Drogi Użytkowniku,
Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.
Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.
Polityka prywatności

ogłoszenia

filmy

galerie

baza firm

pełna wersja
27.05.2023 12:00

Zwolniony dyscyplinarnie za komentarze o prezydencie? Były dyrektor Centrum Rehabilitacji skierował pozew do sądu


Zwolniony dyscyplinarnie za komentarze o prezydencie? Były dyrektor Centrum Rehabilitacji skierował pozew do sądu


Były dyrektor Centrum Rehabilitacji przy ul. Królewieckiej, zwolniony dyscyplinarnie, domaga się przywrócenia do pracy. Sprawa trafiła do sądu. W tle są negatywne komentarze internetowe o prezydencie Elbląga.

 


Centrum Rehabilitacji w Elblągu w kwietniu przestało być samodzielną jednostką i obecnie  funkcjonuje w strukturach Szpitala Miejskiego św. Jana Pawła II. Wcześniej, bo na początku roku, dyscyplinarnie został zwolniony dotychczasowy dyrektor placówki. Jak wynika z nieoficjalnych informacji, miała to być reakcja na zamieszczane przez szefa Centrum w internecie komentarze, dotyczące prezydenta Elbląga Witolda Wróblewskiego. 

 

 

Dyrektor SPZOZ Centrum Rehabilitacji w Elblągu został zwolniony dyscyplinarnie z uwagi na ciężkie naruszenie podstawowych obowiązków pracowniczych, a więc z powodu przyczyn leżących po stronie Pana Ryszarda Werchowskiego. Umowa rozwiązana została bez wypowiedzenia w dniu 17 stycznia 2023 roku

 - informuje Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy Prezydenta Elbląga
 


Zwolniony dyrektor Centrum Rehabilitacji złożył pozew przeciw miastu do sądu pracy. 

 

 

Sprawa z powództwa Ryszarda W. o przywrócenie do pracy trafiła do Sądu Rejonowego w Elblągu. Pozew wpłynął 6 lutego 2023 roku. W sprawie nie ma jeszcze terminu rozprawy. Trwa wymiana pism procesowych

 

- informuje sędzia Tomasz Koronowski, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Elblągu.Warto dodać, że swoich praw postanowił dochodzić również Witold Wróblewski. W ubiegłym roku do prokuratury trafiło zgłoszenie o zniesławieniu włodarza Elbląga. Chodziło o komentarze internetowe pisane przez dyrektora centrum, w których negatywnie wyrażał się o prezydencie i jego pracy. Postępowanie w tej sprawie ostatecznie jednak umorzono. 

 

 

Postępowanie zakończono 16 grudnia. Wobec stwierdzenia, że jest to przestępstwo ścigane z oskarżenia prywatnego i braku interesu społecznego w ściganiu go z urzędu, prokurator je umorzył.  W tego typu sprawach, Jeżeli nie ma żadnych przeszkód po stronie pokrzywdzonego, aby osobiście dochodził swoich praw przed sądem, my nie ingerujemy. Oczywiście, jeżeli pokrzywdzony wniesie akt oskarżenia, materiały zgromadzone w tej sprawie przekażemy do sądu

 

- mówi Sławomir Karmowski, Prokurator Rejonowy w Elblągu. 

 

Prezydent nie wyklucza wystąpienia na drogę sądową, dodaje Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy Prezydenta Elbląga.

NJ

Artykuły powiązane

:

Oświadczenie Klubu Truso Elbląg. "Odcinamy się od wszelkiego rodzaju aspektów politycznych"
Oświadczenie Klubu Truso Elbląg (9)
Elbląg: Co z rewitalizacją kąpieliska przy ul. Spacerowej? Pytania się mnożą, miasto przedłuża przetarg
Co z rewitalizacją kąpieliska? Miasto już kilkukrotnie przedłużało przetarg (36)

Komentarze (29):

DODAJ KOMENTARZ DO ARTYKUŁU:
25.05.2023, 10:10 Odwaga Cywilna!: BRAWO!!! Niech się zastanowią wszyscy dyrektorzy co czynią i że zawsze warto być przyzwoitym!
25.05.2023, 10:17 Do_pomorskiego: Wróbel ma w zwyczaju podawać histerycznie wszytkich do sądow to teraz niech jego tak traktują Nie szkoda mi gnoja za to jak degraduje miasto, a teraz chce uwalić nam port, gdy nadarza sie historyczna okazja.
25.05.2023, 10:20 Pamiętamy hejty : Proces ma wygrany!! W dzisiejszych czasach demokracji mozna pisać wszystko oprócz wyzwisk! A osoby publiczne muszą się z tym liczyć! Poza tym tu znamy i pamiętamy hejty o większej skali i nieslychanym stopniu demoralizacji , ktore byly aprobowane ! Więc bez takich numerów i strachów na lachy!
25.05.2023, 10:21 Dobry Dyrektor: Pan Ryszard bardzo fajny człowiek! Pozdrawiamy
25.05.2023, 11:00 Wet: Na to znowu zapłacimy za ego Wróblewskiego.
25.05.2023, 12:00 Ploterek: To Teofil Skorupa? :D
25.05.2023, 12:27 Pacjent: Pomyślności Panie Ryszardzie! Zdrówka i wygranej! Dobrych ludzi się nie zapomina !
25.05.2023, 12:32 Zmiany: Kilka osób i dyrektor ,zastępca itd. Skonczyc z biurokracją. A w tym centrum rechabilitacji szczególnie konieczne zmiany. Zapisują na God,iny a trzeba czekać.cyrki.
25.05.2023, 13:03 menel: Jak widać można jedynie oceniać dobrze, lub wcale.
25.05.2023, 13:10 Korzystający: wielokrotnie korzystałem, czasem trzeba było poradzić się Pana Dyrektora, było bardzo życzliwie. Wspieramy moralnie wobec tych głęboko niemoralnych
25.05.2023, 13:20 zez: Nie wiem , nie znam tematu , to sprawa medialna i polityczna - tak mówią zazwyczaj pytani czlonkowie PiS .
25.05.2023, 14:04 mama brajana: o to welblagu nie mozna krytykowac prezydenta?czyzby nam tu wyrosl kolejny lukaszenka? nie od dzis elblag jest nazywany małą białorusia od kiedy rzadzi tu PSL,SLD i PO. na miescie mowia ze krytykanci sa scigani przez sygnalistow takich jak wazelina ,policja i ciagani po sądach? prawda to? ci ktorzy osmielili sie krytykowac sa zastraszani,mobbingowani,usuwani z zakladow pracy? wczoraj na tvp lecial dokument o putinie i tak wlasnie jest w rosji. to teraz wiadomo na kim wzoruje sie samorzad.
25.05.2023, 14:49 Elblazanka : Czy Pan prezydent zareagowałby podobnie gdyby przedstawiono mu materiały o innym podległym mu dyrektorze tym razem spółki miejskiej, który wypisywał ciekawe rzeczy. Temat sprawdzony i potwierdzony przez policję i prokuraturę.
25.05.2023, 15:22 Ucho Prezesa: Który to taki Zuch ?
25.05.2023, 19:08 Mariusz: To pewnie jakiś MigLans albo Miglanc
25.05.2023, 20:59 do Elblążanki: Hejt po elbląsku: gdy namaszczeni przez władzę bonzowie hejtują - to dobry uczynek, gdy hejtowana jest władza - to zły uczynek
25.05.2023, 20:59 Do Elblązanka: To może czas upublicznić ? Bardzo intrygujące? Może zaczniemy zgadywać ktory to zabawia się komentarzami ? Może inicjały? I info zrobi ankietę-:)
25.05.2023, 22:46 mis: bardzo dobrze ze wylecial na zbity pysk nie robi sie w swoje gniazdo ale kase bral chetnie i to nie przerszkadzalo? NAUCZKA DLA INNYCH CWANIAKOW
26.05.2023, 05:49 Rozliczyć : Ja tez podam za wieloletnią dyskryminację i mobbing! Czas rozliczyć te babska i dziady co latami siedzą na starych juz tyłkach i wykańczali psychicznie ludzi !! Czas podziękować wszystkim takim zeby na emeryturach mogli o czym myśleć! Niejedna i niejeden uciekł przez takich ludzi! Tyle złego co robili latami nie wolno odpuścić !!!
26.05.2023, 07:33 Rabin: Do MIS. NIE OCENIAJ JK NIE ZNASZ CZLOWIEKA. WSPANIAŁY SZEF, DOBRY FIZJOTERAPEUT W PELNI ODDANY PRACOWNIKOM ORAZ PACJENTOM. POZDRAWIAM PANIE RYSZARDZIE, TRZYMAMY KCIUKI ZA ANA.
26.05.2023, 12:21 do @ Elblążanki: To prawda w sprawie o której piszesz była pełna wiedza . I co? Jest i drugi taki przypadek jak się podszywa pod kogoś innego. Ico?
26.05.2023, 17:25 jan: a to ci dopiero wredny ropuch
27.05.2023, 09:24 Sgdo: Włodarza ‚ dużo powiedziane. 🤣🤣🤣
27.05.2023, 12:36 Gnoom : Te centrum rehabilitacji to jedna wielka niekompetencja, mają w dupie pacjentów a jak o coś poprosisz żeby pomogli w jakimś ćwiczeniu to patrzą z wielkim zdziwieniem że muszą coś zrobić, bo przecież pokazała , co i jak na początku, a teraz posadziła dupe i pije kawkę.
27.05.2023, 13:27 mis: ciekawe czy wszyscy madrale na tym portalu krytykuja w pracy swoich przelozonych?od razu byscie wylecieli na zbity pysk dyrektorowi sie przelozony nie podobal ?ale bral od tego przelozonego kase i jakos ta kasa go nie brzydzila dwulicowy typ dostal to na co zasluzyl nie sra sie w swoje gniazdo madrale
27.05.2023, 14:42 Do miś: Jak przelozony jest ok to go chwalimy a jak jest kawał ... to go nie chwalimy, proste! Dziś wielokrotnie przelozonym zostaje się nie z powodu umiejetnosci, doświadczenia, wyksztalcenia tylko z nadania partyjnego lub przypadku i efekty są takie jakie są ! Więc misiu jasiu proszę ciebie nie pieprz farmazonów
27.05.2023, 20:38 leon: Moim zdaniem to facet do za akceptowania.Przedewszystkim dba o swoją kadrę która bardzo dobrze zarabia,gorzej z lokalem.
27.05.2023, 20:45 hool: Czy Wróbel jest poczytalny ,może trzeba go natychmiast w kaftan to największy szkodnik naszego miasta. A może ma już swojego upatrzonego?Dyrektor to prawdziwy szef, dba o firmę i ludzi ,takich szefów jest nie wielu a na pewno nie ma takich w Ratuszu.
01.06.2023, 20:34 Baska: Centrum Rehabilitacji przy ulicy Brzeskiej i Krolowieckiej bylo super.Nie oczekiwalo sie na zabiegi 6 i 9 miesiecy nawet nowy rok jak obecnie. Po dokonaniu szczegolnie zlego dokonania, czyli zwolnienia dyrektora i likwidacji Centrum Rehabilitacji przy ulicy Brzeskiej.Zlikfidowano ludziom chorym potrzebujacych pomocy i przyznnych zabiegow rehabilitacyjnych.Niech sie mecza i czekaja na zabiegi rehabilitacyjne 6-9-12 miesiecy tj. na przyznany dzien i godzine. OOO zadbano o ukraincow ha ha wspominamy jak nas traktowano jak otworzono granice Rosja,Rosja-Wegry, a teraz...... umieszczono ich przy ulicy Brzeskiej by mieli dach nad glowa Nasz rehabilitantow Dyrektor dbal o pacjentow i personel, wiec kary nie moze ponosic i ma powrocic do pracy.Za dobro kary sie nie ponosi.


Inne artykuły:

Koło widokowe powinno zostać stałą atrakcją Elbląga? Znamy zdanie internautów na ten temat [wyniki ankiety]
Koło widokowe powinno zostać stałą atrakcją Elbląga? Wyniki ankiety (12)
Czwarty sklep Dealz już otwarty - zobacz zdjęcia
Czwarty sklep Dealz już otwarty - zobacz zdjęcia
Premiera "Pięknej i Bestii". Jedna z najpiękniejszych historii o miłości na deskach elbląskiego teatru (zobacz zdjęcia)
Jedna z najpiękniejszych historii o miłości na deskach elbląskiego teatru (4)
Wicewojewoda: Społeczne inicjatywy mieszkaniowe, Lokalne Partnerstwa ds. Wody i Klaster Energii to ważne kwestie
"Społeczne inicjatywy mieszkaniowe i Klaster Energii to ważne kwestie" (9)
Lider Agrounii w Elblągu. "Formuła III RP się wyczerpała, w Polsce praca przestaje się opłacać"
Lider Agrounii w Elblągu. "Formuła III RP się wyczerpała" (27)
Pasłęk: Nie zatrzymał się do kontroli drogowej zebrał rekordową ilość punktów karnych i mandatów
Uciekający policji motocyklista zebrał rekordową ilość punktów karnych I mandaty (13)
Na górę strony
Pełna wersja info.elblag.pl


Redakcja Kontakt O serwisie
Polityka prywatności

Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.