Drogi Użytkowniku,
Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.
Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.
Polityka prywatności

ogłoszenia

filmy

galerie

baza firm

pełna wersja
23.05.2023 16:00

Kierowca skazany na rok więzienia w zawieszeniu. W tym wypadku zginęło czterech mężczyzn


Kierowca skazany na rok więzienia w zawieszeniu. W tym wypadku zginęło czterech mężczyzn


Rok pozbawienia wolności w zawieszeniu na trzy lata i czteroletni zakaz prowadzenia pojazdów. Taką karę orzekł Sąd w Świecku wobec kierowcy, który spowodował śmiertelny wypadek w Niewieścinie, w maju ubiegłego roku. Zginęło w nim czterech mężczyzn.

 


Dziś, (23 maja) poznaliśmy wyrok Sądu Rejonowego w Świeciu dla Krzysztofa K., kierowcy oskarżonego o spowodowanie wypadku, w którym zginęło czterech mieszkańców powiatu elbląskiego. Do tragedii doszło 16 maja ubiegłego roku w Niewieścienie (gmina Świecie) na drodze krajowej nr 5. 

 

 

Na rozprawie w dniu 23 maja 2023 roku Sąd orzekł: oskarżonemu, na podstawie art. 177 § 2 kodeksu karnego w zw. (spowodowanie śmiertelnego wypadku komunikacyjnego - przyp. red.), wymierza karę 1 roku pozbawienia wolności. Na podstawie art. 69 § 1 i 2 kk, art. 70 § 1 pkt 1 kk wykonanie orzeczonej kary pozbawienia wolności warunkowo zawiesza oskarżonemu na okres 3 (trzech) lat tytułem próby

 

- informuje Renata Joppek, Kierownik Oddziału Administracyjnego Sądu Rejonowego w Świeciu.

 


Mężczyzna został skazany na 1 rok pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata. Na poczet orzeczonej kary pozbawienia wolności, na wypadek jej zarządzenia, zaliczono oskarżonemu okres tymczasowego aresztowania (od 16 maja 2022 r. do dnia 9 sierpnia 2022 r.). Dodatkowo orzeczono wobec niego zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na okres 4 lat. Sąd nałożył również na niego obowiązek zapłaty na rzecz pokrzywdzonych, rodzin zmarłych, łącznej kwoty 87 tys. zł.  Wyrok nie jest prawomocny.  

 

 

Przypomnijmy. Do tragedii doszło 16 maja ubiegłego roku na drodze ekspresowej S5 w miejscowości Niewieścin (powiat świecki). Tam zderzyły się ze sobą cztery pojazdy. Ford transit, którym podróżowali mieszkańcy powiatu elbląskiego: Wojciech, Janusz, Bartosz i Jan znalazł się między ciężarowymi: volvo z naczepą z kruszywem i MAN-em. Ich auto zostało dosłownie przez nie zmiażdżone. Mężczyźni zmarli na miejscu. 53-letni kierowca volvo (mieszkaniec powiatu toruńskiego), z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. 46-letni kierowca mana oraz 36-letni kierujący peugeotem nie odnieśli obrażeń. Zarzut spowodowania wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym Prokuratura Rejonowa w Świeciu postawiła kierowcy volvo, 53-letniemu Krzysztofowi K. Dziś (23 maja) poznaliśmy wyrok sądu w tej sprawie.

 

 

NJ

Artykuły powiązane

:

Elbląg: Na początek język polski. Ósmoklasiści rozpoczęli trzydniowy egzamin
Elbląg: Na początek język polski. Ósmoklasiści rozpoczęli trzydniowy egzamin (3)
Oświadczenie Klubu Truso Elbląg. "Odcinamy się od wszelkiego rodzaju aspektów politycznych"
Oświadczenie Klubu Truso Elbląg (9)

Komentarze (8):

DODAJ KOMENTARZ DO ARTYKUŁU:
23.05.2023, 16:27 Wolne sądy-hahaha: Jprdl życie ludzkie wycenione na ok 20 tys zł i śmiech na sali a nie wyrok.
23.05.2023, 17:20 Iii: SZOK
23.05.2023, 17:59 Temida: sąd pod sąd !!!!!!!!!!!!!!!
23.05.2023, 18:26 Szok i wstyd dla sądu : Czytam i nie dowierzam!!! A może to jakaś rodzina wysokiego sądu,że tak niski wyrok ! Zginęło 4 osoby!! W USA dostałby dożywocie!
23.05.2023, 21:19 Jaśko: ja za współwinę w wypadku gdzie nikt nie zginął dostałem 1,5 w zawieszeniu na 2 lata. Tylko fakt nie straciłem prawa jazdy (pracy) i dostałem 3 tyś a nie 87 tyś . . . ale i tak uważam, że to śmieszny wyrok.
23.05.2023, 21:29 Sylwia : TO SKANDAL!!!
23.05.2023, 23:01 Gin: Ślepy był że samochody stoją, że wpadł z całym impetem? Pewnie patrzył w telefon albo fajkę odpalał. % lat powinien dosatć, aby inni kierowcy patrzyli na drogę.
24.05.2023, 17:12 mis: sami eksperci sadowi sie tutaj odezwali uwazajcie zeby cos takiego was nie spotkało bo inaczej bedzie cie gęgać


Inne artykuły:

Ostatni tydzień zapisów na Piekarczyka
Ostatni tydzień zapisów na Piekarczyka
Protestują, bo "kilkaset drzew ma zostać wycięte pod farmę fotowoltaiczną”
Protestują, bo "kilkaset drzew ma zostać wycięte pod farmę fotowoltaiczną” (32)
 Mikoszewo: Samochód osobowy wjechał w drzewo
Mikoszewo: Samochód osobowy wjechał w drzewo
Setki nowych firm, tysiące miejsc pracy w Elblągu. Zbliża się rewolucja inwestycyjna?
Setki nowych firm, tysiące miejsc pracy. Zbliża się rewolucja inwestycyjna? (33)
Świętuj z mamą pod gwiazdami!
Świętuj z mamą pod gwiazdami!
Elbląg: Na początek język polski. Ósmoklasiści rozpoczęli trzydniowy egzamin
Elbląg: Na początek język polski. Ósmoklasiści rozpoczęli trzydniowy egzamin (3)
Na górę strony
Pełna wersja info.elblag.pl


Redakcja Kontakt O serwisie
Polityka prywatności

Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.