadnego znaczenia w kraju, może za to wspomóc rozwój Elbląga. Ale żeby tak było, nie może trafic w rece złodziei
15.04.2023, 09:50 zatroskany mieszkaniec : „ Przedstawiciele Rządu mówią wprost – 100 mln zł na rozwój elbląskiego portu czeka na stole.” A dlaczego redakcja podaje nieprawdziwe fakty? Nie jest to 100 mln, a DO 100 mln, w dodatku na dokonczenie własnej inwestycji. Cała pseudo propozycja jest otoczona wielkim patosem, za którym w rzeczywistości może pójść mało. Port nie będzie IV portem RP w znaczeniu jakimkolwiek innym, niż pod względem przeładunku. Nie będzie miał żadnego znaczenia w kraju, może za to wspomóc rozwój Elbląga. Ale żeby tak było, nie może trafic w rece złodziei
15.04.2023, 10:24 Menel: To niech rząd zaproponuje ze wszystkie zyski zostaną w Elblągu
15.04.2023, 10:46 żyrafa: ~ Ola ...bo po 18 jarosław staje się balbiną.
15.04.2023, 12:26 Niech wygra PIS : Widać że Pan Śliwka jest przygotowany,podaje konkretne argumenty i merytorycznie punktuje leśnych dziadków z PO,PSL,SLD. W porównaniu do tych leśnych spoconych dziadków ,Pan Śliwka to klasa sama w sobie. Ja z pewnością na niego zagłosuję. Mam juy dość w Elblągu też jude komuny z PRLowskim podejściem do świata. Wreszcie przyjdą zmiany, tak potrzebne temu miastu.
15.04.2023, 12:46 chester: dzień bez Sliwki-dzień stracony.Każdy tylko nie pis w Elblągu
15.04.2023, 12:55 Myslacy rowniez obiektywnie: Do obiektywny, większych głupot yo już nikt nie napisal. Ty czlowieku oskarżasz PIS że chce przejąć port? To nie pis chce przejąć portvto chce przejąć państwo w którym teraz rządzi PIS, ale od jesieni może rządzić inna opcja polityczna. Dlatego tu nie chodzi o PIS tylkono to, żeby państwo tak jak zarzadza innymi portami, tak też wzięło w swoje ręce nasz port. Bk tylko wtedy ma szans na rozwój i zaistnienie w Polsce. Powiedz co to da że port zatrzyma Elblag i co wtedy zrobi prezydent , skąd weźmie pieniądze, żeby ten port się rozwijał i żeby go utrzymać? Jeżeli nie będzie państwowy, to zadaniem Elblaga będzie wydawać ogromne pieniądze ba jego utrzymanie, a skąd weźmiecie? Wtedy już państwo nie będzie Sue tym portem przejmować. A jeszcze rąk na marginesie. Wypisujesz bzdury jaki to PIS zły, tule że zapomniałeś że to dzięki padowi jest ten przekop i szansa dla Elbkaga na rozwój portu. Już zapomniałeś jak to Wroblewski z kolesiami popierali Trzaskowskiegp, który chciał przekop wstrzymać? A vo to oznaczało, że im nie zależało na tym żeby mieć nowoczesny port w Elblagu, dzięki temu przekopowi mierzei. Teraz z was wypływa taka hipokryzja. Zrobić wszystko , kosztem rozwoju miasta Elblag, byle dokonać PISowi. Tragedia że są jeszcze myślący, ctak głupio jak ty Elbkazanie
15.04.2023, 15:43 sukces murowany: Nie było by tematu gdyby sprawa została załatwiona dawno, przed przekopem, po "słowiańsku" , czyli "wschodniemu". Bierze się pół litra samogonu, kiszonego ogóra , słonego śledzia i z tymi argumentami udaje się do pokoiku na zapleczu znanej restauracji przetargowo - konkursowej. Z tego pomieszczenia nie wyszedł o własnych siłach ktoś kto byłby niezadowolony. A pokoik się przewietrza i zmywa dezynfekcyjnie. Nie zapomnijcie o "reklamówce". Witamy w IV porcie RP w którym "wody" nie brakuje.
15.04.2023, 16:46 frodo: won z Kaczorem oraz jego klakierami
15.04.2023, 20:52 ADA: Wrobleski nie potrafi naprawic mostu, a co dopiero zajac sie portem.
15.04.2023, 21:15 plo: Wroblewski zniszczyl Elblag. Nie interesuje go powstawanie nowych miejsc pracy, przyciaganie inwesterow. Mam wrazenie ze Olsztyn kazal zniszczenie Elblaga. Przy dobrym gospodarzu Elblag ma bardzo duze mozliwosci rozwoju gospodarczego. Do tego trzeba uczciwego gospodarza. Obserwuje i jesli Wroblewski mialby troche honoru to sam podal sie do dymisji. Najgorszy prezydent Elblaga.
15.04.2023, 21:26 Wet: Frodo . Won z Donaldem i jego elbląski przydupasami. WW mówi nie bo nie bo mogę i co zrobicie. Mam nadzieję, że zostaniesz wyrzucony w najbliższych wyborach i takie barany obiektywne nie pomogą.
16.04.2023, 10:03 Tadd: Sądzą po wpisach pisuar osiągnął cel. Jątrzenie się udało. A tytuł powinien brzmieć: "Upór obu stron. Bez szans na kompromis"
16.04.2023, 10:22 Toma: zacząłem czytać tą stronę stworzoną przez UM Tak dla portu miejskiego. Masakra co oni tam wypisali. Min o tym, że przedsiębiorca posiadający dużą firmę nie zgodzi się za zbudowanie drogi oddać części firmy, tak samo miasto nie może się na to zgodzić. Zapominając, że miasto dla obywateli nie remontuje dróg, a tylko przedsiębiorca otworzył działalność w dawnym pogotowiu socjalnym odrazu Piechoty (dojazd do byłego pogotowia socjalnego) została wyremontowana, a wcześniej tego nie potrafił zrobić. Jak przedsiębiorca dobrze trzyma z władzą to specjalną strefę ekonomiczną powiększą pod jego potrzeby, to wyremontują ulice do jego biznesów, sprowadzając to do portu powinien wiedzieć, że stając okoniem do rządu _uja wygra. Taki prezydent takiej mieściny jest małą rybką dla nich, i z nimi nie wygra. Bo na nic nie ma pieniędzy.
16.04.2023, 10:36 Nie dla ankiety: Czytając te wszystkie komentarze, oglądając tą nachalną propagandę to zaczynam zastanawiać się z ktorej strony jest większa nienawiść, kiedyś kojarzono z tym PIS , dziś zaczynam mieć wątpliwości!
16.04.2023, 17:35 Lucyna: Skoro minister Śliwka zaczyna negocjacje od zablokowania sprzedaży działek pod zabudowę na Starówce i Wyspie Spichrzów ,to tylko inteligentny inaczej będzie z nim dalej negocjował i wierzył w jego dobre intencje . Do widzenia się panie ministrze .
16.04.2023, 17:58 Matteo666: ludzie, ogarnijcie się. Przecież tu śmierdzi kolejnym X+. Ta kwota te całe 100mln to kwota którą rząd musi przeznaczyć na dokończenie inwestycji w Elblągu właśnie i za tą kwotę chcą przejąć port i postawić swoich. Nic Elblągowi w zamian nie dając. Wy tak ślepi jesteście? PO to były osiedlowe złodziejaszki przy tym mafijnym układzie.
17.04.2023, 10:48 Barbara: Gdzie wyniki ankiety?
17.04.2023, 11:43 Symek: Zanim zostaną podjęte decyzje elblażanie muszą wiedzieć ze tereny portowe obejmują bulwar Zygmunta , mosty , nabrzeża oczywiście port . Miasto straci wszelkie możliwosci decyzyjne odnośnie tego terenu a to cześć naszej Starówki . Stracimy także wszelkie zyski . Port i teren Bulwaru może być przekazany pod Zarząd Poru Gdańsk. i to całość za kwotę do 100mln zł . Problem może być rozwiązany bardzo szybko przekazując miastu za te 51% akcji Portu za 300 mln zł 100 mln na port 200mln docelowo poszło by na rozbudowę sieci tramwajowej w Elblągu i zakup nowych tramwaji . Wszyscy by byli zadowoleni Skarb Państwa i Elbląg . Śliwka by wykonał swoje zadanie i zwiększył by się elektorat PIS w Elblągu . Niech Ś liwka załatwi większą kwotę odstępnego i tyle.
17.04.2023, 20:05 ZAKANALAK: Ale tu Pisiorów,Chcą mieć stołki w Porcie.
21.04.2023, 09:04 Ja czytelnik: Z tego wynika że port trzeba przenieść do Braniewa i to by był koniec sporu
22.04.2023, 14:34 Kik: Port powinien być zrealizowany w innym mieście. A kto będzie liczyć głosy w ankiecie? Urzędnicy prezydenta... I wszystko jasne.
22.04.2023, 21:42 Elblążanin : Do Elbląskiej info zobaczcie wasz sondarz z waszymi głównymi wiadomościami tu manipulujecie i tam tu jest inny i tam a podają że tak Elblążanie zagłosowali kompromitacja ! WSTYD w te wasze kłamstwa tylko chyba wy wierzycie czy wy siebie szłyszycie jak manipulujecie ciemny lud to kupi Kurski się skończył .
23.04.2023, 09:13 li: Trzeba być naprawdę chorym aby nie wiedzieć, że to będzie port POLSKI
23.04.2023, 10:25 Elitka: To nie chodzi o upór Wróblewskiego tylko o jego słabość do POpaprańców.Wcisła przebiera nogami zeby zrobic to co chce.Ruskie i Niemcy sa przeciw i to dlatego Wróbel i inni sie boją Trzeba zrobić ostre spięcie i wywieżć na taczkach.
23.04.2023, 22:09 JJ: Skoro Elbląg nie chce portu to może wybudować go w Kadynach? A pieniądze przeznaczyć na rewitalizację kolei nad zalewowej i pogłębienie toru wodnego do Fromborka? Jeśli przedtem portowi w Elblągu wystarczało to co jest, to nikomu nie ubędzie.
24.04.2023, 10:13 Benio: Niech ten zapijaczony Wróbel i jego ekipa idą już w pierony z tego miasta bo to tylko szkodniki robiące szkodę mieszkańcom Elbląga. Czekamy na wybory, to szybko odfrunie ze stołka.
25.04.2023, 12:23 Mieszkanka: Z przekopu to mogą korzystać kajaki. Proszę sprawidzić dane o przepływać. Chłopaki przy przekopie dłubią w nosie z nudów.


Inne artykuły:

"Anioł nad Elblągiem" pojawił się na Placu Dworcowym. Uroczyste odsłonięcie pracy (zobacz zdjęcia)
"Anioł nad Elblągiem" pojawił się na Placu Dworcowym (6)
Elbląg: Liczba hulajnóg elektrycznych na ulicach się podwoi. Miasto jest na to gotowe?
Elbląg: Liczba hulajnóg na ulicach się podwoi. Miasto jest na to gotowe? (21)
Martyna Gąsak zaśpiewa w finale The Voice Kids. Dawid Kwiatkowski: Jesteś zjawiskiem 
Martyna Gąsak zaśpiewa w finale The Voice Kids. "Jesteś zjawiskiem" (5)
Majówka w kraju czy zagranicą?
Majówka w kraju czy za granicą? (4)
ZUS podsumował program Polski Bon Turystyczny
ZUS podsumował program Polski Bon Turystyczny (1)
Wiceminister Śliwka: Radziłbym zakończyć wzbudzające niezrozumienie i jątrzące kolejne spory debaty
Wiceminister Śliwka: Radziłbym zakończyć jątrzące kolejne spory debaty (30)
Na górę strony
Pełna wersja info.elblag.pl


Redakcja Kontakt O serwisie
Polityka prywatności

Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.