Czwartek, 25.04.2024, Imieniny: Marek, Jaroslaw, Wasyl

Concordia już nad strefą spadkową po wygranej nad Jagiellonią [GOL Z MECZU]

10.05.2023, 21:20:00 Rozmiar tekstu: A A A

Długo na to czekali, ale w końcu to zrobili. W zaległym meczu 21 kolejki III ligi piłkarze Concordii pokonali na Krakusa Jagiellonię II Białystok 1:0 i po wielu miesiącach opuścili strefę spadkową. Zwycięskiego gola dla Słoników zdobył niezawodny ostatnio Joao Augusto Mariano. Dzięki tej wygranej pomarańczowo-czarni awansowali na bezpieczne, piętnaste miejsce w tabeli i mają dwa punkty przewagi nad Błonianką.

Concordia do zaległego pojedynku z rezerwami Jagiellonii przystąpiła bez nadal kontuzjowanych Radosława Bukackiego, Mariusza Pelca i Macieja Woźniaka oraz dodatkowo bez Jakuba Rękawka, który pauzował za nadmiar żółtych kartek.

Pierwsze minuty środowego meczu były dość wyrównane, jednak z czasem zaczęła się uwidaczniać przewaga gości. Gracze z Białegostoku prowadzili grę, ale nie byli w stanie za bardzo zagrozić elbląskiej bramce. Jagiellonia w pierwszych dwudziestu minutach trzykrotnie próbowała zaskoczyć Jakuba Wąsowskiego po strzałach Oliwiera Wojciechowskiego, Kamila Huczko i Damiana Wojdakowskiego. Najbliżej szczęścia był w 13 minucie Huczko, który uderzył mocno, ale minimalnie nad poprzeczką. Concordia pierwszy strzał na bramkę rywala oddała w 27 minucie. Wówczas po rzucie rożnym z pola karnego niecelnie uderzał Tomasz Szawara

. W 33 minucie centrostrzał Kamila Huczko nieznacznie przeleciał tuż obok słupka bramki pomarańczowo-czarnych. W 42 minucie powinno być 1:0 dla elblążan, ale piłka po świetnym strzale Oskara Kottlengi z okolic 20 metra, odbiła się tylko od słupka. Chwilę później futbolówka znalazła już drogę do siatki. Radosław Nowicki dośrodkował z rożnego na głowę Sebastiana Weremko.

Obrońca pomarańczowo-czarnych wygrał pojedynek z Patrykiem Czerechem, zgrywając piłkę wprost do Joao Augusto, który z trzech metrów wpakował piłkę główką do bramki. Był to czwarty gol Brazylijczyka w czwartym meczu z rzędu. Tym samym na przerwę elbląski zespół schodził prowadząc 1:0.

W drugiej połowie podopieczni trenera Adriana Żurańskiego skupili się głównie na zamknięciu dostępu do swojej bramki i na wyprowadzaniu kontrataków. Ta sztuka wychodziła im bardzo dobrze. W 58 minucie po jednej z takich kontr Łukasz Kopka mógł strzelić swojego 11 gola w sezonie, ale z pięciu metrów trafił tylko w słupek. Jaga atakowała zaciekle, ale elbląska obrona stanowiła monolit nie do przejścia. Goście próbowali więc strzałów z dystansu. W 67 minucie płaski strzał oddał wprowadzony na murawę Hikaru Matsui, ale dobrze zachował się Jakub Wąsowski. Jagiellonia najlepszą okazję do wyrównania miała w 88 minucie. Wówczas w dużym zamieszaniu dwukrotnie z najbliższej odległości strzelał Radosław Zyśk, jednak oba te uderzenia zostały zablokowane po ofiarnych interwencjach najpierw Mateusza Jońcy, a następnie Sebastiana Weremko.

W 90 minucie elblążanie mogli jeszcze skarcić rywali, ale sytuacji sam na sam z bramkarzem Jagiellonii nie wykorzystał Michał Góral, który pojawił się na boisku pierwszy raz po 9 tygodniach przerwy spowodowanej kontuzją.

Elblążanie pokonali rezerwy Jagiellonii i zainkasowali bardzo cenny komplet punktów, który sprawił, że do kolejnych meczów podchodzić będą z większym komfortem psychicznym i z niewielką przewagą nad strefą spadkową. Do rozegrania jeszcze 7 trudnych meczów w lidze. Jeśli Słoniki spiszą się w nich co najmniej tak dobrze, jak w pierwszej części wiosny, to wypełnią plan, jakim jest utrzymanie w lidze.

Concordia Elbląg – Jagiellonia II Białystok 1:0 (1:0)
Bramka: Joao Augusto (43' – asysta Weremko)

Concordia: Jakub Wąsowski – Mateusz Jońca, Sebastian Weremko, Tomasz Szawara, Radosław Nowicki, Szymon Drewek (58' Mateusz Zielecki), Eryk Jarzębski, Mateusz Szmydt, Oskar Kottlenga (70' Michał Góral), Łukasz Kopka, Joao Augusto Fortunato Mariano.

Jagiellonia II: Bartłomiej Żynel – Patryk Czerech, Kamil Huczko, Bartosz Wiktoruk, Radosław Zyśk, Oliwier Wojciechowski (64' Hikaru Matsui), Eryk Matus, Damian Wojdakowski (64' Jakub Burkowski), Kacper Tabiś (64' Mateusz Malec), Szymon Pankiewicz, Michał Samborski (76' Kamil Andrzejkiewicz).

Sędziował: Wojciech Płókarz (Gdańsk)
Żółte kartki: Drewek, Kopka (Concordia), Wojciechowski, Wiktoruk, Pankiewicz, Malec (Jagiellonia II)

W kolejnym meczu ligowym Concordia zmierzy się na wyjeździe ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki. Spotkanie odbędzie się w sobotę, 13 maja o godz. 17:00 w Nowym Dworze Mazowieckim.