Drogi Użytkowniku,
Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.
Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.
Polityka prywatności

ogłoszenia

filmy

galerie

baza firm

pełna wersja
26.05.2023 12:45

Elbląg: "Rozpalić w sobie iskrę". Pielęgniarki i położne świętowały (zobacz zdjęcia)


Elbląg: "Rozpalić w sobie iskrę". Pielęgniarki i położne świętowały (zobacz zdjęcia)


Pielęgniarki i położne znalazły się wczoraj (25 maja) w centrum uwagi. Ich praca i wyzwania, z którymi się zmagają, była głównym tematem konferencji, którą zorganizowano w AMiSNS w Elblągu. Podczas wydarzenia wręczono również wyróżnienia. Zobacz galerię zdjęć.

 


"Nasze pielęgniarki i położne - nasza przyszłość" to tytuł konferencji, która wczoraj (25 maja) odbyła się w Akademii Medycznych i Społecznych Nauk Stosowanych w Elblągu.
 

 

Wspólnie z Okręgową Izbą Pielęgniarek i Położnych w Elblągu prowadzimy cykl konferencji Zdrowie dla Warmii i Mazur. Ideą dzisiejszej spotkania jest świętowanie. W maju przypadają: Międzynarodowy Dzień Pielęgniarki i Krajowy Dzień Położnej. Wystąpienia ukierunkowane więc były na tematykę związaną z pielęgniarstwem i położnictwem. Ważnym punktem konferencji było również wręczenie odznaczeń dla osób zasłużonych, wykonujących te trudne zawody

 

- mówiła dr n.med. Anna Tałaj, Dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu AMiSNS w Elblągu. 

 


Prelegenci zaproszeni do udziału w konferencji mówili między innymi o: profesji pielęgniarki w nowoczesnej rzeczywistości (dr hab. Jolanta Łodzińska, kierownik Katedry Socjologii Zdrowia i Pracy Socjalnej Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie) czy stresie, z którym zmagają się osoby wykonujące ten zawód (dr n. hum. Marek Olejniczak, AMiSNS w Elblągu i mgr Joanna Kawiecka, Koordynator Psychologów WSZZ w Elblągu). 

 

 

Pielęgniarstwo zmienia się pod względem wymogów nam stawianych, dotyczących wykształcenia, kwalifikacji, ale też samej pracy z pacjentami. To wszystko połączone z pracą na naprawdę wysokich obrotach sprawia, że pielęgniarki w pewnym momencie są wyczerpane. Stres do pewnego momentu jest motywujący, ale w pewnej chwili, kiedy mamy bardzo dużo bodźców, staje się brzemieniem. Co zrobić, aby tak nie było? To był temat jednego z wykładów. Dla pielęgniarek, po wielu latach wykonywania zawodu, znalezienie w sobie chęci do pracy naprawdę może być wyzwaniem. Chcemy być pielęgniarkami, podnosimy kwalifikacje, ale to nie zawsze wystarczy, żeby znaleźć w sobie tę iskierkę, którą możemy w każdej chwili rozpalić

 

- mówi Magdalena Budziszewska, przewodnicząca OIPiP w Elblągu. 

 


Podczas konferencji wręczono również wyróżnienia, okazją były obchodzone w maju: Międzynarodowy Dzień Pielęgniarki i Krajowy Dzień Położnej. - Kryształowe statuetki trafiły do ośmiu osób. W tym roku chciałyśmy wyróżnić pielęgniarki, które pracują z tym najcięższymi pacjentami, czyli w opiece długoterminowej, zakładach pielęgnacyjno-opiekuńczych, hospicjum. Swoje wyróżnienia przyznały poszczególne zakłady pracy - dodała Magdalena Budziszewska.

 

 

NJ

Galeria zdjęć: Elbląg: "Rozpalić w sobie iskrę". Pielęgniarki i położne świętowały
Artykuły powiązane

:

Zwolniony dyscyplinarnie za komentarze o prezydencie? Były dyrektor Centrum Rehabilitacji skierował pozew do sądu
Były dyrektor Centrum Rehabilitacji chce przywrócenia do pracy (29)
Zapraszamy na konferencję „Nasze pielęgniarki i położne – nasza przyszłość”
Zapraszamy na konferencję „Nasze pielęgniarki i położne – nasza przyszłość”

Komentarze (5):

DODAJ KOMENTARZ DO ARTYKUŁU:
26.05.2023, 13:45 Marek K.: Gratuluje wytrwałości i poświęcenia w tej ciężkiej pracy. Moja Mama była pielęgniarką i wiem jak po dyżurach była zmęczona.
26.05.2023, 15:22 Kaśka: Życzę wszystkim pielęgniarkom przede wszystkim zdrowia i wytrwałości i dziękuję za opiekę. Martwi mnie tylko jedna rzecz,brak młodego narybku ,nie będzie komu być przy chorym szpitalnym łóżku ,smutna rzeczywistość, niestety .
26.05.2023, 17:32 awdawd: Gratuluje wytrwałości i poświęcenia w tej ciężkiej pracy. Moja Mama była pielęgniarką i wiem jak po dyżurach była zmęczona _
27.05.2023, 10:00 Anna L.: Pielęgniarki są potrzebne, ale dla pacjentów są wredne. Wypalone zawodowo. Zachowują się jak księżniczki. Doświadczyłam tego w Szpitalu Wojewódzkim. Po południu cały czas siedzą i plotkują w pokoju socjalnym. W międzyczasie wieczorem roznoszą leki i robią co muszą. Pacjentowi po ciężkiej operacji nic nie pomagają tylko rozkazują, co ma robić. Wredne kobiety. Może są wyjątki.
27.05.2023, 19:38 leasing: Są w raju od 2020. Koronaściema trafiła się jak ślepej kurze ziarno.


Inne artykuły:

Pasłęk: Nie zatrzymał się do kontroli drogowej zebrał rekordową ilość punktów karnych i mandatów
Uciekający policji motocyklista zebrał rekordową ilość punktów karnych I mandaty (13)
Lider Agrounii w Elblągu. "Formuła III RP się wyczerpała, w Polsce praca przestaje się opłacać"
Lider Agrounii w Elblągu. "Formuła III RP się wyczerpała" (27)
Wicewojewoda: Społeczne inicjatywy mieszkaniowe, Lokalne Partnerstwa ds. Wody i Klaster Energii to ważne kwestie
"Społeczne inicjatywy mieszkaniowe i Klaster Energii to ważne kwestie" (9)
Koło widokowe jeszcze nie działa i nie wiadomo czy dziś będzie. Co się stało?
Koło widokowe jeszcze nie działa i nie wiadomo czy dziś będzie. Co się stało? (5)
Mistrzowie parkowania w Elblągu (część 254)
Mistrzowie parkowania w Elblągu (część 254) (2)
Nie było debaty, a głosujący nie byli anonimowi. „Takie przedstawienie wyników to manipulacja”
„Takie przedstawienie wyników to manipulacja” (35)
Na górę strony
Pełna wersja info.elblag.pl


Redakcja Kontakt O serwisie
Polityka prywatności

Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.