Drogi Użytkowniku,
Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.
Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.
Polityka prywatności

ogłoszenia

filmy

galerie

baza firm

pełna wersja
21.05.2023 18:30

Elbląg: Co z rewitalizacją kąpieliska przy ul. Spacerowej? Pytania się mnożą, miasto przedłuża przetarg


Elbląg: Co z rewitalizacją kąpieliska przy ul. Spacerowej? Pytania się mnożą, miasto przedłuża przetarg


Co z rewitalizacją kąpieliska miejskiego przy ul. Spacerowej? Wyłonienie wykonawcy inwestycji odsuwa się w czasie. Miasto już kilkakrotnie zmieniało termin składania ofert w przetargu na realizację tego zadania.

 

 

Kąpielisko miejskie przy ul. Spacerowej zamknięte blisko dekadę temu, od dawna czekało na odbudowę. Do tej pory w budżecie Elbląga brakowało na to pieniędzy. Miasto zdecydowało się na realizację inwestycji, gdy w ubiegłym roku zapadła decyzja, że elbląski samorząd otrzyma na ten cel 65 mln zł dofinansowania z rządowych funduszy. 

 


Przetarg na rewitalizację kąpieliska ogłoszono w marcu tego roku. Wtedy otwarcie ofert zaplanowano na 18 kwietnia. Dziś już wiadomo, że poczekamy na to dłużej. Ratusz już kilkakrotnie zmieniał termin przyjmowania ofert. Aktualny wyznaczono na 7 czerwca. Przyczyną jest duża liczna pytań dotyczących specyfikacji warunków zamówienia. Do tej pory wpłynęło ich około 80. 

 

 

Realizacja inwestycji nie jest zagrożona. Jest bardzo duże zainteresowanie przetargiem. To duże, warte kilkadziesiąt milionów złotych przedsięwzięcie. Potencjalni oferenci złożyli dużo zapytań do specyfikacji, trwa odpowiadanie na nie, w związku z tym termin otwarcia ofert musiał zostać przesunięty

 

- informuje Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga. 

 

 

Jakie dokładnie prace planowane są przy ul. Spacerowej? Przedmiotem zamówienia, jak czytamy w ogłoszeniu, jest wykonanie robót budowlanych polegających na rewitalizacji kąpieliska miejskiego i budowie otwartego basenu miejskiego wraz z towarzyszącą infrastrukturą przy ul. Moniuszki. 

 

 

Zakres zamówienia obejmuje m.in. wykonanie niezbędnych rozbiórek nawierzchni i niecki betonowej zdegradowanego kąpieliska, wykonanie niecek basenowych wraz z technologią uzdatniania wody (niecki rekreacyjnej z atrakcjami basenowymi i strefą torów pływackich oraz rwącą rzeką, brodzika- wodnego placu zabaw), wykonanie zespołu zjeżdżalni, budowę zaplecza basenowego oraz gastronomicznego oraz zaplecza technicznego, wykonanie zespołu boisk sportowych, placu zabaw dla dzieci, plaży wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną, rozbudowę istniejącego parkingu oraz budowę drogi dojazdowej, ciągów pieszo-jezdnych, chodników, ścieżek rowerowych i nawierzchni trawiastych, wykonanie elementów małej architektury, zagospodarowania terenu

 

 

- informował Urząd Miejski w Elblągu w ogłoszeniu przetargu.

 

 

Kąpielisko miejskie przy ul. Spacerowej było jednym z ulubionych miejsc elblążan, a także chlubą miasta. Baseny wybudowane w 1934 r., w pobliżu rzeczki Kumieli umożliwiającej napełnianie go wodą przez dobudowany po wojnie odstojnik, w postaci kaskady.

 

Długość basenu wynosiła 340 m, szerokość 100 m, a głębokość od 40 cm do prawie trzech metrów. Miał powierzchnię lustra wody wynoszącą 3,4 ha. Podzielono go na dwie części. Ze względów higienicznych obiekt zamknięto w 2011 r. ( źródło: wikimapia.org ).

 

NJ

Artykuły powiązane

:

Wizją rewitalizacji kąpieliska elblążanie mamieni są od lat. Temat wróci przed wyborami?
Na rewitalizację kąpieliska czekamy od lat. Temat wróci przed wyborami? (20)
Co czeka elbląski basen? Spotkali się, by rozmawiać o rewitalizacji miejskiego kąpieliska przy ul. Spacerowej
Co czeka elbląski basen? Spotkali się, by rozmawiać o rewitalizacji kąpieliska (31)

Komentarze (36):

DODAJ KOMENTARZ DO ARTYKUŁU:
21.05.2023, 18:42 mowa trawa: rzadzacy miastem won z um ratusza.
21.05.2023, 19:08 Deratyzacja : Pora na rozliczenie nieudaczników którzy doprowadzili ten obiekt do ruiny. Skonfiskować ich majątki zlicytować na rzecz odbudowy a nieudaczników wrzucić do więzienia .
21.05.2023, 19:48 Bez komentarza: Ten widok to najlepsze podsumowanie miasta!
21.05.2023, 19:54 Frodo: Deratyzacja A może końmi porozrywać?
21.05.2023, 20:22 Goodbye: Tym ludziom już dziękujemy! Załatwi to nowy Prezydent !!
21.05.2023, 20:25 ~ Bez komentarza: To jest widok lustrzany władz miasta - RM z Czyżykiem i Zarządu z Wróblewskim, Nowakiem, Michasiem. Pięknie, prawda?
21.05.2023, 20:40 Urzędnik: Nawet przetargu nie potrafią prawidłowo rozpisać. Niech się oferenci domyślają, co autorzy mieli na myśli.
21.05.2023, 20:41 Ściska serce: Wieloletnia degradacja i udawanie ze się nie widzi! Widok poraża dewastacją i brakiem pomysłów ! Az żal sciska serce bo to pamiętne miejsce wielu Elblążan i spędzonych niezapomnianych chwil!
21.05.2023, 20:46 Machupichcę: Temat specjalnie jest przeciągany. Chodzi o to, żeby Wielki Ptak lub ktoś przez niego namaszczony wbił pierwszą łopatę na finiszu kampanii wyborczej. Wcześniejsze rozpoczęcie prac może później umknąć wyborcom, a do tego na pewno pojawią się jakieś utrudnienia w organizacji ruchu itp. Po co ryzykować ? Tak samo przeciągany jest temat sztucznej nawierzchni na lodowisku. Gdyby przetarg został rozpisany na jesieni ubiegłego roku, to dziś kluby mogłyby korzystać. A tak, huczne "otwarcie" nastąpi tuż przed wyborami. To takie proste ...
21.05.2023, 20:59 Do Machupichcę: No tak zapominamy ze to rok wyborczy -:) port , basen z czego i tak nic nie będzie to tematy na które moze jacyś wyborcy się nabiorą, a jedno i drugie bez szans realizacji-:)!!! Czasem czlowiek traci czujność-:)
21.05.2023, 21:15 POlak: Wroblewski, PO Tuska, Lewica i PSL won z tego miasta!
21.05.2023, 21:25 Pil: Proponuję rozbudowę obecnego basenu całorocznego, s nie stawu który będzie wykorzystywany przez jakieś 20 dni w roku
21.05.2023, 21:39 Po wyborach i zmianach : O sprawach rozwojowych, przyszlościowych mogą juz decydować ludzie nowi, mlodzi i rokujący oraz nie zbrukani mentalnością zaprzeszlą bo wtedy nic się nie zmieni! Wszelkie plany, zmiany , pomysły tylko z nową ekipą więc nie poruszajmy tematów zapomnianch przez lata!
21.05.2023, 21:52 Mariusz: 65 milionów a na obietnice nie ma 20
21.05.2023, 22:51 Mariusz Lewandowski: Drogi PI nie przez 20 dnie w roku ale od połowy kwietnia do września po drugie tam przewijały się tysiące osób dziennie i żadem basen kryty nie zastąpi tereny odkrytego o takiej pojemności . Kanclerz Merkel się nie dołożyła do remontu bo pewnie już by stał gotowy - szkoda. Likwidacja to wina nasz wszystkich - nikomu z nas mówiąc szczerze nawet nie przeszło przez myśl że ktoś go zamknie - nie bez powodu Referendum z 2013 pogoniło Pana Nowaczyka tyle że śp Jerzy Wilk też poro szans zaprzepaścił bo budując Dolinkę nie wypracował konstrukcji społecznej na cały obiekt. A co do tych młodych - sorki ale większość młodych patrzy gdzie tani kryształ albo mocna maryśka. Dobre czasy wychowały leniwych ludzi którym się nie chce chcieć. A to że masz łeb wypalony jakimś gównem widać z mety...
22.05.2023, 05:44 Do Maryjysza: Referendum 2013 pogonilo ale jakos malo skutecznie bo zadnych zmian nie widać, przeciez ciagle są ci sami???więc kogo pogonilo i co zmienilo? nic się nie zmienilo! Okazalo się jednak malo skuteczne bo szczesliwie powrocili ! I co mamy? Na pewno nie sukces!
22.05.2023, 06:36 byq: pamiętam jak miasto założyło nawet spółkę gdzie Pani prezes wzieła grubą kasę i doprowadziła prawie do sprzedaży terenu pewnej sieci komurkowej :) tak nas robią w balona
22.05.2023, 07:20 pytam: Taki ugór, a ciekawe dla kogo mają być te tereny? Czy te nieudaczne przetargi to zaplanowane?Takich fachowców w tym UM zatrudniają , a nie potrafią przeprowadzić przetargów, pewnie sami kierownicy z wynagrodzeniem około 10 tys.
22.05.2023, 08:01 Fffde: Rwącej rzeki nie będzie. Czytałem o tym na Dzienniku Elblaskim
22.05.2023, 08:01 Fffde: Rwącej rzeki nie będzie. Czytałem o tym na Dzienniku Elblaskim
22.05.2023, 08:01 Fffde: Rwącej rzeki nie będzie. Czytałem o tym ..
22.05.2023, 08:42 Swojak: Przed wyborami głupa PALĄ.
22.05.2023, 10:15 Robert: Co ludzie podobać od W. Wróblewski to PSL są gówno. Kiedy basen i stadion piłkarska ? Trzeba nowa prezydent ? Kiedy wybory prezydent miasta ?
22.05.2023, 11:16 Ploterek: Redakcja to lubi. Ok, bardzo dobrze, bo należy władzy przypominać, że mieszkańcy chcą takiego obiektu, ale kiedy doczekam się artykułu, takiego rzetelnego i wyczerpującego, w którym autor opisze przepisy regulujące powstawanie takich kąpielisk, wymogi sanitarne, wymogi bezpieczeństwa, stan obecnej niecki i szacowany koszt przywrócenia tego do stanu używalności zgodnie z wymaganymi przepisami? Ludzie piszą komentarze, że wystarczy wyczyścić nieckę, nalać wody z rzeki i wystarczy. No to odpowiadam: nie wystarczy. Jakość wody z rzeczki jest tak fatalna, że Sanepid by zamknął ten dół z wodą już przed otwarciem. Basen został zamknięty w 2011 nie przez widzimisię Nowaczyka tylko przez wymogi sanitarne, których nie spełniał bez sporych nakładów pieniędzy.
22.05.2023, 13:41 Robert Koliński: Mafijna klika ratuszowa składająca się z samych nieprzyjaciół Elbląga i wrogów odbudowania kąpieliska miejskiego w jego historycznym, eko-zrewitalizowanym, nowoczesnym kształcie POwinna jak najszybciej utracić suto płatne stołki i odejść w niesławie na śmietnik historii, gdzie jej dekadami POdobnych "zasług" dobrze zapracowane miejsce - dotyczy wszystkich tych nieudaczników inwestycyjnych i miejskich nielotów planistycznych, którym basen dla mieszkańców jest solą w oku a kością w gardle, bo nie mogą w ten sposób swoim patodeweloperskim koleżkom złodziejskim jeszcze wincyj nieba przychylić, defraudanci. Do piekła, nieudaczne szkodniki i psujaki sakramenckie! #33lataStyropianizmu, #PrawdaWasWyzwoli;
22.05.2023, 16:02 Piotr : Witam. Nie Wiem czy jest sens wywalanie pieniędzy na tą inwestycję .Mógłby tam być zbiornik retencyjny,który w razie powodzi zbierał by wodę.
22.05.2023, 17:01 borys: najlepiej wydzierżawić na stawy hodowlane i problem z głowy.
22.05.2023, 19:57 Wkurzona : Ci co rządzą naszym kulejacym miastem otwórzcie szeroko oczy i przyjrzyjcie się do jakiego stanu doprowadziliście nasza dawną perełkę basenowa to był taki piękny basen a teraz grzesawisko ruina z podniesioną głowa odejdźcie i przestańcie nadal niszczyć nasze miasto
22.05.2023, 23:17 Magnat Biznesu: A niby dlaczego miasto miałoby swoim kolegom, co zainwestowali w Stegnie czy w Krynicy, psuć biznes, robiąc darmowe kąpielisko dla mieszczuchów? Nic ludzie nie kumacie na czym polega lokalna władza i skąd czerpie się "dodatkowe" dochody. Wiecie ile można w łapę dostać za taką akcję jak zniszczenie największego w promieniu setek kilometrów darmowego basenu? Ale wy wolicie tłumaczyć sobie wszystko niekompetencją. Skoro tacy niekompetentni, to czemu to wy na nich robicie a nie na odwrót?
23.05.2023, 00:48 Zkjot : Ten nieudacznik że swoją zgrają tymi przetargami stwarzają tylko pozory dobrych wujków . Nic nie potrafią a kasa w mieście pusta i jeszcze marzą o Porcie . W wydanym folderze o Elblągu zamieścili informacje że t.z.w. Port Elbląg posiada Międzynarodowy Terminal Pasażerski i 4 przeładunkowe z suwnicą . To już Mistrzostwo Świata w wykonaniu wróbla . Chyba śnił , kto jeszcze słucha tych dyrdymałów . Pora najwyższa by pogonić to towarzystwo z miasta .
23.05.2023, 07:32 Józek: ~ Magnat Biznesu Nie wiem kiedy ten basen był darmowy, ale za moich czasów, a chodziłem tam od ok 94 do końca, nie pamiętam, żeby były darmowe wejścia, no chyba, że przez płot od strony Kościuszki.
23.05.2023, 08:46 Mama Stiflera : Ci którzy doprowadzili ten basen do ruiny powinni dostać zarzuty niegodności i zostać wsadzeni do więzienia na 15 lat. Niestety dalej szkodzą elblagowi niszcząc i likwidując jego dobra oraz hamując Elbląg w rozwoju. Ci ludzie robili ostatnio tragihucpy na bulwarze Zygmunta Augusta oraz pod Ept zapowiadając walkę o Elbląg.to jest jakaś granda!
23.05.2023, 09:15 menel: Golcy i przetarg ha ha !
23.05.2023, 09:35 Miroslaw,: Po co basen lepiej pośmigać na harleyu.
23.05.2023, 12:14 Fffde: Rwącej rzeki nie będzie. Czytałem o tym na Dzienniku Elblaskim
24.05.2023, 09:40 Beata: To może dla parafian w trakcie mszy udostępnić asfaltowy plac przed pomnikiem armii radzieckiej.


Inne artykuły:

Słonikowe Wakacje z Concordią. Już teraz zapisz dziecko na letnie półkolonie
Słonikowe Wakacje z Concordią. Już teraz zapisz dziecko na letnie półkolonie (1)
Bażantarnię opanowali rowerzyści
Bażantarnię opanowali rowerzyści (1)
Pożar na placu złomowiska
Pożar na placu złomowiska
Olimpia Elbląg bez licencji do I ligi. "Prezydent Wróblewski nie po raz pierwszy stawia Olimpię w trudnej pozycji"
Olimpia Elbląg bez licencji do I ligi. Winnych brak? (19)
Mistrzowie parkowania w Elblągu (część 253)
Mistrzowie parkowania w Elblągu (część 253) (4)
Concordia wygrywa z Mławianką i robi kolejny duży krok w kierunku utrzymania [GOLE Z MECZU]
Concordia wygrywa z Mławianką i robi kolejny duży krok w kierunku utrzymania (5)
Na górę strony
Pełna wersja info.elblag.pl


Redakcja Kontakt O serwisie
Polityka prywatności

Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.