Drogi Użytkowniku,
Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.
Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.
Polityka prywatności

ogłoszenia

filmy

galerie

baza firm

pełna wersja
27.04.2023 18:30

Elbląg: Radni zdecydowali. Uczniowie technikum oprócz lekcji w planie będą mieli ćwiczenia wojskowe


Elbląg: Radni zdecydowali. Uczniowie technikum oprócz lekcji w planie będą mieli ćwiczenia wojskowe


100 tys. zł z budżetu miasta pójdzie na dofinansowanie remontu zabytkowej kamienicy przy ul. Zamkowej. Od września w Zespole Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących w ruszy klasa przygotowania wojskowego. To niektóre decyzje, które uchwałami, "przyklepali" dziś (27 kwietnia) elbląscy radni. 

 


Za nami kolejna sesja Rady Miejskiej w Elblągu. Tym razem radni w niewiele ponad dwie godziny uwinęli się z głosowaniem nad kilkunastoma uchwałami. Przyjęli między innymi uchwałę dotyczącą utworzenia oddziału przygotowania wojskowego w technikum przy Zespole Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących w Elblągu. Miałby on rozpocząć funkcjonowanie od września tego roku. 

 

Ze względu na rosnące zainteresowanie młodzieży tą formą i kierunkiem nauki, rozwój i potrzeby jednostek wojskowych stacjonujących w Elblągu i regionie, a tym samym możliwość pełnienia w nich służby przez absolwentów oddziału przygotowania wojskowego została podjęta decyzja o zamiarze uruchomienia kształcenia w tym zakresie

- czytamy w uzasadnieniu projektu uchwały. 

 

Pozytywnie przegłosowano również uchwałę w sprawie udzielenia dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków, znajdującym się na terenie Gminy Miasto Elbląg. Zabytkiem, który w tym roku zostanie dofinansowany, są kamienice przy ul. Zamkowej 15 -16. Pieniądze mają zostać przeznaczone na prace konserwatorskie i roboty budowlane, tj. remont budowlano – konserwatorski elewacji frontowych (wschodnich) budynków mieszkalnych wielorodzinnych (kamienic mieszczańskich).

 

Przyjęto również uchwały w sprawie rozpoczęcia prac nad planem zagospodarowania przestrzennego Modrzewiny Północ.  

 

 

Procedowany plan dotyczy wyłącznie funkcji mieszkaniowej, może być ona rozszerzona o usługi, nie planujemy w tej części przemysłu

- informowała Katarzyna Wiśniewska, dyrektorka Departamentu Urbanistyki i Architektury UM w Elblągu.

 


Podczas sesji nie mogło zabraknąć tematu portu wzbudzającego w ostatnim czasie najwięcej emocji wśród polityków i samych mieszkańców. Więcej na ten temat napisaliśmy tutaj

NJ

Artykuły powiązane

:

UKS Silvant Kajak pozyskał nowego sponsora. „Teraz nie martwimy się, że nasi Mistrzowie uciekną z naszego miasta”
UKS Silvant Kajak pozyskał nowego sponsora (1)
Radny Rafał Traks: Samorząd wykupuje usługi nie wiedząc ile za nie zapłaci?
Radny Rafał Traks: Samorząd wykupuje usługi nie wiedząc ile za nie zapłaci? (9)

Komentarze (8):

DODAJ KOMENTARZ DO ARTYKUŁU:
27.04.2023, 19:52 100% elblążanin: Klasa przygotowania wojskowego ......??? Jest kasa, któż jest tym szczęśliwcem....???
27.04.2023, 20:29 rezerwa: cały UM i radni też ćwiczenia wojskowe. I małpi gaj.
28.04.2023, 08:10 ktoś tam: na ćwiczenia wojskowe to bym zagonił tych 25 radnych i prezydenta to by schudł
28.04.2023, 09:58 Czego wy nie rozumiecie?: Przykładacie łapki do stworzenia państwa wojskowego i policyjnego. Już kiedyś mieliśmy oddziały ZOMO, ORMO. Aż się boję państwa totalitarnego i zamordyzmu. Wy twórzcie klasy ochrony środowiska i zakazu wycinki drzew. Do roboty ludzi trzeba, nie do trzymania za ryj, gdy ludzi sprzeciwiają się grabieżczej gospodarce leśnej, rolnej etc.
28.04.2023, 13:09 jan-49: na cwiczenia wojskowe natychmiast caly ratusz bez wyjatku pogonic po poligonie tych urzxednikow bo za bardzo obrosli w tłuszcz
28.04.2023, 13:56 Robert Koliński: POdżegacze Wojenni, jurgieltnicy i post-styropianowe sprzedawczyki z krwią setek tysięcy ofiar dziś na rękach - hańba wam, zdrajcy! #PrawdaWaswyzwoli; ☠️⚡️
28.04.2023, 20:08 Erich: Niech miasto kupi Abramsa, żeby szkolić z o sługi i eksploatacji czołgu.
29.04.2023, 10:29 Ja: W ekonomiku klasa z przygotowaniem wojskowym? Bardzo mi się to podoba. Księgowa biagajaca po poligonie. BRAWO Radni i ich pomysły.


Inne artykuły:

Aktualne Oferty Pracy
Aktualne Oferty Pracy
Witamy w Elblągu: Antonię, Ignacego, Alana i Nikodema
Witamy w Elblągu: Antoninę, Ignacego, Alana i Nikodema
Elbląg: Przy ul. Grażyny palił się rower elektryczny
Elbląg: Przy ul. Grażyny palił się rower elektryczny (9)
Grunwaldzka: Włamywali się do piwnic. Łupy przechowywali w jednej z nich
Grunwaldzka: Włamywali się do piwnic. Łupy przechowywali w jednej z nich (1)
UKS Silvant Kajak pozyskał nowego sponsora. „Teraz nie martwimy się, że nasi Mistrzowie uciekną z naszego miasta”
UKS Silvant Kajak pozyskał nowego sponsora (1)
Mistrzowie parkowania w Elblągu (część 246)
Mistrzowie parkowania w Elblągu (część 246) (1)
Na górę strony
Pełna wersja info.elblag.pl


Redakcja Kontakt O serwisie
Polityka prywatności

Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.